RSMP według mnie,czyli...

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Postprzez LIPciu » poniedziałek, 15 lis 2004, 19:49

ja wole dwudniowe.
Avatar użytkownika
LIPciu
A5
 
Posty: 953
Dołączył(a): niedziela, 9 mar 2003, 21:13
Lokalizacja: kraków


Postprzez Banan » poniedziałek, 15 lis 2004, 20:01

Taaa, 1 pelny dzien rajdowania z 5 wurcami to by bylo to ! Start godzina 6, meta godzina 22. Tak jak podczas 50 Rajdu Polski.
http://www.bielawadrift.pl Bielawa Drift TEAM "...jedna pasja, jeden team"
Avatar użytkownika
Banan
A8
 
Posty: 5632
Dołączył(a): wtorek, 9 gru 2003, 23:15
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez Psycholog_Rajdowy » poniedziałek, 15 lis 2004, 20:05

"Jeden pełny dzień rajdowania" proszę bardzo, ale na pewno nie 100 km oesowych. Mogę się zgodzić na 150 km odcinków specjalnych.

A co do rajdów trzydniowych w ostatnich latach, to nie przypominam sobie, za wyjątkiem Polskiego.
Rally_Psycho

Ponieważ rozpoczął się dla mnie okres wakacyjny, zmieniłem avatar na mniej formalny. ( : Zastrzegam sobie jednak prawo powrotu do dotychczasowego, wraz z rozpoczęciem kolejnego roku akademickiego. ( :
Avatar użytkownika
Psycholog_Rajdowy
A5
 
Posty: 630
Dołączył(a): sobota, 19 paź 2002, 19:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez LIPciu » poniedziałek, 15 lis 2004, 20:16

Banan napisał(a):Taaa, 1 pelny dzien rajdowania z 5 wurcami to by bylo to ! Start godzina 6, meta godzina 22. Tak jak podczas 50 Rajdu Polski.

jasne start o 6 meta o 22. powiedz to ile musieliby być zawodnicy na nogach?? bezsensu
Avatar użytkownika
LIPciu
A5
 
Posty: 953
Dołączył(a): niedziela, 9 mar 2003, 21:13
Lokalizacja: kraków

Postprzez Banan » poniedziałek, 15 lis 2004, 20:57

LIPciu napisał(a):
Banan napisał(a):Taaa, 1 pelny dzien rajdowania z 5 wurcami to by bylo to ! Start godzina 6, meta godzina 22. Tak jak podczas 50 Rajdu Polski.

jasne start o 6 meta o 22. powiedz to ile musieliby być zawodnicy na nogach?? bezsensu


Nie wiem, ale kiedys tak bylo i na dodatek byly 3 dni i nikt nie narzekal. Pozatym w srodku dnia bylo dwugodzinna przerwa, wiec sie mozna bylo zdrzemnac ;)
http://www.bielawadrift.pl Bielawa Drift TEAM "...jedna pasja, jeden team"
Avatar użytkownika
Banan
A8
 
Posty: 5632
Dołączył(a): wtorek, 9 gru 2003, 23:15
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez Psycholog_Rajdowy » poniedziałek, 15 lis 2004, 21:01

Myślę, że Banan, tak jak ja, myślał o "pełnym dniu rajdowania" w sensie: normalny dłuższy etap dzisiejszych dwudniowych rajdów.

Uaktualnienie:
Banan jednak nie myśli tak jak ja. :)
Rally_Psycho

Ponieważ rozpoczął się dla mnie okres wakacyjny, zmieniłem avatar na mniej formalny. ( : Zastrzegam sobie jednak prawo powrotu do dotychczasowego, wraz z rozpoczęciem kolejnego roku akademickiego. ( :
Avatar użytkownika
Psycholog_Rajdowy
A5
 
Posty: 630
Dołączył(a): sobota, 19 paź 2002, 19:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kubus » poniedziałek, 15 lis 2004, 23:00

Jest to duży problem.Może i faktycznie obniżyłoby koszty ale obiżyłoby też i tak już niska medialność.
Wydaje mi sie ze rozwiazaniem tego mógłby być nastepujący schemat:

I

Sobota -większość oesów
Niedziela-jeden lub dwa oesy a na koniec SS ,badz odcinek usytuowany w centrum miasta.

II

Piatek popoludniu- SS
Sobota-rajd


A co do samochodów to jednak trzymam się nadal swojego zdania.Przedewszytkim ,jak w każdym sporcie- aby był on medialny-zasady muszą byc czytelne.

Gdyby nasze Polskie media zainteresowałyby się rajdami to problem kosztów w jakieś czesci by znikł.
Niestety jest to tylko moje gdybanie.Władza nalezy do PZM
www.facebook.pl/rajdomaniacy/
Avatar użytkownika
Kubus
A5
 
Posty: 830
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 17:16
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Banan » poniedziałek, 15 lis 2004, 23:20

Piatek: 8-12 odcinek testowy. 13 BK. 15 rozpoczecia rajdu. 17-18 SuperOes w miescie, lub jakis prolog.

Sobota: 14-16 odcinkow podzielonych na 4 petle. Start godzina 6, meta i zakonczenie rajdu godzina 21. Godzina 24 konerencja prasowa :D
http://www.bielawadrift.pl Bielawa Drift TEAM "...jedna pasja, jeden team"
Avatar użytkownika
Banan
A8
 
Posty: 5632
Dołączył(a): wtorek, 9 gru 2003, 23:15
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez maciekd » wtorek, 16 lis 2004, 00:45

Psycholog_Rajdowy napisał(a):A co do rajdów trzydniowych w ostatnich latach, to nie przypominam sobie, za wyjątkiem Polskiego.


No faktycznie z tymi 3-dniowymi przesadziłem, ale taka Wisła 2001 miała 18 oesów o łącznej długości 348km! Coś pięknego. Pierwszy etap to 9 oesów o długości 233km. Czyli można... Chciałem jeszcze nadmienić, że jeden z odcinków został odwołany z powodu ...zbyt dużej ilości kibiców na trasie. If I could turn back the hands of time... :?
Avatar użytkownika
maciekd
A6
 
Posty: 1148
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 21:08
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Psycholog_Rajdowy » wtorek, 16 lis 2004, 00:54

Pierwszy etap Wisły 2001 miał 100 km oesowych. Cały rajd miał ich 190.
Rally_Psycho

Ponieważ rozpoczął się dla mnie okres wakacyjny, zmieniłem avatar na mniej formalny. ( : Zastrzegam sobie jednak prawo powrotu do dotychczasowego, wraz z rozpoczęciem kolejnego roku akademickiego. ( :
Avatar użytkownika
Psycholog_Rajdowy
A5
 
Posty: 630
Dołączył(a): sobota, 19 paź 2002, 19:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez maciekd » wtorek, 16 lis 2004, 01:25

Psycholog_Rajdowy napisał(a):Pierwszy etap Wisły 2001 miał 100 km oesowych. Cały rajd miał ich 190.



W takim razie na autoklubie jest pomyłka. Faktycznie 233/9 to wychodzi srednio 25km odcinek. Pewnie pomyłka. No coż, ale Zimowy, Elmot, Krakowski i Karkonoski miały ponad 200km oesowych a Polaki nawet ponad 300km. Wiem, że to były inne czasy, ale przecież właśnie do tych czasów chcemy wrócić...
Avatar użytkownika
maciekd
A6
 
Posty: 1148
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 21:08
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Marcin z Mtl » wtorek, 16 lis 2004, 07:51

Czegos nie rozumiem. Niedawno i zreszta do tej pory wszyscy narzekaja, ze Richards robi z rajdow druga F1, ze za bardzo to wszystko zminiaturyzowane, ze tylko patrzec a zacznie skracac czas trwania. A tutaj czytam, ze za cene 3-5 silniejszych rajdowek nikt nie mialby nic przeciwko, zeby skrocic rajd do 1 dnia . Sorry, ale to jest jakas kosmiczna bzdura i to na kolkach! Na jeden dzien to sobie mozna jechac na zielona trawke z rodzina, psem i grillem. Rajd (jak sama nazwa mowi - duzy zlot, przemieszczanie sie po dlugiej trasie) to przynajmniej dwa dni!

Kiedys zapytano s.p. Janusza Kuliga co sadzi o 3-dniowym Rajdzie Polski (zdaje sie wtedy gdy splaszczyl Focusa - 2001?). Odpowiedzial, ze to bardzo dobry pomysl, ze rajdy tej rangi powinny miec taki klimat. Mysle tak samo i zupelnie nie rozumiem jak samochody WRC moga brac nad tym gore. Nie pierwszy zreszta raz widze taki dziwny przejaw "fanatyzmu WRCow".

Mam nadzieje, ze nie urazilem nikogo. Rozumiem, ze kazdy ma prawo do swojego zdania. Macie zatem i moje :)
Rajdy na surowo - wpadnij, obejrzyj, powspominaj :)
https://www.youtube.com/playlist?list=PLhhfJHl8yZJdyxOSkcyCBqytamF3PJ2Eg
Avatar użytkownika
Marcin z Mtl
N3
 
Posty: 288
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 13:02
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez rally_fan1 » wtorek, 16 lis 2004, 17:14

ja nadal jestem za ograniczeniem długości rajdów do 100km(oprocz Rajdu Polski),sądzę,że możnaby pomyśleć o ich ewentualnym wydluzeniu do np150km,jakby sie staly przez jeden sezon bardziej "medialne" i wtedy w nastepnym moznaby je wydluzyc

jeśli chodzi o Janusza Kuliga to jeśli mówił on to w 2001,nie należy zapominać,iż wtedy była inna sytuacj finansowa w polskich rajdach(firmy tytoniowe mogły się reklamować w sporcie),natomiast później Janusz Kulig dostrzegając ciężką sytuację w tym sporcie,zrozumiał(jako jeden z niewielu zawodników),iż potrzebne są zmiany i nie miał nic przeciwko krótkim rajdom:fragment ostatniego wywiadu(z 12 lutego 2004):Kiedyś powiedział Pan, że nie stać nas na długie rajdy.
"Zważałem, że nie należy tutaj patrzeć na inne kraje i na to, że tam rozgrywane imprezy trwają 2, 3 dni albo jeszcze dłużej, bo w Polsce nie ma w tej chwili ekonomi na to, aby takie 3-dniowe i dłuższe rajdy się odbyły. Widać po Rajdzie Polski, że jest dużym wysiłkiem i dla organizatorów i dla kierowców. Wydaje mi się, że można zrobić równie dobry rajd, który by był dobrze zorganizowany i trwał 1 dzień, maksymalnie półtorej dnia."



maciekd:nie chciałbym się czepiać(już się czepiłem :lol: )ale zdaje mi się,że wybierasz się na 1 dniowy Praski Rallysprint,ale chyba twierdzisz,że nie ma sensu jeździć na jedniodniowe rajdy prze pół Polski(tak jak Ty musisz to robić)a tutaj jeszcze kawałek Czech :?: tutaj nawet też zrozumiałbym dlaczego robisz ten wyjątek(oczywiście gdybym był tak jak Ty przeciwnikiem jedniodniowych rajdów)
tak w ogóle to życze Ci tam dobrych miejsc,ujęć i fajnego klipu z tej imprezy :!:
rally_fan1
N3
 
Posty: 375
Dołączył(a): poniedziałek, 21 paź 2002, 12:50

Postprzez karcin » wtorek, 16 lis 2004, 21:20

Ale nieprzesadzaj ze mają mieć rajdy po 100-150 km bo tyle to mają w Pucharze PZM. Rajdy to wielka impreza i czym wiecej kilometrów tym lepiej tylko że gorzej z kasą. Ale 2 dniowe rajdy a nie 1 bo to za mało. Lepszy jest klimat jak rajd trwa 2 dni.
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7430425065d34ed7 Obrazek
Avatar użytkownika
karcin
A6
 
Posty: 1035
Dołączył(a): czwartek, 19 sie 2004, 17:29
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez maciekd » wtorek, 16 lis 2004, 22:07

rally_fan1 napisał(a):maciekd:nie chciałbym się czepiać(już się czepiłem :lol: )ale zdaje mi się,że wybierasz się na 1 dniowy Praski Rallysprint,ale chyba twierdzisz,że nie ma sensu jeździć na jedniodniowe rajdy prze pół Polski(tak jak Ty musisz to robić)a tutaj jeszcze kawałek Czech :?: tutaj nawet też zrozumiałbym dlaczego robisz ten wyjątek(oczywiście gdybym był tak jak Ty przeciwnikiem jedniodniowych rajdów)
tak w ogóle to życze Ci tam dobrych miejsc,ujęć i fajnego klipu z tej imprezy :!:


I tu mnie masz. Nie da się ukryć, że po nudnym sezonie w Polsce musze wreszcie zobaczyć jakiegoś wurca bo kompletnie wypadne z obiegu. Zresztą to impreza pokazowa a nie rajd. Nie interesuje mnie jej wynik.

Problem leży gdzie indziej. Ja też marzę o tym żeby wróciły WRC, ale po prostu nie uważam, żeby rozwiązaniem było skrócenie rajdów. Powstaje tutaj błędne wrażenie, że wybieramy pomiędzy WRC a kilometrami, widowiskowością a czasem trwania. Kto powiedział, że tak bedzie? To są czyste spekulacje nie poparte mocnymi argumentami. Może będzie tak a może nie. Obawiam się, że to nie jest tutaj główny problem, a gdyby obok marnej obsady doszło w dodatku do skrócenia rajdów nie widze szans na powrót rajdów do świetności. Kto będzie się interesował jednodniowymi imprezami dla garstki pasjonatów? Boje sie tego... :?
Avatar użytkownika
maciekd
A6
 
Posty: 1148
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 21:08
Lokalizacja: Szczecin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

cron