Tomek Kuchar

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Postprzez clio_s_1200 » czwartek, 17 lut 2005, 00:37

Więc według mnie to Tomek jest najlepszym kierowcą polskim obecnie, ja bym raczej wolał nie wypowiadać się na temat pana Leszka, i w jaki sposób on zapoznaje się z trasą, i jaki on jest fajny i profesjonalny przed startem i podczas jego startów(np. zapomniał włączyć aktywnych dyferencjałów podczas kormorana 2001), no ale zbaczam teraz z tematu. Osiągnąć wyniki w mistrzostwach świata można tylko przy ogromnym budżecie, a nawet dysponując takim, też nie zawsze wychodzi(patrz warmbold), rywalizując prywatnym wrc z fabrykami, to zapomnijmy,a z lokalnymi co startują nawiązać walkę to też jest sztuka, ponieważ oni ściągają najlepszy sprzęt na ich flagową eliminację, tak jak i u nas jest to zwyczajem, więc uważam, że tomka wyniki w tych rajdach, biorąc pod uwagę awarie i brak kasy za dobre, o których nasz obecny mistrz polski by mógł tylko mażyć. pcwrc - jeżeli Łukasz uważasz, że można rywalizować jak równy z równym z kierowcami wspieranymi przez teamy fabryczne, typu subariu i mitsubishi (arai, sola, galli, i inni) a bylo ich sporo w ubiegłym roku, to musze stwierdzic ze o rajdach zbyt wiele nie wiesz. wiadomo, sam bym sobie zyczyl lepszych wyników, ale to jest rzeczywistość. a w niej liczy się kasa!!! a mistrzostwa polski, hmmm....coz, brak funduszy na subaru, ktore (golym okiem bylo widac) było najlepszym sprzętem w ubiegłym sezonie a za to była treningówka przerobiona na rajdówkę...to chyba wiele mówi, jak już kolega wspomniał na polskim tomek pojechał bardzo ładnie i auto sie nie psuło i wynik był, a na oesie na którym popadało i przewaga nowszych aut nie była na tyle duża to i tomek był w czołówce jeżeli chodzi o czasy, kormoran, luźna nawieżchnie, wygrał hołek, kuzaj dupnął, ale kto ich pogodził na 1 oesie?? gdyby nie awaria, to chłopaki by byli upokożeni w swych subarakach, bo powiedzmy sobie szczeże, na jakiej nawieżchni tomek zdobywał doświadczenie w MŚ??? no chyba raczej nie na asfalcie??! a o awariach nie wspomne. w przygotowaniu auta tomek w tym roku pierwsze kroki stawial, wiec tez trzeba na to zwrocic uwage! inni nasi kierowcyz czuba korzystali z wypozyczalni z doswiadczeniem, lub sami je zbierali przez kilka lat. auto tomka jest tez robione we wlasnym zakresie a nie prodrive. a to sie niestety odbija, ale wiadomo jak nie ma kasy to tak musi być, i jesteśmy znowu przy tym samym punkcie!
pozdrawiam
Adi
Avatar użytkownika
clio_s_1200
N1
 
Posty: 85
Dołączył(a): piątek, 4 lut 2005, 13:55
Lokalizacja: Wroclaw


Postprzez Marcin z Mtl » czwartek, 17 lut 2005, 06:53

Wydaje mi sie, ze powinnismy tu dyskutowac bardziej o psychologii niz o dokonaniach rajdowych Tomka. Ja mowie tak: jak dlugo to jesgo "nieprofesjonalne zachowanie" nie przeszkadza mu w wynikach - to dobrze. Jesli pomaga - to tak ma byc! :) Mnie wnerwial np. Provera i to jego bufoniasto-kierownicze zachowanie, a wszyscy inni go lubili. Jakis inny moze jestem :)
Rajdy na surowo - wpadnij, obejrzyj, powspominaj :)
https://www.youtube.com/playlist?list=PLhhfJHl8yZJdyxOSkcyCBqytamF3PJ2Eg
Avatar użytkownika
Marcin z Mtl
N3
 
Posty: 288
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 13:02
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Sergiey » czwartek, 17 lut 2005, 09:41

Arti napisał(a):Bynajmniej ja jestem takim kibicem.


Sorry za OT, ale ileż można: Arti, ostatnie zdanie ktore napisałeś jest zdaniem przeczącym do poprzedzającego. Powinieneś użyć słowa "przynajmniej". Bynajmniej : jest wyrażającą przeczenie odpowiedzią na pytanie o rozstrzygnięcie, bardziej kategoryczną niż samo nie; nie’: Zgodziłeś się na tę propozycję? - Bynajmniej.

Sorry jeszcze raz za OT, ale ludzie zdecydowanie naduzywają tego slowa w złym znaczeniu.
Pozdrawiam :)
gg://1569993 Gadu-Gadu
---
Auto racing, bull fighting, and mountain climbing are the only real sports ... all others are games.
Ernest Hemingway
Avatar użytkownika
Sergiey
A5
 
Posty: 594
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:43
Lokalizacja: Kraków-Żory

Postprzez laGadula » czwartek, 17 lut 2005, 09:52

:roll:
laGadula
N2
 
Posty: 119
Dołączył(a): poniedziałek, 29 lis 2004, 22:02

Postprzez matt » czwartek, 17 lut 2005, 11:41

Wg mnie Tomek Kuchar jest jednym z najbardziej profesjonalnych kierówców rajdowych z jak najbardziej profesjonalnym podejściem do rajdów. Kiedy jest zabawa, to zabawa, a kiedy trzeba sie naprawde skupić i dobrze pojechać, to Tomek dobrze wie co zrobić.

Tomek jest również trochę nieobliczalny :) przytocze tutaj ostatni rajdowy weekend w Auchanie we Wrocławiu. Wg mnie troche Tomek tam przesadził z jazdą i pare razy było naprawde gorąco :) Organizatorzy tylko modlili się, żeby ten co-drive już się skończył :D

P.S. Gaduła, szkoda, że Cie nie było, bo miałem nadzieje, ze sie pościgamy na żywo w CMR4 :)
matt
N2
 
Posty: 110
Dołączył(a): środa, 25 sie 2004, 14:53
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez integrale » czwartek, 17 lut 2005, 12:34

clio_s_1200 napisał(a):Więc według mnie to Tomek jest najlepszym kierowcą polskim obecnie,


a według mnie nie jest, i nigdy nie był.

Napewno jest szybki ale nie najszybszy.
Kiedyś brakowało mu sporo do Hołka i Kuliga. Teraz już ich nie ma, ale jest Leszek i do niego Tomkowi również trochę brakuje.
To że woził się w WRC i ścigał z Warmboldem to znaczy że jest/był kasiasty, a nie znaczy to wcale, że jest najszybszym polskim kierowcą.
Miejsce w fabryce sobie kupił, nie wiele ono miało wspólnego z jego talentem.
Z drugiej strony chociaz nigdy nie wywalczył MP w generalce, to i tak uwazam, że jest szybszy od Tomka Czopika 8)
Obrazek
Avatar użytkownika
integrale
N2
 
Posty: 100
Dołączył(a): niedziela, 16 sty 2005, 18:34

Postprzez Sergiey » czwartek, 17 lut 2005, 12:36

Hmm, integrale, mimo, że ton tej wypowiedzi mógłby być bardziej stonowany to zgadzam sie z tobą.
gg://1569993 Gadu-Gadu
---
Auto racing, bull fighting, and mountain climbing are the only real sports ... all others are games.
Ernest Hemingway
Avatar użytkownika
Sergiey
A5
 
Posty: 594
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:43
Lokalizacja: Kraków-Żory

Postprzez integrale » czwartek, 17 lut 2005, 12:45

ale gdyby sobie tak pogdybać

pomyślcie co by było gdyby taką kasę jaką przejeździł Kuchar w MS
dać Fryczowi np. na starty w MS, albo Staniszewskiemu (który zresztą bardzo ładnie Tomkowi naklepał na Barborce Cieszyńskiej starą Evo5 8) hehe)
albo młodemu Sztuce...
Obrazek
Avatar użytkownika
integrale
N2
 
Posty: 100
Dołączył(a): niedziela, 16 sty 2005, 18:34

Postprzez PawelRally » czwartek, 17 lut 2005, 13:08

Nikt tu nie twierdzie że Kuchar jest najszybszy. Ale dla mnie rajdy bez Kuchara nie były by takie same. Ale to już chyba mówiłem. Wiadomo Kuzaj go objeżdżał sezonie 2004 ale nie dziwie sie bo Kuzi jak mało kto zna dobrze nasze oesy ale dobra to nie jest swego rodzaju odpowiedni argument.

P.S Integrale nie gdybaj co by było gdyby było, bo znów się zrobi duży OT jak w innych tematach.
Rajdy wporzO!
(BRT) - Banasik Rally Team ;)
Avatar użytkownika
PawelRally
A6
 
Posty: 1773
Dołączył(a): poniedziałek, 25 sie 2003, 20:50
Lokalizacja: ZAMBRÓW

Postprzez integrale » czwartek, 17 lut 2005, 13:25

PawelRally napisał(a):P.S Integrale nie gdybaj co by było gdyby było, bo znów się zrobi duży OT jak w innych tematach.


pogdybać mi wolno, zabronisz mi?

A co do Tomka Kuchara to ci co twierdzą, że to taki Polski Antoś to mają troszkę racje :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
integrale
N2
 
Posty: 100
Dołączył(a): niedziela, 16 sty 2005, 18:34

Postprzez PawelRally » czwartek, 17 lut 2005, 13:33

integrale napisał(a):pogdybać mi wolno, zabronisz mi?


Nie bronie ci chłopie, gdybaj ile chcesz, możesz gdybać nawet co by było gdyby Kuchar był Kuzim i bedzie gites. No i jak chcesz już tak bardzo gdybać to załuż oddzielny topic i każdy będzie zadowolony :wink:
Rajdy wporzO!
(BRT) - Banasik Rally Team ;)
Avatar użytkownika
PawelRally
A6
 
Posty: 1773
Dołączył(a): poniedziałek, 25 sie 2003, 20:50
Lokalizacja: ZAMBRÓW

Postprzez PeterWRC » czwartek, 17 lut 2005, 13:48

A co do Tomka Kuchara to ci co twierdzą, że to taki Polski Antoś to mają troszkę racje


Człowieku ty się zastanów co piszesz , bo to jest już przesada. Śmiać mi się chce z tego co ty piszesz.
RWD...../ /---*---/ /......--->RWD <--- ! ! !
PeterWRC
N2
 
Posty: 175
Dołączył(a): piątek, 7 lis 2003, 17:42
Lokalizacja: WROCŁAW

Postprzez whisky » czwartek, 17 lut 2005, 14:22

OT.

pogdybać mi wolno, zabronisz mi?


Nie wiem czemu mam wrażenie że z bardzo wielu twoich wypowiedzi Intergrale bije agresja..

Coraz mniej podoba mi się na tym forum.. :(
Avatar użytkownika
whisky
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): czwartek, 31 paź 2002, 21:28
Lokalizacja: Slawkowice (Krakow, Tarnow)

Postprzez Łukasz » czwartek, 17 lut 2005, 15:25

Dużo myślałem jak sformułować to co chciałem przekazać, co czuję odnośnie tego profesionalizmu - chodzi mi dokładnie o to że jakoś nie wykreował sobie wizerunku profesionalnego kierowcy rajdowego, co nie znaczy że profesionalistą nie jest.

Co do którejś wypowiedzi w związku z WRC i PCWRC to powiem tak:
1)PCWRC - Kulig też nie był wspierany przez teamy fabryczne, jechał swoimi Lancenikami a mimo to nie pszeszkadzało mu to w wygraniu Szwecji(przymykam tu oko na wykluczenie bo kolor koła zamachowego raczej nie miał wpływu na rezultat), w zdobyciu 3 miejsca na Korsyce i notowania bardzo dobrych czasów na innych rajdach (pomijam jeden start w N.Zelandii Lancerem z Top Runu)
2)WRC - Thiry w Peugeocie 206 WRC z Kronosa podczas Monte Carlo 2002 zajął 11 miejsce i wyprzedził paru fabrycznych, podczas Szwecji też w 2002 Tuohino prywatnym Foksikiem zajął 7 miejsce przed fabrycznymi a mógł zająć 6 tylko na prośbę Forda przepuścił Colina, w ubiegym roku prywatną Imprezą Sarrazzin wywalczył 4 lokatę, rok temu H.Solberg prywatnym Peugeotem 206 WRC zajął 6 lokatę w Szwecji - a jednak się da. Przykładów pewnie by się jeszcze parę znalazło ale nie mam czasu teraz grzebać po wynikach.

Tak więc nie próbujmy na siłę bronić Kuchara chwytając się wszystkiego co możliwe, tylko popatrzmy trochę obiektywnie. A co do czasów z ubiegłego Kormorana to bym na podstawie jedego odcinka nie wyciągał żadnych daleko idących wniosków bo na Kormoranku w 2003 wcale tak nie szalał swoim Fordem.
Tommi Makinen - My name is Legend
Avatar użytkownika
Łukasz
N3
 
Posty: 497
Dołączył(a): sobota, 27 lis 2004, 20:28
Lokalizacja: Opole

Postprzez clio_s_1200 » czwartek, 17 lut 2005, 15:36

ja uważam, że każdy może oczywiście mieć swoje zdanie, natomiast wypowiedź, że kuzaj jest szypszy od tomka mnie osobiscie rozśmiesza. owszem kuzaj zdobył tytuł MP, ale zobaczymy co zwojuje na ME w tym roku? ludzie, to co on robi na zapoznaniu z trasą....gdyby organizatorzy karali za nielegalki, kuzaj nie zostałby dopuszczony do żadnego rajdu!!! a gdyby ustawiali radary. to dawno by prawko stracił dożywotnie. a nie chodzi mi tylko o zapoznanie przed rajdem i oficjalnym zapozaniem, (bo go nie przyłapałem), ale przed rajdem upala w nocy ile wejdzie, wioska, las...obojętne. lecąc w nocy rościszów walim (około 120km/h) wyprzedził mnie spadając do walimia z jakieś 180!!! stanąłem sobie na patelce o 1 rano (rajd zaczynał się koło 9) i co kilka minut upalał kto?....Leszek Kuzaj! jako jedyny oczywiście! Więc dysponując takim sprzętem, i znajomością tras w taki sposób, nie dziwie się, że wygrywa z resztą!
a na temat innych Panów także można poopowiadać:
Pan Sołowow, którego szanuje, że tak się rozwija, w 2004 przed elmotem, dokładnie w 30 minut przed testowym zamknął sobie kawałek michałkowej(sam zostałem zatrzymany przez jego team), który był częścią odcinka specjalnego rajdu, przeprowadził sobie rajdówką prywatny testowy po trasie rajdu. Więc uważam, że w takich warunkach, jeżeli kierowcy w taki sposób podchodzą do rajdów, to śmieszy, a wręcz wkur... mnie to,że na podstawie zeszłego sezonu ktoś ocenia Tomka Kuchara, że jest słaby, lub porównuje go do Warmbolda.
Teksty, że się wkupił do Hultaja - Tomek od początku mówił, że wkłada własny budżet, opowiadał mi, że był duży, ale nie 100%. a co mamy w tym sezonie??
Czy może ktoś z tych cwaniaków z was którzy twierdzą, że media go wykeowały na gwiazdę, którą nie jest i porównują go do Warmbolda, stwierdzi, że kierowcy typu Sola, Kresta, Atkinson,Bengue, Ekstrom,H. Solberg,(pomijając Warmbolda), a w zeszłym roku nawet Sainz!!!, uważa tych Panów za złych kierowców rajdowych, bo "wkupują" sie w fabryki?? Tomek na testach kręcił podobne czasy do Schwarza i Loixa! sprzęt był, i wyniki by były, gdyby Hultaj nie zażądał na dalszą część startów 100% budżetu, którego nie było. sorry ale brakuje mi słów dla takiego podejścia niektórych forumowiczów.
Teamy Fabryczne to nie działalność typu czerwony krzyż, i więdzą że na RAJDACH się robi reklame i zarabia. I w ten sposób postępują,
Adi
Avatar użytkownika
clio_s_1200
N1
 
Posty: 85
Dołączył(a): piątek, 4 lut 2005, 13:55
Lokalizacja: Wroclaw

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 90 gości