PZM, PZM....

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Postprzez Mociag » sobota, 11 kwi 2009, 17:33

Też mi sie wydaje że ten temat ma pomóc a nie nas skłócić.
http://www.youtube.com/videomotorsport Obrazek
Avatar użytkownika
Mociag
N3
 
Posty: 376
Dołączył(a): sobota, 4 paź 2008, 21:43
Lokalizacja: Kłodzko


Postprzez Philippe » sobota, 11 kwi 2009, 23:07

Inne było pytanie, czy w Polsce da się polatać po "normalnych" drogach? Moja odpowiedź: da się.

Ja nie jeździłem w PZM/RSMP więc mnie póki co żaden beton nie dotknął na tyle, żebym musiał tak bardzo narzekać. Wiadomo, że da się zrobić więcej, ale ja zauważam też plusy pojawienia się Górskiego w PZM: szkolenia jarka barana, nowe klasy, punktacje, które mogą się podobać lub nie, ale coś się dzieje. Nie można negować wszystkiego i z założenia, a część głosów widzę takich, że choćby wszystkich dupy pachniały rumiankiem to i tak będzie źle, a nie o to chodzi.

A rajdy odwołuje się czasem w bogatszych krajach niż u nas, i tak się po prostu czasem dzieje. Mnie też się nie podoba odwołanie Krakowskiego, bo uwielbiam ten rajd i mam go pod nosem. Ja nie wiem jaka była dokładnie sytuacja, dlatego staram się nikogo pochopnie nie oceniać.

Pozdrawiam i wesołych świąt :-)
Avatar użytkownika
Philippe
A5
 
Posty: 640
Dołączył(a): piątek, 5 maja 2006, 16:21

Postprzez Krzysiek_WrC » poniedziałek, 13 kwi 2009, 21:40

Myślę że pierwszy zasadniczym pytaniem do PZM-otu powinno brzmiec,GDZIE LESNE DZIADKI PODZIALY SIĘ "TAMTE LATA" I CO ORAZ KTO JEST ODPOWIEDZIALNY ZA DOPROWADZENIE RAJDÓW DO TAKIEGO STANU JAKI MAMY ?!

Proszę bardz,oglądam sobie własnie materiałz lat 2001 .Chyba kazdy nawet najmniej rozgarniety stwierdzi iż w poprzednich latach tłum na oesach był jak na stadione pikarskim,a już nie piszac o atrakcyjnosci sameych zwodów i zawodników startujących
http://www.youtube.com/watch?v=xzlwc1vaejw
http://www.youtube.com/watch?v=QYKPDynLzHw
http://www.youtube.com/watch?v=062_1NxZ-Wg

Kto się interesuje rajdami ten wie jaki był klimat na zawodach 9 lat wstecz,wtedy człowiek żył Rajdem od miesiąca przed.
Pamiętam jak z kolegami albo i sam "targali" my na rowerach w czasie kiedy zwodnicy mieli zapoznanie z trasa,potrafiliśmy do samego kona siedziec (słońce czy deszcz) i patrzec jak jezdza i robia notatki a jak sie do domu przyjeżdząło to juz si wyjscia rano na rajd.
Sonsorzy jak widac pchali sie sami,tych reklamch na oesach to było tyle że mometami to przeszkadzało.Ale teraz z chcecia chciałbym aby mozna było sie wócic wstecz.
niestety wszystko zaczęto sukcesywnie grzebac i psuc.
A powiem wam więcej,ze mi osobiscie to coraz mniej sie chce jechac na Rajd,nie ten klimat kiedy sie przyjeżdząło a na odcinku az brakowąło miejsca w dobrym miejscu,teraz na odcinku 2 kilometrów mozna by było policzyc na palcach jednej reki kibiców.Coraz bardziej tez zaczynam odczuwac że przestaję się interesowac i przestaje mnie ciekawic to co bardzo lubiałem wcześniej.Niestety wszystko gdzięs umarło..
Krzysiek_WrC
A6
 
Posty: 1518
Dołączył(a): czwartek, 22 sty 2004, 22:19
Lokalizacja: Stadniki

Postprzez MSG Racing » poniedziałek, 13 kwi 2009, 22:43

Nie gdzieś umarło tylko życie.... Ja teraz też nie mam tyle czasu siedzieć i czytać itd o tym czy o tamtym.
Co do tamtych czasów.
Można było pety reklamować a Ci mieli najwięcej kasy to można było załatwić to czy tamto i TV nawet. A teraz?
W Krakowie myślę liczono na kasę z Orlenu i nie szukano pieniędzy nawet dodatkowych mimo iż wsparcie rajdowi da RPP. Bo po co się męczyć i użerać? Prawda. I tak edycja 2009 umarła a za rok wróci bo jest w Krakowie. A Wisły, Kormorana czy Lotosu pewnie nie zobaczymy w RSMP.
Teraz można obwiniać PZM ze nie starają się podnieść atrakcyjności zawodów czy załatwić TV ale jak cały czas załatwiają kasę, której w tym chorym kraju prawie się nie da załatwić, to nie ma już czasu na TV.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez Bomber » poniedziałek, 13 kwi 2009, 23:10

oczywiscie koledzy bylo i jest inaczej.. ja pamietam jak na Krakowski lat temu wiele smigalem na rowerku i zylem rajdem na dluuugo przed.. ale - STARZEJEMY się!! i to jest fakt, ktorego nie bierzecie pod uwage.

mamy i macie wiecej na glowie i rajd to nie najwazniejsza sprawa na swiecie.. po prostu. Oczywiscie rajdy sa inne, ale ja znam mlodszych kolegow dla ktorych to caly swiat i sens - i to jest piekne.

wiecej wiec optymizmu zycze i spogadajcie na swiat z wiekszym luzem:) jest ok. a moze i na Elmot uda sie wybrac, co i takim dziadkom jak ja polecam:)
Bomber
N2
 
Posty: 176
Dołączył(a): wtorek, 12 wrz 2006, 08:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Krzysiek_WrC » poniedziałek, 13 kwi 2009, 23:19

Pewnie że sie zmienia wszystko,ale przy odrobienie wysiku włodarzy z PZM - otu mozna było przynajmniej utrzymac atmosfere i przyjemniosc z Rajdu.A teraz co? sport ten pomału traci sens.
Fakt że może i było łatwiej ze sponsoringiem bo były fajki i browar,ale gdyby panowie z PZM otu mysleli normlanie to to co było zastapili by czym innym.
Teraz wyszlo tak że jak dostali Platinium to siedli na d....ach stwierdzjac zapewne ze dalej jakos sie to toczyc będzie skoro sponsor jest (i tu się pomylili)
Już nie bede pisał o róznych dziwnych zachowaniach,jakis głupich karach za naklejki i podobne.
Krzysiek_WrC
A6
 
Posty: 1518
Dołączył(a): czwartek, 22 sty 2004, 22:19
Lokalizacja: Stadniki

Postprzez Bomber » wtorek, 14 kwi 2009, 09:22

a może warto byloby wroic do rozmow z Lotosem? Chyba takie byly prowadzone rownolegle z platinum, ale moze sie myle...
Bomber
N2
 
Posty: 176
Dołączył(a): wtorek, 12 wrz 2006, 08:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Krzysiek_WrC » wtorek, 14 kwi 2009, 11:28

boję się że Lotos to teraz najmniej może byc tym zainteresowany.
Krzysiek_WrC
A6
 
Posty: 1518
Dołączył(a): czwartek, 22 sty 2004, 22:19
Lokalizacja: Stadniki

Postprzez hudyj » wtorek, 14 kwi 2009, 11:43

Lotos juz udowodnił ze nie jest powaznym partnerem(czyt. sponsoring M.Bebenka)

Czy wytłumaczy mi ktos dlaczego nie wolno reklamowac browaru na samochodach, a na koszulkach czołowej druzyny ekstraklasy można??
Avatar użytkownika
hudyj
N3
 
Posty: 304
Dołączył(a): wtorek, 20 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Dąbrowa/Niepołomice

Postprzez Andrzej » wtorek, 14 kwi 2009, 13:48

hudyj napisał(a):Lotos juz udowodnił ze nie jest powaznym partnerem(czyt. sponsoring M.Bebenka)

Czy wytłumaczy mi ktos dlaczego nie wolno reklamowac browaru na samochodach, a na koszulkach czołowej druzyny ekstraklasy można??

Bo to chyba jest zakaz ,który wyszedł od FIA?
www.msg-rally.pl
Avatar użytkownika
Andrzej
A6
 
Posty: 1522
Dołączył(a): niedziela, 28 sie 2005, 18:41
Lokalizacja: Gliwice / Kraków

Postprzez Philippe » wtorek, 14 kwi 2009, 13:57

hudyj napisał(a):Lotos juz udowodnił ze nie jest powaznym partnerem(czyt. sponsoring M.Bebenka)

Czy wytłumaczy mi ktos dlaczego nie wolno reklamowac browaru na samochodach, a na koszulkach czołowej druzyny ekstraklasy można??


Rzeźnik ma Karpackie, więc chyba wolno.
Avatar użytkownika
Philippe
A5
 
Posty: 640
Dołączył(a): piątek, 5 maja 2006, 16:21

Postprzez padre-mk3 » wtorek, 14 kwi 2009, 14:07

sprawa sponsoringu Rzeznika byla omawiana kilka razy.wiec nie widze sensu powrotu do tego tematu.
www.racebook.pl/polishmotorclub
Avatar użytkownika
padre-mk3
A5
 
Posty: 761
Dołączył(a): piątek, 21 kwi 2006, 10:01

Postprzez Świder » wtorek, 14 kwi 2009, 17:15

Andrzej napisał(a):
hudyj napisał(a):Lotos juz udowodnił ze nie jest powaznym partnerem(czyt. sponsoring M.Bebenka)

Czy wytłumaczy mi ktos dlaczego nie wolno reklamowac browaru na samochodach, a na koszulkach czołowej druzyny ekstraklasy można??

Bo to chyba jest zakaz ,który wyszedł od FIA?


Sprawa opiera się o ustawę o wychowaniu w trzeźwości. FIA nie ma z tym nic wspólnego
Avatar użytkownika
Świder
N3
 
Posty: 359
Dołączył(a): sobota, 30 cze 2007, 12:38

Postprzez MSG Racing » wtorek, 14 kwi 2009, 22:51

OK ale na piłkarzach jest takowa reklama a piłkę kopaną ogłada niestety dużo więcej ludu i oni mogą mieć browar na ciuchach stadionach itd.
Trochę to dziwne trzeba przyznać.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez Bujaka Jamajka » środa, 15 kwi 2009, 07:37

Moje pytanie brzmi. Co trzeba zrobić żeby wrócił sponsoring browarów i zakładów tytoniowych ? I czy jest to wogóle możliwe ?
"RWD jest jak SEX, po co jeździć na ręcznym skoro można dać w pizdę" ...

Zdobysław Bucki fotografia rajdowa (i nie tylko) :)
Avatar użytkownika
Bujaka Jamajka
N3
 
Posty: 378
Dołączył(a): czwartek, 27 wrz 2007, 07:41
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 5 gości