RSMP z WRC !!!

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Postprzez havk » czwartek, 18 gru 2008, 18:05

ok, wrc nie beda mogly zdobywac punktow do mistrzostw polski ale czy beda klasyfikowane oficjalnie w rajdzie tzn. czy beda mogly wygrac rajd? czy tylko klase open?

system punktujacy jeden dzien srednio mi sie podoba ale z drugiej strony zyska na tym rywalizacja 2 dnia.
havk
N3
 
Posty: 226
Dołączył(a): sobota, 17 gru 2005, 18:35


Postprzez hudyj » czwartek, 18 gru 2008, 18:08

havk napisał(a):ok, wrc nie beda mogly zdobywac punktow do mistrzostw polski ale czy beda klasyfikowane oficjalnie w rajdzie tzn. czy beda mogly wygrac rajd? czy tylko klase open?

system punktujacy jeden dzien srednio mi sie podoba ale z drugiej strony zyska na tym rywalizacja 2 dnia.

"W RSMP najbardziej ucieszy kibiców grupa Open - będą mogły w niej jeździć samochodu klasy A8 (w tym WRC), klasy N+, czyli N-ki z A-grupową zwężką, samochody Kit-Car o pojemności powyżej 1600 ccm oraz GT. Grupa Open nie jest klasyfikowana w generalce."

To może sugerować że nie bedą klasyfikowane w rajdzie
Avatar użytkownika
hudyj
N3
 
Posty: 304
Dołączył(a): wtorek, 20 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Dąbrowa/Niepołomice

Postprzez AndreWRC » czwartek, 18 gru 2008, 18:21

Ale żeby nie zrobili jaj, typu przejazd bez pomiaru czasu... :roll:
KAJTO OGNIA !!
Avatar użytkownika
AndreWRC
A5
 
Posty: 640
Dołączył(a): czwartek, 26 lip 2007, 15:47
Lokalizacja: Kraków N-H

Postprzez speedyzxz » czwartek, 18 gru 2008, 18:30

AndreWRC napisał(a):Ale żeby nie zrobili jaj, typu przejazd bez pomiaru czasu... :roll:


Klasa Open będzie grupą i między autami w tej klasie bedzie walka :wink:
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Postprzez Marcin z Mtl » czwartek, 18 gru 2008, 19:18

Krótko mówiąc system zaadaptowany z Ameryki, z niestety koniecznymi dzisiaj komplikacjami i polskim refleksem. Zgadzam się z kimś, kto napisał przede mną, że taką klasę "hobbystyczną" najlepiej było zrobić kilka lat temu. Czyli wtedy gdy zakazano WRC w mistrzostwach lokalnych.
Avatar użytkownika
Marcin z Mtl
N3
 
Posty: 288
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 13:02
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Krzysiek_WrC » czwartek, 18 gru 2008, 19:47

No właśnie sęk w tym że pomyslano trochę za pózno o tym.Mozna to było puscic już rok po tym jak zrobiono zakaz Wurcom.Niestety znowu jesteśmy ostatni a skończy się tym że w klasie Open będzie może 4-5 aut. :roll:
Wogóle to pomyłka była z zakazami startów WRC.Zredukowano koszty tylko na chwilę bo rok pózniej poszło znowu do góry.Zasada powinna byc taka że jak klasa się trzyma mocno to nie powinno się w nią ingerowac na siłę.PZM martwi się kosztami bardzo tylko że ze swoje kasy nie dokłada do wypozyczenia auta czy jego zakupu,więc dla mnie to czysta demagogia jak ktoś mówi o kosztach.
Za rok dwa jeśli S2000+ wejda znowu będzie się szukało czego innego bo koszty będą rosnac,to nie kończące się koło.
Ja kogoś stac na jazdę drogim w utrzymaniu auciwe to niech jezdzi - jak nie stac siada w słabsze jak ma ambicje i "pruje"
Krzysiek_WrC
A6
 
Posty: 1518
Dołączył(a): czwartek, 22 sty 2004, 22:19
Lokalizacja: Stadniki

Postprzez SebaSTI » czwartek, 18 gru 2008, 19:58

Lepiej póżno niż w cale także musimy traz czekać na jakiś wysyp nowych klas ,ale napewno rewelacji nie bedzie.
Avatar użytkownika
SebaSTI
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): środa, 1 lis 2006, 14:33
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Gucio » czwartek, 18 gru 2008, 20:08

Na dzień dzisiejszy i sezon 2009 nie widze chętnego na start autem klasy WRC, bo niby kto? Ptaszek? :lol:
EOS 7D,400D/50 1.8/17-50 2.8/70-200 F4 L/580EX II :mrgreen:
http://www.image-sport.net moja stronka :)
Leszek!!
Avatar użytkownika
Gucio
S2000
 
Posty: 3508
Dołączył(a): poniedziałek, 2 maja 2005, 23:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez ŁukaszŁuniewski » czwartek, 18 gru 2008, 20:12

Krzysiek_WrC napisał(a):Zasada powinna byc taka że jak klasa się trzyma mocno to nie powinno się w nią ingerowac na siłę.


Tylko, ze ostatnie lata samochodów klasy WRC były bardzo biedne. W 2002 roku jeździło ich średnio 3-4 na rajd, a w 2003 dwa, więc rozwiązanie klasy w tamtym czasie było optymalnym posunięciem.
Avatar użytkownika
ŁukaszŁuniewski
A5
 
Posty: 594
Dołączył(a): czwartek, 17 kwi 2008, 11:50
Lokalizacja: Rościszów

Postprzez AndreWRC » czwartek, 18 gru 2008, 20:36

Gucio napisał(a):Na dzień dzisiejszy i sezon 2009 nie widze chętnego na start autem klasy WRC, bo niby kto? Ptaszek? :lol:


Również jestem pesymistycznie nastawiony, jedyne osoby które przychodzą mi na myśl to:
Ptaszek
Królikowski
Małyszczycki
Kuzaj (o ile wróci)
Hołek
Czopik

Ale zaden z nich pełnego sezonu nie zaliczy, jedynie okazjonalne starty... Taka moja opinia na ten temat...
KAJTO OGNIA !!
Avatar użytkownika
AndreWRC
A5
 
Posty: 640
Dołączył(a): czwartek, 26 lip 2007, 15:47
Lokalizacja: Kraków N-H

Postprzez Marcin z Mtl » czwartek, 18 gru 2008, 20:36

Ciekawe jak gr. Open będzie się miała do radosnych, garażowych przeróbek w rodzaju garbusa z silnikiem Porsche, bo to może być alternatywą dla koszmarnie drogich i nieklasyfikowanych WRC. Nie wiem jak teraz, bo wypadłem nieco z tematu, ale swego czasu w Ameryce jeździło sporo tego typu wynalazków. Tyle że tam udział w rajdzie jest traktowany jak dobra, weekendowa zabawa, bez zbytniego napinania się. Poza czołówką oczywiście. W Polsce jest nieco inne podejście :)
Avatar użytkownika
Marcin z Mtl
N3
 
Posty: 288
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 13:02
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kremer » czwartek, 18 gru 2008, 21:17

jedyna szansa na start wrc to chyba agapit i lotos - kiedy bedzie mozna pocwiczyc przed polskim :)
na reszte rajdow bym nie liczyl (moze orlen jacek ptaszek)
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Postprzez Loeb1987 » czwartek, 18 gru 2008, 21:48

AndreWRC napisał(a):Również jestem pesymistycznie nastawiony, jedyne osoby które przychodzą mi na myśl to:
Ptaszek
Królikowski
Małyszczycki
Kuzaj (o ile wróci)
Hołek
Czopik


Ptaszek i Królikowski... za bardzo bym na to nie liczył
Małyszczycki kto wie czy wogóle się pojawi
Kuzaj ma wolne, długie wolne
Hołek ma w d.... asfaltowe rajdy ;)
Czopikowi już nie dobrze się robi jak widzi kolejny spartolony rajd


Klasa Open będzie tylko na papierku.
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Postprzez gardzę_cwaniakami » czwartek, 18 gru 2008, 21:52

kremer napisał(a):Jak kto wywali w I dniu to straci mozliwosc zdobycia 30 ptk :]


"Jak kto wywali w I dniu to straci mozliwosc zdobycia" 20 z 35 punktów. Jeśli wygra drugi dzień, to dostanie 15 punktów.

Klasa open została zapewne stworzona z myślą o autach terenowych.
gardzę_cwaniakami
N1
 
Posty: 78
Dołączył(a): sobota, 20 wrz 2008, 20:31

Postprzez Cogonieznajom » czwartek, 18 gru 2008, 23:44

nie było WRC płakali... nie było klasy OPEN płakali...
teraz ma być i...tez płaczą:)


pozdrawiam :roll:
Jeżeli szukasz pilota na KZK, KJS lub imprezę o podobnym charakterze z łódzkiego lub najbliższych okolic napisz PW, lub mail: aro1@o2.pl
Avatar użytkownika
Cogonieznajom
A6
 
Posty: 1917
Dołączył(a): piątek, 1 kwi 2005, 10:54
Lokalizacja: Łódź (dawniej Wałbrzych)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 79 gości