5 Rajd Magurski

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Postprzez allelisiorr1 » środa, 6 sty 2010, 15:22

"...dodaję gazu, bo za szczytem może być prosta..." -Janusz Kulig [*]

Kubicuje!!!
Avatar użytkownika
allelisiorr1
N3
 
Posty: 240
Dołączył(a): sobota, 11 kwi 2009, 19:48
Lokalizacja: Mielec


Postprzez Loeb1987 » środa, 6 sty 2010, 15:32

Jedyny rajd na który warto u nas jeździć :) Mam nadzieję, że zmienią przepisy a nie tylko będą gadać.
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Postprzez fotorobart_pl » środa, 6 sty 2010, 19:17

Ziggy napisał(a):Dzisiaj rozmawiałem z kolesiem z Wysowej (pomagał lokalnym w organizacji Magurskiego).

Łęb Magurskiemu ukręcili tylko i wyłącznie PZM i reszta bandy, którym ten rajd nie leżał.
Nie jest prawdą, że z winy braku ustawodastwa co do jazdy na kolcach po drogach publicznych, z poprzednimi edycjami nie było aż takiego problemu.
Oesy rozgrywane są na drogach powiatu oraz drogach gminnych i zgoda zarówno Starosty jak i Wójtów na rozegranie rajdu była. Oni z lokalnych środków utrzymują i naprawiają drogi.
W tym roku powiat wydał 80tys na przygotowanie do rajdu, może mało ale chęci były.
Rozwiązany mógł być problem parku serwisowego (grząsko, błoto, narzekania), była zgoda na umiejscowienie na placu Uzdrowiska Wysowa (rozlewnia wody Wysowianka)
Wszyscy z tamtych terenów wk....., bo nastawili się na przyjezdnych (w zeszłym roku szacunkowo ok. 20 tys kibiców) i kicha.

A śniegu na początku lutego było masa, także wszystkie odcinki po śniegu z wysokimi bandami po bokach drogi .

No cóż.... :roll:


i ponoć skarbnik organizatora zbyt dokładnie delegacje działaczom rozliczał :D
Powyższy post jest opinią autora tylko w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyn.
http://www.fotorobart.pl/ Obrazek
fotografia rajdowa i nie tylko...
Avatar użytkownika
fotorobart_pl
A5
 
Posty: 538
Dołączył(a): niedziela, 12 sie 2007, 19:54

Postprzez MSG Racing » sobota, 13 lut 2010, 01:22

http://rallynews.pl/lang.en/no/galeria/453 nie żebym chciał narzekać, choć jest to chyba rajd cyklu rallye200 (niemiecka 3Liga) a jeśli nawet coś wyżej to jak widać panowie jaką i to bez kolców i to nie byle czym. Jadą bo chcą jeździć.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez krist » piątek, 7 maja 2010, 15:26

http://rajdy.autoklub.pl/news/zgoda-na-kolce,29628

No i wymówki się skończyły, panowie i panie z PZM, w lutym 2011 inauguracja sezonu w Gorlicach na Magurskim.
krist
N3
 
Posty: 370
Dołączył(a): czwartek, 3 lip 2003, 13:45

Postprzez paproh » piątek, 7 maja 2010, 15:40

no nie wiem, ja tam 3mam kciuki za dolnośląski Panie i Panowie.....a
free your mind...
paproh
N2
 
Posty: 106
Dołączył(a): wtorek, 16 mar 2010, 22:41
Lokalizacja: kotlina kłodzka

Postprzez RajducH » piątek, 7 maja 2010, 15:59

eh zimowy rajd dolnoslaski :D przypominaja sie piekne czasy :D wspaniale trasy :) zreszta nie mam nic przeciwko aby dwie rundy szly po sniegu :wink:
Zawsze Jest Nadzieja :D KUZI OGNIA !!!
Avatar użytkownika
RajducH
A6
 
Posty: 1426
Dołączył(a): niedziela, 1 lut 2004, 18:32
Lokalizacja: ... zza siedmiu gór

Postprzez s1quattro » piątek, 7 maja 2010, 16:53

Cieszy niezmiernie ta informacja :D Ciekawe czy doczekamy się teraz inauguracji sezonu w Gorlicach...
Obama: W takich chwilach wszyscy jesteśmy rajdowcami :D
Avatar użytkownika
s1quattro
N3
 
Posty: 216
Dołączył(a): czwartek, 15 paź 2009, 14:30
Lokalizacja: Salmopol

Postprzez kmederski » piątek, 7 maja 2010, 17:38

No i wielkie podziekowania dla p.Beaty Bublewicz. Cala nadzieja w tym, ze senat nie uwali ustawy. No i Prezydent RP. A znajac dlugosc procesow legislacyjnych mozemy spodziewac sie, ze decydowac juz bedzie nowa Jego Wysokosc. Oby nie Jarek, bo jak pokojarzy, ze rajdy w niedziele, to uwali, bo przeciez elektorat musi sie dostac w niedziele do kosciola :evil:

Widzielismy, gdzie zbieral podpisy :shock:

I rajdy zimowe bedziemy mieli z glowy :!:

Widze jednak, ze niektorzy z tu obecnych mysla zero-jedynkowo.

Wszyscy chca rajdu zimowego, ale najlepiej jakby sie odbyl w kwietniu, bo w styczniu czy w lutym jeszcze budzety nie sa spiete. Niektorzy spinaja znacznie pozniej. No a w kwietniu trudno o snieg dosyc :wink:

Co do Magurskiego- rzeczywiscie tamtejsze wladze, zarowno w Gorlicach jak i w Wysowej sa wyjatkowo przychylne i zaangazowane jesli chodzi o promocje regionu.
A okolica jest wyjatkowo ladna.
To co do tej pory nigdy sie nie udalo organizatorom, to aby rajd logistycznie byl dopiety na ostatni guzik. A to warunki na strefie fatalne, a to nagle teamy zamiast na strefie rozstawiane sa na ulicy :shock: i nawet toy-toya w poblizu nie ma. A to na OS wyjezdza auto mieszkanca z polnej drozki na ktorej nie bylo zabezpieczenia. Co prawda ksiadz na ambonie oglasza, ze bedzie rajd(to nie zart, to fakt), no ale nie wszyscy jak widac chodza do kosciola. :wink:
A ze organizator mowi, ze PZM "uwalil", no a co ma mowic? Niewielu jest takich, ktorzy potrafia powiedziec "Panowie, dalem d...y."
Jakos nie widze w ciagu dwoch ostatnich sezonow "preferowania organizatorow krakowskich", jak to ktos powyzej napisal.

Bardzo lubie Magurski i mysle, ze jak organizator sie zepnie, to rajd sie odbedzie.

Ale generalnie, mnie osobiscie marza sie nowe rajdy - sa piekne trasy szutrowe w Bieszczadach czy w Bialostockim,i pewno w wielu jeszcze innych miejscach, tylko lokalne AK sa zbyt cienkie finansowo i w stanie hibernacji.
kmederski
N3
 
Posty: 446
Dołączył(a): środa, 18 lis 2009, 13:26
Lokalizacja: kolwiek

Postprzez kremer » piątek, 7 maja 2010, 18:25

No zobaczymy, co Górski na to i reszta. Mysle, ze gulh :) i tak im skoczyl, ze nie ma ani Krakowskiego ani Wawelskiego w RSMP. Mam nadzieję, żę Magurski 2011 będzie realny. Tam przynajmniej ludzie chcą tego rajdu bo jest z tego kasa.
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Postprzez kmederski » piątek, 7 maja 2010, 20:08

Nie sadze, zeby im cos skoczylo, bo jak ktos juz wyjasnial na tym forum( przy okazji Karkonoskiego chyba) to p.Gorski proponuje kandydatow a GKSS ich zatwierdza lub nie. A zaden rajd w Malopolsce nie byl proponowany w tym sezonie, po tym jak sie w zeszlym roku Automobilklub Krakowski obrazil na GKSS w gescie solidarnosci z ukaranym
jakims panem za Memorial w Wieliczce i odwolal rajd Krakowski pod pretekstem braku kasy.

Czyli calkiem swiadomie i slusznie p.Gorski i spolka nie chcieli w tym sezonie organizowac zadnych rajdow w Maloposce, bo nie moze byc tak, ze AK na zlosc mamie odwoluje rajd w ostatniej chwili, (szantazujac GKSS, ze jak nie odukaraja kolegi , to rajdu nie bedzie).
I gleboko w nosie maja to, ze teamy juz porezerwowaly hotele, testy itp.

Tak sie po prostu nie robi, niezaleznie czy kara dla tego ktosia byla sluszna czy nie. Bo wyraznie pokazali, ze lekcewaza zawodnikow.
kmederski
N3
 
Posty: 446
Dołączył(a): środa, 18 lis 2009, 13:26
Lokalizacja: kolwiek

Postprzez Tomek K » piątek, 7 maja 2010, 21:49

krist napisał(a):http://rajdy.autoklub.pl/news/zgoda-na-kolce,29628

No i wymówki się skończyły, panowie i panie z PZM, w lutym 2011 inauguracja sezonu w Gorlicach na Magurskim.


Ja wiem, czy sie skonczyły? Spokojnie, ja sie nie zdziwie jak PZM niedługo zacznie zlecac ekspertyzy Ministerstwu Srodowiska na temat zwyczajów rozrodczych łosia, tudzież dzika :P
www.RallyMedia.pl
Avatar użytkownika
Tomek K
A5
 
Posty: 673
Dołączył(a): czwartek, 25 sty 2007, 22:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez krist » piątek, 7 maja 2010, 22:05

kmederski napisał(a):Nie sadze, zeby im cos skoczylo, bo jak ktos juz wyjasnial na tym forum( przy okazji Karkonoskiego chyba) to p.Gorski proponuje kandydatow a GKSS ich zatwierdza lub nie. A zaden rajd w Malopolsce nie byl proponowany w tym sezonie, po tym jak sie w zeszlym roku Automobilklub Krakowski obrazil na GKSS w gescie solidarnosci z ukaranym
jakims panem za Memorial w Wieliczce i odwolal rajd Krakowski pod pretekstem braku kasy.

Czyli calkiem swiadomie i slusznie p.Gorski i spolka nie chcieli w tym sezonie organizowac zadnych rajdow w Maloposce, bo nie moze byc tak, ze AK na zlosc mamie odwoluje rajd w ostatniej chwili, (szantazujac GKSS, ze jak nie odukaraja kolegi , to rajdu nie bedzie).
I gleboko w nosie maja to, ze teamy juz porezerwowaly hotele, testy itp.

Tak sie po prostu nie robi, niezaleznie czy kara dla tego ktosia byla sluszna czy nie. Bo wyraznie pokazali, ze lekcewaza zawodnikow.




kolego kmenderski, to nie jakiemuś panu tylko Borowiczce zabrali licencje za Memoriał, z wielkim hukiem i a potem jak mu oddawali bo udowodnił ze nie mieli prawa zabrać to po cichutku i nie widziałem przeprosin p. Górskiego.

A organizator Magurskiego to Automobilklub Małopolski który wbrew nazwie jest z Krosna, nie Krakowa.

I czekam na dementi że przyczyną zabrania rajdu nie były diety działaczy, bo ta wersja póki co ciągle się powtarza, i że skarbnik Automobilklubu Małopolskiego miał w tej sprawie rację.
krist
N3
 
Posty: 370
Dołączył(a): czwartek, 3 lip 2003, 13:45

Postprzez kmederski » piątek, 7 maja 2010, 22:47

Moj blad - piszac o Malopolsce jakos mi sie "zapomnialo" ze Gorlice tez do niej naleza. Bardziej mi sie kojarzyly z Podkarpaciem :oops: Pala mi sie nalezy z geografii.

Dlatego zle mnie zrozumiales.

A to p.Gorski osobiscie zabieral licencje? Ze powinien przeprosic? Czy GKSS? On chyba sam odbierac nie moze, bo na stronie PZM Gorski jest tylko zwyklym czlonkiem GKSS a nie przewodniczacym.

Za to jaki imponujacy jest w tej instytucji sklad Zarzadu - ponad 40 osob :shock: I Gorskiego tam nie widze, natomiast widze sporo przedstawicieli wszelakich Automobilklubow. To tego juz zupelnie nie rozumiem - skoro przedstawiciele Automobilklubow sa w organie decydujacym o wszelkich dzialaniach PZM, to dlaczego jest tak zle :?: I dlaczego Automobilkluby narzekaja na PZM, skoro tam wspolrzadza? Ergo - narzekaja na samych siebie.

Nie bardzo rozumiem tych ciagle powtarzajacych sie sformulowan, ze p. Gorski jest za wszystko co sie dzieje w rajdach odpowiedzialny - ze strony PZM to nie wynika,jest jednym z czlonkow GKSS podlegajacym p.Tonderskiemu a ten z kolei Zarzadowi. Czyli jest raczej sredniakiem jeski chodzi o mozliwosci decyzyjne.

Czy ktos to moze wyjasnic?
Ostatnio edytowano sobota, 8 maja 2010, 08:32 przez kmederski, łącznie edytowano 1 raz
kmederski
N3
 
Posty: 446
Dołączył(a): środa, 18 lis 2009, 13:26
Lokalizacja: kolwiek

Postprzez tomy halik » sobota, 8 maja 2010, 00:49

Nie było Górskiego byłożle , jest Górski jest źle. Jedyne co Sie zmieniło to to że kiedys narzekało sie na PZMot a teraz na Górskiego
tomy halik
N3
 
Posty: 270
Dołączył(a): środa, 15 lut 2006, 13:03
Lokalizacja: zabrze

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 95 gości