Reklama piwa w RSMP

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Reklama piwa w RSMP

Postprzez Mroowa » piątek, 17 kwi 2009, 16:23

Zakładam nowy temat żeby zebrać tutaj informacje na temat tego jakże ciekawego dla mnie i pewnie dla wielu osób.

Wychodzi na to, że logo browaru może jeździć na rajdówce bez problemu. Chociaż Rzeźnik ma adres internetowy browaru więc niewiem jak to jest.
Dopuszcza się również reklamę piwa jeżeli 20% reklamy będzie z informacją o szkodliwości piwska itp.

czyli na dobrą sprawę na boki browar z tyłu że piwo szkodzi i jeździmy heh
Avatar użytkownika
Mroowa
S2000
 
Posty: 3503
Dołączył(a): środa, 14 sty 2004, 19:38
Lokalizacja: Bielawa GG:6570337


Postprzez Mars » piątek, 17 kwi 2009, 16:33

Tyle razy już wałkowany był temat Rzeźnika ... jego sponsorem jest bodajże jakaś hurtownia czy coś w ten deseń o takiej samej nazwie jak piwo. Więc nie jest to 100% przykład, że sponsoruje go BROWAR.
3xFSO + 1xFSM + na jesieni jakieś E36 :D
Avatar użytkownika
Mars
A6
 
Posty: 1753
Dołączył(a): niedziela, 25 kwi 2004, 10:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reklama piwa w RSMP

Postprzez MisiekClio » piątek, 17 kwi 2009, 16:35

Mroowa napisał(a):Zakładam nowy temat żeby zebrać tutaj informacje na temat tego jakże ciekawego dla mnie i pewnie dla wielu osób.

Wychodzi na to, że logo browaru może jeździć na rajdówce bez problemu. Chociaż Rzeźnik ma adres internetowy browaru więc niewiem jak to jest.
Dopuszcza się również reklamę piwa jeżeli 20% reklamy będzie z informacją o szkodliwości piwska itp.

czyli na dobrą sprawę na boki browar z tyłu że piwo szkodzi i jeździmy heh


Wiele lat temu (niedlugo po okresie kiedy Zywiec wycofal sie ze sponsoringu) wszystkie najwieksze browary wyszly z odgorna inicjatywa nie mieszania sie w sport samochodowy (miedzy innymi).
Wlascicielami wszystkich najwiekszych marek sa koncerny zagraniczne, ktore zaadaptowaly taki system ze swoich central.
Z tego co wiem ta umowa nadal jest aktualna.
Dlatego tez sponsorami bywaja wylacznie male, niezalezne browary, ktore nie maja w tym wzgledzie narzuconej polityki odgornie.

Wiem, ze brzmi to prawie jak science-fiction, ale tak bylo pod koniec lat 90-tych.
Jak jest teraz? Pewnie tak samo...
Avatar użytkownika
MisiekClio
N3
 
Posty: 452
Dołączył(a): wtorek, 22 lis 2005, 16:42
Lokalizacja: Zakopane

Postprzez Mroowa » piątek, 17 kwi 2009, 16:39

Mars napisał(a):Tyle razy już wałkowany był temat Rzeźnika ... jego sponsorem jest bodajże jakaś hurtownia czy coś w ten deseń o takiej samej nazwie jak piwo. Więc nie jest to 100% przykład, że sponsoruje go BROWAR.


Wałkowany może tak ale... www.vanpur.pl to hurtownia ?
Avatar użytkownika
Mroowa
S2000
 
Posty: 3503
Dołączył(a): środa, 14 sty 2004, 19:38
Lokalizacja: Bielawa GG:6570337

Postprzez bercik » niedziela, 19 kwi 2009, 07:27

Pasowałoby zapytać samego zainteresowanego.
Avatar użytkownika
bercik
A5
 
Posty: 702
Dołączył(a): środa, 21 maja 2008, 23:50
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Postprzez Góral » niedziela, 19 kwi 2009, 11:49

Polecam to pogadać z jakimś dobrym prawnikiem. Sam czytałem tą ustawę i mimo merytorycznego przygotowania nie mam pojęcia jak jest z tą reklamą. Polecam: sejm.gov.pl, Ustawa o wychowaniu w trzeźwości, tekst jednolity.
"The only thing in the world worse than a fake Rolex is a real one" J. Clarkson
Avatar użytkownika
Góral
N2
 
Posty: 131
Dołączył(a): poniedziałek, 25 wrz 2006, 21:32

Postprzez beeper_ » niedziela, 19 kwi 2009, 12:24

Ile razy ten temat będzie wałkowany? Można umieszczać logo marki ale nie można zachęcać do picia alkoholu.
Avatar użytkownika
beeper_
N4
 
Posty: 2056
Dołączył(a): sobota, 5 lip 2003, 10:21
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Mroowa » niedziela, 19 kwi 2009, 12:34

Będzie wałkowany tyle czasu aż się wyjaśni wszystko :D Możesz pokazać taki zapis ? Sprawa jest tego typu że jestem po rozmowach z potencjalnym sponsorem ale na mojej głowie jest znaleźć wszystkie przepisy i kruczki prawne, jężeli była Łódka bols to moze i hurtownia może być taka D oczywiście nie mówię tu o marce bols to tylko przykład :)
Avatar użytkownika
Mroowa
S2000
 
Posty: 3503
Dołączył(a): środa, 14 sty 2004, 19:38
Lokalizacja: Bielawa GG:6570337

Postprzez tomeQ_ » niedziela, 19 kwi 2009, 23:01

Ustawa sie zmienila :
3. Zabrania się reklamy, promocji produktów i usług, których nazwa, znak towarowy, kształt graficzny lub opakowanie wykorzystuje podobieństwo lub jest tożsame z oznaczeniem napoju alkoholowego lub innym symbolem obiektywnie odnoszącym się do napoju alkoholowego.
4. Zabrania się reklamy i promocji przedsiębiorców oraz innych podmiotów, które w swoim wizerunku reklamowym wykorzystują nazwę, znak towarowy, kształt graficzny lub opakowanie związane z napojem alkoholowym, jego producentem lub dystrybutorem.

Przy czym odnosi sie to glownie do alkoholi poza piwem, ktore po spelnieniu wymogow art. 13 pkt 1 i 2 mozna legalnie reklamowac, chociaz i tutaj pojawil sie nieciekawy zapis :
1. Zabrania się na obszarze kraju reklamy i promocji napojów alkoholowych, z wyjątkiem piwa, którego reklama i promocja jest dozwolona, pod warunkiem że:
.
.
3) nie łączy spożywania alkoholu ze sprawnością fizyczną bądź kierowaniem pojazdami,

Wszystko zalezy od interpretacji przepisow, wyslij zapytanie przez strone sejmu. Warto tez zauwazyc, ze jezdzi duzo samochodow sluzbowych w barwach browarow, nie sadze aby z premedytacja lamali przepisy.
"Barbórka 2008" nasze hasło :
Płać albo spieprzaj dziadu !
tomeQ_
N2
 
Posty: 131
Dołączył(a): środa, 28 mar 2007, 09:47

Postprzez Marcin Szopa » niedziela, 19 kwi 2009, 23:42

Mnie tak ciekawi że ma nie łączyć się ze sprawnością fizyczną - a sponsorem reprezentacji piłkarzy jest TYSKIE :) widać są różne interpretacje przepisów :)
Marcin Szopa
N3
 
Posty: 343
Dołączył(a): poniedziałek, 11 sie 2008, 13:10
Lokalizacja: Bielsko/Kęty

Postprzez KMart » niedziela, 19 kwi 2009, 23:59

Marcinie... tak patrząc na to jak oni grają to to się nijak nie łączy ze sprawnością fizyczną :lol:
Czyli skubani sprytnie ów zapis obeszli...

Pozdrawiam :wink:
watersplash- najefektowniejsza forma mycia rajdówki
Avatar użytkownika
KMart
A5
 
Posty: 695
Dołączył(a): środa, 11 maja 2005, 17:07
Lokalizacja: Cieszyn

Postprzez Wloch a ty? » poniedziałek, 20 kwi 2009, 10:45

Jakie to ma znaczenie jak większość kampani piwowarskich ma inną politekę reklamową ALKOHOL I KIEROWNICA TO SPRZECZNOŚĆ więc trzeba naprawde dobrego marketingowca zeby przekonał panów od kreowania marki na taki ruch. Skończoły się czasy daj pan kaske a ja gdzies tam nakleje naklejke
Z rajdowym pozdrowieniem
kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem

https://www.facebook.com/WLOCH.rally
Avatar użytkownika
Wloch a ty?
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): środa, 22 sty 2003, 21:27
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez Bomber » poniedziałek, 20 kwi 2009, 12:37

Wloch a ty? napisał(a):Jakie to ma znaczenie jak większość kampani piwowarskich ma inną politekę reklamową ALKOHOL I KIEROWNICA TO SPRZECZNOŚĆ więc trzeba naprawde dobrego marketingowca zeby przekonał panów od kreowania marki na taki ruch. Skończoły się czasy daj pan kaske a ja gdzies tam nakleje naklejke


Ojczyzna polszczyzna:)
a to były kiedys takie czasy, że daj pan kaske...?
Bomber
N2
 
Posty: 176
Dołączył(a): wtorek, 12 wrz 2006, 08:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Mad Max » wtorek, 21 kwi 2009, 16:46

Wloch a ty? napisał(a):Jakie to ma znaczenie jak większość kampani piwowarskich ma inną politekę reklamową ALKOHOL I KIEROWNICA TO SPRZECZNOŚĆ więc trzeba naprawde dobrego marketingowca zeby przekonał panów od kreowania marki na taki ruch. Skończoły się czasy daj pan kaske a ja gdzies tam nakleje naklejke


to widocznie ludzie pracujący dla klubów żużlowych mają dobrych marketingowców...
dla potwierdzenia zobaczcie kto jest sponsorem Lotosu Gdańsk (Tyskie) i ŻKS Polonia Bydgoszcz (Warka) - na powiedzenie moich słów strony klubów:
http://www.lotosgdansk.pl
http://www.polonia.bydgoszcz.pl/sponsorzy.php

samochód i piwo - oj niedobre połączenie
motor i piwo - o jak najbardziej
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Postprzez Wloch a ty? » środa, 22 kwi 2009, 08:08

nie miejcie do mnie pretęsji ze takie są fakty i tłumaczenia firm, poprostu nie chcą, wola promowac akcje piles nie jedź. Czemu tak jest w zuzlu nie wiem ?? Wiem ze jeden z polskich zawodnikow z czołowki ma na pismie interpretacje tej ustawy. Okazuje się ze niby mozna, ale firmy mowią nie mozna i koles siedzi w domu.
Z rajdowym pozdrowieniem
kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem

https://www.facebook.com/WLOCH.rally
Avatar użytkownika
Wloch a ty?
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): środa, 22 sty 2003, 21:27
Lokalizacja: Jelenia Góra

Następna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości