Zimowy Rajd Magurski

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Postprzez Dexterek » poniedziałek, 5 lut 2007, 16:19

Kris_WRC ma całkowitą rację. Uczestnicy RSP PZM zostali całkowicie olani przez organbizatorów. Burdel był taki że niewiedzieliśmy nawet o której mamy wystartować. Zdażyło mi się dwa razy że w biurze rajdu nikogo nie było (nawet go nikt nie pilnował !!). Nie wspominam już o braku zabezpieczenia tras odcinków i stających na środku drogi (oesu) kibiców i SAFECIARZY !!!! których musiałem non stop omijać (klaksonu używałem częściej niż ręcznego). Na koniec organizator olał największych bohaterów w oczach kibiców i samych zawodników czyli klasę RWD i nieprzygotował dla nich pucharów (14 zł było szkoda !!) myślę że to raczej była nieznajomość regulaminu PZM gdzie klasa ta widnieje. Jestem bardzo rozgoryczony tym wszystkim jako zawodnik bo trasy są piękne i okoliczni ludzie naprawde przyjazdni dla nas rajdowców ale za rok pewnie się nie wybiorę na ten rajd. AK Małopolski stracił jedno zgłoszenie :(. Ja rozumiem że to było do przewidzenia że puchar będzie drugoplanową ligą ale to przeszło moje wyobrażenia. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Avatar użytkownika
Dexterek
 
Posty: 9
Dołączył(a): wtorek, 25 lip 2006, 18:14
Lokalizacja: Kraków


Postprzez Gracko » poniedziałek, 5 lut 2007, 16:20

byłem na miejscu gdzie Kuzi wypakował jakieś 2-3 minuty po wypadnięciu i nie słyszałem wyzwisk ale słyszałem już od kilku osób ze na początku rzeczywiście coś głupiego powiedział.
Gracko
A5
 
Posty: 639
Dołączył(a): poniedziałek, 24 sty 2005, 18:31
Lokalizacja: Gorlice - Kraków

Postprzez boss » poniedziałek, 5 lut 2007, 16:22

Gracko napisał(a):byłem na miejscu gdzie wypakował Kuzi jakieś 2 min po tym jak nie wydało i takiego entuzjazmu przy wyciąganiu jak tam nigdy jeszcze nie widziałem. Naprawde mocno się wbił wrów i krzaczki powałaziły w przedni zawias skutecznie unieruchamiając auto. Kibice jak by mogli to by rozebrali subaryne na części i na drodze poskładali spowrotem aby Kuzaj mógł dalej się ścigać. Nie słyszałem aby Kuzaj przeklinał aby cokolwiek mówił bo za długo nie przebywał poza samochodem , Baran cały czas z nami "dymał" przy wyciąganiu . Auto wyciągliśmy w ten sposób ze zachaczyliśmy line za tył i okręciliśmy subaryne w ten sposób że tył wyjechał na droge w kierunku mety kolesie wsiedli do bagażnika , tylnie koła na wstecznym złapały twardy śnieg i leszek stanoł na os tyłem w kierunku jazdy . Naprawde wszyscy się mocno zmachaliśmy i naprawde wyciąganie było pełne entuzjazmu ajeden z bardziej wstawionych kibiców klęczał w śniegu obok samochodu i non sto się darł w niebogłosy " Kuzaj musisz !!! Kuzaj Ogień !!! Leszek ... !!! Leszek Dawaj Dawaj !!! Wcigliśmy Bełta to Kuzaja nie wyciągniemy ???!!! Leszek Wygrasz !!! i tak w kółko dziwnie to brzmiało w momencie gdy leszek siedział głęboko w fosie :) Podobało mi się też zdanie jedengo z kibiców uczestniczących w akcji " Zgubiłem Telefon , Zgubiłem Aparat - ale zdobyłem łopate " Załoga nie zabrała z miejsca łopaty i to włąśnie o tą łopate chodziło :)


Tu zaś coś innego... tylko jakiś film odpowie nam na pytanie... "jak to było naprawdę..." :lol: :lol:
Avatar użytkownika
boss
A5
 
Posty: 849
Dołączył(a): piątek, 5 maja 2006, 23:06

program TV

Postprzez kaczmarek » poniedziałek, 5 lut 2007, 16:55

Ma może ktoś namiary gdzie można obejrzeć program TVP Sport,bo podobnież ekipa tej państwowej stacji była na rajdzie,a niestety w TVP nie można tego zobaczyć.Może gdzieś w internecie.Pozdrawiam
kaczmarek
N2
 
Posty: 173
Dołączył(a): sobota, 23 gru 2006, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez tomy halik » poniedziałek, 5 lut 2007, 17:28

A i jeszcze jedno do KRISA bo poprzednio zapomnialem napisac.Troszeczke zle przedstawiles dwa fakty.Po pierwsze z Serwisem.Wersja byla taka ze jeden serwis mial byc w gorlicach i z tamtad mieli jechac dalej do uscia.W pierwszej wersji na normalnych oponach zeby w usciu zmienic na kolce, ale po buncie zawodników zaproponowano zeby jechac od razu z gorlic na kolcach(bez serwisu w usciu). I na to organizator nie mial zgody zeby po drodze krajowej samochody przejechaly na kolcach a nie tak jak ty napisales(brak zgody na organizacje rajdu na kolcach).Tak ze jesli juz przedstawiasz pewne fakty to przynajmniej rób to rzetelnie.
tomy halik
N3
 
Posty: 270
Dołączył(a): środa, 15 lut 2006, 13:03
Lokalizacja: zabrze

Re: program TV

Postprzez Banan » poniedziałek, 5 lut 2007, 18:11

kaczmarek napisał(a):Ma może ktoś namiary gdzie można obejrzeć program TVP Sport,bo podobnież ekipa tej państwowej stacji była na rajdzie,a niestety w TVP nie można tego zobaczyć.Może gdzieś w internecie.Pozdrawiam


N ;)
http://www.bielawadrift.pl Bielawa Drift TEAM "...jedna pasja, jeden team"
Avatar użytkownika
Banan
A8
 
Posty: 5632
Dołączył(a): wtorek, 9 gru 2003, 23:15
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez BartekRally » poniedziałek, 5 lut 2007, 18:16

Moze bede pisał głupoty ale od znajomego pilota wiem, że olewania Lubiaka chyba się zaczyna. Pierwszy rajd i gośc jedzie na zawieszeniu typowo asfaltowym.

Ponoc bardzo ładnie jechał kolega Żuchowski - Sejem który jechał do MP i słyszałem ze gdyby pojechał do PZM wygrał by cały rajd :P

aaa i moze ktos potwierdzi ale dzis kolega mówił, że spotkał na oesie Adamusa i mówił, że planuje S2000 tzn nie on a Peugoet Polska a on ma byc kierowcą ale wiem to tylko od znajomego.
BartekRally
A5
 
Posty: 913
Dołączył(a): piątek, 5 maja 2006, 22:36

Postprzez menson » poniedziałek, 5 lut 2007, 18:24

No to troche o rajdzie a widziliście na leszczynach dla pzmotu kunkowej chyba gości z taka fajną lalą??:)
menson
A5
 
Posty: 600
Dołączył(a): piątek, 14 lis 2003, 12:41
Lokalizacja: Żywiec

Postprzez Mroowa » poniedziałek, 5 lut 2007, 18:46

No ja na rajd się nie wybrałem... zapewne okaże się zaraz, że po co zabieram głos skoro mnie nie było ale... :]
Praktycznie całą sobotę oraz piątek przesiedziałem na telefonie, na bieżąco wiedziałem mniej więcej co się dzieje na rajdzie i muszę powiedzieć, że to nie jest tak do końca, że kierowcy byli zadowoleni... oczywiście jest radość po sukcesie i może zapomina się trochę ile trzeba było przez to nerwów zjeść żeby wystartować. Punkt widzenia zależy od puntku siedzenie, kibic powie że było fajnie bo rajd poszedł i były boki etc... oki, ale jest druga strona medalu chyba nawet ważniejsza od kibiców, bo przecież bez zawodników nie było by rajdu. Dlaczego w Polsce jest tak, że zawodnika się olewa... ja byłem przekonany już, że rajd pójdzie ale odwołają go po pierwszej pętli. Wtedy co... rajd poszedł i wpisowego nie trzeba oddawać. A może zrobić inaczej.... zawodnicy wpisowe płacą dopiero po rajdzie :] ( to oczywiście żart :) )
Ale tak samo jak Kuzaj był na nie tak i inni kierowcy również, a to że Ci z RSMP się nie wypowiadali krytycznie.... może dyplomacja.
Tak się mówiło ile to miesięcy się rajd przygotowuje więc nie tłumaczmy się teraz, że ludzie przez całą noc walczyli żeby rajd poszedł... to powinno być już wszystko dopięte. a Jeżeli nie to może róbmy PZMoty, z Leszkiem Kuzajem i sponsorem moze jest tak że logo Subaru się pojawiło i po tym ktoś tak stwierdził.
Tylko powiedzcie mi... skoro serwisy były po całej mieścinie to jak liczyli czasy wjazdu i wyjazdu z serwisu bo to coś zdeczka nie halo. Cofnęliśmy się o dobre kilka lat do tyłu gdzie serwis można było spotkać wszędzie :)
Też jestem zdania, że organizator osiadł na laurach myślał, że śniegu dosypie i nie będzie problemu z niczym. Ale sam serwis już jak dla mnie porażka... co ztego że malowniczy krajobraz jak plac mało użyteczny....
Można by jeszcze wymieniać trochę ale na tym zakończę, i nie brońmy tutaj organizatora na siłę, popełnił błąd są słowa krytyki. Tylko tyle się zdań na tym forum czytało, że tam ludzie robią to z pasją i chcą. No chcieć to może i chcą tylko co...

Magurskiego od razu może bym nie usuwał z RSMP ale żółtą kartkę bym przyznał. :roll:
Avatar użytkownika
Mroowa
S2000
 
Posty: 3503
Dołączył(a): środa, 14 sty 2004, 19:38
Lokalizacja: Bielawa GG:6570337

Postprzez tomy halik » poniedziałek, 5 lut 2007, 19:03

Mroowa z tego co pamietam to chyba uczestniczyles w organizacji Nikona? Jeśli tak to chyba jako ostatni powinnienes mowic ze rajd organizuje sie przez caly rok:) Oni przynajmniej nie oglosili na 3 tygodnie przed ze odwoluja rajd:) sorki ale nie mogłem sie powstrzymac
tomy halik
N3
 
Posty: 270
Dołączył(a): środa, 15 lut 2006, 13:03
Lokalizacja: zabrze

Postprzez kluzik » poniedziałek, 5 lut 2007, 19:08

No to i ja dorzucę parę swoich krytycznych uwag nt. organizacji rajdu. Pierwszy raz startowaliśmy w RSMP i przeżyłem szok.

1. Przyjeżdżamy we wtorek po odbiór dokumentów do zapoznania z trasą, a w Biurze Rajdu dziwią się co my tam robimy. "Można było przyjechać jutro" usłyszeliśmy. Szkoda, że w regulaminie uzupełniającym tego nie napisano... Druga sprawa to taka, że to ja musiałem powiedzieć co mam dostać od pań z biura...

2. Zapoznanie od 14:00. Przyjeżdżamy, a tam nikogo nie ma żadnego sędziego. Na drugim odcinku to samo. Pojawiają się po 30-45 minutach. Ci co pojechali to "dostali przejazd gratis".

3. Końcówka zapoznania, w środę wieczorem. Mamy dwa przejazdy wpisane w kartę. Pan sędzia!!!! proponuje, żebyśmy pojechali sobie przejazd bez wizowania i dopiero przy następnym przejeździe nam wpisze ten trzeci wjazd na Oes!!! Nie skorzystaliśmy. Ale kilka osób skorzystało z oferty. Jak to możliwe? Na kolejnym Oesie kto się ładnie uśmiechnął, również otrzymał gratisowy przejazd. Nie wiedziałem, że to panowie sędziowie sobie decydują kto i ile razy ma jechać zapoznanie. To są Mistrzostwa Polski? W PZMocie takich jaj nie było. Żenada!

Organizacja tragiczna. Drogi nie przygotowane. 2 odcinki na dwa dni. Współczuję warunków tym z Pucharu PZM. Organizator nie pomyślał, że moze nie być śniegu!!

Mam nadzieję, że za rok będzie lepiej. Tym razem to była porażka organizacyjna. Dobrze, że przynajmniej kibicom się podobało :)
kluzik
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela, 3 kwi 2005, 15:00
Lokalizacja: Radom

Postprzez -=KrzysiekWRC=- » poniedziałek, 5 lut 2007, 19:09

menson napisał(a):No to troche o rajdzie a widziliście na leszczynach dla pzmotu kunkowej chyba gości z taka fajną lalą??:)


Jasne! Przynajmniej ja widziałem, a nawet odmachałem chłopakom od "lali" i pokazałem <spoko> Oby wiecej takich akcji na OSach :!: :wink: :lol:

PS. Kluzik, należy dodać jeszcze zmianę czasu dojazdówek, serwisów itp. podaną nam 2-3 godz. przed startem. Trochę sie pogłowiliśmy przy stoliku :wink: ale "Polak potrafi". Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
-=KrzysiekWRC=-
N3
 
Posty: 216
Dołączył(a): sobota, 1 sty 2005, 21:51
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez Mroowa » poniedziałek, 5 lut 2007, 19:18

tomy halik napisał(a):Mroowa z tego co pamietam to chyba uczestniczyles w organizacji Nikona? Jeśli tak to chyba jako ostatni powinnienes mowic ze rajd organizuje sie przez caly rok:) Oni przynajmniej nie oglosili na 3 tygodnie przed ze odwoluja rajd:) sorki ale nie mogłem sie powstrzymac


Ja odniosłem się do słów Gracko który mówił gdzieś wcześniej o tym. Wiem co było z Nikonem i wiem, że też krytykowano i wytykano błędy, jeżeli je widzę też mogę je powiedzieć :)

Chyba lepiej odwołać 3 tyg wcześniej niż 12 h przed rajdem chyba proste :)
Avatar użytkownika
Mroowa
S2000
 
Posty: 3503
Dołączył(a): środa, 14 sty 2004, 19:38
Lokalizacja: Bielawa GG:6570337

Postprzez Zajcev » poniedziałek, 5 lut 2007, 20:30

menson napisał(a):No to troche o rajdzie a widziliście na leszczynach dla pzmotu kunkowej chyba gości z taka fajną lalą??:)


"Dziurawa Czesia" :)
Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow

Postprzez boss » poniedziałek, 5 lut 2007, 20:32

Elmot 2006... odwołane odcinki z powodu lenistwa organizatora który nie chce wyznaczyc nowych tras...oczywiście wolniejszych...! >żółta kartka

Polski 2006... żeby coś zjeśc to trzeba było jechac na serwis... nikt na nic nie przygotowany... porażka...! >żółta kartka

Subaru Poland... masakryczne zabezpieczenie... zero szacunku do kibiców... <żółta kartka

Rzeszowski...

Nikon... brak zabezpieczenia... marna organizacja... <żółta kartka

Warszawa... też niewiadoma czy się rajd odbędzie...

No i Dolnośląski... a raczej jego brak...<czerwona kartka

I to wszystko oddziałuje na kibicach... też łatwo nie mamy... a i gdyby nie My to by rajdów nie było w ogóle...!
Avatar użytkownika
boss
A5
 
Posty: 849
Dołączył(a): piątek, 5 maja 2006, 23:06

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

cron