Krzysztof Hołowczyc

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Krzysztof Hołowczyc

Postprzez ryjas » poniedziałek, 26 mar 2018, 13:27

tp_07 napisał(a):113 w obszarze zabudowanym to nie jest dobry przykład! Nawet zakładając że powietrza było za mało a szyny były złe i podwozie tez było złe (żenada!) i jechał 99 a nie to 113 to nic nie zmienia!!! To tak jakbym pouczał nastoletniego syna (gdybym miał:)) że alkohol jest zły, że szkodzi i że niewolno pić i mówiąc to byłbym napier***ony jak meserszmit. Smuci mnie, że sobie Hołek na to pozwala tym bardziej że można inaczej jak pokazuje megagość z białego Volvo.


Następny świętszy od papieża. Hołek nigdzie nie wyparł się że przekroczył prędkość. A mógłby. Mógłby zacząć narzekać że było słabe oznakowanie. Mógłby narzekać, że ograniczenia prędkości są od czapy w pewnych miejscach. Nie robił tego.

I różnica jest między 99 a 113 km/h. Zabranie prawka w świadomości społeczeństwa to jednak co innego niż danie mandatu. Gdyby policjant nie przyniósł skalpa to media by nie zauważyły tego mandatu.
Wideorejestrator to nie jest dobre narzędzie do wymierzania sprawiedliwości. Tu jest problem.
ryjas
N3
 
Posty: 436
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 22:00


Re: Krzysztof Hołowczyc

Postprzez yani » wtorek, 27 mar 2018, 00:10

ryjas napisał(a):
tp_07 napisał(a):Wideorejestrator to nie jest dobre narzędzie do wymierzania sprawiedliwości.


Lepsze takie narzędzie, niż żadne... W innych krajach można stracić prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 20 km/h.
Nasze prawo jest i tak bardzo tolerancyjne, stąd tylu drogowych bandytów.
yani
 
Posty: 42
Dołączył(a): piątek, 9 mar 2012, 15:00

Re: Krzysztof Hołowczyc

Postprzez yani » wtorek, 27 mar 2018, 00:25

@tp_07: Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś, z wyjątkiem, że to Hołek spopularyzował rajdy w Polsce.
Musisz być jeszcze bardzo młody... Jedynym kierowcą rajdowym, który wygrał plebiscyt Przeglądu Sportowego na najpopularniejszego sportowca roku był Sobiesław Zasada. Ze sportów motorowych takie osiągnięcie mieli tylko Gollob i Kubica...
yani
 
Posty: 42
Dołączył(a): piątek, 9 mar 2012, 15:00

Re: Krzysztof Hołowczyc

Postprzez ryjas » wtorek, 27 mar 2018, 01:04

yani napisał(a):@tp_07: Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś, z wyjątkiem, że to Hołek spopularyzował rajdy w Polsce.
Musisz być jeszcze bardzo młody... Jedynym kierowcą rajdowym, który wygrał plebiscyt Przeglądu Sportowego na najpopularniejszego sportowca roku był Sobiesław Zasada. Ze sportów motorowych takie osiągnięcie mieli tylko Gollob i Kubica...


Plebiscyt PS to jakaś wyrocznia? Hołek był i jest najbardziej medialnym rajdowcem. Nawet ostatni tytuł Kajto nie był tak nagłaśniany w mediach jak wpadka utrata prawka przez Hołka. I o ile utrata prawka to nie jest promocja rajdów tak reklama Lays swego czasu jak najbardziej.
ryjas
N3
 
Posty: 436
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 22:00

Re: Krzysztof Hołowczyc

Postprzez ryjas » wtorek, 27 mar 2018, 01:06

yani napisał(a):
ryjas napisał(a):
tp_07 napisał(a):Wideorejestrator to nie jest dobre narzędzie do wymierzania sprawiedliwości.


Lepsze takie narzędzie, niż żadne... W innych krajach można stracić prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 20 km/h.
Nasze prawo jest i tak bardzo tolerancyjne, stąd tylu drogowych bandytów.



Ja o prawie nie dyskutuję. Ja tylko określam wideorejestrator jako kiepskie narzędzie do wymierzania sprawiedliwości. Dodam że przy przekroczeniu prędkości, bo do wykrywania przewinień typu wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu jest całkiem niezły. To jest sprzęt który "mierzy" prędkość radiowozu a nie tego z przodu.
ryjas
N3
 
Posty: 436
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 22:00

Re: Krzysztof Hołowczyc

Postprzez yani » wtorek, 27 mar 2018, 10:55

@ryjas: I dlatego tolerancja do utraty prawa jazdy jest aż 50 km/h.

Wystarczajaco dużo, aby jeżdżąc rozsądnie nigdy nie stracić prawa jazdy.
yani
 
Posty: 42
Dołączył(a): piątek, 9 mar 2012, 15:00

Re: Krzysztof Hołowczyc

Postprzez ryjas » wtorek, 27 mar 2018, 11:29

Oby Cię nigdy nie spotkała utrata prawka gdy w niewystarczająco oznakowanym terenie zabudowanym przekroczysz prędkość o np. 30-40km/h (bo się zdarza) a pan policjant w aucie z kapciem z przodu zrobi najazd od tyłu i zacznie Ci na filmie tłumaczyć że jechałeś ponad stówkę.
Żeby było śmiesznie są tez takie sytuacje:
https://www.youtube.com/watch?v=jBsOpwHasGE
Auto jadące ok. 60 km/h zostało nagrane i "zmierzone" na ponad 80 km/h
ryjas
N3
 
Posty: 436
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 22:00

Re: Krzysztof Hołowczyc

Postprzez yani » wtorek, 27 mar 2018, 13:02

@ryjas: Nigdy mi nie zabrano prawa jazdy i jego utrata na pewno mi nie grozi, choćby mnie na samych felgach gonili... :D
Od lat nie przekraczam dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, wyleczyło mnie z tego kilka mandatów. Niektóre nie całkiem uzasadnione, ale nie płakałem z tego powodu publicznie i nie darłem szat jak Hołek.
yani
 
Posty: 42
Dołączył(a): piątek, 9 mar 2012, 15:00

Re: Krzysztof Hołowczyc

Postprzez tp_07 » wtorek, 27 mar 2018, 13:39

yani napisał(a):Musisz być jeszcze bardzo młody... Jedynym kierowcą rajdowym, który wygrał plebiscyt Przeglądu Sportowego na najpopularniejszego sportowca roku był Sobiesław Zasada. Ze sportów motorowych takie osiągnięcie mieli tylko Gollob i Kubica...

Dzięki yani - staram się być jak najmłodszy:). Co do plebiscytów to Hołek wygrał plebiscyt na "najpopoularniejszego sportowca Polski w 1997" organizowany przez TVP a nagrodę wręczał o ile pamiętam właśnie Sobiesław Zasada.
Oczywiście nie umniejszam zasług dla popularyzacji rajdów Zasadzie czy Bublewiczowi ..tylko nie potrafię tego porównać. Ale być może masz rację; zaczęło się od Sobka.

yani napisał(a): I dlatego tolerancja do utraty prawa jazdy jest aż 50 km/h.
Wystarczajaco dużo, aby jeżdżąc rozsądnie nigdy nie stracić prawa jazdy.

O to to! dokładnie o to chodzi!
tp_07
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek, 19 mar 2018, 11:30

Re: Krzysztof Hołowczyc

Postprzez ryjas » wtorek, 27 mar 2018, 13:46

yani napisał(a):@ryjas: Nigdy mi nie zabrano prawa jazdy i jego utrata na pewno mi nie grozi, choćby mnie na samych felgach gonili... :D
Od lat nie przekraczam dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, wyleczyło mnie z tego kilka mandatów. Niektóre nie całkiem uzasadnione, ale nie płakałem z tego powodu publicznie i nie darłem szat jak Hołek.


Nie wszystko jest od Ciebie zależne. Błędy zdarza się popełnić każdemu. Mozesz po prostu nie zauważyć tablicy.
ryjas
N3
 
Posty: 436
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 22:00

Re: Krzysztof Hołowczyc

Postprzez yani » wtorek, 27 mar 2018, 22:39

ryjas napisał(a):
Nie wszystko jest od Ciebie zależne. Błędy zdarza się popełnić każdemu. Mozesz po prostu nie zauważyć tablicy.

Jak ktoś nie zauważa znaków drogowych, to może nie powinen prowadzić samochodu? :D
Chyba każda nawigacja, nie mówiąc o Yanosiku, wskazuje dopuszczalną prędkość w danym miejscu...
A skoro już piszesz o tablicy, to zacytuję Hołka: "...nie zauważyłem znaku obszar zabudowany, podobnie jak i Maciek, który jako doświadczony pilot jest na wszelkie znaki drogowe bardzo wyczulony. Być może zasłoniła nam go wymijana chwilę wcześniej ciężarówka..."
Wyjątkowo głupie i żałosne tłumaczenie, bo jak wymijana ciężarówka mogła zasłonić tablicę, która jest po prawej stronie??
yani
 
Posty: 42
Dołączył(a): piątek, 9 mar 2012, 15:00

Re: Krzysztof Hołowczyc

Postprzez Kajtofan » środa, 28 mar 2018, 07:15

yani napisał(a):
ryjas napisał(a):
Nie wszystko jest od Ciebie zależne. Błędy zdarza się popełnić każdemu. Mozesz po prostu nie zauważyć tablicy.

Jak ktoś nie zauważa znaków drogowych, to może nie powinen prowadzić samochodu? :D
Chyba każda nawigacja, nie mówiąc o Yanosiku, wskazuje dopuszczalną prędkość w danym miejscu...
A skoro już piszesz o tablicy, to zacytuję Hołka: "...nie zauważyłem znaku obszar zabudowany, podobnie jak i Maciek, który jako doświadczony pilot jest na wszelkie znaki drogowe bardzo wyczulony. Być może zasłoniła nam go wymijana chwilę wcześniej ciężarówka..."
Wyjątkowo głupie i żałosne tłumaczenie, bo jak wymijana ciężarówka mogła zasłonić tablicę, która jest po prawej stronie??


Widocznie zasuwał lewym poboczem pod prąd .... :lol:
Kajtofan
N3
 
Posty: 348
Dołączył(a): poniedziałek, 29 gru 2014, 16:43

Re: Krzysztof Hołowczyc

Postprzez ryjas » środa, 28 mar 2018, 08:52

Cytujesz wypowiedz z fb, którą pózniej Hołek edytował. Chodziło mu o wyprzedzaną cieżarówkę.

Tak czy inaczej w d byliście i g widzieliście panowie. Przytrafi się wam taka sytuacja zrozumiecie o co chodzi.
ryjas
N3
 
Posty: 436
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 22:00

Re: Krzysztof Hołowczyc

Postprzez tp_07 » środa, 28 mar 2018, 09:24

ryjas niby tak. Hipotetycznie może dojść do zbiegu dziwnych okoliczności i każdemu z nas "świętszych od papieży" może przytrafić się zonk.
Ale nie uważasz że 2 grube przypały zaliczone przez Hołka które ujrzały światło dzienne w ostatnim czasie (a ile było sytuacji które kończyły się autografem i "jedź pan panie Krzysiu" to tylko Hołek wie) to trochę nie przesada jak na gościa który stanowi autorytet?
Podkreślę; lubię Hołka, zawsze mu kibicuje i wspieram jako kibic. Ale tak jak napisał yani: poco to darcie szat i wymyślanie setek powodów. Złamał przepis, głowa na dół, trochę pokory, sorry i zapominamy.
tp_07
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek, 19 mar 2018, 11:30

Re: Krzysztof Hołowczyc

Postprzez Kajtofan » środa, 28 mar 2018, 09:55

ryjas napisał(a):Cytujesz wypowiedz z fb, którą pózniej Hołek edytował. Chodziło mu o wyprzedzaną cieżarówkę.

Tak czy inaczej w d byliście i g widzieliście panowie. Przytrafi się wam taka sytuacja zrozumiecie o co chodzi.


To co, Hołek, ekspert od ruchu drogowego i jego bezpieczeństwa nie odrożnia wyprzedzania od wymijania i myli jedno z drugim? Na to wychodzi....
Kajtofan
N3
 
Posty: 348
Dołączył(a): poniedziałek, 29 gru 2014, 16:43

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości