Mam dosc układów i ukladzików a takze PZM i jego działaczy!

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Postprzez Kubus » środa, 21 lip 2004, 22:46

Tylko sie nie smiejcie.Nie wiem czy to by przeszlo ale wydaje mi sie ze rozwiazaniem takiego probemu bylo by stworzenie nowej dziedziny sportu nie podlegajacej PZM,Dziedzina ta mogla by miec charakter rajdów i róznic sie paroma szczególami.Oczywscie nie wiem jak to ma sie prawnie.


Ale co do samych działaczy PZM i zawodników mam pewnien pomysł ale w to musielibysmy sie wszyscy zaangażowac.Bedzie to ciezko zorganizowac ale jezeli sa osoby na tym forum które chca pomuc niech pisza do mnie.
Wiele rzeczy pozornie nie mozliwych w swoim zyciu juz zrobilem i mam zamair zrobic kolejna:

Chce zorganizowac konferencje-spotkanie na które zaprosimy działaczy,zawodników,dziennikarzy zajmujacych sie rajdami a takze przedstawicieli paru stacji telewizyjnych,radia i gazet.To tez powinno zagwarantowac ze wszyscy sie stawia.Oczywscie bedzie tez spora grupa kibiców jednakze takich co maja cos sensownego do powiedzienia.

Chce spróbowac cos takiego zorganizowac na jesien i jesli znajde pomocników bede widzeczny i bedziecie mogli miec poczucie ze próbowaliscie cos zmienic.
www.facebook.pl/rajdomaniacy/
Avatar użytkownika
Kubus
A5
 
Posty: 830
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 17:16
Lokalizacja: Kraków


Postprzez tomi_kl » środa, 21 lip 2004, 22:57

:idea: no ciekawe ... I tak gorzej już być nie moze. Jak rozp... do końca Polskie Rajdy to zawsze mamy Czechy blisko. A WURC to WURC 8)

Życze powodzenia w 1 Powstaniu przeciwko RSMP
tomi_kl
A6
 
Posty: 1134
Dołączył(a): sobota, 2 lis 2002, 12:43

Postprzez sumo » środa, 21 lip 2004, 23:38

Kubus, Twoje pomysly mnie zaskakuja.. trzeba to jeszcze przemyslec, ale moge sie zaoferowac jesli chodzi o pomoc, chodziasz nie wiem jak wiele zdzialam.
sumo
N4
 
Posty: 2110
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 20:56

Postprzez mototom » środa, 21 lip 2004, 23:52

kubus ja myslę, że chyba dupa z twojego planu. Dlaczego? Ano dlatego, że w tym roku na jakims czacie z Holowczycem padło pytanie czy Hoło pojedzie w kętrzynie na jakims supersprincie czy minimaxie, niewarzne. Odpowiedz była taka, że jeśliby pojechał w zawodach nie mających nic wspólnego z PZmłotem to licencje by stracił. Puki te stare pierdziele siedzą na stołkach w PZmatole to raczej nikt z kierowców się nie wylamie startowac w czyms co nie jest pod ich patronatem.
Avatar użytkownika
mototom
A6
 
Posty: 1996
Dołączył(a): środa, 4 gru 2002, 22:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Truskawa » czwartek, 22 lip 2004, 10:08

Żeby zaprosić kierowców, działaczy a do tego dziennikarzy... - musiałbyś mieć mocny atut ! Myślisz, że jeśli do nich zadzwonisz i powiesz, że chcesz zrobić konferencję oni tak chętnie wszyscy przyjadą ?
.:: Do zobaczenia na oesach ::.
Avatar użytkownika
Truskawa
N2
 
Posty: 168
Dołączył(a): poniedziałek, 21 paź 2002, 15:17
Lokalizacja: Kraków

Postprzez RajducH » czwartek, 22 lip 2004, 10:18

wiec zadzialajmy cos :D tak jak jakis rok temu razem z Bananem, Maniakami i innymi zrobilismy troche szumu to teraz mozemy udezryc ze zwiekszona sila :D wystarczy aby ktos napisal dobry pozew, a nawet nazwalbym to zadaniem. Jeden ostry, skierowany do pzmotu,jego dzialaczy itp. a drugi do mediow, ukazujacy kiepska sytuacje rajdow i oznajmaiajacy ze zaczal sie protest i pzmot zostal o tym poinformowany, a jezeli oleje nas totalnie i nic sobie z tego nie zrobi to uderzymy glebiej :lol: ich trzeba nastraszyc :D a zeby pokazac im ze sporo nas jest, to albo zawalmy im skrzynke mailowa :P to jest ubaw :P albo poprostu podpiszmy sie nazwiskami ale spora liczba osob i podpiszmy ze reprezentujemy ogol kibicow :lol: co wy na to??? ruszamy???
Zawsze Jest Nadzieja :D KUZI OGNIA !!!
Avatar użytkownika
RajducH
A6
 
Posty: 1426
Dołączył(a): niedziela, 1 lut 2004, 18:32
Lokalizacja: ... zza siedmiu gór

Postprzez beeper_ » czwartek, 22 lip 2004, 10:20

W ktoryms z ostatnich numerow wrc jest opisane o monopolu pzm na rajdy. Polecam sie zapoznac.
Avatar użytkownika
beeper_
N4
 
Posty: 2056
Dołączył(a): sobota, 5 lip 2003, 10:21
Lokalizacja: Kraków

Postprzez stein911 » czwartek, 22 lip 2004, 17:53

Kubus jak już wcześniej pisałem, jak wspomniał też Beeper PZMot ma monopol na sporty motorowe. Jeżeli chceasz stworzyć konkurencyjną dyscypline to pojazdy w niej startujące będą musiały mieć jakis inny napęd :) ...

Chce zorganizowac konferencje-spotkanie na które zaprosimy działaczy,zawodników,dziennikarzy


A to ty myślisz :!: Że ponowie działecze to mają czas na takie bzdety :!: Oni każdą sekundę przeznaczają na heroiczną walkę o budżet na 2056 rok a ty chcesz robić konferencję :roll: ...
A tak na serio to pomysł nierealny. Brak zainteresowania mediów.

Ja się tylko powtórze; uważam że należy zwrócić uwagę mediów na nieudolne działania działaczy w walce o bezpieczeństwo przed i podczas rajdów, na ich kompetencje i całkowity brak odpowiedzialności za swoje lenistwo. Przecież za ich zaniedbania ktoś całkowicie niewinny może przypłacic życiem.
"Skoro Rosjanie robią kulki łożyskowe puste w środku, to wszystko się da zrobić!"
Avatar użytkownika
stein911
A6
 
Posty: 1055
Dołączył(a): środa, 29 paź 2003, 19:23
Lokalizacja: Aachen

Postprzez kakao » piątek, 23 lip 2004, 11:04

k...wa mać! czy wy naprawdę jesteście tacy naiwni (bez urazy) zamiast wymyślać takie bzdety (ponownie bez urazy) jak rewolucja, ewolucja i wniebowstąpienie RSMP w jednym to się chwilę zastanówcie i albo zacznijcie działać (akcje mailingowe wsadzić można między bajki) albo skończcie ten temat

w PZMocie aby coś zmienić trzeba zmienić władze, jak? a no tak - zapisujcie się (hurtowo) do automobilklubów i bierzcie udział w jego pracach, obradach, głosowaniach, zgłaszajcie swoje kandydatury na różne stanowiska - to pierwszy krok aby zmienić sposób działania AK-ów i zaistnieć w okręgowych biurach PZM i tak powoli i żmudnie piąć się w górę i coś zmieniać.

tylko tu pojawia się kilka kolejnych pytań: czy osoby które tak krytykują obecne władze (i słusznie ) są kompetentne i czy same na tych stanowiskach będą w stanie zrobić coś lepszego i czy nie uzależnią się od różnych ukladów.

ktoś może powiedzieć że co on może w tym biurokratycznym systemie zmienić? może, ponieważ mimo układów i przekrętów zarówno PZM i AKby działają w oparciu o pewne przepisy, statuty, a w nich jasno określona jest procedura podejmowania decyzji, wyboru władz itp.
w kilkusettysięcznym mieście jak np. Kraków można chyba zorganizować grupę 40 osób która zapisze się do automobilklubu i przy pierwszym walnym zgromadzeniu (na które niestety przychodzą tylko te stare dziadki), przy wewnętrznej dyscyplinie jest w stanie wiele zrobić , tylko trzeba sobie niestety odmówić tych paru browarków żeby zapłacić składkę,
trzeba poświęcić dużo czasu na spotkania i czy tu starczy zapału ? nie wiem...
kakao
N3
 
Posty: 304
Dołączył(a): środa, 11 cze 2003, 10:50

Postprzez mototom » piątek, 23 lip 2004, 11:12

Poczytajcie Kakao, gość mądrze prawi.
Avatar użytkownika
mototom
A6
 
Posty: 1996
Dołączył(a): środa, 4 gru 2002, 22:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez beeper_ » piątek, 23 lip 2004, 11:20

kakao - pierwszy sensowny post w tym temacie.
Avatar użytkownika
beeper_
N4
 
Posty: 2056
Dołączył(a): sobota, 5 lip 2003, 10:21
Lokalizacja: Kraków

Postprzez RajducH » piątek, 23 lip 2004, 11:55

I dlatego rajdy pozostana takie jeakie sa :( organizatorzy i dzialacze nic nie zmienia :( my tez nic nie zmenimy :(

Co jak w co ale powyzszy pomysl jak wg mnie jest nierealny, nie da rady ot tak poprostu przejac wladzy, nie latwo dostac sie w szeregi pzmot a jesli to juz komus sie uda to wcale to nie oznacza ze bedzie mogl o czy,s decydoac :(

Ale warto zwrocic uwage na taka rzecz:
kakao ma racje ze nie wiadomo jak bedzie, ci korzy nrazekaja na caly ten system czyt. MY KIBICE po wejsciu na salony mozemy tez ulec wladzy czyli zyc mysla " kij z rajdami, najwazniejsze by miec kase dla siebie", bo nikt nie wie jak bedzie :( ale plusem dla nas jest to, ze wiele osob i to tych na najwyzszych stopniach wcale nie wie jak wyglada piekno rajdu, jaki to piekny sport??? oni poprostu tam sa bo maja taka fuche, ale gdyby na ich miejscach byl komplet osob ktore szanuja i uwielbiaja ten sport wtedy w pedzie pragnienia i checi moglobysie duzo zmienic :)
Zawsze Jest Nadzieja :D KUZI OGNIA !!!
Avatar użytkownika
RajducH
A6
 
Posty: 1426
Dołączył(a): niedziela, 1 lut 2004, 18:32
Lokalizacja: ... zza siedmiu gór

Postprzez Mroowa » piątek, 23 lip 2004, 11:59

A wydaje mi się że ten temat tylko będzie poruszany na forum i jeszcze z 2tygodnie i ucichnie bo co my możemy :roll:
Avatar użytkownika
Mroowa
S2000
 
Posty: 3503
Dołączył(a): środa, 14 sty 2004, 19:38
Lokalizacja: Bielawa GG:6570337

Postprzez cycolina » piątek, 23 lip 2004, 14:43

Prawda jest taka, że bardzo ciężko będzie zlikwidować upalanie, bo z tego żyją Automobilkluby. Praktyka jest prosta. Zawodnik złapany na nielegalu, wobec zagrożenia wykluczeniam z rajdu wpłaca nieoficjalną karę finansową i jedzie, a PZM nie ma z tym wiele wspólnego, bo oni mają wszystko głęboko w... poważaniu. ;)
Nie mam nic przeciwko ruchom kobiet byle by były rytmiczne;)
cycolina
N2
 
Posty: 139
Dołączył(a): środa, 30 cze 2004, 20:34

Postprzez stein911 » piątek, 23 lip 2004, 17:35

w PZMocie aby coś zmienić trzeba zmienić władze, jak? a no tak - zapisujcie się (hurtowo) do automobilklubów i bierzcie udział w jego pracach, obradach, głosowaniach, zgłaszajcie swoje kandydatury na różne stanowiska - to pierwszy krok aby zmienić sposób działania AK-ów i zaistnieć w okręgowych biurach PZM i tak powoli i żmudnie piąć się w górę i coś zmieniać.


Ciekawe ciekawe, tylko wiesz Kakao wiekszość takie coś przyniesie efekty za wiele lat i wymaga zaangażowania, na co większości z nas nie stać. Część z nas pracuje, część studiuje/uczy się i w większości nie ma czasu i możliwości działalności w organizacjach. I przeciętny kibic nie ma zamiaru poświęcać jakiejś części swojego czasu na to, żeby za n lat mógł sobie pokibicować na wspaniałych rajdach. Woli albo zaakceptować to co jest, albo znaleść alternatywę albo zrobić coś na miare swoich możliwości.

Ale faktem jest, że my tylko gadamy i nic nie robimy, kazdy ma swoje pomysły i gie z tego wychodzi. Sorry Kakao, ale już widze jak zapisujesz się do automobilklubu i tam działasz...
"Skoro Rosjanie robią kulki łożyskowe puste w środku, to wszystko się da zrobić!"
Avatar użytkownika
stein911
A6
 
Posty: 1055
Dołączył(a): środa, 29 paź 2003, 19:23
Lokalizacja: Aachen

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 98 gości