Kariera "Juniora" w RSMP

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

*Kariera "Juniora" w RSMP*

Postprzez grandmaster » czwartek, 19 gru 2002, 21:39

Michał "Junior" Kościuszko ostatnio w Barbórce Warszawskiej miał okazję startować w Subaru WRC. Jak nie dawno oświadczył 17-latek wystartuje nią w całym cyklu RSMP. Czy uważacie że to dobry pomysł aby już tak młody zawodnik brał udział w MP???
Czy może jest to dopiero początek jego błyskotliwej kariery???
Jak sam "Junior" mówi jego celem jest "fabryka"...
rally's are not a crime
.............................................
www.extreme.pl - is not a crime
Avatar użytkownika
grandmaster
N3
 
Posty: 438
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 14:23
Lokalizacja: Niemcza


Postprzez marcin » środa, 8 sty 2003, 21:07

może to i dobrze że stawia sobie tak ambitne cele ale moim zdaniem powinien na początek troche pojezdzić w ppzm a później pomału krokami piąć się w góre . Bo co z tego jak będzie teraz jezdził np. Wurcem w MP jak będzie przegrywał z innymi wurcami (oile będą w MP inne :( )
W rajdach liczy się doświadczenie a myśle że bez tego to "fabryka" tak szybko go nie weźmie.........
marcin
A5
 
Posty: 982
Dołączył(a): sobota, 5 paź 2002, 12:46
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez Max9 » czwartek, 9 sty 2003, 22:32

Widziałem "Juniora" w akcji na Barbórce na odcinku Bemowo i Karowa, jego jazda nie jest może efektywna, ale napewno jest efektowna. Widze tu podobieństwo do młodego Steca.
Może jescze nie będzie walczył o podium (albo nawet pierwszą piątke) ale, swoją jazdą, napewno będzie ściągał wielu kibiców, którzy przychodząc na rajd są spragnieni ostrych wrażeń.
Avatar użytkownika
Max9
A5
 
Posty: 695
Dołączył(a): wtorek, 24 wrz 2002, 17:50
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Tomisny » piątek, 10 sty 2003, 16:46

Jezeli glownym celem sa MP to pewnie ze lepiej zaczynac w PZM i powoli dochodzic do glosu w MP. Ale tu jest zupelnie inna sytuacja. Tu celem sa swiatowe rajdy. A jak sie chce jezdzic na takim poziomie to nawet zaczynac trzeba mozliwie profesjonalnie. Mysle ze nawet zdobycie mistrzostwa polski nie jest dla nich celem. Tu chodzi o obecnosc w swiatowych rajdach. I bardzo dobrze. Niech sie chlopak wybija.
A co do doswiadczenia, to jezeli docelowe jest WRC, to gdzie mozna zdobyc wieksze doswiadczenie niz jezdzac WRC? Tym wczesniej tym lepiej...
A tu widze ze jest jeszcze jeden taki koles co to stawia na profesjonalizm i najwyzsze cele... Chudobinski. Mam nadzieje, ze nie skonczy sie tylko na obecnosci w MS, ale moze chlopak tez tam zrobi kiedys jakas kariere...
Avatar użytkownika
Tomisny
N3
 
Posty: 351
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 16:09
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Wilu » sobota, 11 sty 2003, 15:23

Zastanawia mnie tylko jeden fakt, dlaczego skoro mierzą w MŚ to dlaczego nie wybrali jakiegoś S1600 żeby chlopak poznał samochód bo
w MŚ wydaje mi się że raczej takim autkiem będzie się bujał a nie WRC.
Choć wszystko jest możliwe. Może to będzie nasz najlepszy driver.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez thompson40 » sobota, 11 sty 2003, 17:09

każdy kierowaca marzy chyba o samochodzie WRC i startach w MŚ. dlaczego tacy kierowcy jak Solberg, Martin czy Duval zaczęli tak młodo a polak ma czekać do emerytury? niech startuje, zdobywa doświadczenie i wygrywa :)
pozdro
...jk1dL......................................
...cky.pl.2kx.pm..........................
Avatar użytkownika
thompson40
N3
 
Posty: 457
Dołączył(a): poniedziałek, 2 wrz 2002, 11:46
Lokalizacja: józefów

Postprzez losiu » sobota, 11 sty 2003, 20:34

Ja tam osobiscie Juniora w akcji nie widzialem ale z tego co widze to zeby on byl taka wielka rewelacja to nie powiem. Jesli ma on przejechane iles tam tysiecy km oesowych na treningach pod okiem "trenera" to rewelacyjnie nie jezdzi. Sam wiem ile daja treningi i przy takim zapleczu zespolowym jaki dysponuje Kosciuszko to jego wyniki sa lekko mowiac bardzo mizerne...
--------------------------
Sawicki Rally Team
Astra GT
Avatar użytkownika
losiu
N2
 
Posty: 100
Dołączył(a): czwartek, 21 lis 2002, 22:04
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Tomisny » sobota, 11 sty 2003, 21:55

Nie wiem jak mozesz mowic, ze jego wyniki sa mizerne skoro tak naprawde nie startowal jesszcze w zadnym rajdzie gdzie mierzylby sie z bezposrednia konkurencja pod wzgledem sprzetowym... Wiadomo, ze jak chlopak ma 17 lat to nie bedzie wszystkich od razu kosil. Niech trenuje i zdobywa doswiadczenie. Ma na to sporo czasu bo minie jeszcze co najmniej 3 lata poki ktos sie nim powaznie zainteresuje.
A ja go widzialem w akcji. Moze czasow na barborce wybitnych nie krecil, ale jechal bardzo widowiskowo. Zreszta widac u niego juz dobre nawyki i umiejetnosci. Nie ma problemow z prowadzeniem auta w poslizgu. Bardzo precyzyjne konterki.
No a na beczce zrobil furrore... :lol:
Avatar użytkownika
Tomisny
N3
 
Posty: 351
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 16:09
Lokalizacja: Szczecin

Junior

Postprzez grandmaster » sobota, 11 sty 2003, 22:13

Ja miałem okazję widzieć Juniora w akcji i zamieniłem z nim także pare zdań. W każdym razie gość ma talent.
rally's are not a crime
.............................................
www.extreme.pl - is not a crime
Avatar użytkownika
grandmaster
N3
 
Posty: 438
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 14:23
Lokalizacja: Niemcza

Postprzez thompson40 » niedziela, 12 sty 2003, 00:19

Na pewno ma skoro 17 lat i potrafi ujarzmić 300 kników :)
hehe nie jeden "dobry" kierowca nie potrafiłby pewnie ruszyć takim samochodzikiem <--- WRC
...jk1dL......................................
...cky.pl.2kx.pm..........................
Avatar użytkownika
thompson40
N3
 
Posty: 457
Dołączył(a): poniedziałek, 2 wrz 2002, 11:46
Lokalizacja: józefów

Postprzez losiu » wtorek, 14 sty 2003, 19:12

Ale nie wiem w ogole o czym wy mowicie??? Wy rozpatrujecie tak jakby to byl zwykly koles z ulicy i nagle wsiadl do rajdowki... Ludzie przecierz on ma przjechane kupe km na treningach lancerem, widzieliscie jego zespol? fizjolog, psycholog i reszta ludzi. Kto ma takie zaplecze w Polsce??? A ze ma 17 lat to o niczym nie swiadczy i wsiadl do wurca bo ojciec ma kupe kasy. W wieku 17 lat mozna juz bardzo dobrze jezdzic szczegolnie jesli sie iles juz tam czasu trenuje...
A co to znaczy ze jak wsiadzie do porownywalnych somochodow to pokaze??? ludzie to sa rajdy. nie wiem co jest szybsze A6 czy N2 z ktorym junior przegrywal.
A jesli chodzi o ladne wprowadzanie w poslizgi to moze radocha dla kibicow ale rzaden wyznacznik umiejetnosci.
--------------------------
Sawicki Rally Team
Astra GT
Avatar użytkownika
losiu
N2
 
Posty: 100
Dołączył(a): czwartek, 21 lis 2002, 22:04
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Tomisny » wtorek, 14 sty 2003, 19:18

poczekamy...zobaczymy...
Avatar użytkownika
Tomisny
N3
 
Posty: 351
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 16:09
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez grandmaster » wtorek, 14 sty 2003, 21:22

losiu napisał(a):A jesli chodzi o ladne wprowadzanie w poslizgi to moze radocha dla kibicow ale rzaden wyznacznik umiejetnosci.


Z całym szacunkiem...ale wg. mnie rzucenie samochodu i wyprowadzenie go przy takich prędkościach i takiej mocy samochodu jest wyznacznikiem umiejetności.

-Nie wiem czy miałeś kiedyś okazję przejechać się takim wozem...
Ja miałem i powiem ci szczerze, że wcale nie jest tak łatwo utrzymać taki samochód na wodzy...poza tym kiedy stoisz przy takim samochodzie, czujesz do niego respekt.
rally's are not a crime
.............................................
www.extreme.pl - is not a crime
Avatar użytkownika
grandmaster
N3
 
Posty: 438
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 14:23
Lokalizacja: Niemcza

Postprzez Tomisny » wtorek, 14 sty 2003, 22:26

zwlaszcza, ze robi to bardzo plynnie i bez szarpniec, czy rekontr. A jest wielu zawodnikow ktorzy tego nie potrafia...
Avatar użytkownika
Tomisny
N3
 
Posty: 351
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 16:09
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez losiu » środa, 15 sty 2003, 00:04

grandmaster napisał(a):
losiu napisał(a):A jesli chodzi o ladne wprowadzanie w poslizgi to moze radocha dla kibicow ale rzaden wyznacznik umiejetnosci.


Z całym szacunkiem...ale wg. mnie rzucenie samochodu i wyprowadzenie go przy takich prędkościach i takiej mocy samochodu jest wyznacznikiem umiejetności.

-Nie wiem czy miałeś kiedyś okazję przejechać się takim wozem...
Ja miałem i powiem ci szczerze, że wcale nie jest tak łatwo utrzymać taki samochód na wodzy...poza tym kiedy stoisz przy takim samochodzie, czujesz do niego respekt.


Zapewniam Cie ze troche talentu i trening, trening i jechac efektownymi poslizgami nie jest trudno ale jest trudno jechac zeby nie tracic czasu na tych poslizgach.
Absolutnie nie jestem jakims tam wrogiem Michala ale wedlug mnie to przy takim zapleczu jakim on dysponuje byloby wstydem gorzej jezdzic chociarz w polsce sa takie przypadki... chociarzby pan Pinelles...
Wedlug mnie droga rozwoju Juniora jest jak najbardziej sluszna. Powinno sie od jak najmlodszych lat wsiadac do mocnych fur. Dlatego nie zaczynam startow od scs w n ale od w miare szybkiego puga 106 N2.
Bo chcialbym sie jak najszybciej przesiasc do N4 w MP albo super 1600.
Mam tyle samo lat co Junior ale ja np prawko dostalem dopiero pod koniec lipca ( w najwczesniejszym terminie jakim moglem). Dlatego starty w ppzm odlozylem na sezon 2003. Teraz robie licencje i moze juz wystartuje w marcu pugiem 106. Moje cele sa podobne co Juniora choc droga troche inna z braku funduszy... ale pozyjemy to zobaczymy co komu powychodzi... niemniej zycze jak najlepiej Michalowi.
--------------------------
Sawicki Rally Team
Astra GT
Avatar użytkownika
losiu
N2
 
Posty: 100
Dołączył(a): czwartek, 21 lis 2002, 22:04
Lokalizacja: Koszalin

Następna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości

cron