Rajd Krakowski w Myslenicach

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Postprzez Motulski » poniedziałek, 6 kwi 2009, 15:50

Trzeba wyciągnąć jakieś pozytywne wnioski. Teraz zawodnicy mają trochę więcej czasu na dopnięcie budżetu, bo sezon zaczyna się w maju, może bedzie więcej załog. Tam gdzie rajdy są zagrożone z powodów finansowych, niech odbędą się przynajmniej w jeden dzień. Coś w stylu Rallysprintu.
http://oesrecords.pl/rajdy/
Avatar użytkownika
Motulski
A5
 
Posty: 989
Dołączył(a): sobota, 29 mar 2008, 17:17
Lokalizacja: Głuszyca/Walim


Postprzez Loeb1987 » poniedziałek, 6 kwi 2009, 15:52

Osobiście nie żałuje, bo i tak bym się nie wybrał ale dla zawodników to może lepiej, mniej kasy na cały sezon będą potrzebować. Tak 4-5 rajdów na sezon byłoby idealnie.
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Krzysiek_WrC » poniedziałek, 6 kwi 2009, 16:33

Prosze tego nie traktowac jako tego że jestem z małopolski to tak optuję za nią,ale według mnie nasz rejon powinien byc na stałe wppisany w kalnedarz RSMP.I to zarówno Krakowski jak i Subaru/Wawelski.
Naprawdę cieżko szukac ciekawszych odcinków w innych rejonach (już nie pisząc o tych co są co roku,czyli Elmot,Dolnosląski itd.).Mozna je dowolnie konfigurowac,zmieniac.

Robiąc coś takiego psuje sobie tylko opinie w świece.Jestem ciekawy jak ktoś z niższego szczebla FIA patrzy na to.Wiem że nie ma co porównywac rangi MŚ do RSMP no ale zawsze jakiś "smód"z tego zostaje.

Jakby nie było to są tu trzy strony winne tego co się stało ,PZM,AK Krakowski i Platinium.
PZM bo jesli faktycznie ciągał sie z umową to srry,ale jak się kogoś nie chce to po co sie pchac?
AK Krakowski - całkowita kplapa a już nie pisząc o Górskim.
Platinium - bo jak na taką firmę to powinna póbowac to załatwic wszelkimi innymi drogami a wycofanie traktowac jako ostatecznośc.
no i na końcu Gmina i Policja.
Policja po zesżłorocznej akcji na Subaru poczuła że można organizatora przycisnac bardziej,gdyby nie te przykre zdarzenia na subaru to pewnie wiele by sie nie doczepili.
Gminy - bo doszły do wniosku że może czas organizatora obarczyc zniszczona nawierchnia za TIR-y i inny ciezki sprze który notorycznie psuje drogi (tu nawet nie potrzba Rajdu puszczac)

Według mnie to w tym sezonie nie odbedą sie wiecej jak 3-4 eliminacje: Elmot,Lotos,Rzeszów,Orlen .To moi faworyci,co do reszty nie wiadomo jak będzie
Krzysiek_WrC
A6
 
Posty: 1518
Dołączył(a): czwartek, 22 sty 2004, 22:19
Lokalizacja: Stadniki

Postprzez qbus » poniedziałek, 6 kwi 2009, 16:45

Motulski napisał(a):Trzeba wyciągnąć jakieś pozytywne wnioski. Teraz zawodnicy mają trochę więcej czasu na dopnięcie budżetu, bo sezon zaczyna się w maju, może bedzie więcej załog. Tam gdzie rajdy są zagrożone z powodów finansowych, niech odbędą się przynajmniej w jeden dzień. Coś w stylu Rallysprintu.


Hehehehehe... dobre dobre... jak byl w lutym magurski... za malo czasu na dopiecie budzetu... jak jest w kwietniu krakowski tak samo... moze na maj sie uda? przeciez to kompletnie nic nie zmienia... tyle tylko ze 1 eliminacja odpada w tym momencie.
"Janusz żyje wśród nas. My kibice nigdy o Nim nie zapomnimy."
www.racingshop.pl
Avatar użytkownika
qbus
S1600
 
Posty: 2756
Dołączył(a): poniedziałek, 9 cze 2003, 14:49
Lokalizacja: Myślenice

Postprzez Philippe » poniedziałek, 6 kwi 2009, 16:50

Krzysiek_WrC napisał(a):Prosze tego nie traktowac jako tego że jestem z małopolski to tak optuję za nią,ale według mnie nasz rejon powinien byc na stałe wppisany w kalnedarz RSMP.I to zarówno Krakowski jak i Subaru/Wawelski.
Naprawdę cieżko szukac ciekawszych odcinków w innych rejonach (już nie pisząc o tych co są co roku,czyli Elmot,Dolnosląski itd.).Mozna je dowolnie konfigurowac,zmieniac.


Ja też jestem z Krakowa, ale jakoś przyjemniej pojechać na Elmot i zapłacić ze 20 zł za karnet, nawet kwoty nie pamiętam. Z naszych rajdów z ostatnich lat to pojadę na Magurski, idę kilka kilometrów, żeby przejść do odcinka (niestety nie ma możliwości zaparkowania auta w rozsądniejszej odległości od oesu) i odwołany pierwszy odcinek dla PPZM, tak samo Lanckorona w zeszłym roku na Krakowskim. Jadę na Subaru, pierwsza pętla - po kilku autach PPZM - przerwa, RSMP nie leci, jadę więc na drugą pętle na jedyny odcinek który poszedł w pierwszej pętli, okazuje się, że d..a, zawracamy w połowie drogi... rajd odwołany.

Trasy tam (np. Elmot/Nikon) też są super, nie mówię, że u nas nie (są wspaniałe), ale tam na pewno nie są dużo gorsze, bo tak odebrałem Twój tekst. A jakoś przyzwoicie są zrobione te rajdy, u nas z roku na rok coraz gorzej :-) Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Philippe
A5
 
Posty: 640
Dołączył(a): piątek, 5 maja 2006, 16:21

Postprzez hudyj » poniedziałek, 6 kwi 2009, 17:04

Co do władz lokalnych to powiem że dużo lepiej by wyszło gdyby rajd odbywał sie na terenach powiatów wielickiego i bocheńskiego. Tam widać duzo łatwiej jest sie dogadać. Szczególnie z gminą Łapanów. Wszyscy wiedzą dlaczego
Avatar użytkownika
hudyj
N3
 
Posty: 304
Dołączył(a): wtorek, 20 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Dąbrowa/Niepołomice

Postprzez bociek » poniedziałek, 6 kwi 2009, 17:23

trasy moze i sa fajne ale tak samo fajne trasy sa w okolicach wisly, plocka, rzeszowa, swidnicy itd itd.. tylko ze zawsze klopoty sa z rajdami w malopolce, kary dla zawodnikow za zle nalepiona naklejke, odwolane odciki bo brakowalo 1 safeciarza straszne chamskie podejscie policji do kibicow oraz mediow no a teraz jeszcze afera na wieliczce i akcja kto da wiecej :) eh szkoda slow tak fajny region a tak stara sie zrazic do siebie zawodnikow oraz kibicow. Ciekawe czy zostana z tego wyciagniete wnioski na przyszly rok, ale moim zdaniem nie bo w polskich rajdach tak jak w polityce nikt od paru lat nie wyciaga wnioskow, licza sie tylko obietnice bezpokrycia. Mam tylko nadzieje ze nasza wizytowka na swiat jaka jest rajd polski nie okaze sie takim samym niewypalem :(
bociek
N2
 
Posty: 113
Dołączył(a): czwartek, 10 lis 2005, 16:53
Lokalizacja: sbl

Postprzez killer wrc » poniedziałek, 6 kwi 2009, 17:45

Wielka d.. a nie RSMP będzie.Dramat i tyle.Brak słów.Ale oczywiscie państwo niech łoży kasę na piłkę nożną,olewając rajdy.
Hoło Go!Kajto Go!
Avatar użytkownika
killer wrc
A5
 
Posty: 503
Dołączył(a): piątek, 3 mar 2006, 21:22
Lokalizacja: Wymój -Mańki

Postprzez d-z rallyfans » poniedziałek, 6 kwi 2009, 17:59

Darno napisał(a):Kolego powyżej nie wieszaj na Platinum psów skoro nie znasz faktów...Że RSMP nie ma sponsora to wina PZMOTU, umowa leżała w PZM od dłuższego czasu, ale kościanym dziadkom się tak spieszyło, z podpisaniem,że Platinum się wycofało bo zostało potraktowane wprost śmiesznie...


Kolego, jeżeli było tak jak ktoś tu wczesniej napisał że Platinum wycofało się 30 dni przed imprezą to jak mam napisać, natomiast jak już pisałem, jeżeli zawalił AK to kolejny raz szansy organizacji takiej imprezy nie powinni dostać, bo jak jest tak jak napisałeś że umowa była przygotowana ale dziadki z pzm nie mieli zamiaru jej podpisywać to na 100% działacze w Krakowie mieli jakieś informacje dużo wcześniej że kasy od Platinum nie będzie.

Mam tylko obawy czy czasem Platinum i Orlen nie wywiną jakiegoś numeru przed rajdem Polski
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Postprzez Gucio » poniedziałek, 6 kwi 2009, 18:10

Nie wywiną. Może po prostu zbieraja kase tylko na tą jedną jedyną....
EOS 7D,400D/50 1.8/17-50 2.8/70-200 F4 L/580EX II :mrgreen:
http://www.image-sport.net moja stronka :)
Leszek!!
Avatar użytkownika
Gucio
S2000
 
Posty: 3508
Dołączył(a): poniedziałek, 2 maja 2005, 23:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez rallymalf » poniedziałek, 6 kwi 2009, 19:43

Jakby problemem była tylko kasa na rajdy a nie budżety zawodników to można by się dogadać z odpowiednikami pzm w niemczech czechach i słowacji wybrać po rajdzie najbliżej granicy, a 3 rajdy zrobić u nas. Ale nasze rajdowe władze są chyba zbyt dumne, żeby zrobić coś takiego, pozatym komuś musi się chcieć...
rallymalf
N2
 
Posty: 104
Dołączył(a): środa, 24 sie 2005, 17:37

Postprzez Krzysiek_WrC » poniedziałek, 6 kwi 2009, 19:50

Philippe napisał(a):
Trasy tam (np. Elmot/Nikon) też są super, nie mówię, że u nas nie (są wspaniałe), ale tam na pewno nie są dużo gorsze, bo tak odebrałem Twój tekst. A jakoś przyzwoicie są zrobione te rajdy, u nas z roku na rok coraz gorzej :-) Pozdrawiam!

Nie,nie nie,nie to miałem na mysli ze są be i jedyne słuszne u nas :)
Chodziło mi o to że trasy na Rajdy sa w Małopolsce bardzo dobre i dlatego AK,PZM=ot powinni stawac na głowie aby w tej częsci malopolski (oraz kultowe odcinki,Lanckorona,okolice Makowa) powinny byc wpisane na stąłe w klendarz.Naprawde tras jest tyle że mozna co roku dowolnie je konfigurowac z róznymi elemementami.A tu co mamy?
Poprostu moze powiedzmy sobie że "dziadkom" się bie chciało powalczyc jeszcze o możliwośc tego aby się rajd odbył
Krzysiek_WrC
A6
 
Posty: 1518
Dołączył(a): czwartek, 22 sty 2004, 22:19
Lokalizacja: Stadniki

Postprzez rallyfan2 » poniedziałek, 6 kwi 2009, 20:14

hudyj napisał(a):Co do władz lokalnych to powiem że dużo lepiej by wyszło gdyby rajd odbywał sie na terenach powiatów wielickiego i bocheńskiego. Tam widać duzo łatwiej jest sie dogadać. Szczególnie z gminą Łapanów. Wszyscy wiedzą dlaczego


Gminy gminami, jakos sie z nimi dogadali. Niech mi nikt nie pisze ze kryzys dotknal Platinum, przeciez Orlen to największa firma w Polsce o największych dochodach w naszym kraju. Czy umowa była czy nie ,Platinum zachowało się nieodpowiedzialnie, niedopelniajac umowy. Położyli nam rajdy! A wystarczyło wybrać Lotos, który także startował w tym przetargu. A o profesjonalizmie firmy Orlen swiadczy to że do tej pory nie wydali zadnego komunikatu w tej sprawie.Wiadomo zamiast rajdów, lepiej dac po bańce premii prezesowi.Dziady i tyle.
rallyfan2
A6
 
Posty: 1021
Dołączył(a): środa, 9 lut 2005, 19:25

Postprzez BartekRally » poniedziałek, 6 kwi 2009, 20:41

hahaha, dopną budżet? Prędzej sie rozepnie jak taka przykładowa firma A zobaczy ile jest rajdów to zaraz powie, hola hola, my sie wycofujemy z takiego interesu.

Popatrz - taki Castrol daje 3mln zlotych na sezon na 8 rund, nie odbywa się jedna, jak oddajesz kase? Procentowo? Nie, oddasz całośc bo firma Castrol powie ze taki interes ma w dupie!

Przykro mówic ale rajd z taka tradycją mój ulubiony z pamiętnymi trasami w rejonie Gdowa i Dobczyc upadł, upadł na samo dno jak i cały PzMłot ! :cry:
BartekRally
A5
 
Posty: 913
Dołączył(a): piątek, 5 maja 2006, 22:36

Postprzez Philippe » poniedziałek, 6 kwi 2009, 22:16

Gminy Łapanów, Gdów zdecydowanie są lepiej nastawione. Ostatnio dało się nawet KJS puścić po drogach. Ale wójtem Łapanowa o ile się nie myle jest Jan Kulig, więc stara się wspierać rajdy ile może :-)

Szkoda, że tego rajdu nie będzie. Pewnie jak zawsze było wiele czynników i pewnie takich o których nikt z nas nie wie, ja żałuje, ale transparentów na prześcieradłach wypisywać nie będę, wolę pojechać na Elmot i zobaczyć driverów w akcji. Pozdrawiam :-))
Avatar użytkownika
Philippe
A5
 
Posty: 640
Dołączył(a): piątek, 5 maja 2006, 16:21

Poprzednia strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron