Sezon 2007 według was

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Postprzez Kisiel » czwartek, 2 lis 2006, 18:22

Wiecie co chcialbym poznać opinie samych kierowców i przyczyne z powodu której nie startują na Rzeszowskim, jak każdy wie zawsze jest mało załóg a do tego znaczna ich część nie kończy rajdu.
Co do rajdów na dolnym śląsku zostawiłbym jeden ELMOT, Nikon bym pożegnał(w przyszłym roku pewnie też będzie przekładanie, zmiana terminu itp).
Kalendarz na przyszły rok: Magura, Elmot, Polski, Kaszuby, Rzeszowski, i do tego jakieś dwa rajdy, maksimum dwa.
zielony listek
Avatar użytkownika
Kisiel
A5
 
Posty: 620
Dołączył(a): sobota, 15 lis 2003, 22:15
Lokalizacja: Rzeszów


Postprzez Marmetal » czwartek, 2 lis 2006, 18:50

Wtrącę się jeśli chodzi o rajdy zagraniczne a rajdowe MP. Rajd na Ukrainie, we Lwowie jest dobrym pomysłem. Mam blisko i w ogóle :lol:. A tak bardziej poważnie, na Ukrainie są piękne, "dzikie" szutrowe trasy i gdyby jak ktoś wspomniał tamtejszy automobilklub zorganizowałby rajd we współpracy z naszym to myślę, że mogłoby coś naprawdę fajnego z tego wyjść. Poza tym za naszą wschodnią granicą jest także kilka Lancerów i Imprez, więc obsada również nie byłaby tragiczna. Alternatywą jest Rajd Lausitz. Ci co mieszkają np. na Dolnym Śląsku mają dość blisko na tę imprezę. Poza tym wielu kierowców mieszka w tamtych rejonach. Obsada jest dobra, trasy piękne, jadą także zawodnicy z licencjami międzynarodowymi. To także dobry kandydat. Oczywiście najlepiej by było, gdyby te dwa rajdy znalazły się w kalendarzu, zacieśniając współpracę między polską, ukraińską i niemiecką społecznością rajdową, ale to przecież niemożliwe. Jeden by w zupełności wystarczył i jestem za systemem rotacyjnym tzn. np. 2007 Lausitz, 2008 Lwów, 2009 Lausitz itp. ;). Cóż, gdybać można. BTW, pamiętam jak w 1997 słowacy zorganizowali Rajd VSŻ będący zarówno eliminacją mistrzostw Słowacji, Czech i Węgier. Świetna obsada, dobra zabawa, porównanie umiejętności kierowców. Coś takiego by nam się przydało. Może połączenie MP ze Słowacją, Czechami i Węgrami za południową granicą przy okazji np. Rajdu Koszyc ;). To by był rajd: 10 WRC, ok. 40 N4, 10 S1600... Ponad 150 aut + samochody historyczne 8). Ale się rozmarzyłem ;).
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez Mroowa » czwartek, 2 lis 2006, 21:45

Pisałem na wcześniejszej stronie, że... nie ma opcji na Lausitz do RSMP. Taka jest prawda, rajd fajny ale... nie będzie, zresztą jakby się więcej polaczków zjechało na rallyto żaden odcinek by się nie odbył bo safeciarze by wydygali heh :)
Avatar użytkownika
Mroowa
S2000
 
Posty: 3503
Dołączył(a): środa, 14 sty 2004, 19:38
Lokalizacja: Bielawa GG:6570337

Postprzez driver.pl » czwartek, 2 lis 2006, 23:10

Według mnie RSMP nie robi się tylko dla kierowców jak to ma miejsce w Rajdach Terenowych opatrzonych reklamą Orlenu. Kto będzie się tłukł pod Lwów czy gdzie indziej, MP mają być rozgrywane w Polsce, taki moje zdanie.

W Nowej Zelandii też są spoko trasy.
Avatar użytkownika
driver.pl
N3
 
Posty: 286
Dołączył(a): sobota, 4 wrz 2004, 13:58

Postprzez cmpr » czwartek, 2 lis 2006, 23:13

Nie Lausitz nie ma opcji w do RSMP, taką "aferę" że tak powiem robił chyba tylko portal speedzone, przynajmniej tak mi się o uszy obiło, PZM z tym nic nie ma wspólnego.


I tu się mylisz. W zeszłym roku, na Rajd Lausitz przyjechał Janusz Szerla i prowadzone były rozmowy nt. włączenia Lausitz do RSMP. Stąd w tym roku ich oficjalna kandydatura, a nie robienie "afery" przez speedzone.pl

I jeszcze to:
bo znajac Niemcow to wygladaloiby tak: my do nich zeby cieszyc ich kibicow a oni do nas nie, bo po co jezdzic w Polsce tak samo jest z Czechami, nasi u nich jezdza a oni maja to gleboko gdzies:/


W ramach wymiany Niemcy z chęcia przyjechaliby na nasz Nikon większą ekipą (od kilku lat przyjeżdża puchar Micry i bardzo sobie chwalą nasz rajd).
Avatar użytkownika
cmpr
N2
 
Posty: 177
Dołączył(a): środa, 3 lis 2004, 10:51
Lokalizacja: Polska

Postprzez Gucio » czwartek, 2 lis 2006, 23:25

W ramach wymiany Niemcy z chęcia przyjechaliby na nasz Nikon większą ekipą (od kilku lat przyjeżdża puchar Micry i bardzo sobie chwalą nasz rajd).

A powiedz mi dlaczego akurat NIKON?
Przecież nikon i Elmot to praktycznie te same trasy !!
Ale elmot to lepsza impreza bo bardziej medialna i ma już swoją renomę.
Niemcy o tym nie wiedzą czy nikon poprostu mniejsze koszta za sobą ciągnie ?
EOS 7D,400D/50 1.8/17-50 2.8/70-200 F4 L/580EX II :mrgreen:
http://www.image-sport.net moja stronka :)
Leszek!!
Avatar użytkownika
Gucio
S2000
 
Posty: 3508
Dołączył(a): poniedziałek, 2 maja 2005, 23:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez cmpr » czwartek, 2 lis 2006, 23:45

Nikon po prostu dlatego, że "kto pierwszy, ten lepszy" ;-) Krawczyk już bodajże w 2003 roku zaprosił niemiecki puchar Micry do Siebie (czyt. na Nikona) i od tamtego czasu przyjeżdżają i robią reklamę Nikona w Niemczech. Co roku rozmawiam z zawodnikami niemieckimi na Lausitz i większośc z nich zna Nikona, równie dużo zna Karkonoski z zamierzchłych czasów, paru słyszało o Warszawskim i Polskim.

Tak naprawdę to chodzi tylko o to, żeby ich odpowiednio wcześnie zaprosić, i tak zaplanować, żeby nie kolidowało z żadnym ich rajdem.
Do tego dochodzi problem regulaminowy - a mianowicie wyposażenie auta. W niemieckiej drugiej lidze - bo tam jest najwięcej chętnych do startu u nas - jest dużo bardziej liberalny regulamin dot. wyposażenia bezpieczeństwa i tu dochodzą dodatkowe koszty dozbrojenia aut.
Avatar użytkownika
cmpr
N2
 
Posty: 177
Dołączył(a): środa, 3 lis 2004, 10:51
Lokalizacja: Polska

Postprzez bzyq » piątek, 3 lis 2006, 00:39

Mroowa napisał(a):No i te długie proste.... ziomek ... byłeś wogóle kiedykolwiek na Elmocie ???


"ziomek" : w tym roku bylem w organizacji na kazdym rajdzie RSMP ( i nie tylko ;) ), a na samym Elmocie zrobilem 4 pelne petle trasy.
Nie chodzi mi o to zeby sie klocic. Wiem co znaczy kasa i na co wplywa. Po prostu takie mam odczucia po tym sezonie. Piszac tego posta wiedzialem, ze ktos z Kotliny Klodzkiej na mnie najedzie, ale ja bynajmniej nie pisalem tego zeby obrazac Wasze rajdy albo cos.
Co do Rzeszowskiego : nigdzie nie padlo stwierdzenie ze jest najlepszy, najpiekniejszy. Po prostu najbardziej wymagajacy w calym sezonie.
I nie sa to moje slowa, ale cytuje tu slowa padajace od zawodnikow.Wcale nie bronie tego rajdu.

u Was zakręt przechodzi w zakręt.. prostych nie ma ...

w Rajdzie Mille Mgilia tez zakret przechodzi w zakret, i nie ma prostych.
Nie chce nic przypominac, ale wlasnie na Elmocie dwa odcinki zostaly odwolane ze wzgledow bezpieczenstwa, poniewaz srednia predkosc przejazdu zostala przekroczona.
Juz nie pamietam czy to bylo 123 czy 133 km/h, ale ZSS zlapal sie za glowe, i te odcinki zostaly odwolane ( dla przypomnienia, jeden pierwszego dnia - 3 przejazd, i jeden drugiego dnia - drugi przejazd )
Z tego wzielo sie to, ze wg mnie przesada jest organizowanie trasy w ten sposob i z tyloma prostymi. Chodzi tu o bezpieczenstwo zawodnikow, jak i kibicow. Po prostu - takie sa przepisy.

wiadomo ze jak ktos mieszka w okolicach rzeszowa to broni rzeszowskiego, a kto mieszka w okolicach klodzka etc. broni elmotu - wiec wypowiem sie ja, mieszkaniec zadnego z tych regionow

Generalnie, to teraz przeprowadzam sie do ..... Bielska-Bialej :D

pozdrawiam i nie miejcie pretensji - to sa tylko moje przemyslenia :)
Edek z krainy kredek ;p
bzyq
A6
 
Posty: 1247
Dołączył(a): poniedziałek, 20 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Krosno

Postprzez Andrzej » środa, 8 lis 2006, 16:28

Ja tylko chcialbym zeby Wisla wrocila na dawne oesy z Wisla czarne - wisla glebce i salmopolem. Za Warszawski lepszy bylby moim zdaniem Rajd Kaszub.Tyle
Avatar użytkownika
Andrzej
A6
 
Posty: 1522
Dołączył(a): niedziela, 28 sie 2005, 18:41
Lokalizacja: Gliwice / Kraków

Postprzez MSG Racing » czwartek, 9 lis 2006, 00:09

Nie Salmopol nie. Ta droga to autostrada. Jakby była o połowę weższa to tak.
Lepszy jest zameczek.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez daryush » niedziela, 12 lis 2006, 09:41

Wg. Pana Janusza Szerli, ktory w artykuje na autoklub.pl wypowiedział sie na temat wstępnego zarysu kalendarza na przysły rok to Wisła do MP raczej nie wroci. Tu cytuje:
Pretendujący do rangi MP Rajd Wisły ma liczne atuty, jak bogata tradycja, sprawna organizacja we wrześniu 2006 w randze RSP PZM oraz piękne trasy. Ale Automobilklub Śląski raczej utrzyma Rajd Wisły w randze RSP PZM i w sezonie 2007 jeszcze nie będzie angażować się na szczeblu MP.

Troche dziwne, bo w czasie rajdu wiele sie mówiło o tym, że wszelkie starania są prowadzone właśnie po to, a żeby w przyszlym roku odzyskać MP...
daryush
N2
 
Posty: 191
Dołączył(a): poniedziałek, 28 sie 2006, 20:50
Lokalizacja: Wisła/Gliwice

Postprzez szirer205xs » niedziela, 12 lis 2006, 13:30

MSG Racing napisał(a):Nie Salmopol nie. Ta droga to autostrada. Jakby była o połowę weższa to tak.
Lepszy jest zameczek.

No to taki sam hajwej jak spora ilosc odcinkow na elmocie :) a z salmopolem wystarczylo by tylko go skrocic o ten poczatkowy odcinek, ktory jest dla mnei zupelnie bezsensowny bo caly czas prostka :) dalej jest juz calkiem ciekawieno o od strony szczyrku szedl nawet wyscig gorski w zeszlym roku przeciez :) salmopol wystarczyl by byl rozgrywany raz przy wyjezdzie z wisly i drugi raz kiedy zawodnicy do niej wieczorem wracaja, czyli tak jak to bylo podczas ostatniej edycji prawdziwej wisly w RSMP (bebenki jechaly corolla wtedy, ale nei pamietam ktory rok to byl)
jaskiniatrolla.eu
Avatar użytkownika
szirer205xs
A5
 
Posty: 727
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lis 2003, 12:28
Lokalizacja: Skoczów

Postprzez adamt » niedziela, 12 lis 2006, 15:15

To była 50, jubileuszowa Wisła w 2002 roku,a zarazem ostatnia.
Poszukuję wyników rajdów-eliminacji RSMP z lat 1955-1980.Nawiążę kontakt z osobami interesującymi się historią rajdów w Polsce.
Avatar użytkownika
adamt
N3
 
Posty: 290
Dołączył(a): piątek, 9 cze 2006, 21:56
Lokalizacja: Beskidy

Postprzez rubens » środa, 22 lis 2006, 00:48

ja bywalec MP i PPZM od wielu lat moge wyrazic kilka swoich uwag

bylem juz chyba na 14 elmotach i fakt trasy niewiele sie zmieniaja,
ale niezaleznie od tego zawsze, ale to zawsze sprawiaja zawodnikom
wiele problemow - Kuchar juz wowczas doswiadczony zawodnik
"zdobyl" swego czasu jadac Corolla WRC bodaj 6 kapci:)

faktem jest ze te szybkie odcinki gdzie dachowal Grzybek to byla
pomylka - choc trzeba chylic czola za szukanie nowych odcinkow
w okolicach

rzeszowski wzbudza wiele emocji - bylem zdaje sie na 3 edycjach
w tym jeszcze za czasow pucharu pzm i stwierdze ze trasy faktycznie
ciekawe, ale za przeproszeniem jakies takie bez JAJA
cos mi tam brakowalo caly czas choc przyznam ze promowanie
nowego regionu popieram
ale jak to wielu mowi jest tam daleko - jako takie zadupie ( nikogo nie
chce urazic - tak mawiaja )
ale z drugiej strony rowniez szczecin moglby sie odezwac ze nie maja
rajdu a i trasy by pewnie jakies znalezli choc plaskie:)


co do kaszub - piekny rajd na prawde ale jakos mam wrazenie
ze braknie im tam kilometrow zeby zrobic ciekawy rajdzik
bo choc faktycznie maja tam troche ciekawych oesow to jednak
bardziej kilometrazem mi to pasuje na pzm jak na mp
a objezdzalem juz trasy ( odcinek po odcinku wraz z dojazdowkami )
dwukrotnie to jednak wydaje mi sie ze zabraknie dluzszych oesow,
a robienie np. trzech oesow po 6-8km zamiast jednego 24km to
jednak nie to:)

warszawski - no coz takie maja okolice i nic nie poradza - rajd mnie
nigdy nie wciagnal a bylem 3 razy

co do polskiego - nieco zaluje ze uciekl na mazury ( jakas taka
lokalna patriotyczna wizja ) ale jesli mam zobaczyc fabryki to
chetnie - zawsze lubialem pokonywac 600km zeby poogladac
kormorana i teraz polski - popieram skoro jest tam kasa i odpowiednia
atmosfera




ale w tym roku pojechalem na Lausitz .... tutaj dluga cisza :)
atmosfera, odcinki, poziom organizacji powalil mnie na ziemie
- mam porownanie bo mam zaliczone ponad 200 rajdow
to czegos tak milego dla oka jeszcze nie widzialem - i nie chodzi tu
o polozenie rajdu

bylo WRC, bylo wiele enek i to dobrych - byla twarda walka
no i byly na prawde ciekawe oesy i to pieknie otasmowane
i zabezpieczone. jedyne czego bym sie obawial przy najezdzie
kilku tys polskich kibicow to wlasnie brak szacunku dla tych tasm
i jednoczesnie odwolanych odcinkow :)

uwazam ze okolice kopalni w Boxberg bez problemu daly by mozliwosc
organizowania co roku innych oesow - cos nie samowitego
w lesie co 200 metrow ( max 200 metrow ) sa skrzyzowania szutrowych
drog
wyobrazcie sobie jak mozna tam naplatac oesow - w zeszlym roku np.
slynna hopa szla prostopadle do tegorocznej - POWOD - musieli przeniesc
rury i w zwiazku z tym juz bylo inaczej :) czyli milo
rajd super - jakby tam pojechalo MP to biore calo rodzine :)
rubens
N2
 
Posty: 156
Dołączył(a): czwartek, 13 maja 2004, 00:11

Postprzez kirloy » piątek, 8 gru 2006, 21:05

Znow rok bez MP na slasku - wstyd i ganba:/
Avatar użytkownika
kirloy
N3
 
Posty: 229
Dołączył(a): niedziela, 17 lis 2002, 22:07
Lokalizacja: bzie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości

cron