Pirelli Star Driver

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Pirelli Star Driver

Postprzez gabrally » piątek, 18 lip 2008, 14:41

Znamy już bliższe informacje na temat programu Pirelli 'Star Driver', który oponiarski koncern przy współpracy z FIA ma zamiar wkrótce uruchomić, aby na międzynarodową skalę rozpocząć poszukiwania obiecujących, lokalnych kierowców i pomóc im dostać się na szczebel Rajdowych Mistrzostw Świata.

Idea Pirelli ‘Star Driver’ na najbliższe dwa lata zakłada poszukiwanie młodych i utalentowanych zawodników, po jednym z mistrzostw Azji, Bliskiego Wschodu oraz Afryki oraz dwóch z Europy.

Szczęśliwcy dostaną szansę startu w sześciu rundach Rajdowych Mistrzostw Świata w samochodzie S2000 lub grupy N, pochodzącym z jednej z renomowanych stajni. Pirelli zapowiada także dodatkowe nagrody i częściowe pokrycie kosztów przejazdu.

Czy Polak dostanie wielką szansę?
Finał europejskiej części kwalifikacji odbędzie się pod koniec października br. w Austrii. Związki motorowe z osiemnastu krajów organizujących eliminacje mistrzostw Europy lub mistrzostw świata mają wybrać swojego kandydata.

Kierowca, który 1 stycznia 2009 r. nie może mieć więcej niż 27 lat, będzie przed specjalnym jury prezentował swoje umiejętności za kierownicą dowolnego samochodu z napędem na jedną oś.

Jury składające się m.in. ze słynnych rajdowców oraz przedstawicieli koncernu Pirelli przeprowadzi z kandydatem rozmowę kwalifikacyjna na podstawie której oceni umiejętność komunikacji z mediami.

Wkrótce mamy poznać więcej szczegółów na temat programu Pirelli ‘Star Driver’. Stosowne informacje trafią wkrótce do wszystkich zainteresowanych związków motorowych.



3. Dot. Programu Pirelli Star Driver.
Polski Związek Motorowy do Programu Pirelli Star Driver wytypował kierowcę rajdowego Radosława Typę, zawodnika Moto Klubu Jasam.


Moje pytania:
- Czy po innych rajdach byli typowani inni kierowcy?
- Jeśli tak, jacy i gdzie można o tym się dowiedzieć?
- Co teraz gdy PeZetMot wytypował Radka Typę - to już ten kierowca który najprawdopodobniej będzie w programie Pirelli Star Driver?
Coraz częściej zastanawiam się, czemu zamiast rajdów nie wybrałem szachów. Na przykład. ;)
gabrally
N4
 
Posty: 2349
Dołączył(a): czwartek, 20 lip 2006, 12:20


Re: Pirelli Star Driver

Postprzez speedyzxz » piątek, 18 lip 2008, 15:06

gabrally napisał(a):
- Co teraz gdy PeZetMot wytypował Radka Typę - to już ten kierowca który najprawdopodobniej będzie w programie Pirelli Star Driver?


Jeśli pirelli określiło czas do kiedy można zgłaszać, a termin ten jest przed Rzeszowem to tak.

Ja mam inne pytanie - Związki z których krajów mogą zgłaszać kandydatów?
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Pirelli Star Driver

Postprzez Cogonieznajom » piątek, 18 lip 2008, 15:06

gabrally napisał(a):- Co teraz gdy PeZetMot wytypował Radka Typę - to już ten kierowca który najprawdopodobniej będzie w programie Pirelli Star Driver?



gabrally napisał(a):Finał europejskiej części kwalifikacji odbędzie się pod koniec października br. w Austrii. Związki motorowe z osiemnastu krajów organizujących eliminacje mistrzostw Europy lub mistrzostw świata mają wybrać swojego kandydata.
Jeżeli szukasz pilota na KZK, KJS lub imprezę o podobnym charakterze z łódzkiego lub najbliższych okolic napisz PW, lub mail: aro1@o2.pl
Avatar użytkownika
Cogonieznajom
A6
 
Posty: 1917
Dołączył(a): piątek, 1 kwi 2005, 10:54
Lokalizacja: Łódź (dawniej Wałbrzych)

Re: Pirelli Star Driver

Postprzez gabrally » piątek, 18 lip 2008, 15:32

speedyzxz napisał(a):Ja mam inne pytanie - Związki z których krajów mogą zgłaszać kandydatów?


gabrally napisał(a):Finał europejskiej części kwalifikacji odbędzie się pod koniec października br. w Austrii. Związki motorowe z osiemnastu krajów organizujących eliminacje mistrzostw Europy lub mistrzostw świata mają wybrać swojego kandydata.


PS. Już 600 raz Was męczę koledzy i koleżanki ;)
Coraz częściej zastanawiam się, czemu zamiast rajdów nie wybrałem szachów. Na przykład. ;)
gabrally
N4
 
Posty: 2349
Dołączył(a): czwartek, 20 lip 2006, 12:20

Re: Pirelli Star Driver

Postprzez gabrally » piątek, 18 lip 2008, 16:06

Coraz częściej zastanawiam się, czemu zamiast rajdów nie wybrałem szachów. Na przykład. ;)
gabrally
N4
 
Posty: 2349
Dołączył(a): czwartek, 20 lip 2006, 12:20

Postprzez Mroowa » piątek, 18 lip 2008, 17:50

Bez komentarza.... czy to jest dobry wybór. Niewiem
Avatar użytkownika
Mroowa
S2000
 
Posty: 3503
Dołączył(a): środa, 14 sty 2004, 19:38
Lokalizacja: Bielawa GG:6570337

Postprzez pan milosz » piątek, 18 lip 2008, 18:13

Chłopak fajnie jezdzi, ale czy poradzi sobie ?
Avatar użytkownika
pan milosz
 
Posty: 29
Dołączył(a): środa, 25 lip 2007, 01:53
Lokalizacja: ZARZECZE

Postprzez Anonymous » piątek, 18 lip 2008, 19:03

Ja bym widział Grzyba gdyby był młodszy... O ile s1600 jeszcze jest w tym ''zakresie'', konkursie to mógłby porządnie walczyć nawet o zwycięstwo ;)
Czy Radek to dobry wybór? Zobaczymy... Ale czy to będzie Radek Typa, czy Janek Chmielewski czy Kramar czy ktoś inny to i tak trzeba trzymać kciuki! :D
Anonymous
 

Postprzez Mroowa » piątek, 18 lip 2008, 19:10

Hmmm z drugiej strony... nie widzę zaangażowania firmy Pirelli w rajdy w
Polsce więc, to tylko chwilowe występy Polaka w tych rozgrywkach. To jest w sumie dziwne, że gdzieś tam sobie panowie wybierają po swojemu kierowcę, zamiast może zrobić wpierw jakąś sondę.... niewiem. Oby Radek się odnalazł w tych wynalazkach co będzie mógł pojeździć, bo swojego Citroena to on sam zna dobrze :) oby się przyzwyczaił szybko do rajdówki hehe

a ja powiem to se neda...
Avatar użytkownika
Mroowa
S2000
 
Posty: 3503
Dołączył(a): środa, 14 sty 2004, 19:38
Lokalizacja: Bielawa GG:6570337

Re: Pirelli Star Driver

Postprzez speedyzxz » piątek, 18 lip 2008, 22:19

gabrally napisał(a):Finał europejskiej części kwalifikacji odbędzie się pod koniec października br. w Austrii. Związki motorowe z osiemnastu krajów organizujących eliminacje mistrzostw Europy lub mistrzostw świata mają wybrać swojego kandydata.


Pytałem bo nie chce mi się liczyć :P
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Postprzez solota_RallyPL.com » piątek, 18 lip 2008, 22:43

a wg mnie lepiej zeby kilku dzialaczy wybralo goscia, bo sonda wsrod kibicow nie mialaby sensu
JANUSZ KULIG 1969-2004
RICHARD BURNS 1971-2005
MICHAEL PARK 1966-2005
COLIN MCRAE 1968-2007

"Forever in Memory"
Avatar użytkownika
solota_RallyPL.com
A5
 
Posty: 565
Dołączył(a): czwartek, 18 sie 2005, 10:42
Lokalizacja: Kwidzyn/Trójmiasto

Postprzez speedyzxz » sobota, 19 lip 2008, 09:55

Radek jest doświadczonym kierowcą jak na swój wiek jeździł już czterołapem a C2R2 jest szybki.
Może większych sukcesów nie było ale, kogo byście wybrali innego?
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Postprzez gabrally » sobota, 19 lip 2008, 12:21

speedyzxz napisał(a):Radek jest doświadczonym kierowcą jak na swój wiek jeździł już czterołapem a C2R2 jest szybki.
Może większych sukcesów nie było ale, kogo byście wybrali innego?


No, gdyby pojeździł trochę wcześniej wiertarką to... wybrałbym Kramara :D
Coraz częściej zastanawiam się, czemu zamiast rajdów nie wybrałem szachów. Na przykład. ;)
gabrally
N4
 
Posty: 2349
Dołączył(a): czwartek, 20 lip 2006, 12:20

Postprzez speedyzxz » sobota, 19 lip 2008, 15:29

Ja bym Kramara jeszcze nie wrzucał na głęboką wodę zobaczymy jak w tym roku mu pójdzie, a wtedy to za rok go wyślemy :wink:
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Postprzez Cogonieznajom » niedziela, 20 lip 2008, 14:53

speedyzxz napisał(a):Ja bym Kramara jeszcze nie wrzucał na głęboką wodę zobaczymy jak w tym roku mu pójdzie, a wtedy to za rok go wyślemy :wink:


dokładnie! :D
Jeżeli szukasz pilota na KZK, KJS lub imprezę o podobnym charakterze z łódzkiego lub najbliższych okolic napisz PW, lub mail: aro1@o2.pl
Avatar użytkownika
Cogonieznajom
A6
 
Posty: 1917
Dołączył(a): piątek, 1 kwi 2005, 10:54
Lokalizacja: Łódź (dawniej Wałbrzych)

Następna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 97 gości