Co będzie jeździć w 2003r.???

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Postprzez Rafał » sobota, 26 kwi 2003, 22:08

A może Tercjak zrobił tak jak jeden zawodnik na Agapicie(ostatnie WRC, nie pamiętam nazwiska) sprzedał swoją Astre żeby wystartować choć raz w Lancerze.

Zna ktoś może adres strony gdzie można znaleźć zdjęcia 206 S1600 Grzyba?
Avatar użytkownika
Rafał
N2
 
Posty: 121
Dołączył(a): sobota, 15 lut 2003, 20:43
Lokalizacja: Łańcut


Postprzez żółtodziób » niedziela, 27 kwi 2003, 01:18

grandmaster: dobrze gadasz, masz wrażenie... ani trochę nie jestem podenerwowany, i wcale nie ukrwam ze za bardzo nie siedzę w układach jakie panują w polskich rajdach, nie interesuję się tym bo wystarczą mi relacje z obrad Komisji śledczej żeby się zbulwersować, dla mnie po prostu ta informacja jest po prostu trochę zbyt piękna żeby nie odnosić się do niej sceptycznie. Postaw się w sytuacji człowieka który usłyszał że Kołodko obniży mu podatki a Pol będzie dopłacał do każdego litra benzyny... no więc to z Tercjakiem w WRC brzmi podobnie, to tyle... Info ze Tercjak prowadzi rozmowy z Kuzajem nieco bardziej przekonuje że cuda się czasem zdarzają, jednak chciałbym wiedzieć kto to podał... Jeśli źródło jest wiarygodne to szanse bedą jeszcze większe, choć też nie 100%, w tym celował Turas że lubił zapowiadać się w wurcu a koniec konców dobrze było jak zebrał na Evo...

A tego Golfa wcale nie unoszę ponad to co faktycznie sobą prezentuje. Nie zapominaj że auta tego typu na suchym asfalcie wygrywały z WRc zanim im nie dowalili parę kilogramów... to jest fura dobre 50 a może nawet 60 KM mocniejsza od S1600, z pewnością w chwili obecnej można by było tym wygrać ośkę w Polsce... Zresztą o tym Golfie napisałem pod wpływem impulsu. Przypomniało mi się po prostu że to auto wciąż jest w Polsce i tak sobie pomyślałem że szkoda że stoi bezczynnie zamiast prać jakieś śmieszne "juniory"...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez żółtodziób » poniedziałek, 28 kwi 2003, 21:54

hmm na 99% jestem już przekonany... Tercjak faktycznie jest zgłoszony do rajdu w Corolli WRC, pytanie tylko czy się stawi na starcie, ale skoro się zgłosił to chyba tak... Zwłaszcza że inna załoga jest zgłoszona jakimś Golfem A7 (nie pisze ze Kit Car, ale nie wykluczone że to ten właśnie golf, albo Tercjak go wypożyczył albo opylił)

Za to Seat tak długo myślał kogo wsadzic do swojego padła że nie wsadził nikogo... osiołkowi w złoby dano, w jednym owies w drugim siano... już za czasów Krasickiego "duze zdecydowanie" było cechą narodową Polaków...

Ale są za to dwa Lancery w grupie A... Maciejewski - Evo 6 , Korzanowski - Evo 7, pewnie jakieś dziwnie zupgrade'owane Nki, nawet za Corollą Tercjaka nie pogonią... No i Ghizzi swoją Integrale Evoluzione...

Adamus jednak zahaczył się w Corsie VK 1600... przyfarciło mu sie w w końcu wsiadł do oklejonego na cały sezon wozu, teraz tylko jechać przed siebie i zdobyć Trofeum 1600. Ale zapowiada się niezła Walka z Grzybem który dysponuje teoretycznie lepszym wozem. Poza tym jest jeszcze jeden duży znak zapytania - Junior. Jeśli on też włączy się do walki to będezie ciekawiej niż w generalce. Bełtowski na pewno też skubnie parę punktów, na peno sobie od Jurcczaka za dużo w kaszę nie da dmuchać, może się okazaćże przy odrobinie szczęscia będzie znowu wysoko w klasie. Takich szans raczej nie ma Nowy, który przesiadł się do francuskiej wersji pucharowej 206stki, która co tu dużo gadać jest bardziej rozbudowana od naszej wiochy i już pod polski puchar nie podchodzi. Ma to 160 KM, za dużo jak na PP ale za mało żeby pogonić chocby za Felicią KitCar. Nie wiem czy to była rozsądna decyzja, wózek prawie taki sam a mniejsze szanse na sponsorów w przyszłym roku(odpada argument wysokiego miejsca w klasie). Murowanm faworytem Nki jest niestety Frycz. Mówię niestety dlatego że miał jechać WRCówą albo Nką za granicą. Teraz patrzę... stare Evo 5 zgłoszone w zespole Kuliga...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Wilu » poniedziałek, 28 kwi 2003, 22:31

żółtodziób napisał(a):hmm na 99% jestem już przekonany... Tercjak faktycznie jest zgłoszony do rajdu w Corolli WRC, pytanie tylko czy się stawi na starcie, ale skoro się zgłosił to chyba tak... Zwłaszcza że inna załoga jest zgłoszona jakimś Golfem A7 (nie pisze ze Kit Car, ale nie wykluczone że to ten właśnie golf, albo Tercjak go wypożyczył albo opylił


zachęcam do czytania wypowiedzi, a to dlatego, że temat golfa kit cara już zgłębiony więc tylko stwerdzę, że wykluczone.

ale mnie cieszy jeden fakt zapowieda się sezon naprawdę dobrze obsadzony w słabszych klasach, wróży to ciekawą rywalizację. jest może ze 3 dobrych kierowców w ence, i kilku którzy mogą nas zachwycić. troszkę gorzej z s1600 bo niestety wątpię aby powalczyli z czołówką enki, ale zawsze cień nadzieji istnieje. spoko to wygląda nawet, daleko do euforii, jednak coś się ruszyło.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez pwrc » wtorek, 29 kwi 2003, 01:20

żółtodziób: ten Golf Krzyska Szumowskiego to sprzet po Nosaliku, niezła a-grupa , tyle, ze nie najmłodsza i troche wysluzona, z KC nie ma nic wspólnego
znam Krzyska, wypytałem go, powiedział, ze chodzi to całkiem niezle
ale Golf po Kucharze to inna epoka, profesjonalny sprzet, chociarz tez nie młody

PS: jezeli dobrze pamietam to Tercjak jechał ubiegłoroczny Rzeszowski tym Golfem, jechał powiedzmy tak sobie..., oby na Elmocie jechał bardziej dynamicznie
Avatar użytkownika
pwrc
A5
 
Posty: 667
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 19:14
Lokalizacja: w-wa

Postprzez Glitol » wtorek, 29 kwi 2003, 07:43

Golf Szumowskiego ma ok. 220 kucy, zawieche Proflexa i skrzynie 6-tke, do tej pory śmiagał nim tylko w PZM-ocie. Pozdro dla wszystkich, którzy będą mieli szanse oglądać Elmot, ja niestety siedze w domu. :(
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce

Postprzez żółtodziób » wtorek, 29 kwi 2003, 09:58

no to pudło, przyznam się że wcześniej jakoś nie miałem okazji ani zobaczyć tego Golfa ani o nim usłyszeć. Skoro to garażówa to pewnie skończy sezon jak Opał w zeszłym roku, pobity przez "juniory", trapiony awariami... W A7 w tym sezonie ma jeździć Clio Williams po Herinku, też stary sprzęt, też słaby jak na A7 (220 KM) ale pofesjonaly a nie garażowy...

Wilu: skoro jesteś tak zgłębiony to możesz mi powiedzieć co dalej będzie się działo z Golfem po Kucharze? Fajnie byłoby go znow zobaczyć na trasach rajdowych, oby znów się nie skończyło jak z tym Clio że ktoś przypomni sobie o nim dopiero jak się zestarzeje, nie będzie nic wart, a 270 KM będą wyciągać ośki S 1600...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Wilu » wtorek, 29 kwi 2003, 14:40

wiesz chyba mnie nie zrozumiałeś, ale co mogę Ci powiedzieć to to, że zgłaszanie się w takim golfie w MP nie ma raczej sensu od kiedy nie ma klasyfikacji 2 litrowych osiek w a grupie czyli a7 (hyba się nie mylę), jego można albo sprzedać na południe, albo śmigać nim i myśleć o wygranej w generalce, lub dla czystej satysfakcji bo autko radości dużo daje. zauważ na elmocie tylko 1 załoga w a7.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez Baca » niedziela, 4 maja 2003, 20:19

Na stronie jednego z portali z dziale "Motoryzacyjne" znalazłem ankietę:
Kto zostanie w tym sezonie Rajdowym Mistrzem Polski?
Pytanie dotyczy obecnego sezonu... Możliwości wyboru odpowiedzi trochę mnie zdziwiły. Podam więc wyniki super sondy:
Leszek Kuzaj 39%, Janusz Kulig 20%, Krzysztof Hołowczyc 15%, Tomasz Kuchar 16%, Łukasz Sztuka 2%, Tomasz Czopik 4%, Paweł Dytko 2%, inny kierowca 2%
Baca
A5
 
Posty: 704
Dołączył(a): czwartek, 20 lut 2003, 18:35
Lokalizacja: Kraków

Postprzez żółtodziób » niedziela, 4 maja 2003, 20:55

Wilu: klasyfikacji w A7 nie ma, w A8 zrestą też nie ma, ale jest oddzielna klasyfikacja w F2 (chyba że jestem do tyłu i F2 jest out...) a A8 rywalizują w generalce. W A7 nie powalczysz, ale można powalczyć w ośce ogólnie... Można tym sprać "juniory"... Tylko ina sprawa że co to za przyjemność kopać słabsze wozy...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez stoTYSIECYbarbarzyncow » poniedziałek, 5 maja 2003, 16:30

wydaje mi sie ze F2 jest out juz od jakiegos czasu... ale to tylko moje zdanie;)
.hoes caretaker
Avatar użytkownika
stoTYSIECYbarbarzyncow
N1
 
Posty: 74
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Postprzez żółtodziób » poniedziałek, 5 maja 2003, 19:43

i to by tłumaczyło duże zainteresowanie Juniorami które obecnie wcale tańsze nie są , za to wolniejsze... Moim zdaniem to bez sensu że wywalili klasyfikację F2 (o ile oczywiście wywalili)...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron