Co będzie jeździć w 2003r.???

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Corsa S1600 w RSMP

Postprzez Wilu » czwartek, 9 sty 2003, 21:27

Słyszałem w pewnych źródeł że istnieje możliwość wynajęcia drugiej Corsy przez kierowcę który wniesie budżet o równowartości 400 tyś zł PLN na cały sezon nie tylko w RSMP ale również w niektórych PZMotach.
Nasuwa się także taka refleksja że skoro oferują PZMot to dalej nie mają do nich zawieszeń szutrowych i muszą zastąpić 2 eliminacje jakimiś zastępczymi.
Podobno oferowali Bębnom a komu jeszcze nie wiem.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia


Postprzez Tomisny » niedziela, 12 sty 2003, 13:54

zaraz, zaraz... My tu tak sobie rozmawiamy o chlopakach i wyglada to calkiem dobrze, ale czy ktos moze mi powiedziec co sie dzieje z Kuligiem?
Niby zglosil sie do Szwecji Lancerem, ale o planach na caly sezon nic nie wiadomo. A mialy byc Mistrzostwa Europy, albo cykl grupy N w MS. I co w koncu bedzie? No a Kuchar? hmm...
Avatar użytkownika
Tomisny
N3
 
Posty: 351
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 16:09
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez rav » poniedziałek, 13 sty 2003, 22:29

Kalendarze MŚ i ME 20 są tak ułożone że się nie pokrywają. Start w 17 rajdach w sezonie jest możliwy. Nie liczyłem ile zaliczył w zeszłym roku Kuzaj, ale chyba ponad 15. Kulig może startować Focusem w ME i Lancerem w MŚ. Zajmuje to porównywalną ilość czasu co start w 14 rajdach MŚ.
Avatar użytkownika
rav
A6
 
Posty: 1396
Dołączył(a): poniedziałek, 4 lis 2002, 00:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Tomisny » wtorek, 14 sty 2003, 12:57

No ale na to, to musialby go chyba MAtrix zasponsorowac. :P

A z tego co wiem to Kulig nie ma jakis wielkich sponsorow na razie...chyba ze sie myle.
Avatar użytkownika
Tomisny
N3
 
Posty: 351
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 16:09
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez pwrc » wtorek, 14 sty 2003, 23:58

rav: kalendarze ME 20 i MŚ są układane niezależnie od siebie, mogą się pokrywać i nawet się pokrywaja (Nowa Zel. z Canarami i Antibes z Katalonią), można było o tym przeczytac w oświadczeniu FIA dot. planów na sezon 2003. Kalendarz 20 tek ME pokrywa się również z kalendarzem MP (Kormoran-Ypres, nie wiadomo co z Elpą, nie jest jeszcze znana dokładna data, moze sie pokrywac z Karkonoskim)
Co do Kuliga to chyba nic sie nie zmieniło - Lancer w 6-7 el. MŚ, szkoda że driver tej klasy nie ma kasy na WRC :( .
Avatar użytkownika
pwrc
A5
 
Posty: 667
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 19:14
Lokalizacja: w-wa

Postprzez Psycholog_Rajdowy » sobota, 1 lut 2003, 02:05

Czytaliście w "WRC" o tym, że Tomasz Płaczek będzie w tym sezonie jeździł w RSMP Skodą Fabią 1.9 TDi w klasie A8?? Ciekawe jak to auto będzie wyglądało??

W magazynie tym można również przeczytać o rozmowach Cezarego Piekarskiego z producentem Ład 112 Super 1600, na temat ewentualnych startów załogi tym autem w RSMP. Auto ma kosztować 35 tys. dolarów, a więc około 140 tys. zł. Dla porównania używana Skoda Felicia Kit-Car w specyfikacji 2000 była w zeszłym roku wyceniana na około 160 tys. zł. (za "WRC" nr 4).

Nie udało mi się dowiedzieć, ile kosztuje taki np. Citroen Saxo Super 1600. Może ktoś z Was wie :?: Jeśli dobrze pamiętam, to maksymalna cena aut tej kategorii nie może przekraczać 100 tys. dolarów.

Jak waszym zdaniem będzie wypadała na tle konkurencji Łada 112 S 1600 :?: Czy uważacie, że jej niska cena będzie wyznacznikem słabych rezultatów osiąganych na odcinkach specjalnych :?:
Rally_Psycho

Ponieważ rozpoczął się dla mnie okres wakacyjny, zmieniłem avatar na mniej formalny. ( : Zastrzegam sobie jednak prawo powrotu do dotychczasowego, wraz z rozpoczęciem kolejnego roku akademickiego. ( :
Avatar użytkownika
Psycholog_Rajdowy
A5
 
Posty: 630
Dołączył(a): sobota, 19 paź 2002, 19:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez alfan » sobota, 1 lut 2003, 02:34

Psycholog pamiętam że już w 2000 roku czytałem w Auto Sporcie,ze w jakimś rajdzie ME (w Niemczech albo Austrii) ośkę wygrał Golf TDi (chyba nawet nazwali to Kit Car :) ).Może to wcale nie jest taki głupi pomysł.Ciekawe ile zdołają podkręcić ten 101 konny silnik.W zeszłym roku Płaczek był swoją skodą pokazowo na KJS-ie w Poznaniu,może i w tym się zaprezentuje(szkoda że mnie nie bedzie :cry: ) Z drugiej strony do maja ma czas.

Jak chodzi o ta Ładę to bardziej niż o słabe wyniki na OS-ach obawiam się o awaryjność :? Może zgodnie z tradycją rosyjskich aut,będzie to jechało nawet po 5 dzwonach,ale wystarczy drobna awaria elektroniki i...
Gdzie dwóch albo trzech spotyka się w imię Alfy Romeo,
tam Cuore Sportivo jest między nimi.
www.pyrateam.cuoresportivo.pl
Avatar użytkownika
alfan
N3
 
Posty: 334
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 16:50
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Truskawa » sobota, 1 lut 2003, 13:23

nie wiem czy zauwazyliscie ale mistrzowie (Hołek Kulig) po osiagnieciu pewnego poziomu (pare tytułów RSMP) maja powazne klopoty w znajdywaniu sponsorow ciekawe czym to jest podyktowane ? Przeciez tacy rajdowcy powinni nie miec najmniejszych problemow z gromadzeniem rajdowego budzetu - przeciez maja jedne z najlepszych CV w rajdowym swiatku.
.:: Do zobaczenia na oesach ::.
Avatar użytkownika
Truskawa
N2
 
Posty: 168
Dołączył(a): poniedziałek, 21 paź 2002, 15:17
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Wilu » sobota, 1 lut 2003, 17:32

Co do Fabii TDI w a8 to wydaje mi się że autko to będzie takie samo jak n2 tylko przez to że turbo ma i 1.9 motor to musi być jako a8, a może się mylę.
Co do golfa tdi kit cara to jest to autko idealne, w wersji III bo w IV już mi się tak nie podoba. A wyniki zobaczcie sami Semperit w którym Leszek wygrał enkę (hyba 97).
A Łada to rewelacyjny samochód, może zobaczymy w tym roku na polskim ?, a co do awaryjności i osiągów, nie przekreślał bym tego autka ani jego szalonych rosyjskich powoźników. Bo łada dobre wyniki ma całkiem.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez rav » niedziela, 2 lut 2003, 20:58

Myślę że Hołek i Kulig zbyt długo jeździli w Polsce. Dobrze że Kuchar pokazał dobry kierunek. Dawno się nie ścigał z Polską czołówką, ale myślę że jak się pojawi na jakimś rajdzie MP to Kuzaj będzie mógł mu tylko gratulować.
Avatar użytkownika
rav
A6
 
Posty: 1396
Dołączył(a): poniedziałek, 4 lis 2002, 00:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez marcin » niedziela, 2 lut 2003, 22:26

a Moze Chudobiński teraz bedzie startował jakimś wurcem w MP skoro został zdyskwalifikowany z MŚ :idea:
Ostatnio edytowano niedziela, 2 lut 2003, 22:46 przez marcin, łącznie edytowano 1 raz
marcin
A5
 
Posty: 982
Dołączył(a): sobota, 5 paź 2002, 12:46
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez marcin » niedziela, 2 lut 2003, 22:28

Z pełnym szacunkiem dla Kuchara ( bardzo mu kibicuje i go lubie) nie wiem czy by tak łatwo wygrał w MP . A co do gratulacji to oczywiście Kuzaj (zwycięzca)by mu gratulował drugiego miejsca :wink:
marcin
A5
 
Posty: 982
Dołączył(a): sobota, 5 paź 2002, 12:46
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez mototom » niedziela, 2 lut 2003, 22:48

marcin napisał(a):a Moze Chudobiński teraz bedzie startował jakimś wurcem w MP skoro został zdyskwalifikowany z MŚ :idea:


Zanim wyleczy noge to minie długi czas. Zerwane wiązadła w kolanie to naprawde wyjątkowo nieciekawa sprawa.
Avatar użytkownika
mototom
A6
 
Posty: 1996
Dołączył(a): środa, 4 gru 2002, 22:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Glitol » poniedziałek, 3 lut 2003, 09:04

Z tego co czytałem o Chudobińskim to już na Rajd Turcji miał już być zdrowy.
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce

Postprzez rav » poniedziałek, 3 lut 2003, 23:39

"Zanim wyleczy noge to minie długi czas. Zerwane wiązadła w kolanie to naprawde wyjątkowo nieciekawa sprawa."

Do rozpoczęcia sezonu MP mamy jeszcze ćwierć wieku więc noga na pewno się wyleczy.
Avatar użytkownika
rav
A6
 
Posty: 1396
Dołączył(a): poniedziałek, 4 lis 2002, 00:11
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 98 gości