RSMP z WRC !!!

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

RSMP z WRC !!!

Postprzez RajducH » czwartek, 18 gru 2008, 09:09

http://www.autoklub.pl/22663,hotnews.html

zszokowala mnie ta wiadomosc :D wiecej mozliwych aut do startów i dwa dni walki w rajdzie :)
Zawsze Jest Nadzieja :D KUZI OGNIA !!!
Avatar użytkownika
RajducH
A6
 
Posty: 1426
Dołączył(a): niedziela, 1 lut 2004, 18:32
Lokalizacja: ... zza siedmiu gór


Postprzez Krzysiek_WrC » czwartek, 18 gru 2008, 09:34

Tylko jeszcze sęk w tym kto pojedzie Wurcami?
Kryzys ekonmiczny daje się we znaki....boję się że albo nie zobaczymy wogóle WRC u nas przez kasę albo może jakąs Corollę starą.Nikt się w koszty pakował nie będzie...
Teraz to juz za pózno.PZM mógł to zrobic conajmniej 2-3 lata temu
Krzysiek_WrC
A6
 
Posty: 1518
Dołączył(a): czwartek, 22 sty 2004, 22:19
Lokalizacja: Stadniki

Postprzez Philippe » czwartek, 18 gru 2008, 09:38

A mnie średnio się podobają punkty każdego dnia :/ Gdyby to był system jak w ERC 3-2-1, lub jakiś system bonusowy to super, ale ten, który ma być w sezonie 2009 trochę miesza i będzie za dużo klasyfikacji na jednym rajdzie.
Avatar użytkownika
Philippe
A5
 
Posty: 640
Dołączył(a): piątek, 5 maja 2006, 16:21

Postprzez jubell » czwartek, 18 gru 2008, 09:40

No i pytanie jak sobie kierowcy ustawią priorytety - czy będą chcieli walczyć o mistrza w klasyfikacji generalnej, czy tylko w klasie open. Ja nie spodziewał bym się wielkiej rewolucji. Natłok WRCów raczej nam nie grozi, raczej może większa ilość N4+. Jeśli większa ilość kierowców zdecyduje się na starty w open, to będzie ciekawie. Pytanie tylko ilu się na to zdecyduje, bo walka o punkty będzie tylko w grupie...

Tak czy inaczej, jestem w szoku, że to nasz PZM coś takiego wymyślił... Można? ... Można! :)
www.jubell.net
jubell
 
Posty: 43
Dołączył(a): czwartek, 4 sty 2007, 14:10

Postprzez lordpix » czwartek, 18 gru 2008, 10:27

Mnie się zmiany podobają. Punktacja może być - będzie więcej walki każdego dnia.
Klasa open nie jest zła. Wiadomo, że auta będa tam pokazywac się okazyjnie ale z medialnego punktu wiedzenia to dobra grupa.
Kierowca który ma kasę na 1 czy 2 rajdy pewnie będzie wolał wystartowac takim N4+ i wygrać (teoretycznie) generalkę. Zawsze o nim coś tam powiedzą, że czasy najlepsze itp i już będzie w TV czy gazecie.
A, że rajdu nie wygra to co? I tak w generalnej punktacji RSMP by to dużo nie dało. Zawsze można zrobić show i pokazać się z dobrej strony.

W tej grupie powinni jeździć ci którzy nie walczą o wysokie miejsca tylko śmigają dla przyjemności. Kasę mają to dawać WRC albo N4+ :)
gg: 3984793
https://picasaweb.google.com/lordpix moje zdjęcia
Avatar użytkownika
lordpix
N3
 
Posty: 382
Dołączył(a): wtorek, 22 cze 2004, 20:01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza / czasem Zawoja

Postprzez kremer » czwartek, 18 gru 2008, 11:27

po pierwsze to z tymi wurcami to wlasnie kto ma nimi jechac? czy kryzys czy nie to i tak nie ma komu :)

mi sie wszystko ladnie podoba - punktowanie obydwu dni jest bardzo dobre - bo zazwyczaj w drugi dzien wiekszosc jest ustawione i sie panowie wożą - ale te bonusowe punkty niepotrzebne bo sie czlowiek nie doliczy co i jak. Jak kto wywali w I dniu to straci mozliwosc zdobycia 30 ptk :]
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Postprzez Andrzej » czwartek, 18 gru 2008, 11:33

Zmiany są ok ale moim zdaniem jakiegoś WuRCa zobaczymy w 2, może 3 rajdach.
www.msg-rally.pl
Avatar użytkownika
Andrzej
A6
 
Posty: 1522
Dołączył(a): niedziela, 28 sie 2005, 18:41
Lokalizacja: Gliwice / Kraków

Postprzez Miniak » czwartek, 18 gru 2008, 11:54

Niestety ja już jestem wyprany z optymizmu i bez możliwości punktowania w generalce to będzie martwa klasa.
Miniak
N1
 
Posty: 82
Dołączył(a): środa, 29 sty 2003, 23:21
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez micz » czwartek, 18 gru 2008, 12:07

Miniak napisał(a):Niestety ja już jestem wyprany z optymizmu i bez możliwości punktowania w generalce to będzie martwa klasa.



racja
www.compsport.pl
www.maciejwislawski.pl
Avatar użytkownika
micz
A6
 
Posty: 1338
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 16:18
Lokalizacja: Warszawka

Postprzez szirer205xs » czwartek, 18 gru 2008, 12:09

to rozumiem ze ta bemka o ktora bylo tyle krzyku bedzie mogla teraz spokojnie jezdzic w klasie open :)

zmiany swietne :) choc szczerze to troche sie rozpedzili z tymi punktami za kazdy dzien rajdu. moglo zostac tak jak bylo do tej pory czyli 10 za zwyciestwo bo teraz wypadniecie to naprawde katastrofa :) choc z drugiej strony bedziemy mieli praktycznie 14 rund rsmp :)
jaskiniatrolla.eu
Avatar użytkownika
szirer205xs
A5
 
Posty: 727
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lis 2003, 12:28
Lokalizacja: Skoczów

Postprzez Philippe » czwartek, 18 gru 2008, 12:27

Do tej pory system był super, ten dodatkowy punkt za największa liczba OSów też był gitara. Przyjeżdżały załogi na metę i było wiadomo, co i jak. Teraz trzeba będzie liczyć i liczyć, mnie się nie podoba. Co do WRC to pewnie i tak nie będzie chętnych. Fajnie jak raz czasu ktoś wsiądzie i pojedzie.
Avatar użytkownika
Philippe
A5
 
Posty: 640
Dołączył(a): piątek, 5 maja 2006, 16:21

Postprzez ŁukaszŁuniewski » czwartek, 18 gru 2008, 13:21

System punktowy jak dla mnie najbardziej OK. Troszkę bardziej będzie nagradzany zwycięzca każdej "rundy", co po zsumowaniu i sprzyjających okolicznościach zwycięzca rajdu może wywieźć 7 punktów przewagi nad drugim zawodnikiem, a nie dwa jak było dotychczas.

Co do klasy Open. Fajnie, że się pojawiła, ale dlaczego tak późno. W dobie kryzysu ciężko będzie zobaczyć zawodników startujących w tej klasie i może okazać się, że jest takim samym niewypałem jak klasa historyczna. Jedyną rundą, gdzie możemy mieć nalot Openów będzie Rajd Lotos, który z pewnością dla wielu będzie bezpośrednim testem przed Rajdem Polski.
Avatar użytkownika
ŁukaszŁuniewski
A5
 
Posty: 594
Dołączył(a): czwartek, 17 kwi 2008, 11:50
Lokalizacja: Rościszów

Postprzez kremer » czwartek, 18 gru 2008, 14:17

jako ciekaowstki wyczytalem pare rzeczy. ma byc obowiazkowy testowy przed kazdym rajdem, klasa open nie musi koniecznie jechac na koncu oraz dokladne ustalenie kto jaki ma piorytet i musi byc na pocztaku... wiec teoretycznie najlepsi beda jak najwyzej
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Postprzez Mad Max » czwartek, 18 gru 2008, 14:24

nie zapominajcie że w klasie open poza wrcami będą mogły jeździć inne wynalazki więc pomysł takiej klasy jest jak najbardziej ok, co do punktacji to też jest w sumie ok bo tak jak zauważył Kremer drugiego dnia się chłopcy zazwyczaj się wożą i takich emocji już nie ma - poza tym stosując taki system punktacji można spokojnie wycofać system "super rally", no i przed wszystkim obowiązkowy testowy jest bardzo dobra zmianą
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Postprzez speedyzxz » czwartek, 18 gru 2008, 16:31

Mad Max napisał(a):nie zapominajcie że w klasie open poza wrcami będą mogły jeździć inne wynalazki


O tak czekam na kit cary i GT :D

Punktacja jest super drugi dzień będzie zatem o wiele ciekawszy
A bonus za największą liczbę wygranych Oesów znika
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Następna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 79 gości