Mam dosc układów i ukladzików a takze PZM i jego działaczy!

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Postprzez kakao » środa, 21 lip 2004, 09:56

pomysł całkiem dobry i stosunkowo łatwy do wykonania - zdjęcia przed rajdami w całej Polsce może zrobić (przy wielkim zapale i wytrwałości) jedna osoba, ale aby akcja była skuteczna (przynajmniej częściowo) potrzebna jest "tuba propagandowa" - jeżeli WRC dotrzyma słowa i uda się w akcję wciągnąć choćby Autoklub to akcja może przynieść korzyści, lecz jest niestety tylko "leczeniem objawowym, a nie profilaktyką", osobiście mam pomysł jak to zmienić, ale to długa droga i pomysł przedstawię jak znajdę trochę czasu.
kakao
N3
 
Posty: 304
Dołączył(a): środa, 11 cze 2003, 10:50


Postprzez Banan » środa, 21 lip 2004, 11:13

RajducH napisał(a):Banan co ty na to by powtorzyc akcje z Gery??? wtedy bylo nas malo, a na forum autoklubu jest wiele osob,wiem ze nic to nie pomoze ale kto wie moze zwrocimy choc uwage mediow na to, a zawodnicy i sponsorzy dowiedza sie ze kibic to tez czlowiek!!!!


No i to jest mysl :!: Ale oto samo co wtedy czyli, aby media sie bardziej zainterosowaly rajdami :?:
http://www.bielawadrift.pl Bielawa Drift TEAM "...jedna pasja, jeden team"
Avatar użytkownika
Banan
A8
 
Posty: 5632
Dołączył(a): wtorek, 9 gru 2003, 23:15
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez stein911 » środa, 21 lip 2004, 14:14

Czemu skupiać sie tylko na upalaniu, jest to wszakże tylko jeden z syndromów zropiałości starych trupni w PZMocie. Dla mnie powinna odejść ta cała brygada komunistycznych dziadków, którzy tylko grzeją miejsca, bo nic innego robić nie potrafią. A tak zasiłku nie pobierają, wręczają sobie medale, mają dobre melanże i tak dalej. Chyba czytaliście wywiad z Julianem w ostatnim WRC. Dlatego szkoda moim zdaniem koncentrować się na upalaniu, bo jest to tylko jeden ze smaczków serwowoanych przez te grzyby (sorry dla Grzesia z Suzuki).

Bardzi ciekawi mnie jak wyglądają sprawy typu statusy, podstawy prawne działania PZMotu i przy okazji innych zwiąsków sportowych w Polsce. Przecież takie same men*y sa PZPN, PKOL i innych. Tylko żrą i chlają i udzielają uroczych wywiadów w gazetkach. Nic nie potrafią, żadnych zdolności, i zawsze znajda na to wspaniałe usprawiedliwienie, z małego zwycięstwa zrobią nowy Grunwald. Do c***ja Wacława za co my im płacimy! Czy te związki przed nikim nie odpowiadają?! Czy przypadkiem MEN nie ma w tej sprawie głosu?!! Jak to k**a jest?! Nie może być tak, że jedyna organizacja w kraju mająca monopol na organizowanie danych imprez sportowych robi co tylko jej się podoba, swoimi działaniami wręcz sprowadza zagrożenie dla życia ludzi (upalanie, zadymy na meczach- bez róznicy). Skoro państwo w innych krajach potrafiło zrobic z takimi przypadkami porządek to czemu nie może tak byc w Polsce. PZMot jest traktowany przez działaczy jak swoja własność, i wara innym od tego co robią. Niech się cieszą z tego co mają.

Dlatego ja mam w dupie czy poprzez porządkowanie spraw rajdy zamrą. Bo cała czołówka zostanie zdyskwalifikowana, a nich tak będzie. Co to za sportowcy. Wole przecierpieć 2, 3 lata żeby potem było dobrze. Jestem za zrobieniem burzy w mediach, niech te wszystkie hieny, brukowce, pod napieciem nagłośnią sprawę działalności działaczy (co to wogóle za słow :lol: , zamienił bym je na biernik!), niech ich wszytkim powypieprzaja z tych stanowisk panowie i panie z Wawy. Proszę bardzo. A jak prawo zabrania to trzeba zmienić prawo. A działacze strasza fanów rajdów; jak my odejdziemy, jak zaczniemy coś robić wszystko padnie i co będziecie oglądać. I nic się nie zmienia.

Jeżeli chce sie cos zdziałać w tej sprawie, to trzeba z tym iść do mediów i wyżej, tam gdzie sie pisze ustawy i zarządza tym bagienkiem.
"Skoro Rosjanie robią kulki łożyskowe puste w środku, to wszystko się da zrobić!"
Avatar użytkownika
stein911
A6
 
Posty: 1055
Dołączył(a): środa, 29 paź 2003, 19:23
Lokalizacja: Aachen

Postprzez stein911 » środa, 21 lip 2004, 14:36

Mam propozycję, możemy wysłać majle do kilku redakcji gazet i programów telewizyjnych. Jeżeli jestes za to piszcie, jeżeli macie lepsze propozycje walcie! Jeśli zebrałoby sie 50 osób gotowych podpisac cos takiego mazna by to zrobić. Myslę, że nas nie oleją. W końcu media potrzebuja jakiejś sensacji, a dobrze by było gdyby pożywką dla nich stali sie diałacze.
"Skoro Rosjanie robią kulki łożyskowe puste w środku, to wszystko się da zrobić!"
Avatar użytkownika
stein911
A6
 
Posty: 1055
Dołączył(a): środa, 29 paź 2003, 19:23
Lokalizacja: Aachen

Postprzez Mars » środa, 21 lip 2004, 14:55

Ja jestem za, może wtedy te emeryty z PZM-otu zoorientowaly by się, że nie są nietykalni i nie mogą robić tego co im się podoba !!
A jak mialoby to pomóc rajdom w perspektywie nawet 3 lat to i tak to ma sens !!
3xFSO + 1xFSM + na jesieni jakieś E36 :D
Avatar użytkownika
Mars
A6
 
Posty: 1753
Dołączył(a): niedziela, 25 kwi 2004, 10:17
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kakao » środa, 21 lip 2004, 15:28

oj niestety ale nie tędy droga, burza w mediach (zwłaszcza szmatławo-sensacyjnych) nie zmieni napewno działaczy i całego tego układu, co najwyżej da argument lokalnym pieniaczom i pseudo ekologom i może spowodować odejście kilku sponsorów, którzy dbają o wizerunek firmy. aby cokolwiek zmienic (a w "związkach" nie tylko w Polcse rewolucja od góry nie przejdzie) potrzeba innicjatywy oddolnej - tzn. młodych i gotowych na poświęcenie swojego czasu działaczy (prawda jest taka że większość z nas nie robi nic w kierunku poprawienia sytuacji, bo akcje zza monitora to troszeczkę za mało.
droga do zmian jest długa, ale możliwa do przejścia trzeba zacząć od automobilklubów,
kakao
N3
 
Posty: 304
Dołączył(a): środa, 11 cze 2003, 10:50

Postprzez sumo » środa, 21 lip 2004, 18:06

a moze by tak stworzyc instytucje konkurencyjna PZMotowi ?
Trwałoby to troche dlugo, ale plan jest taki:
Jak wszyscy wiemy, gdyby powstala taka instytucja i organizowala rajdy itp itd to zawodnicy startujacy w ich imprezach moga stracic licencje bo PZM im odbierze... no dobra..
a jesliby tak stworzyc instytucje, do ktorej beda nalezec nowi zawodnicy, mlodzi, ktorzy dopiero zaczynaja(np. Mars ;) - bedzie robil prawko, startowal w kjsach tejze instytucji, zdobedzie od nich licencje, bedzie jezdzil w rajdach ktore oni organizuja) . Tak jakby na nowo wszystko tworzyc.. na nowo tworzyc rajdy i kierowców, jakby to wczesniej nie istanialo.. jest mozliwosc?
Pewnie sie mozna doszukac jakis kruczków prawnych, ale wszystko da sie obejsc..
co o tym myslicie?[/i]
sumo
N4
 
Posty: 2110
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 20:56

Postprzez Mars » środa, 21 lip 2004, 18:33

Sumo jakby coś takiego powstało to moge tam startować jak uzbieram na malucha jakiegos :lol:
A co do samego pomysłu to owszem jest on bardzo dobry ale chyba zbyt trudny w wykonaniu...ale nie niemożliwy. Chociaż pewnie tak jak ten pomysł szybko powstał tak szybko zginie...
3xFSO + 1xFSM + na jesieni jakieś E36 :D
Avatar użytkownika
Mars
A6
 
Posty: 1753
Dołączył(a): niedziela, 25 kwi 2004, 10:17
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Schumi03 » środa, 21 lip 2004, 18:34

Co z tego że zrobi licencję tejże nowej instytucji,skoro jedyną organizacją w naszym kraju uznawaną przez FIA jest PZM ? Jeśli sie myle poprawcie mnie... 8)
Obrazek
Avatar użytkownika
Schumi03
N3
 
Posty: 363
Dołączył(a): środa, 28 maja 2003, 20:46
Lokalizacja: Lublin

Postprzez sumo » środa, 21 lip 2004, 18:50

racaja Schumi, tak jest, ale co ma do tego FIA?
To bedzie "nasza, wspolna" organizacja i tylko ludzie z jej licencja beda mogli jezdzic w "naszych" rajdach. Ale niestety to ogranicza rozwoj zawodnikow, bo nie bedzie mozna startowac w ME np...
no ale jesli sie zrobi licencje "u nas" a potem dopiero w PZM, to jak PZM moze odebrac licencje za startowanie w innych rajdach niż oni organizuja, skoro zawodnik posiada inna licencje upowazniającą do startu w tych "naszych" ? chyba namotałem, ale rozumiecie ? :D
sumo
N4
 
Posty: 2110
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 20:56

Postprzez JoannaXP » środa, 21 lip 2004, 18:52

Banan napisał(a):
RajducH napisał(a):Banan co ty na to by powtorzyc akcje z Gery??? wtedy bylo nas malo, a na forum autoklubu jest wiele osob,wiem ze nic to nie pomoze ale kto wie moze zwrocimy choc uwage mediow na to, a zawodnicy i sponsorzy dowiedza sie ze kibic to tez czlowiek!!!!


No i to jest mysl :!: Ale oto samo co wtedy czyli, aby media sie bardziej zainterosowaly rajdami :?:

ja jestem za ,szkoda że wtedy mnie tu jeszcze nie było .Ale teraz chyba chodzi głównie o poruszenie sprawy o upalaniu itp itp. a jeśli już sie zrobi burze to może media same sie zainteresują. Możnaby spróbować..w końcu teraz dużo jest tu osób na forum.Widze że pomysłów dużo macie, bedzie dobrze ;)
"Janusz żyje wśród nas ,my kibice nigdy o Nim nie zapomnimy" [']
Avatar użytkownika
JoannaXP
N4
 
Posty: 2430
Dołączył(a): niedziela, 22 lut 2004, 00:45

Postprzez WAPNO » środa, 21 lip 2004, 20:59

O upalaniu jest już topic na głównym więc tutaj możecie o innych układach gadać :)
WAPNO
A6
 
Posty: 1012
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 13:46
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez stein911 » środa, 21 lip 2004, 21:38

Sumo stworzenie konkurencyjnej względem PZMotu organizacji jest prawie niewykonalne. Najwazniejsze jest to że jedyna organizacja mogacą w Polsce organizować zawody sportów motorowych w swietle prawa jest własnie PZMot. Słowem nowa federacja byłaby "nielegalna". Dwa że nie byłaby uznawana za przez FIA, czyli pogólnie rzecz ujmując totalna lipa. I po trzecie żeby stworzyć taki związek trzeba jednak mieć kadry; sędziów, delegatów technicznych itd. Z nikąd się nie wezmą, trzeba ich wyszkolić itd. Jedyną szansą na powstanie takiej konkurencji jest odejście do nowej federacji części zawodników i pewnej grupy działaczy. Tak było w Czechach. Wtedy byłaby spora szansa na dobry koniec.

Nie ma za to problemu ze stworzeniem nowego, prężnego automobilklubu, ale jak wiadomo to sytuacji w całej Polsce nie załatwi. Dlatego moim zdaniem władze PZMotu powinny przed kimś odpowiadac za swoja działalność. Jeżeli się nie sprawdzają to nara.
"Skoro Rosjanie robią kulki łożyskowe puste w środku, to wszystko się da zrobić!"
Avatar użytkownika
stein911
A6
 
Posty: 1055
Dołączył(a): środa, 29 paź 2003, 19:23
Lokalizacja: Aachen

Postprzez BrodA » środa, 21 lip 2004, 22:04

a może by tak jakiś głośny list do FIA wysłać?- może oni by coś zdziałali?

może byśmy na rajdach zbierali podpisy ludzi którzy są za wyp****niem dziadków z PZM?
Avatar użytkownika
BrodA
N1
 
Posty: 80
Dołączył(a): poniedziałek, 21 cze 2004, 16:10
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez rajdowa_kobitka » środa, 21 lip 2004, 22:45

rallybroda napisał(a):a może by tak jakiś głośny list do FIA wysłać?- może oni by coś zdziałali?

może byśmy na rajdach zbierali podpisy ludzi którzy są za wyp****niem dziadków z PZM?


czy Tobie sie wydaje, że tam na "górze" szefowie FIA robią wszystko legalnie i wszystko jest piękne, nikt nie upala i nie ma korupcji??
To tylko pięknie wygląda... ale każda ryba psuje się od głowy... no chyba że zainicjujemy jakąś międzynarodową akcje :D
Avatar użytkownika
rajdowa_kobitka
N3
 
Posty: 263
Dołączył(a): poniedziałek, 16 lut 2004, 18:50
Lokalizacja: Kraków/Jelenia Góra

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

cron