Pucharowa rajdówka

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Pucharowa rajdówka

Postprzez Baca » sobota, 5 maja 2007, 00:18

W tym roku po raz ostatni 206-tki rywalizują w pucharze markowym. To już wiadomo od dawna. Co będzie dalej?

Nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać, że puchar markowy jest potrzebny. W związku z tym takie pytania do Was:

1. Jakie auto powinno zastąpić 206-tki?
2. Ile eliminacji powinny liczyć pucharowe rozgrywki? Czy mają to być tylko zawody rozgrywane w ramach RSMP?

Zapraszam do dyskusji.
Baca
A5
 
Posty: 704
Dołączył(a): czwartek, 20 lut 2003, 18:35
Lokalizacja: Kraków


Postprzez Hultay WRC » sobota, 5 maja 2007, 08:49

Chyba najbardziej oczywistym następcą byłby Puchar Peugeot'a 207, jednak jest obawa że Pug nie bedzie miał ochoty na dalsze inwestowanie w promocję przez rajdy w taki sposób i na taka skalę. Ciekaw jestem jak nadaję się do rajdowania nowy model Peugeot'a- na pewno jest wiekszy, cięższy i ma wiecej zabawek, a puki co mniejszej sensownej alternatywy nie ma-1007 odpada, ten "trojaczek" 107(?) moze jeszcze się nada- małe to i kruche, ale kiedys(i dziś) ścigali się na ostro sejami i nie było problemu...

Co do pucharów innych marek to różowo jakoś to nie wygląda- Logan Cup nie wypalił, choc jeszcze jest jakaś sznasa jest. Niestety te samochody beda slamazarne i bedą moim zdaniem jeździć mniej przyjemnie dla oka niż małe, całkiem zwinne Pugi.
Może C2 R2? Troche tych samochodów juz jest, więc nie byłoby problemu coś sklecić, jednak byłaby to droższa zabawa niż RPP.
Fiat juz pewnie odpada- Panda juz jest trohę na rynku, dobrze się sprzedaje, więc nie ma sensu pchać się w puchar.

Taki puchar(jego pojawienie się) ucieszy mnie bardziej niz kolejne Nki i s 1600, bo na liście startowej musi być równowaga- mocne i drogie dla czołówki i małe tanie "pierdziki" dla młodziezy która jest zdolna, ale niekoniecznie ma tatę w duzej firmie. Jesli ten stan się utrzyma bedziemy mieli rajdy bogaczy, a za parę lat nie bedzie komu jeździć...

edit:
Aha, jesli chodzi o ilość eliminacji to moze być jak jest, tylko przydałby sie inny system punktacji. Umiejetność obchodzenia sie z autem jak z jajkiem przydaje się, ale nie jest podstawa rajdowej jazdy i nie przyniesie super czasów na odcinkach w przyszłości.
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez ciapulek » sobota, 5 maja 2007, 10:30

W czrwcu lub lipcu tego roku Fiat rozpocznie sprzedaż Pięćsetek, które będą produkowane wyłącznie w Polsce. Może te śliczne autka stworzą puchar w RSMP 2008.
Avatar użytkownika
ciapulek
N2
 
Posty: 193
Dołączył(a): niedziela, 6 sie 2006, 17:08

Postprzez Anonymous » sobota, 5 maja 2007, 11:56

Puchar Citroena C2 już jest , Citroen sport Polska podpisał już kontrakty z zawodnikami :wink:

Pozdrawiam
Anonymous
 

Postprzez dziq » sobota, 5 maja 2007, 15:34

Bartek Cieszyn napisał(a):Puchar Citroena C2 już jest , Citroen sport Polska podpisał już kontrakty z zawodnikami :wink:

Pozdrawiam


Jest jakis oficjalny komunikat?
dziq
N3
 
Posty: 427
Dołączył(a): niedziela, 28 maja 2006, 11:28

Postprzez Anonymous » sobota, 5 maja 2007, 20:48

Na dniach ma być :) Info dostałem od jednej z załóg :)
Anonymous
 

Postprzez Mroowa » sobota, 5 maja 2007, 23:57

a ja słyszałem, że w tym roku mają pomóc tylko ile mogą a o pucharze się pomyśli w przyszłym roku. Ale.. im szybciej tym lepiej :)
Avatar użytkownika
Mroowa
S2000
 
Posty: 3503
Dołączył(a): środa, 14 sty 2004, 19:38
Lokalizacja: Bielawa GG:6570337

Postprzez Hultay WRC » niedziela, 6 maja 2007, 08:20

To super! Byłoby dziwne gdyby Citroen nie pomyślał o żadnej pucharowej inicjatywie, gdy samochody już są, nie musiałby dotować samochodów jak w RPP. Co do tego maleństwa produkowanego u nas, to też niezły pomysł, choć nie wiem czy nie bedzie to autko-zabawka dla kobietek jak Lancia Ypsilon(tylko tańsza) i czy organizowanie takiej zabawy nie mijałoby się z celem(chyba nie ta grupa docelowa), ale kto wie?
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez focus_wrc » niedziela, 6 maja 2007, 10:08

Mysle ze gdyby pomysl z Citroenem wypali bylo by super Male cytrynki moglyby zastapic popularne "pszczolki" lecz wydaje mi sie ze moze to byc za duzy wydatek dla poczatkujacyh badz rozrastajacych sie zalog. Dobry pomyslem by bylo gdyby wlasnie Fiat zaiteresowal sie pucharem. Juz kiedys pokazal ze moze bardzo dobrze pomoc kierowcom. Fiat 500 moze byc tani i szybki przy odpowiednich modyfikacjach (zastosowanie kitu). Mysle ze bylaby to bardzo dobra promocja dla nowego modelu.
Co do ilosci eliminacji to mysle ze powinno byc tak: start we wszystkich eliminacjach MP gdyz start w PZM'ocie nie da pewnosci ze bedzie odpowiednia ilosc zawodnikow. Lecz powinno byc tak ze 2 najgorsze wyniki nie powinny sie liczyc (kazdemu moze sie powinac noga)
Janusz na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci, kibicow!
Avatar użytkownika
focus_wrc
N1
 
Posty: 60
Dołączył(a): niedziela, 6 lis 2005, 23:55
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez Marmetal » niedziela, 6 maja 2007, 12:35

Zorganizowanie pucharu przez Citroena to trafna decyzja odkąd w kraju jeździ już kilka takich autek. Jeśli chodzi o Fiata i jego model 500 to też jestem za. Oby było tanio i profesjonalnie, a rozgrywki odniosą sukces podobny do Pucharu Cinquecento, gdzie zaczynał m.in. Grzyb. Puchary w rajdach to opłacalna i bardzo dobra inicjatywa, na dodatek zwiększająca frekwencję. Oby wyszło!
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez Beret » niedziela, 6 maja 2007, 17:21

pamietajcie ze pugi 206 byly w zasadzie topowymi wersjami bo byly to niezle seryjnie wyposazone 2-litrowki. aby puchar byl widowiskowy powinny byc to mcne auta. po mojemu panda itp odpadaja, widzialbym raczej wymieniona juz c2r2 czy np nowego swifta gti (sport sie chyba teraz nazywa czy jakos tak ;) ). mysle ze fajna bylaby ewentualnie kia ceed w jakims wiekszym (moze znowu 2-litrowym) silnikiem.
pamietajcie tez ze mowimy o mistrzostwach polski. nie mozemy na maksa obnizac kosztow- to robmy w pzm i tutaj mozna stworzyc puchar np logana... w wsmp mmay puchar picanto ale jak wiemy nie ma wyscigowej drugiej ligi ;) w RSMPi cos WZGLEDNIE niedrgiego ale bez pelnej oszczednosci...
nindża nie moze byc mientka

MIEJSCE NA TWOJA REKLAME

www.bwyszkowski.pl
www.codrivers.fora.pl

Obrazek
Avatar użytkownika
Beret
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 19 lut 2005, 22:58
Lokalizacja: wawa-piaseczno

Postprzez Karol » niedziela, 6 maja 2007, 17:41

Puchar Peguetoa startował modelami 206 XS czy mnie parę lat ominęło?
https://www.facebook.com/10tonsband?fref=ts
Avatar użytkownika
Karol
A6
 
Posty: 1965
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2005, 12:18
Lokalizacja: Radomyśl Wielki/Kraków

Postprzez RallyMAN » niedziela, 6 maja 2007, 17:46

no wlasnie... pugi miały silniki o pojemności 1.6 o ile mi wiadomo :)
Avatar użytkownika
RallyMAN
A5
 
Posty: 659
Dołączył(a): piątek, 12 lis 2004, 17:17
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Beret » niedziela, 6 maja 2007, 18:12

ojojoj, to chyba powazny blad merytoryczny popelnilem, zawsze mi sie wydawalo ze to 2.0 bylo... w sensie ze XS to 2.0
nindża nie moze byc mientka

MIEJSCE NA TWOJA REKLAME

www.bwyszkowski.pl
www.codrivers.fora.pl

Obrazek
Avatar użytkownika
Beret
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 19 lut 2005, 22:58
Lokalizacja: wawa-piaseczno

Postprzez SZUMI » niedziela, 6 maja 2007, 18:49

silnik był 1.6 tutaj macie więcej informacji: http://www.piotradamus.pl/index.php?go=wynajem
FOTOGRAFIA Z RAJDÓW ITP.

r.szumny@wp.pl

http://motorecords.pl/galerie_autor,111,0,Ryszard_Szumny.html
SZUMI
A5
 
Posty: 659
Dołączył(a): niedziela, 8 sty 2006, 21:46
Lokalizacja: Ząbkowice

Następna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 98 gości