Kajetan Kajetanowicz

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Kajetan Kajetanowicz

Postprzez speedyzxz » piątek, 30 mar 2018, 20:59

Bambus napisał(a):Polecam lekturę: http://www.empik.com/kajto-jade-po-swoj ... ,ksiazka-p
Wtedy będziecie wiedzieć trochę więcej na tematy sportowe i osobiste..i o podejściu do życia tego wybitnego sportowca!
Bardzo dobra pozycja, nie można się od niej oderwać:)
Trzymajcie kciuki za Kajta w WRC2, a nie kręcicie nosem, jeszcze pokaże na co go stać, tego jestem pewien. Oby tylko M-SPORT nadążył za Skodą w evolucjach auta..
Książka ok, ale męczy gdzieś po 2/3. jest trochę ciekawych informacji o podejściu Kajto do rajdów, zmian jakie nastąpiły przez lata startów, ale niektóre fragmenty praktycznie się powtarzają albo nie wnoszą nic
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań


Re: Kajetan Kajetanowicz

Postprzez Kruk » sobota, 31 mar 2018, 09:23

Skoro Kubica podpisał umowę z Lotosem .... to można przypuszczać, że budżetu na WRC2 nie starczy :roll: . Ciekawe jak dużo trzeba było wnieść pieniędzy, aby można było tytułować się kierowcą rezerwowym i rozwojowym Wiliamsa? Tego pewnie nie dowiemy się nigdy. Myślę, że Lotos nie udźwignie finansowania jednocześnie dwóch programów. Miejmy nadzieję, że Kajto ma wystarczająco mocną alternatywną grupę sponsorską, aby mógł realizować swoje marzenia.
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kajetan Kajetanowicz

Postprzez DonCorrado » sobota, 31 mar 2018, 10:25

speedyzxz napisał(a):Książka ok, ale męczy gdzieś po 2/3. jest trochę ciekawych informacji o podejściu Kajto do rajdów, zmian jakie nastąpiły przez lata startów, ale niektóre fragmenty praktycznie się powtarzają albo nie wnoszą nic


czyli typowa słaba książka, niby coś ciekawego ale ubrane tak, żeby wyszło kilkaset stron, a nie 20ścia
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Kajetan Kajetanowicz

Postprzez wanderer » sobota, 31 mar 2018, 12:46

Kruk napisał(a):Skoro Kubica podpisał umowę z Lotosem .... to można przypuszczać, że budżetu na WRC2 nie starczy :roll: . Ciekawe jak dużo trzeba było wnieść pieniędzy, aby można było tytułować się kierowcą rezerwowym i rozwojowym Wiliamsa? Tego pewnie nie dowiemy się nigdy. Myślę, że Lotos nie udźwignie finansowania jednocześnie dwóch programów. Miejmy nadzieję, że Kajto ma wystarczająco mocną alternatywną grupę sponsorską, aby mógł realizować swoje marzenia.

Sądząc po wypowiedziach samych zainteresowanych, sprawa wygląda raczej tak, że Kubica jako rezerwowy nic nie wniósł do budżetu Williamsa a od Lotosu dostał jeszcze ekstra pensję. Dziwi tylko sytuacja z powtarzającym się co rok paraliżem decyzyjnym w Lotosie. Niby jedna z największych firm w kraju, która powinna myśleć o sponsoringu w perspektywie co najmniej kilkuletniej (bo tylko wtedy to ma jakiś sens) a sposób działania, jakby to był jakiś warzywniak ledwo wiążacy koniec z końcem.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Kajetan Kajetanowicz

Postprzez Aro90 » sobota, 31 mar 2018, 15:08

Kruk napisał(a):Skoro Kubica podpisał umowę z Lotosem .... to można przypuszczać, że budżetu na WRC2 nie starczy :roll: . Ciekawe jak dużo trzeba było wnieść pieniędzy, aby można było tytułować się kierowcą rezerwowym i rozwojowym Wiliamsa? Tego pewnie nie dowiemy się nigdy. Myślę, że Lotos nie udźwignie finansowania jednocześnie dwóch programów. Miejmy nadzieję, że Kajto ma wystarczająco mocną alternatywną grupę sponsorską, aby mógł realizować swoje marzenia.


Jeśli będą chęci to dla Lotosu nie są to jakieś ogromne środki i spokojnie udźwigną Kajtowy program :wink: Wcześniej mówiło się o tym że Lotos miał wnieść ok. 7 mln dla Wiliamsa (za rolę podstawowego drivera) a wyszło jak wyszło i pewnie teraz niewielką część będą płacić RK, a myślę że cały cykl WRC 2 to ponad połowa mniej z tej kwoty... W sumie to ostatni moment, mam nadzieję że za kilka dni będzie jakiś komunikat że Kajto rusza od Portugalii
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Kajetan Kajetanowicz

Postprzez Bambus » środa, 4 kwi 2018, 12:52

DonCorrado napisał(a):
speedyzxz napisał(a):Książka ok, ale męczy gdzieś po 2/3. jest trochę ciekawych informacji o podejściu Kajto do rajdów, zmian jakie nastąpiły przez lata startów, ale niektóre fragmenty praktycznie się powtarzają albo nie wnoszą nic


czyli typowa słaba książka, niby coś ciekawego ale ubrane tak, żeby wyszło kilkaset stron, a nie 20ścia


Nie uważam, że jest słaba, każdy rallyfan znajdzie coś dla siebie. Fakt, wywiad był prowadzony z doskoku i było to rozjechane w czasie, stąd pewne myśli i kwestie się tam gdzieś powtarzają/przeplatają.
-pl-
Avatar użytkownika
Bambus
 
Posty: 25
Dołączył(a): piątek, 2 mar 2018, 11:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kajetan Kajetanowicz

Postprzez Mad Max » środa, 4 kwi 2018, 13:05

Ja mam mieszane odczucia po jej przeczytaniu - czyta się ją bardzo dobrze i łatwo ale cały czas miałem wrażenie że nie jest ona przeznaczona dla zagorzałych kibiców rajdów samochodowych tylko dla ludzi mniej związanych z tym sportem. Uważam że jest przed wszystkim "za grzeczna" (może to kwestia charakteru KK), nad kwestiami przygotowania fizycznego/psychicznego do rajdów mówi się bardzo dużo inne tematy omawiane są po łepkach, a jakieś kontrowersyjne tematy są w ogóle pomijane, temat nielegala można było zamknąć raz na zawsze a został on opowiedziany w stylu Kubicy czyli powiedzieć coś żeby nic nie powiedzieć - brakuje mi takich smaczków które będą docenione przez kibiców którzy siedzą w rajdach trochę dłużej - można by powiedzieć że za mało jest opowieści po prostu o rajdach. Uważam że warto ją mieć i przeczytać ale raczej za szybko do niej nie wrócę, w przeciwieństwie np. do biografii Colina McRae.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Kajetan Kajetanowicz

Postprzez woocasch » środa, 4 kwi 2018, 13:18

W kontekście biografii, autobiografii czy książki typu wywiad rzeka każdego sportowca trzeba też brać pod uwagę to czy jest to czynny sportowiec czy już "emeryt". Co innego może powiedzieć Kajto, gdy związany jest kontraktami i jego być albo nie być na trasach rajdowych zależy od sponsorów, a co innego może przelać na papier Mark Webber, gdy jego kariera w F1 dobiegła już końca. Pomijam też wspomniane kwestie charakteru i grzeczności wizerunku :)

A tak bardziej o sezonie 2018, to wiadomo już coś konkretnego? Mamy już kwiecień, a oprócz rozstania z Jackiem Baranem to zero newsów.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kajetan Kajetanowicz

Postprzez Bambus » środa, 4 kwi 2018, 14:08

Mad Max napisał(a):Ja mam mieszane odczucia po jej przeczytaniu - czyta się ją bardzo dobrze i łatwo ale cały czas miałem wrażenie że nie jest ona przeznaczona dla zagorzałych kibiców rajdów samochodowych tylko dla ludzi mniej związanych z tym sportem. Uważam że jest przed wszystkim "za grzeczna" (może to kwestia charakteru KK), nad kwestiami przygotowania fizycznego/psychicznego do rajdów mówi się bardzo dużo inne tematy omawiane są po łepkach, a jakieś kontrowersyjne tematy są w ogóle pomijane, temat nielegala można było zamknąć raz na zawsze a został on opowiedziany w stylu Kubicy czyli powiedzieć coś żeby nic nie powiedzieć - brakuje mi takich smaczków które będą docenione przez kibiców którzy siedzą w rajdach trochę dłużej - można by powiedzieć że za mało jest opowieści po prostu o rajdach. Uważam że warto ją mieć i przeczytać ale raczej za szybko do niej nie wrócę, w przeciwieństwie np. do biografii Colina McRae.


Z ostatnio czytanych
https://www.topracingshop.pl/product-po ... oesow.html

Ta pozycja miała kilka fajnych anegdot i jest dosyć ciekawa, ale brakuje mi w niej więcej autorytetów rajdowych, a także bardziej treściwych wspomnień i jest m. in. przez to zbyt krótka:)
-pl-
Avatar użytkownika
Bambus
 
Posty: 25
Dołączył(a): piątek, 2 mar 2018, 11:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kajetan Kajetanowicz

Postprzez Bambus » środa, 4 kwi 2018, 14:10

woocasch napisał(a):W kontekście biografii, autobiografii czy książki typu wywiad rzeka każdego sportowca trzeba też brać pod uwagę to czy jest to czynny sportowiec czy już "emeryt". Co innego może powiedzieć Kajto, gdy związany jest kontraktami i jego być albo nie być na trasach rajdowych zależy od sponsorów, a co innego może przelać na papier Mark Webber, gdy jego kariera w F1 dobiegła już końca. Pomijam też wspomniane kwestie charakteru i grzeczności wizerunku :)


Bardzo słuszna uwaga, pamiętajmy o tym co wolno mówić w trakcie wykonywania zawodu:) Pewnie tego typu pozycje wydane "na emeryturze" będą zawierały więcej zakulisowych tematów...
-pl-
Avatar użytkownika
Bambus
 
Posty: 25
Dołączył(a): piątek, 2 mar 2018, 11:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kajetan Kajetanowicz

Postprzez Mad Max » środa, 4 kwi 2018, 14:14

Bambus napisał(a):
woocasch napisał(a):W kontekście biografii, autobiografii czy książki typu wywiad rzeka każdego sportowca trzeba też brać pod uwagę to czy jest to czynny sportowiec czy już "emeryt". Co innego może powiedzieć Kajto, gdy związany jest kontraktami i jego być albo nie być na trasach rajdowych zależy od sponsorów, a co innego może przelać na papier Mark Webber, gdy jego kariera w F1 dobiegła już końca. Pomijam też wspomniane kwestie charakteru i grzeczności wizerunku :)
Bardzo słuszna uwaga, pamiętajmy o tym co wolno mówić w trakcie wykonywania zawodu:) Pewnie tego typu pozycje wydane "na emeryturze" będą zawierały więcej zakulisowych tematów...
Właśnie dlatego uważam że takie biografie powinno się pisać po zakończeniu kariery - choć jest też biografia Loeba który jest czynnym zawodnikiem i tam jest masa ciekawych treści łącznie z wyjaśnieniem jak naprawdę doszło do złamania ręki w 2006
Bambus napisał(a):Z ostatnio czytanych
https://www.topracingshop.pl/product-po ... oesow.html
Ta pozycja miała kilka fajnych anegdot i jest dosyć ciekawa, ale brakuje mi w niej więcej autorytetów rajdowych, a także bardziej treściwych wspomnień i jest m. in. przez to zbyt krótka:)
Mi nie chodzi generalnie o jakieś anegdoty tylko mówię ogólnie, przykładowo na temat pilotów uważam jest za mało - dlaczego ten, a dlaczego nie tamtem, skąd decyzja, jacy to ludzie itp itd.
Dzięki za krótkie info, od dłuższego czasu noszę się z zamiarem jej zakupu
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Kajetan Kajetanowicz

Postprzez ZbyszekChaosu » środa, 25 kwi 2018, 11:05

Trochę cicho w temacie obecnego sezonu. Niepokojąco cicho. Ktoś zna jakieś plotki? Bo oficjalnych informacji chyba nikt się teraz nie spodziewa.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Kajetan Kajetanowicz

Postprzez Mad Max » środa, 25 kwi 2018, 11:16

Kiepsko to wszystko wygląda i myślę że to zdjęcie jest dość wymowne, bo z auta "prezentacyjnego" zazwyczaj logotypów nie zrywali.
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5B99769D
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Kajetan Kajetanowicz

Postprzez Młody Miszcz » środa, 25 kwi 2018, 13:02

Mad Max napisał(a):Kiepsko to wszystko wygląda i myślę że to zdjęcie jest dość wymowne, bo z auta "prezentacyjnego" zazwyczaj logotypów nie zrywali.
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5B99769D



A właśnie ono chyba zostało tak oklejone niedawno. Bo jeszcze zimą było białe.
Mówi się o 3 rajdach w WRC2 ze Szczepaniakiem.
Młody Miszcz
 
Posty: 28
Dołączył(a): wtorek, 9 sty 2018, 20:25

Re: Kajetan Kajetanowicz

Postprzez Mad Max » środa, 25 kwi 2018, 13:07

Młody Miszcz napisał(a):A właśnie ono chyba zostało tak oklejone niedawno. Bo jeszcze zimą było białe.
Są dwie Imprezy - biała do trenowania, i ta na wszelkie pokazy, imprezy itp.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 59 gości