Rajd Dolnośląski.

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Rajd Dolnośląski.

Postprzez el_misios » piątek, 11 lut 2005, 17:28

Zarząd Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej podjął decyzję o odstąpieniu od organizacji I rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – 17 Rajdu Dolnośląskiego. Mimo kilkumiesięcznego zaangażowania Automobilklubu i agencji reklamowo-marketingowej, nie udało się do dnia 10 lutego zebrać budżetu, pozwalającego na profesjonalne i zgodne z obowiązującymi regulaminami i przepisami, zorganizowanie rajdu.

Zakończono wstępne przygotowania. Automobilklub Ziemi Kłodzkiej stworzył doskonałą i obszerną ofertę medialną. Zapewnił także szerokie spektrum patronackie w telewizji, radiu oraz prasie motoryzacyjnej, ogólnokrajowej i regionalnej. Do organizacji tej imprezy przychylnie nastawione były także władze administracyjne i samorządowe Kotliny Kłodzkiej oraz zarządcy dróg i inne instytucje. Do 10 lutego członkowie AZK przygotowali pełny cykl organizacyjno-sportowy do przeprowadzenia zawodów w terminie 10-12 marca 2005 r. Spowodowane to było wcześniejszym rozesłaniem oferty sponsoringowej do kilkudziesięciu firm, z których m.in., kilka wstępnie deklarowało chęć finansowego uczestnictwa w Rajdzie Dolnośląskim. Rzeczywiste zainteresowanie finansowaniem rajdu okazało się jednak znikome.

- Jako pięciokrotny organizator Rajdu Polski i wielokrotny organizator mistrzostw Polski, nie możemy sobie pozwolić na obniżenie poziomu logistycznego czy niepełne zapewnienie bezpieczeństwa zawodnikom, kibicom oraz sędziom. Niemniej jednak czynimy starania, aby nasze następne imprezy doszły do skutku i osiągnęły wymagany poziom sportowy, organizacyjny i medialny - podkreśla wiceprezes do spraw sportowych Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej, Bogusław Piątek.

Jednocześnie członkowie Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej proponują Zarządowi Głównemu Polskiego Związku Motorowego możliwość rozpatrzenia większego zaangażowania się w budowanie budżetu imprez z kalendarza centralnego. Mając na uwadze nasze obecne doświadczenie, bez wsparcia i lobbingu PZM problemy klubów i automobilklubów związane z zapewnieniem finansowania zawodów będą się nasilały.

Iwona Petryla
Rzecznik prasowy Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej
Obrazek
www.rallyfans.republika.pl
Avatar użytkownika
el_misios
N3
 
Posty: 295
Dołączył(a): wtorek, 9 mar 2004, 18:52
Lokalizacja: Górny Śląsk - Ruda Śląska


Postprzez Mroowa » piątek, 11 lut 2005, 17:34

Tak juzwiemy Wilu pisał o tym w topic Sezon 2005.

P.S.
Rajdy chylą się ku upadkowi :(
Avatar użytkownika
Mroowa
S2000
 
Posty: 3503
Dołączył(a): środa, 14 sty 2004, 19:38
Lokalizacja: Bielawa GG:6570337

Postprzez Alien » piątek, 11 lut 2005, 17:44

Niestety zalosne. I to nie jest wina sponsorow ale podejscia wladz odpowiedzialnych za ten sport w naszym kraju. Skoro mozna zapewnic pelna obsluge telewizyjna z transmisjami w najlepszym czasie w weekend w TVP dla mistrzostw w rowerach gorskich (bez obrazy, sam jezdze) i komplet sponsorow, to mozna tez zrobic to dla zawodow w randze mistrzostw jednego z wiekszych krajow w europie centralnej. Ale trzeba chciec a ie miec to w ( )( )
Avatar użytkownika
Alien
A5
 
Posty: 699
Dołączył(a): poniedziałek, 2 wrz 2002, 14:15

Postprzez Mars » piątek, 11 lut 2005, 18:20

Nie wybierałem się na ten rajd ale wielka szkoda, ze go odwołali.
A najsmutniejsze jest to, że PZMłot ma to wszystko w tyle i nie robi nic zeby cokolwiek poprawić. Ba...robi wszystko, zeby rajdu ud.upic!! Niedługo to zostną nam KJS-y...ale wtedy jak już samych rajdów nie bedzie to PZMłot zajmie się KJS-sami i one też umrą. Ehhhhh :( :( :( :( :(
3xFSO + 1xFSM + na jesieni jakieś E36 :D
Avatar użytkownika
Mars
A6
 
Posty: 1753
Dołączył(a): niedziela, 25 kwi 2004, 10:17
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez TSRALLY » piątek, 11 lut 2005, 19:20

Swoją drogą nie powinno być tyle rund PPZM bo skoro i tak podnieśli wpisowe, na które mało kogo stać, to po co robić kilkanaście rajdów. A w pewnym sensie pieniądze z rund PZM odbierają pieniądze rajdom RSMP których jest 6 (będzie 5 jeżeli nie jeszcze mniej)
Ja:Ile kosztuje u Ciebie wypożyczenie Lancera za kilometr??
Janusz Kulig:Przyjedź do Krakowa, na pewno się dogadamy

Tych słów nie zapomnę do końca życia, Janusza także
Avatar użytkownika
TSRALLY
N3
 
Posty: 313
Dołączył(a): sobota, 31 sty 2004, 20:16
Lokalizacja: Katowice(gg:5296417)

Postprzez LuiG » piątek, 11 lut 2005, 20:33

Nie może być, a ja już dni odliczałem, buuuuu, następne co blisko to dopiero festiwalowy o ile będzie bo czytając takie coś

Mając na uwadze nasze obecne doświadczenie, bez wsparcia i lobbingu PZM problemy klubów i automobilklubów związane z zapewnieniem finansowania zawodów będą się nasilały.


załamać się można.
Avatar użytkownika
LuiG
N3
 
Posty: 230
Dołączył(a): niedziela, 10 paź 2004, 21:12
Lokalizacja: Opole

Postprzez nick555 » piątek, 11 lut 2005, 20:43

pięknie się nam sezon w Polsce zaczyna... oj pięknie...
Avatar użytkownika
nick555
A6
 
Posty: 1530
Dołączył(a): wtorek, 14 wrz 2004, 22:19
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Łukasz » piątek, 11 lut 2005, 21:13

... :cry: :cry: :cry:
Tommi Makinen - My name is Legend
Avatar użytkownika
Łukasz
N3
 
Posty: 497
Dołączył(a): sobota, 27 lis 2004, 20:28
Lokalizacja: Opole

rajd dolnośląski

Postprzez ojciec » sobota, 12 lut 2005, 00:11

chcieliśmy Pzm-ot wyzwać ale nam ręcę opadły ( w naszym słowniku zabrakło bluzgi by ich okreslić ) niech zarząd odwoła się sam sam szmalu z budżetu. robia więcej szkody niz by w ogóle nie istnieli. Czego szczerze im życzymy. kibice Rajdowi.
Zgadzam się z Mackiem obraz żuli wydaje się być nieodłącznym smaczkiem w naszym rajdowym torcie. Żule sprowadzają nas na ziemię wskazują w jakiej rzeczywistości startują topowe rajdówki.
P.S. Ale szczerze mówiąc wolę ŻULI niż KUZIFANÓW !!!!
ojciec
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela, 30 maja 2004, 19:16
Lokalizacja: dolnośląskie

Postprzez Robson » sobota, 12 lut 2005, 00:36

Wchodze na autoklub i czytam,czytam i mysle to sa jaja ale tu przeciez jaj nie robia za często więc dochodzi do mnie ze pierwsza eliminacja RSMP zostaje odwołana->po co wiecej cos pisac no bo co tu się wiecej wymyślić.Dla mnie to jest tragedia.Według mnie jeden z głownych czynnikow ktore na to przypadły to telewizja polska...czemu nie robia zadnych relacji o rajdach.

do TVP:NAPEWNO BY POMOGŁO SKURWYSYNY!!!
Avatar użytkownika
Robson
N2
 
Posty: 175
Dołączył(a): sobota, 25 paź 2003, 19:49
Lokalizacja: Cieszyn

Postprzez LuiG » sobota, 12 lut 2005, 01:06

Dokladnie, telewizja to wedlog mnie jedna z glownych przyczyn umierania rajdow. Jako ze nie mam kablowki, tvn turbo zakodowali, dom nisk tv4 nie odbiera, rajdy co najwyzej moge pogladac na czeskiej telewizji. Ma team polsatu startowac, moze zaczna wkoncu cos pokazywac.
Avatar użytkownika
LuiG
N3
 
Posty: 230
Dołączył(a): niedziela, 10 paź 2004, 21:12
Lokalizacja: Opole

Postprzez Marzena » sobota, 12 lut 2005, 12:53

widać, że jesteśmy jedynym krajem w europie, a może i na świecie, w którym sezon rajdowy zacznie się dopiero w MAJU!!! No ale na szczęście w czechach pamiętają jak się organizuje rajdy i można do nich podjechać i popatrzeć jak to rajd powinien wyglądać.
więc wyruszajmy na szumave!
pozdrawiam
Marzenka
Avatar użytkownika
Marzena
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota, 12 lut 2005, 12:42
Lokalizacja: Głuszyca

Postprzez clio_s_1200 » sobota, 12 lut 2005, 12:56

no ja popieram powyższą wypowiedź!!!
pozdrawiam
Adi
Avatar użytkownika
clio_s_1200
N1
 
Posty: 85
Dołączył(a): piątek, 4 lut 2005, 13:55
Lokalizacja: Wroclaw

Postprzez Etylina5 » sobota, 12 lut 2005, 13:11

:D dla mnie sezon rajdowy zaczyna się nie w maju i nie w Polsce, ale 18 lutego w czechach na rajdzie Szumava!! Wolałbym pooglądać naszych bohaterów rajdowych na naszym podwórku w naszej piaskownicy, ale cóż...
Etylina5
 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek, 4 lut 2005, 00:10
Lokalizacja: DBL

Postprzez tomi_kl » sobota, 12 lut 2005, 13:50

PZM niech sie wali na pysk- jeszcze takie bajki piszą , i i tak nic nie zrobią.Bandza bez marketingowych baranów:

Biuro Sportu ZG PZM wraz z Komisją Rajdową podejmą starania w celu wprowadzenia do kalendarza RSMP 2005 innego rajdu tak aby sezon składał się z zaplanowanej ilości rund czyli sześciu.
Sprawie tej poświęcone będzie posiedzenie Prezydium ZG PZM w dniu 25 lutego na którym zatwierdzone zostanie oficjalne odwołanie Rajdu Dolnośląskiego i wprowadzona będzie korekta kalendarza RSMP 2005.

Arkadiusz Sąsara
Dyrektor Biura Sportu ZG PZM
tomi_kl
A6
 
Posty: 1134
Dołączył(a): sobota, 2 lis 2002, 12:43

Następna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości