6. Rajd Nikon 2005

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Postprzez arek354 » niedziela, 31 lip 2005, 21:27

W każdym razie podziwiam gościa za zimną krew. Początku OESu nie widziałem...
Pozdrawiam i na ra(jd)zie
Avatar użytkownika
arek354
 
Posty: 6
Dołączył(a): niedziela, 31 lip 2005, 17:18
Lokalizacja: Wałbrzych


Postprzez Mroowa » niedziela, 31 lip 2005, 23:41

Mam to ujęcie u siebie też na rallypl.com jest masakra zachował zimna krew ale w OeSie pokazali takie dziwne ujęcie ja mam od początku hamowania ale niema bata trzeba mieć wodze fantazji.

Karcin

byłem na pierwszym przejździe wypadu z szutru na asfalt i policjant zaproponował żeby na asfalt się połozył jak mi pasuje a ja poprostu stałem już nawet za tym drewnianym płotkiem tam nie było opcji żeby coś wypakowało. Choć na rajdzie nie ma bezpiecznych miejsc :)
Avatar użytkownika
Mroowa
S2000
 
Posty: 3503
Dołączył(a): środa, 14 sty 2004, 19:38
Lokalizacja: Bielawa GG:6570337

Postprzez Mirek:) » poniedziałek, 1 sie 2005, 21:12

karcin napisał(a):No dobra ale zdaje mi sie że obowiązkowe reklamy sponsora to są wszystkie. Jak byłem na testowym to któryś z Teamu Frycza mówił że wytną te dwie i niech pilot je schowa a reszte nakleją. No nie wiem widocznie tak mogli mieć i sie dogadali, ale tak sie zapytałem z ciekawosci :)


Reklama obowiazkowa, to ta która znajduje sie na tablicy rajdowej i nad numerem startowym i nie moze ona być odmówiona.
Wszelka inna reklama zaproponowana przez organizatora może być wyłącznie nieobowiązkowa jednak zawodnicy sie na nia godzą, bo bez niej wpisowe jest droższe. Jednak gdy reklama dodatkowa dotyczy marki samochodowej, opon, paliwa lub środków smarnych zawodnik moze jej odmówić bez konsekwencji w postaci wyzszego wpisowego. Stad na niektórych samochodach brakowało reklamy Nissana i Texaco
Mirek:)
N2
 
Posty: 116
Dołączył(a): wtorek, 31 maja 2005, 20:58

Postprzez rutino78 » wtorek, 2 sie 2005, 00:51

ten dziennikarz z głowa przy asfalcie powinien dostać jakąś grzywnę. albo nagrodę darwina najlepiej. ktos musi stracic ułamek sekundy bo jakiś kretyn musi miec super zdjęcie. denerwują mnie tacy "aparatczycy" którzy dokładnie wiedzą, gdzie auto nie wyleci. jak kierowca widzi taki głupi łeb to nagle dowiaduje się, że tego pobocza nie moze juz wykorzystac. powaznie, zero dyscypliny, sami super fachowcy od fizyki i przewidywania przyszłości
rutino78
N3
 
Posty: 342
Dołączył(a): czwartek, 14 lip 2005, 22:17
Lokalizacja: Żory

Postprzez Bocian » wtorek, 2 sie 2005, 01:25

W WRC dokladnie jest napisane ile bylo wpisowego z i bez reklam
Obrazek
"Kiedy Misiek zapnie bok, orgazm jest o krok":D
Avatar użytkownika
Bocian
N1
 
Posty: 85
Dołączył(a): poniedziałek, 29 lis 2004, 01:10
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Mroowa » wtorek, 2 sie 2005, 10:25

rutino78 napisał(a):ten dziennikarz z głowa przy asfalcie powinien dostać jakąś grzywnę. albo nagrodę darwina najlepiej. ktos musi stracic ułamek sekundy bo jakiś kretyn musi miec super zdjęcie. denerwują mnie tacy "aparatczycy" którzy dokładnie wiedzą, gdzie auto nie wyleci. jak kierowca widzi taki głupi łeb to nagle dowiaduje się, że tego pobocza nie moze juz wykorzystac. powaznie, zero dyscypliny, sami super fachowcy od fizyki i przewidywania przyszłości



Chyba się mylisz, jeśli chodzi ci o tego operatora z TVN Turbo zakręt szedł w całkiem innym kierunku i to było bezpieczne miejsce bo tam nie maił co wykorzystywać zawodnik jak widzisz na zdjęciu tam juz był koperta. Super ujęcia nie mial bo chyba kamerkę w ostatnij chwili włączył :)

Jak chcesz zobaczyć ten zakręt to pobierz zajawke II etapu rajdu Nikon z www.rallypl.com
Avatar użytkownika
Mroowa
S2000
 
Posty: 3503
Dołączył(a): środa, 14 sty 2004, 19:38
Lokalizacja: Bielawa GG:6570337

Postprzez majkos » wtorek, 2 sie 2005, 11:17

Sorry SWRT ale znów się troszkę zetniemy.... Najbardziej niebezpieczne miejsce na początku zakrętu to zewnętrzna a na wyjściu wewnętrzna. Na każdym informatorze z rajdów znajdziuesz "rozpiskę" niebezpiecznych miejsc. Operator jak najbardziej stoi w najniebezpieczniejszym miejscu - zewnętrzna w połowie zakrętu mimo sporego oporu (jak sam zauważyłeś była już nawet koperta - odkąd to wolno stać w kopercie??????). Popieram Rutinio - nagroda Darwina.... Lecz w sumie to ich taka praca - ryzykują by mieć jak najlepsze ujęcia... Czy w Iraku czy na rajdzie..... No i dla kierowcy dodatkowy stres........
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
majkos
A5
 
Posty: 637
Dołączył(a): niedziela, 24 kwi 2005, 23:16
Lokalizacja: Kłodzko

Postprzez skateman » wtorek, 2 sie 2005, 11:23

ryzykuja zycie ale bez przesady...nie wiem czy ktos przy zdrowym umysle stal by w kopercie...z mojego doswiadczenia kibica jest całkowity zakaz stania w kopercie, czuje ze dla dziennikarzy tez powinno byc to wprowadzone, poniewaz jak ktos zginie albo zostanie potracony podczas rajdu media odrazu to rozdmuchaja i wszyscy wypna sie na rajdy.
skateman
A6
 
Posty: 1468
Dołączył(a): wtorek, 15 mar 2005, 14:16
Lokalizacja: Kłodzko/Podzamek

Postprzez Mroowa » wtorek, 2 sie 2005, 11:59

No niewiem każdy ma swoje zdanie fakt była koperta itp. Skoro Dziennikarze nie mogą to może safeciarze też ? BO to Safeciarz uciekał sam niewiedział gdzie :). Jak zobaczyłem ten zakręt to kurde nie było tak źle. Zobaczcie jak tam się Kościuszko ratował, leciał prosto podobnie jedno Clio od Meresińskiego a Bełt zamiast w lewo to w prawo pojechał i tyle. Co do dziennikarzy to najlepiej żeby stali za kibicami no nie ?
A później byłoby kogo oprawić za złe ujęcia. Jeżeli byliście na tym zakręcie to potwierdzicie to :)

A co do tych kopert itp. NA rajdzie niema bezpiecznych miejsc więc co powinniśmy lewitować wszyscy w powietrzu :)
Avatar użytkownika
Mroowa
S2000
 
Posty: 3503
Dołączył(a): środa, 14 sty 2004, 19:38
Lokalizacja: Bielawa GG:6570337

Postprzez skateman » wtorek, 2 sie 2005, 12:06

no nie mowie ze odrazu za kibicami :P przeciez moga stac przed nimi albo w bardziej bezpiecznych miejscach...a co do sfeciazy to tez powinni dobierac sobie lepsze mijsca jak jada auta a pozniej wychodzic...czasami przesadzaja
skateman
A6
 
Posty: 1468
Dołączył(a): wtorek, 15 mar 2005, 14:16
Lokalizacja: Kłodzko/Podzamek

Postprzez majkos » wtorek, 2 sie 2005, 12:31

Off topic nam się robi Panowie :( . Może załóżmy temat na ogólnym o zachowaniu safeciarzy oraz dziennikarzy. Bo o tym jak widać to książki można pisać. Ze swojego doświadczenia to może nie książkę ale spore opowiadanie dałoby się sklecić :D. Dodam tylko, że sposób bycia safeciarzy czy dziennikarzy odźwierciedla charakter typowego Polaka (ale się wywiąże dyskusja....) - "dumny jestem że stoję tu gdzie inni nie mogą i mogę wydawać polecenia mądre lub głupie ale ja je wydaję..." Dopóki nie trzeba spi.........ć, a inni wtedy mają radość..... I proszę założmy nowy temat bo ten jest o Nikonie :)
Avatar użytkownika
majkos
A5
 
Posty: 637
Dołączył(a): niedziela, 24 kwi 2005, 23:16
Lokalizacja: Kłodzko

Postprzez dar00 » piątek, 19 sie 2005, 11:16

http://www.megaupload.com/?d=332AVP80 relacja z rajdu nikon 2005 , ujecia z nawrotu troche z lasu i lacznika szutrowego
www.do6ciu.xwp.pl
http://www.youtube.com/do6ciunwfa
http://www.vimeo.com/do6ciu
Avatar użytkownika
dar00
N3
 
Posty: 268
Dołączył(a): niedziela, 3 kwi 2005, 17:58
Lokalizacja: Wojnicz

Postprzez arek354 » niedziela, 28 sie 2005, 12:06

SWRT_ napisał(a):Chyba się mylisz, jeśli chodzi ci o tego operatora z TVN Turbo zakręt szedł w całkiem innym kierunku i to było bezpieczne miejsce


Jak się okazuje nie ma bezpiecznych miejsc. To, czy miejsce jest bezpieczne nie zależy już od tego, w którym miejscu na zakręcie stoimy tylko od tego, w którą stronę pojedzie zawodnik. A ten, jak widać, może zrobić wszystko ...

:wink:
Pozdrawiam i na ra(jd)zie
Avatar użytkownika
arek354
 
Posty: 6
Dołączył(a): niedziela, 31 lip 2005, 17:18
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez Mroowa » niedziela, 28 sie 2005, 13:19

Dokładnie bezpiecznych miejsc niema twierdzę tak od nieszczęśliwego wypadku bodajże na rajdzie wisły. Pamiętacie tą ładę jak poleciała? a niby bepiecznie było.
Avatar użytkownika
Mroowa
S2000
 
Posty: 3503
Dołączył(a): środa, 14 sty 2004, 19:38
Lokalizacja: Bielawa GG:6570337

Postprzez Mswiersz » środa, 1 lut 2006, 22:18

Fajnie bylo na tym Rajdzie kierowcy nawet sobie radzili!! :)
Avatar użytkownika
Mswiersz
 
Posty: 27
Dołączył(a): czwartek, 26 sty 2006, 21:23

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron