Subaru Poland Rally 2006 (Rajd Wawelski)

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: moze akurat...

Postprzez Kopernik » wtorek, 4 lip 2006, 02:02

evil EVO napisał(a):Na OS 10 „Subaru Impreza”, jakieś 3,8 km od startu, w okolicach Żerosławic (zdjęcie nr 2 w WRC), zgubiłem aparat Nikon Coolpix S1. Mała, kompaktowa cyfrówka w etui firmy Case Logic, w środku była dodatkowa bateria. Aparat był pożyczony i mam nadzieję, że ktoś kto go znalazł odda mi go. Czeka nagroda. ruthlesskick@yahoo.com


Ktos go znalazl(jesli to jest ten aparat). Slyszalem, jak jeden koles wolal, czy ktos nie zgubil aparatu. Ale czy odda, to inna sprawa...
Kopernik
N2
 
Posty: 126
Dołączył(a): czwartek, 21 sie 2003, 19:39
Lokalizacja: Kraków


Postprzez rallyspeed » wtorek, 4 lip 2006, 12:16

Najlepsze miescówka na jakiej byłem na tym rajdzie to miejsce gdzie wypadł frycz-Sawa .Byłem na drugim przejeździe jakieś 400 m od startu oesu przed prawym z błotnistym cięciem i dziurą w asfalcie. polo s1600
postawiło całkiem bokiem ale kierowca się wybronił ,kajtek też ślizgiem poszedł, działo się, prawie każdy się ślizgał.
stał tam Krzysztof Gęborys ale tych akcji chyba nie widział bo stał po prawej stronie drogi i mogły zasłaniać mu drzewa.jeżeli za rok znowu popada to będzie to mega miejscówka ale jak będzie suchu to bedzie kiepsko bo w wrc nawet nie było zdjecia tego zakrętu.
ciekawie było też na nawrocie na 2 dnia przy mecie lotnej sawy:kuzi najszybciej,bez poślizgu ale efektownie ,ciekawie kajtek .
na grabiach nr 10(chyba) w wrc kuzi na spadaniu szybko,trochę go wyniosło później prawy4 przeszedł z uślizgiem jak WRC. reszta słabiej .
zerówka przed kuzim tez poszła z małym uślizgiem.na grabiach w połowie
pzry hamowaniu lewy do lewy 90 przy chatce i w górę przy kościele
ładnie pojechał bebenek ,szybko i z uślizgiem przy samych barierkach,prawie jak wrc. sołka też ładnie odgieło ale któtko, bardzo dobrze było czuć zapach rajdowej benzyny i odgłosy strzelającej turbiny.
rajd bardzo udany i raczej dobrze zabezpieczony. szkoda że na rzeszowskim nie ma naprawdę ciekawych miejscówek.
co do s1600 to dla mnie mogłoby ich nie być. zero poślizgów,jeżeli wejdą w poślizg to od razu je wyhamowuje , nie mogą utrzymać go tak długo jak n4 nie mówiąc już o wrc. w poślizgu są żałosne i każdy to wie-poza tym są takie króciótkie,wyglądają jak pudełeczka. ciekawa jest tylko rywalizacja pomiędzy fryczem i juniorem.rajdy są po to żeby ogłądać poślizgi i dlatego w Polsce powinny znowu jeździć WRC.ludzie nie przychdzą na rajdy żeby oglądać zwykłego ignisa s1600 który jest drogi
ale jedzie i wygłąda jak normalny samochód, ale chcą widzieć potwory chodzące non stop bokami czyli WRC.
Obrazek
Avatar użytkownika
rallyspeed
A5
 
Posty: 981
Dołączył(a): piątek, 22 lip 2005, 08:41
Lokalizacja: lubelskie

Postprzez Landser » wtorek, 4 lip 2006, 17:05

Dziś o godzinie 00,40 relacja z Krakowskiego na TVP 1!!!
Autoklubowi gratulujemy moderatorów.
Polakom gratulujemy kuzaja.
Avatar użytkownika
Landser
N1
 
Posty: 87
Dołączył(a): niedziela, 28 maja 2006, 16:57
Lokalizacja: Stąd

Postprzez machoony » wtorek, 4 lip 2006, 17:31

Landser napisał(a):Dziś o godzinie 00,40 relacja z Krakowskiego na TVP 1!!!

raczej Subaru Poland Rally albo wawelskiego :)
machoony
A5
 
Posty: 578
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 11:49

Postprzez Buncol » wtorek, 4 lip 2006, 17:39

rallyspeed napisał(a):rajdy są po to żeby ogłądać poślizgi i dlatego w Polsce powinny znowu jeździć WRC.ludzie nie przychdzą na rajdy żeby oglądać zwykłego ignisa s1600 który jest drogi
ale jedzie i wygłąda jak normalny samochód, ale chcą widzieć potwory chodzące non stop bokami czyli WRC.


to ze ty nie lubisz technicznej jazdy na okraglo, nieznaczy ze kazdy bedzie lubil to co ty. Widac, ze male masz pojecie o rajdach skoro mowisz ze w Polsce powinny jezdzic WRC zamiast drogich Ignisow. aha i rajdy sa po to aby jezdzili w nich kierowcy, ktorzy potrafia jezdzic szybko w trudnych warunkach. Od posligzow jest inna dyscyplina, swoja droga niezle sie rozwija.
Obrazek
Buncol
A6
 
Posty: 1151
Dołączył(a): wtorek, 5 paź 2004, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Krzysiek_WrC » wtorek, 4 lip 2006, 17:42

machoony napisał(a):
Landser napisał(a):Dziś o godzinie 00,40 relacja z Krakowskiego na TVP 1!!!

raczej Subaru Poland Rally albo wawelskiego :)

qwa nie dąło sie pózniej!? :cry:
Ciekawe kto o tej godzinie objerzy relacje,bo 90% to do robty wstac rano musi :?
P.S: moze by sie ktos zlitował i nagrał relacje i wrzucił np. na ...?
Krzysiek_WrC
A6
 
Posty: 1518
Dołączył(a): czwartek, 22 sty 2004, 22:19
Lokalizacja: Stadniki

Postprzez Mars » wtorek, 4 lip 2006, 18:24

Buncol napisał(a):to ze ty nie lubisz technicznej jazdy na okraglo, nieznaczy ze kazdy bedzie lubil to co ty. Widac, ze male masz pojecie o rajdach skoro mowisz ze w Polsce powinny jezdzic WRC zamiast drogich Ignisow. aha i rajdy sa po to aby jezdzili w nich kierowcy, ktorzy potrafia jezdzic szybko w trudnych warunkach. Od posligzow jest inna dyscyplina, swoja droga niezle sie rozwija.


Co Ty pierd*****? Sam szczerzysz zęby jak ktoś zapnie boka, a jego krytykujesz? Ja sam uwielbiam boki i same S1600 byłyby dla mnie tragedią. Nie wiem jak Ty ale ja bym wolał WRC niż Ignisy, ale może inny jestem.
3xFSO + 1xFSM + na jesieni jakieś E36 :D
Avatar użytkownika
Mars
A6
 
Posty: 1753
Dołączył(a): niedziela, 25 kwi 2004, 10:17
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Buncol » wtorek, 4 lip 2006, 18:39

Nigdzie nie napisalem, ze wole jazde na okraglo od poslizgow. Lubie S1600 bo to swietne auta, bardzo zaawansowane technicznie w przeciwienstwie do gr.N (chociaz przy terazniejszym wyscigu zbrojen trudno to jednoznacznie stwierdzic). Lubie takze jak jezdza bokami N4 i strzelaja marchewy, jednoczesnie wydobywajac z siebie swietne dzwieki z podtrzymania turbo. Jednak chcialbym aby w Polsce byly rajdy, ktore obfitowaly by
w auta N4 i S1600 (o WRC narazie nie wspominam) w rownych proporcjach (no moze 60:40 dla enek). A co do tych WRCow. Odebralem wypowiedz rallyspeeda w ten sposob: niech zawodnicy S1600 zamienia je na WRC. Jak wiadomo jest to nierealne.

A Tobie drogi Marsie i kilku osobom chcialem tylko uzmyslowic, ze sa gusta i gusciki, jedni wola rozowe, drudzy bezowe i kazdy powinien to uszanowac. Ja preferuje szybka jazde polaczana z widowiskiem (cos jak Czopik) ale szanuje kibicow, ktorzy jaraja sie rajdowaniem na czas po idealnym torze jazdy.
Obrazek
Buncol
A6
 
Posty: 1151
Dołączył(a): wtorek, 5 paź 2004, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mars » wtorek, 4 lip 2006, 22:04

Buncol napisał(a):Lubie S1600 bo to swietne auta, bardzo zaawansowane technicznie w przeciwienstwie do gr.N (chociaz przy terazniejszym wyscigu zbrojen trudno to jednoznacznie stwierdzic).



Jak sam zaznaczyłeś, eNek nie można nazwać samochodami mało zaawansowanymi techicznie. Aktywne dyferencjały, kłowek skrzynie biegów, aluminiowe elementy nadwozia i wiele wiele innych czyni z nich auta na poziome pierwszych WRC pod względem szybkości.

Buncol napisał(a):Lubie takze jak jezdza bokami N4 i strzelaja marchewy, jednoczesnie wydobywajac z siebie swietne dzwieki z podtrzymania turbo.



Także? :lol:


Buncol napisał(a):Jednak chcialbym aby w Polsce byly rajdy, ktore obfitowaly by
w auta N4 i S1600 (o WRC narazie nie wspominam) w rownych proporcjach (no moze 60:40 dla enek).



Ja bym wręcz powiedział, że 80:20 dla enek ;) S1600 niech sobie będzie z 10, tylko po to, żeby mogły się między sobą ciąć. U nas generalki takie auta nie wyjmą, wygrać może ew. rzeszowki ale to max. Więc uważam, że mając wybór to na Polske zdecydowanie lepiej wybrać eNkę.


Buncol napisał(a):A co do tych WRCow. Odebralem wypowiedz rallyspeeda w ten sposob: niech zawodnicy S1600 zamienia je na WRC. Jak wiadomo jest to nierealne.



Natomiast ja Twoją odpowiedź na post rallyspeeda zrozumiałem, jakobyś się obraził jakby Ci z S1600 wsiedli do WRC ... mi to by się podobało, pomijając względy możliwości finansowych owych zawodników.

Buncol napisał(a):A Tobie drogi Marsie i kilku osobom chcialem tylko uzmyslowic, ze sa gusta i gusciki, jedni wola rozowe, drudzy bezowe i kazdy powinien to uszanowac. Ja preferuje szybka jazde polaczana z widowiskiem (cos jak Czopik) ale szanuje kibicow, ktorzy jaraja sie rajdowaniem na czas po idealnym torze jazdy.


Drogi Buncolu, ja nikogo nie dyskryminuje, więc nie musisz mi tu wywodzić, że jeden lubi ogórki i ogrodnika córki. Ja tylko pisze swoje zdanie, ja za ośkami nie przepadam i wole tapczany latające bokami. Zwłaszcza na szutrze, który uwielbiam ;)
3xFSO + 1xFSM + na jesieni jakieś E36 :D
Avatar użytkownika
Mars
A6
 
Posty: 1753
Dołączył(a): niedziela, 25 kwi 2004, 10:17
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Rafał_S » wtorek, 4 lip 2006, 22:21

Krzysiek_WrC napisał(a):
machoony napisał(a):
Landser napisał(a):Dziś o godzinie 00,40 relacja z Krakowskiego na TVP 1!!!

raczej Subaru Poland Rally albo wawelskiego :)

qwa nie dąło sie pózniej!? :cry:
Ciekawe kto o tej godzinie objerzy relacje,bo 90% to do robty wstac rano musi :?
P.S: moze by sie ktos zlitował i nagrał relacje i wrzucił np. na ...?


dołaczam sie do prosby :)
Avatar użytkownika
Rafał_S
N3
 
Posty: 288
Dołączył(a): poniedziałek, 7 lis 2005, 20:38
Lokalizacja: Łańcut

Postprzez wrobel321 » wtorek, 4 lip 2006, 22:38

Rafał_S napisał(a):
Krzysiek_WrC napisał(a):
machoony napisał(a):
Landser napisał(a):Dziś o godzinie 00,40 relacja z Krakowskiego na TVP 1!!!

raczej Subaru Poland Rally albo wawelskiego :)

qwa nie dąło sie pózniej!? :cry:
Ciekawe kto o tej godzinie objerzy relacje,bo 90% to do robty wstac rano musi :?
P.S: moze by sie ktos zlitował i nagrał relacje i wrzucił np. na ...?


dołaczam sie do prosby :)

ja tez dołaczam sie!
Janusz Kulig Forever - Nigdy nie zapomnimy!
wrobel321
A5
 
Posty: 552
Dołączył(a): czwartek, 27 sty 2005, 13:15
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Postprzez Buncol » wtorek, 4 lip 2006, 23:33

Natomiast ja Twoją odpowiedź na post rallyspeeda zrozumiałem, jakobyś się obraził jakby Ci z S1600 wsiedli do WRC ... mi to by się podobało, pomijając względy możliwości finansowych owych zawodników.


wierz mi, ze bylbym szczesliwy

Buncol napisał(a):A Tobie drogi Marsie i kilku osobom chcialem tylko uzmyslowic, ze sa gusta i gusciki, jedni wola rozowe, drudzy bezowe i kazdy powinien to uszanowac. Ja preferuje szybka jazde polaczana z widowiskiem (cos jak Czopik) ale szanuje kibicow, ktorzy jaraja sie rajdowaniem na czas po idealnym torze jazdy.


Drogi Buncolu, ja nikogo nie dyskryminuje, więc nie musisz mi tu wywodzić, że jeden lubi ogórki i ogrodnika córki. Ja tylko pisze swoje zdanie, ja za ośkami nie przepadam i wole tapczany latające bokami. Zwłaszcza na szutrze, który uwielbiam ;)[/quote]

spoko, tylko po co te wulgaryzmy? :?
Obrazek
Buncol
A6
 
Posty: 1151
Dołączył(a): wtorek, 5 paź 2004, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez karcin » środa, 5 lip 2006, 02:09

Buncol napisał(a):to ze ty nie lubisz technicznej jazdy na okraglo, nieznaczy ze kazdy bedzie lubil to co ty. Widac, ze male masz pojecie o rajdach skoro mowisz ze w Polsce powinny jezdzic WRC zamiast drogich Ignisow. aha i rajdy sa po to aby jezdzili w nich kierowcy, ktorzy potrafia jezdzic szybko w trudnych warunkach. Od posligzow jest inna dyscyplina, swoja droga niezle sie rozwija.

No ja niestety też zabardzo nie przepadam za jazdą na okragło. Ale niestety rozumiem, że takie teraz nastały czasy, że samochody zabardzo na to nie pozwalają, a każdy poslizg to strata cennych sekund.
Dlatego jak kiedyś kierowcy walczyli z samochodami pokonując zakrety pięknymi bokami to było coś. Teraz naprawde tego brakuje i chyba każdy kibic czeka na pięknego boka bo to naprawde jest piękne i cudownie sie to ogląda. Moim zdaniem w miejsach szczególnie obleganych przez kibiców kierowcy powinni na momencik zapomnieć o czasie i zrobić troszeczke radosci kibicom :)
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7430425065d34ed7 Obrazek
Avatar użytkownika
karcin
A6
 
Posty: 1035
Dołączył(a): czwartek, 19 sie 2004, 17:29
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez Piotrek_Górki Wielkie » środa, 5 lip 2006, 14:10

Teraz moje 3 grosze na temat subaru poland raly

CZWARTEK:

Zaskoczyło mnie to ze (moze mi sie wydawalo) ale bylo bardzo malo ludzi wpuszczonych na prlog. w porownaniu z rokiem ubieglym.
+ za komentarz na moscie, choc czasami pan prowadzacy sie mylił zapowiadajac np: " z mostu zjechał Własnie Piotr Kajetanowicz" hihi ;-)

Noc w samochodzie w 3jke. przy cmentarzu w Lapanowie. O 1:30 podjechala policja wsykoczyła z latarkami i pretensjami co my tu robimy. Po "grzecznej" rozmowie panowie policjanci pojechali sobie dalej

PIĄTEK:

OS1- mniej wiecej w polowie odcinka na dojsciu do lewego na otwwartym terenie. Srednio ciekawie, ruta piekny booook, kajto ogien!

OS3- Spadanie w kamiennej. Bylem tam w zeszyl roku i teraz tez tam pojechalismy. PIekne ratowanie guzka przed wjazdem w potoczek. naprawde gosciu miał fuchsa! No i DZWON DABROWSKIEGO!! Dąbrowski byl niezly, po pierwszze nie wylaczyl "hebla" po drugioe chodzil kolo auta i dzwonil nie zwarzajac na nadjezdzajace kolejne rajdowki. MEEEEEGA MIEJSCÓWA!!!

Os-4 400m wczesniej njiz frycz strzelil dacha w zeszyl roku. Kapec Polonksiego,guzka,i urwany tłumik (chyba habaja...)

Os-6 to samo miejsce. spadanie w kamiennej tyle ze tym razem na wysokosci podbicia,a nie przy tej "szopce"

Noc: W lesie przy nawrocie. Przyjechalismy na miejsce gdzie kierowcy objezdzali wysepke i kolo tej wysepki byly takie 2 kupki zwiru nasypane. okolo 20:30 przyszedl mlody chlopaczek ok10lat z łopatką i zaczal ten zwir rozsypywac na droge. Mysmy z kumplem do niego podeszli i pytamy co to robi a on: " no bo tu fajnie łape ciagna i chce zeby bylo slisko"
Zaraz go opierdzeililismy i ze spuszczona glowa poszedl do domku.
o22:20 przejazd peugeota 206 na ostro a o 1:27 przejazd subaru z wlaczona lapką pilota... no coment

SOBOTA:
Os-1 Dojscie ze szczytu do lewego. Na pzm byla niezła polewka bo przyszla stara babcia głuchoniema( nie zebym sie smiał) ale chciala przejsc oesem do sasiadki, i prosila pana pol.icjanta w jezyku migowym zeby ja puscil. Jakbyscie widzieli tego policjanta jak z nia gadał to... hi hi hi zreszta ten kto tam byl to wie o co chodzi. i z tego miejsca pozdrwaiam goraco chłopaków z oklic ząbkowic śląskich z ktorymi tam staliśmy. ;-)

Os-3 mniej wiecej w polowie, gdzie kajto strzelił meeega booooka!!! jako jedyny.

Os-4 troche wyzej niz frycz wyleciał. Meresinski przejechalby goscia. bo na tym zakrecie dostal poslizg i gosc ktory stal na koncu tego zakretu spanikował i przebiegl wprost przed rajdowka, brakowalo jakis 10cm zeby doszlo do tragedii.

Serwis- Stalismy przy wynikach on line sledzac walske kajta z adamusem. Niesamowite emocje. Piekne Przywitanie Kajta,no i do domku.

Łatwo nas bylo rozpoznac bo mielismy transparent: "Kajtki OGNIA"

POzdrwaiwamy wszytkich z ktorymiu rozmawialismy w trakcie rajdu!

Piotrek, Dorota, Krzysiek.

Ps-Sorki ze az tyle napisałem hihi ;-)
Kajtka w Subaru mamy i za Niego kciuki trzymamy
Avatar użytkownika
Piotrek_Górki Wielkie
N1
 
Posty: 82
Dołączył(a): wtorek, 30 sie 2005, 18:53
Lokalizacja: Górki Wielkie

Postprzez 5turbo » czwartek, 6 lip 2006, 13:51

Cos czesto chlopaki na siebie wpadaja. Klakson w pugu do wymiany pojdzie po rajdzie:) Ale za to jaki szybki Kostka na prostej. Tarcie zderzakow tez jest :D Wazy 5,6 MB
http://bomba.workexpress.win.pl/media/r ... BESTE!.wmv
Ostatnio edytowano czwartek, 6 lip 2006, 15:11 przez 5turbo, łącznie edytowano 1 raz
www.5turbo.com

Nowe natchnienie Promot 76/84
Nowsze Dallara F393
Avatar użytkownika
5turbo
N2
 
Posty: 184
Dołączył(a): środa, 26 paź 2005, 14:55
Lokalizacja: Zabrze

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 41 gości