Rally Bohemia 2010

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Postprzez fotorobart_pl » poniedziałek, 5 lip 2010, 09:19

BartekRally napisał(a):Dobrze poinformowany Czech twierdzi, że Bouffier jechał najnowszą specyfikacją 207 z silnikiem homologowanym dzień przed rajdem. Jak się Kuchar dowie... :o


to będzie miał wytłumaczenie :lol:
Powyższy post jest opinią autora tylko w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyn.
http://www.fotorobart.pl/ Obrazek
fotografia rajdowa i nie tylko...
Avatar użytkownika
fotorobart_pl
A5
 
Posty: 538
Dołączył(a): niedziela, 12 sie 2007, 19:54


Postprzez marcin80 » poniedziałek, 5 lip 2010, 10:09

Philippe napisał(a):Myślę, że nie tylko na mazurach (Kopecky jak jechał to nie błyszczał z tego co pamiętam i w sumie długo się nie najeździł), ale i na Elmocie za pierwszym razem by Czesi nie walczyli, bo u nas ten rajd idzie co roku.


Kolego i tu sie grubo myliszbo jak Kopecky jechal to po pierwszej petli byl 3 ustepujac tylko Holkowi i Svedlundowi. A Niestety awaria wyeliminowala go z dalszej jazdy. Czyli znacznie szybciej jak my u nich. A Zauwaz ze czesi nie maja u siebie el. szutrowych... i w 2005 jak u nas startowal u nas to byl dopiero na progu swojej kariery.
Arazim tez u nas byl w debiucie bodajze 2 w Wisle, ale wtedy zostal wykluczony wiec wyniku nie liczymy.
Kresta w swoim pierwszym starcie na Zimowym zajal 10 miejsce skoda felicia

W Czechach z dobrej strony pokazywal sie jedynie Kulig, no ale to byla inna liga niz Ci co sie teraz scigaja...

Reasumujac Kajetaowicz jak chce byc kims wiecej niz tylko lokalnym mistrzem to musi sie ostro zabierac do pracy. Caly rajd przegrywal ze Stajfem ktory do najlepszych nie nalezy.
Avatar użytkownika
marcin80
 
Posty: 19
Dołączył(a): niedziela, 9 lut 2003, 21:23
Lokalizacja: Wierzbice - DWR

Postprzez Philippe » poniedziałek, 5 lip 2010, 10:32

marcin80 napisał(a):Kolego i tu sie grubo myliszbo jak Kopecky jechal to po pierwszej petli byl 3 ustepujac tylko Holkowi i Svedlundowi. A Niestety awaria wyeliminowala go z dalszej jazdy. Czyli znacznie szybciej jak my u nich. A Zauwaz ze czesi nie maja u siebie el. szutrowych... i w 2005 jak u nas startowal u nas to byl dopiero na progu swojej kariery.
Arazim tez u nas byl w debiucie bodajze 2 w Wisle, ale wtedy zostal wykluczony wiec wyniku nie liczymy.
Kresta w swoim pierwszym starcie na Zimowym zajal 10 miejsce skoda felicia

W Czechach z dobrej strony pokazywal sie jedynie Kulig, no ale to byla inna liga niz Ci co sie teraz scigaja...

Reasumujac Kajetaowicz jak chce byc kims wiecej niz tylko lokalnym mistrzem to musi sie ostro zabierac do pracy. Caly rajd przegrywal ze Stajfem ktory do najlepszych nie nalezy.


Ok. Z Kopeckym pisałem z pamięci, która mnie zawiodła. Jeśli było tak jak mówisz, to zwracam honor. Arazim na wiśle, to coś to pokombinował z autem, więc się nie liczy.

Generalnie myślę, że to tak ciężko porównać skoro połączony rajd był tam, a nie tu. A w tamtych wypowiedziach Krzysia zdziwiły mnie słowa: kompromitacja, ośmieszanie, fajnie, że ktoś komu kibicujemy wygrał i to powinno bardziej cieszyć, niż to, że tam Janek Chemielewski jest pokonany, bo generalnie też jechał szybko i tylko on na niektórych odcinkach ma podejście do Bębenka, więc pewnie jeździ dosyć szybko.
Avatar użytkownika
Philippe
A5
 
Posty: 640
Dołączył(a): piątek, 5 maja 2006, 16:21

Postprzez speedyzxz » poniedziałek, 5 lip 2010, 10:51

Próbujecie wszystkich oceniać po jednym starcie, a w sumie tak się nie da.
Kopecki, Kresta miażdżyli jak byli w Polsce? Taa, ale oni dość dobrze sobie radzili w WRC i tam pokazali że mają dużo talentu.
Kajto musi popracować? Fakt ale czy aż tak źle poszło? Za granicą dopiero raczkuje a i tak był lepszy od Kuchara i Kuzaja,
w lepszych samochodach, za sobą też miał S2000. Jakby tak pomyśleć to był umiarkowany start, nie kompromitacja czy
ośmieszenie oby subaru znalazło pieniążki na więcej zagranicznych startów, bo Sołowow pokazuje że to się przydaje
prawie na każdym pierwszy raz przejeżdżanym odcinku to on był za Bouffierem. Umie stworzyć opis.
Jak Oleksy wróci to się nie zdziwię jak pokaże się z naprawdę dobrej strony

Szału nie ma po starcie w Czechach, kompromitacji też nie tylko mały niedosyt.

PS. Słowacką ligę uważa się za gorszą od Czeskiej obyśmy tam się lepiej zaprezentowali :wink:
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Postprzez Mociag » poniedziałek, 5 lip 2010, 11:51

Tak wygląda Fabia Valouska po wypadku: http://www.youtube.com/watch?v=aSOJLidhrso :wink:
Avatar użytkownika
Mociag
N3
 
Posty: 376
Dołączył(a): sobota, 4 paź 2008, 21:43
Lokalizacja: Kłodzko

Postprzez Kris_WRC » poniedziałek, 5 lip 2010, 13:39

Filipie. Dla mnie to było ośmieszenie i kompromitacja z prostych kilku względów:

Głównym argumentem, obronnym Kajtka jest jego małe doświadczenie na zagranicznych trasach.

OK zgodze się.

Tylko jakie doświadczenie ma Bębenek?? Raz tatry wydzwonił od razu zaraz, a potem Barumka jakimś cudem dojechana i to tyle z jego zagranicznych wojaży...

Nie idzie tutaj też o to, że znam go osobiście i łączą mnie z nim pewne interesy, to nie chodzi tutaj o to. Jestem w stanie na poczekaniu wypisać co mi się nie podobało w nim na przestrzeni lat, jednak w tym roku nie można mu zarzucić nic, stąd go chwale, bo moim zdaniem nie szukał dziwnych tłumaczeń tylko sobie jechał. Jak pojechał wszyscy wiemy...
Zupełnie innym tematem jest tutaj moja niechęc do Pana ładnego, który w zasadzie zaśłużył sobie na nią po Elmocie i po tym co chciał zrobić (zostawie dla siebie o co chodziło, kto ma wiedziec ten wie)

Teraz druga sprawa:
Gadanie o tym jaką to mamy silną ligę w naszym kraju jak sie okazało jest bardzo na wyrost... Przed rajdem spodziewałem się ze szybkich bedzie dwoch lub trzech czechów, a było ich bez mała około 10. Ja rozumiem, ze kazdy jest mocny na swoim terenie i na pewno w tym była ich przewaga, ale, żeby odstepy liczyć w minutach to coś mi tutaj śmierdzi... Odniose się też do wyniku Pecha i porównania do naszego "króla N-ki" takie baty jakie dostał były aż niesmaczne...
Wkurza mnie to gadanie naszych asów tuż przed rajdem i tuż po rajdzie polski o tym jak to nasz czołówka się podniosła i wyrównała do Bryana, a Kajto go nawet przewyżyszł. Powiem tak: Po rajdzie polskim faktycznie uznałem, że jest coś w tym prawdy, ale kiedy nasi wyruszą na obcy teren już jest lipa i nie wiedzą co mają ze sobą zrobić :/

Silna liga to znaczy szybcy goście niezaleznie od warunków na trasie czy oesach. Jesli faktycznie nasza liga dorównałaby do Bouffiera wyniki powinny wyglądać trochę inaczej... Wyglądają jak wygladają, co ewidentnie wskazuje, ze silna liga to mit. Z resztą wypowiedzi asów mówią same za siebie, ale ja na to mam jedną odpowiedź:

"Ch..jowej baletnicy, nawet faudka u spódnicy przeszkadza"
Avatar użytkownika
Kris_WRC
A6
 
Posty: 1343
Dołączył(a): środa, 12 mar 2003, 09:29
Lokalizacja: KBC

Postprzez rallyspeed » poniedziałek, 5 lip 2010, 15:28

Nie chcę się kłócić, bo od tego są inni :lol: ale po co to gadanie o Bębenku skoro on nie rywalizował z takimi asami jak nasza czołówka w silniejszym sprzęcie, miał słabszą konkurencje więc nie wiadomo czy jechał wystarczająco szybko. Nie męczcie go już więcej , chłop przejechał ciężki rajd i chce chwilę odpocząć.
Ale co tam. Ja sie pytam gdzie te boooky bo to jak wyścig wygląda? Za rok może wrócą.
Obrazek
Avatar użytkownika
rallyspeed
A5
 
Posty: 981
Dołączył(a): piątek, 22 lip 2005, 08:41
Lokalizacja: lubelskie

Postprzez Philippe » poniedziałek, 5 lip 2010, 15:40

Kris_WRC napisał(a):Filipie. Dla mnie to było ośmieszenie i kompromitacja z prostych kilku względów:

Głównym argumentem, obronnym Kajtka jest jego małe doświadczenie na zagranicznych trasach.

OK zgodze się.

Tylko jakie doświadczenie ma Bębenek?? Raz tatry wydzwonił od razu zaraz, a potem Barumka jakimś cudem dojechana i to tyle z jego zagranicznych wojaży...

Nie idzie tutaj też o to, że znam go osobiście i łączą mnie z nim pewne interesy, to nie chodzi tutaj o to. Jestem w stanie na poczekaniu wypisać co mi się nie podobało w nim na przestrzeni lat, jednak w tym roku nie można mu zarzucić nic, stąd go chwale, bo moim zdaniem nie szukał dziwnych tłumaczeń tylko sobie jechał. Jak pojechał wszyscy wiemy...
Zupełnie innym tematem jest tutaj moja niechęc do Pana ładnego, który w zasadzie zaśłużył sobie na nią po Elmocie i po tym co chciał zrobić (zostawie dla siebie o co chodziło, kto ma wiedziec ten wie)


Powiem Ci, że gdyby na przeciw siebie miał Pecha lub Kreste czy jakiegokolwiek Czecha z czołówki ichniejszych mistrzostw w C2, to pewnie by już tak nie szarżował. Nie mówię, że by nie wygrywał bo nie wiem tego, ale pewnie duża przewaga nie przychodziłaby już z taką łatwością, poza tym to gdybanie, ale mogę tak przypuszczać ;-)


Szanuje Twoje zdanie, ale mam swoje w tym temacie.

Nie mam nic przeciwko Michałowi, generalnie nie od dziś, ani nie od wczoraj wiemy, że to super szofer i że zap... niemiłosiernie, więc wygrywanie z młodzieżą, bądź co bądź taką która te C2-dwójki upala od kilku sezonów już nie jest tak ogromnym szczytem jego możliwości i mówienie Kajto się ośmieszył, a Bebenek to mistrz nad mistrzami jak patrze na to z tej perspektywy to wygląda już inaczej. Moim zdaniem bladziej od Kajta wygląda, raczej sympatyczny człowiek Maciek Rzeźnik, który ma fajne auto, bogaty program startów i ściga się z Bębenkiem. Ale dla mnie nie jest to też kompromitacja, jak widać PZM wprowadził taki system punktacji i premiuje takich zawodników, bo Rzeżnik jest chyba na 6. pozycji w generalce, tuż za Bouffierem ;-)

Kris_WRC napisał(a):Teraz druga sprawa:
Gadanie o tym jaką to mamy silną ligę w naszym kraju jak sie okazało jest bardzo na wyrost... Przed rajdem spodziewałem się ze szybkich bedzie dwoch lub trzech czechów, a było ich bez mała około 10. Ja rozumiem, ze kazdy jest mocny na swoim terenie i na pewno w tym była ich przewaga, ale, żeby odstepy liczyć w minutach to coś mi tutaj śmierdzi... Odniose się też do wyniku Pecha i porównania do naszego "króla N-ki" takie baty jakie dostał były aż niesmaczne...
Wkurza mnie to gadanie naszych asów tuż przed rajdem i tuż po rajdzie polski o tym jak to nasz czołówka się podniosła i wyrównała do Bryana, a Kajto go nawet przewyżyszł. Powiem tak: Po rajdzie polskim faktycznie uznałem, że jest coś w tym prawdy, ale kiedy nasi wyruszą na obcy teren już jest lipa i nie wiedzą co mają ze sobą zrobić :/

Silna liga to znaczy szybcy goście niezaleznie od warunków na trasie czy oesach. Jesli faktycznie nasza liga dorównałaby do Bouffiera wyniki powinny wyglądać trochę inaczej... Wyglądają jak wygladają, co ewidentnie wskazuje, ze silna liga to mit. Z resztą wypowiedzi asów mówią same za siebie, ale ja na to mam jedną odpowiedź:

"Ch..jowej baletnicy, nawet faudka u spódnicy przeszkadza"


Ciężko to tak porównać jak próbujesz. Popatrz na występ Luci Rosettiego w Rajdzie Polski. Generalnie to naszym asom nie dorastał do pięt, a ścigał się z jeszcze niedawno nie do końca traktowanym poważnie Oleksowiczem.

Idąc Twoim tokiem rozumowania można powiedzieć, że Luca Rosetti jest mocno-średni i proszę ja Ciebie, ledwo lepszy od Oleksowicza. A tu proszę - zajmuje ostatnio 3. miejsce w szutrowym Rally di San Marino z niedużą stratą do Andreucciego i Kopeckiego (pokonuje: Basso, Travaglie itd), a w Mistrzostwach Włoch zajmuje drugie miejsce i ma tylko punkt straty do Andreucciego. Mogę na podstawie Twojego toku myślenia użyć stwierdzenia, że włoska liga jest kiepska, a polska super-mocna, ale nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością.

Ja nie znam Janka Chmielewskiego, z Michałem Bębenkiem także nie znam się osobiście i nie wiem co kto i komu chciał zrobić na Elmocie i nawet mnie bardzo nie ciekawi, wiem tylko, że ciężko to tak generalizować, bo nie od dziś wiadomo, że Bouffier jest kierowcą, do którego w Polsce nie ma nikt podejścia zbytnio poza poszczególnymi przypadkami, gorączką Bryana itd i że nie można się było spodziewać, że pierwszy Kajto, drugi Kuchar, a trzeci Kuzaj, a za nimi Bouffier, Haninen, Kresta, Pech itd :-)
Avatar użytkownika
Philippe
A5
 
Posty: 640
Dołączył(a): piątek, 5 maja 2006, 16:21

Postprzez matufa » poniedziałek, 5 lip 2010, 19:09

Parę on bordów z Bohemii :)

37 Rally Bohemia 2010 - Crash Szeja/Szeja
http://www.youtube.com/watch?v=2YscfePzvPw

37 Rally Bohemia 2010 - Protasov - SS Sosnova
http://www.youtube.com/watch?v=7EwFNM7Nm9o

37 Rally Bohemia 2010 - Bryan Bouffier / Xavier Panseri
http://www.youtube.com/watch?v=wnaQUBIb2TM

37 Rally Bohemia 2010 - Puszkiel / Konury - Staromestska
http://www.youtube.com/watch?v=QvijgYKI3g8

37 Rally Bohemia 2010 - Kacper Puszkiel / Ala Konury BMW M3
http://www.youtube.com/watch?v=xb0aYLjxQHg

37 Rally Bohemia 2010 - Płonka / Heller - Renault Clio cup
http://www.youtube.com/watch?v=IWFqBZiATP8

37 Rally Bohemia 2010 - Bryan Bouffier / Xavier Panseri - On Board
http://www.youtube.com/watch?v=AstxDqIln4c

37 Rally Bohemia 2010 - on board Protasov / Aftanaziv
http://www.youtube.com/watch?v=05bvKmLfb4c
Ostatnio edytowano poniedziałek, 5 lip 2010, 20:01 przez matufa, łącznie edytowano 1 raz
matufa
N3
 
Posty: 442
Dołączył(a): sobota, 16 lut 2008, 18:27

Postprzez Zajcev » poniedziałek, 5 lip 2010, 20:00

matufa napisał(a):Parę on bordów z Bohemii :)

37 Rally Bohemia 2010 - Crash Szeja/Szeja
http://www.youtube.com/watch?v=2YscfePzvPw


tak ogladam i slucham i sobie mysle, czy moze dzwiek opozniony czy cos nie tak, bo cos mi nie pasowal opis odcinka:D ale pod koniec juz sie wyjasnilo :)
Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow

Postprzez Kris_WRC » poniedziałek, 5 lip 2010, 20:44

Chciałem tylko naświetlić kibicom co poniektórych zawodników, że zbyt wcześnie wynieśli swoich idoli pod niebiosa... Nastawienia były wielkie, a wyszło jak zwykle... Poza tym nie mówiłem nigdy, że Michał jest mistrzem nad mistrzami, bo jestem wstanie rzucić kilka szybszych nazwisk... Zwłaszcza jedno... Wspominam o nim, bo dla mnie tylko on pojechał na miarę oczekiwań... Nie właże mu do dupy, tylko stwierdzam suche fakty... Reszta mnie po prostu rozczarowała. Nie ukrywam, że liczyłem na więcej, stąd moja wulgarna opinia, w moim z resztą stylu :D
Avatar użytkownika
Kris_WRC
A6
 
Posty: 1343
Dołączył(a): środa, 12 mar 2003, 09:29
Lokalizacja: KBC

Postprzez Philippe » poniedziałek, 5 lip 2010, 22:50

Ale Krzysztofie, ja jestem wyluzowany, tylko jeden raz póki co, pozwoliłem się z Tobą nie zgodzić :-) Pozdrawiam :-)
Avatar użytkownika
Philippe
A5
 
Posty: 640
Dołączył(a): piątek, 5 maja 2006, 16:21

Postprzez adamlen » wtorek, 6 lip 2010, 21:53

"Kilka" niesamowitych zdjęć z rajdu. Znalazłem przeglądając czeskie forum więc się z Wami dzielę. Są nieco inne niż wszystkie.

http://www.rallyphotos.cz/photos/rally_bohemia_2010/
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Postprzez Krawiec » środa, 7 lip 2010, 01:22

http://rallynews.pl/lang.en/no/photo/716/19

Co to za dziwna rejestracja Leszka??
Krawiec
 
Posty: 33
Dołączył(a): sobota, 13 lut 2010, 00:32
Lokalizacja: Wejherowo

Postprzez MariuszM » środa, 7 lip 2010, 10:07

www.rsmp.tv
Avatar użytkownika
MariuszM
N3
 
Posty: 459
Dołączył(a): poniedziałek, 9 mar 2009, 18:35

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 111 gości