Barbórka Warszawska

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Barbórka Warszawska

Postprzez Mad Max » czwartek, 17 lis 2016, 22:59

Piotr napisał(a):ktos kojarzy gdzie można zaparkowac pod torem służewiec?
Od strony ul. Puławskiej jest parking przed wjazdem na tor ale zazwyczaj trzeba być sporo wcześniej żeby tam zaparkować bo jest dość mały, jak nie tam to obok jest ul. Aleja Wyścigowa wzdłuż muru Toru - później kawałek spaceru
od strony ul. Poleczki wzdłuż toru można parkować się na ul. Wyczółki później spacer
chyba że Parkin Gold i parkowanie na terenie toru
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa


Re: Barbórka Warszawska

Postprzez andrew88 » wtorek, 22 lis 2016, 20:58

Łukasz Kabaciński wystartuje w Warszawie Fabią R5.
https://pl-pl.facebook.com/122571191237 ... 29/?type=3
Ma ktoś jakieś przecieki, czy któryś z kierowców zamierza przywieźć wurca do stolicy lub jakąś inną ciekawą rajdówkę (oprócz spodziewanego Quattro Rowińskiego) lub można się spodziewać jakichś znanych gości z zagranicy?
Łukjaniuk ma pojechać cały rajd, czy tylko Karową?
Lista zgłoszeń będzie dopiero 1 grudnia, a dobrze byłoby się zdecydować na wyjazd trochę wcześniej.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Barbórka Warszawska

Postprzez krzysiek_aleks » wtorek, 22 lis 2016, 22:44

Mikołaj Marczyk wystartuje (najprawdopodobniej, bo nie potwierdził jeszcze, ale wrzucał onboard) Subaryną 22b 4motors, Felix buduje jakieś cudo. Proto, podobno BMW, ale nie wiadomo.
krzysiek_aleks
N1
 
Posty: 74
Dołączył(a): czwartek, 5 lis 2015, 19:12

Re: Barbórka Warszawska

Postprzez Qbek » środa, 23 lis 2016, 00:27

...cuda, cuda oogłaaaszaająąąą............. :roll: :lol: co roku to samo...
Qbek
N3
 
Posty: 466
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 09:39
Lokalizacja: Waw/P-śl

Re: Barbórka Warszawska

Postprzez Śmiechol » środa, 23 lis 2016, 00:52

Nivette chyba mówił, że albo R5 albo coś mocniejszego.
Ja tak się zastanawiam czy Chmielewski nie wystartuje czymś mocniejszym, bo w tamtym roku mówił że jakby nie dzwon na którymś z rajdów (nie pamiętam :oops: ) to przywiózłby do Warszawy WRC, więc może jakieś porachunki z Barbórką ma i w tym roku się uda. Są to jednak tylko moje domysły.
Avatar użytkownika
Śmiechol
N2
 
Posty: 188
Dołączył(a): sobota, 8 mar 2014, 11:09
Lokalizacja: Ruciane-Nida, Mazury

Re: Barbórka Warszawska

Postprzez posejdon » środa, 23 lis 2016, 13:41

Śmiechol napisał(a):Nivette chyba mówił, że albo R5 albo coś mocniejszego.

Zapewne R5+
Śmiechol napisał(a):Ja tak się zastanawiam czy Chmielewski nie wystartuje czymś mocniejszym

Tak szczerze to oby nie bo ta Beemka to niezły sztos i Janek chyba ją już nieźle ogarnął a jak narazie tylko raz dane mi było ją zobaczyć.
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: Barbórka Warszawska

Postprzez Mad Max » środa, 23 lis 2016, 13:59

posejdon napisał(a):
Śmiechol napisał(a):Nivette chyba mówił, że albo R5 albo coś mocniejszego.
Zapewne R5+
Ostatnimi lat niestety jest taki trend że zamiast WRC większość przyjeżdża napompowanymi R5 i nie sądzę żeby to się w tym roku zmieniło
posejdon napisał(a):
Śmiechol napisał(a):Ja tak się zastanawiam czy Chmielewski nie wystartuje czymś mocniejszym
Tak szczerze to oby nie bo ta Beemka to niezły sztos i Janek chyba ją już nieźle ogarnął a jak narazie tylko raz dane mi było ją zobaczyć.
Ogólnie co do wystawiania tego auta na Barbarze to ja miałbym mieszane uczucia, bo auto jest jak najbardziej ciekawe i fajnie się je ogląda ale charakter tego kjsu pełno nawrotów i ciasnych zakrętów jest raczej nie pod ten samochód. Jak będzie sucho to ta jazda jeszcze by jakoś pewnie wyglądała ale jak będzie mokro to niestety przykro będzie patrzeć jak to auto i jego kierowca się męczą na tych próbach, tak że chyba jednak jakiś czterołap był by lepszym rozwiązaniem.

Jakaś wstępna lista chętnych do wzięcia udziału w tych zawodach mogła by się pojawić ale jak zwykle wszystko tajne przez poufne.

A tego mniej więcej można będzie się spodziewać na Ptak Expo... tylko taśmy będzie pewnie dużo, dużo... dużo więcej
https://www.youtube.com/watch?v=Mb5lpHyrLkk
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Barbórka Warszawska

Postprzez andrew88 » środa, 23 lis 2016, 21:39

krzysiek_aleks napisał(a):Mikołaj Marczyk wystartuje (najprawdopodobniej, bo nie potwierdził jeszcze, ale wrzucał onboard) Subaryną 22b 4motors, Felix buduje jakieś cudo. Proto, podobno BMW, ale nie wiadomo.

U Marczyka już się wyjaśniło https://www.facebook.com/mikomarczykmot ... S_TIMELINE
Mad Max napisał(a):
posejdon napisał(a):
Śmiechol napisał(a):Nivette chyba mówił, że albo R5 albo coś mocniejszego.
Zapewne R5+
Ostatnimi lat niestety jest taki trend że zamiast WRC większość przyjeżdża napompowanymi R5 i nie sądzę żeby to się w tym roku zmieniło

Szkoda, bo to praktycznie jedyna impreza rajdowa w Polsce, gdzie jest możliwość zobaczyć samochody WRC, zamiast R5, które oglądamy podczas całego sezonu RSMP. Ciekaw jestem czy w budżecie wynajmu R5 zmieściłoby się wzięcie starszego wurca - jeśli nie C4, Focus 08, to może chociaż 206, Xsara, Fabia, Octavia, Corolla itp.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Barbórka Warszawska

Postprzez tomek87 » czwartek, 24 lis 2016, 11:39

Pewnie jest, natomiast u nas przecież wszystkie Oleksowicze, Kasperczyki chcą korzystać z najnowszego sprzętu bo lada moment, lada chwila zawojują RSMP I ERC. Kabaretem jest dla mnie też robienie jakiś akcji protestacyjnych, wypinanie się na RSMP i zbiorowa amnezja w okresie Rajdu Barbórki.

Właśnie dlatego Barbórkę w tym roku odpuszczam, sto razy lepsze imprezy są w Czechach - Prazsky Rallysprint (już w tej chwili 9 WRC na liście) oraz Setkani Mistru w Sosnovej( w tym roku Lancia S4,Lancia 37, Pech w Porsche robiący cuda na kiju, sporo innych WRC) . Jeszcze śmieszniej wychodzi, jak porówna się koszty wstępu na te imprezy. Atmosfera też jest dużo lepsza.

Naprawdę wszystkim polecam.
tomek87
 
Posty: 31
Dołączył(a): niedziela, 19 paź 2014, 22:39

Re: Barbórka Warszawska

Postprzez woytek » czwartek, 24 lis 2016, 13:05

Nie wiem komu przeszkadzała na bieżąco aktualizowana lista zgłoszeń na stronie rajdu. Kilka lat temu jeszcze to było.
A tak to tajemnica jakby nie wiem kto i czym miał startować. A prawda jest taka, że to będzie "najbiedniesza" Barbórka od lat (chciałbym się mylić). Pewnie kilka nadmuchanych R5 plus kilkadziesiąt super extra mocnych (prawie WRC) czterołapów.

A jeśli chodzi o WuRCe typu Corolla, 206, Xsara to pewnie w cenie R5 by start kosztował ale są to pojazdy już wiekowe i mocno awaryjne więc nikt się nie będzie bawił w ich wynajem mając do wyboru nowe, bezawaryjne (prawie) samochody R5. Na dodatek kilku kierowców posiada je w garażach więc lepiej (dla nich) zdjąć zwężkę niż szukać starego WRC.
Avatar użytkownika
woytek
N3
 
Posty: 484
Dołączył(a): sobota, 23 sty 2010, 14:04

Re: Barbórka Warszawska

Postprzez tomek87 » czwartek, 24 lis 2016, 13:31

woytek napisał(a):Nie wiem komu przeszkadzała na bieżąco aktualizowana lista zgłoszeń na stronie rajdu. Kilka lat temu jeszcze to było.
A tak to tajemnica jakby nie wiem kto i czym miał startować. A prawda jest taka, że to będzie "najbiedniesza" Barbórka od lat (chciałbym się mylić). Pewnie kilka nadmuchanych R5 plus kilkadziesiąt super extra mocnych (prawie WRC) czterołapów.

A jeśli chodzi o WuRCe typu Corolla, 206, Xsara to pewnie w cenie R5 by start kosztował ale są to pojazdy już wiekowe i mocno awaryjne więc nikt się nie będzie bawił w ich wynajem mając do wyboru nowe, bezawaryjne (prawie) samochody R5. Na dodatek kilku kierowców posiada je w garażach więc lepiej (dla nich) zdjąć zwężkę niż szukać starego WRC.


Nie wiem co Cię w tym dziwi . Lista zgłoszeń jest biedna, wolą pokazać na sam koniec, aby jak najwięcej kupiło bilety w przedsprzedaży. Stare WRC awaryjne - bardzo ciekawe stwierdzenie, bo w Belgii, Holandii, Włoszech czy Czechach jeżdzi tego od groma, kończą rajdy i mają się dobrze.
tomek87
 
Posty: 31
Dołączył(a): niedziela, 19 paź 2014, 22:39

Re: Barbórka Warszawska

Postprzez MRT93 » czwartek, 24 lis 2016, 15:30

woytek napisał(a):Nie wiem komu przeszkadzała na bieżąco aktualizowana lista zgłoszeń na stronie rajdu. Kilka lat temu jeszcze to było.
A tak to tajemnica jakby nie wiem kto i czym miał startować. A prawda jest taka, że to będzie "najbiedniesza" Barbórka od lat (chciałbym się mylić). Pewnie kilka nadmuchanych R5 plus kilkadziesiąt super extra mocnych (prawie WRC) czterołapów.


Chyba jedyna składanka plotek, przecieków i zapowiedzi:
http://ewrc-results.com/startlist.php?e=31277&t=Rajd-Barborka-2016
MRT93
 
Posty: 17
Dołączył(a): czwartek, 10 gru 2015, 23:23

Re: Barbórka Warszawska

Postprzez posejdon » czwartek, 24 lis 2016, 16:00

woytek napisał(a): są to pojazdy już wiekowe i mocno awaryjne.

A niby dlaczego jak stare to awaryjne? Bo jak ma 15 lat to już się nie opłaca oleju zmieniać? A jak już to tylko minerał? :lol:
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: Barbórka Warszawska

Postprzez CzarnyWRC » czwartek, 24 lis 2016, 18:32

Awaryjność nie jest aż tak duża, chodzi o dostępność części wiedzę mechaników którzy będą obsługiwać oraz to że nadmuchane R5 (zawias i łatwość prowadzenia) lub też Stecowe Proto/ Lancer (KM/Niutki) jest wystarczająco konkurencyjne do Barbórkowego kręciołka.
W mojej ocenie większość nawet nie ogarnie 70% potencjału Wurca więc po co to ciągnąć, a potem beczka nawet ,,nie idzie'' ale wiadomo Fejm jest :D
By czuć upadek, z wysoka spaść trzeba...
Być na dnie, by móc sięgnąć nieba...

http://www.youtube.com/user/auxqrwa
Avatar użytkownika
CzarnyWRC
N3
 
Posty: 473
Dołączył(a): poniedziałek, 16 lip 2007, 01:07
Lokalizacja: Józefów

Re: Barbórka Warszawska

Postprzez posejdon » piątek, 25 lis 2016, 16:59

Części do takiej np. Corolli cały czas leżą nowe na półce. Jak się chce to można kupić. Kwestia natomiast kosztów bo, tak jak napisałeś, do WuRCa trzeba ludzi, którzy go ogarniają a oni też kosztują i na pewno więcej niż ci, którzy na co dzień robią R5 do RSMP. W tym przypadku to czy R5 ma zwężkę albo spoiler z WRC czy też ich nie ma nie odgrywa żadnej roli bo zawias, hamulce itp. są te same.

Niektórym udawało się całkiem fajnie okiełznać WuRCa za pierwszym razem. Rzeźnik, Nivette fajnie zasuwali. Ale rzeczywiście - większość pozostałych nie ogarnie takiego auta nawet w tych 70%. Z drugiej strony jak tu potestować jak cały hajs już poszedł na furę, żeby się polansować po Wawce?
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 23 gości