Gdzie ci kibice wspaniali tacy ????

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Postprzez !ADI! » poniedziałek, 31 maja 2004, 20:45

No nie wiem czy tak"nie rozgłośniony".

Wiem że były maile i ogłoszenia w gazetach.
!ADI!
S1600
 
Posty: 2699
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 16:59
Lokalizacja: Żywiec/Kraków


Postprzez tomi_kl » poniedziałek, 31 maja 2004, 23:30

zróbcie cos , a nie płaczcie tutaj ...
tomi_kl
A6
 
Posty: 1134
Dołączył(a): sobota, 2 lis 2002, 12:43

Postprzez Glitol » wtorek, 1 cze 2004, 08:06

Każdy z Was ma rację. Nie ma kibiców, bo:
1. mało samochodów startuje,
2. nie ma zawodników, którzy promowaliby ten sport w mediach,
3. poziom zawodników jest taki sobie,
4. KASA (a w zasadzie jej okresowe pojawianie się).
Ale mało kibiców to mało ludzi na dojazdówkach i luzik na oesach.
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce

Postprzez pwrc » wtorek, 1 cze 2004, 15:45

w 2001 rajdów nikt specjalnie nie reklamował, TVP olewało jak zawsze, Motowizje mieli nieliczni, a na oesach znalezienie dobrego miesca,
gdzie nie było tłumu graniczyło z cudem

juz nie wspomnę o tym, co sie działo na Barbórkach 2000 i 2001

dla mnie sprawa jest prosta-nie ma WRC, zabrakło znanych kierowców-przede wszystkim Janusza i Hołka-to i nie ma kibiców

ostra walka o sekundy miedzy (przykładowo) Sejem z nr 71
a sejem z nr 79 interesuje, poza samymi zawodnikami, ich rodziny, znajomych i garstke zapalenców, ale raczej nie skłoni do wyjazdu w kotlinę tysięcy kibiców
nazwiska Hołowczyc czy Kuzaj znaja w Polsce tysiące ludzi, ale raczej niewielu (poza oczywiscie kibicami) potrafiłoby wymienic choc jednego zawodnika Pucharu Peugeota

ludzie chcą ogladać show, taki jaki robia auta WRC, zadne auto S1600
nie objedzie beczki na Karowej tak jak Holo Imprezą czy Janusz Focusem!
praw fizyki RAVEN oszukac sie nie da, czy Ci sie to podoba czy nie

niestey przyszłośc rajdów w naszym kraju nie wyglada najlepiej, czołowa impreza motoryzacyjna w kraju - Rajd Polski - ledwo ponad 60 załóg
to chyba najlepszy komentarz
Avatar użytkownika
pwrc
A5
 
Posty: 667
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 19:14
Lokalizacja: w-wa

Postprzez żółtodziób » wtorek, 1 cze 2004, 17:01

Ja jeszcze dodam że jak mam oglądać miksery i Nki, żadnego WRC, choćby nawet spec 1998 to wolę zostać w domu a za zaoszczędzoną kasę choćby na piwo wydać. Dla mnie Nki i ośki mogą być efektownym dodatkiem do dania głównego, oglądani rajdu wyłącznie z ich udziałem jest jak jedzenie lodów na patyku zamiast schabowego.

Śmiać mi się teraz chce z tego co w WRC oststnio napisali że rzekomo rajdy ożywają, w ogóle w ostatnim numerze tyle razy sami sobie zaprzeczali że natychmiast spojrzałem na stopkę czy Walczuk przypadkiem naczelnym nie zostal, ale nie i to w dodatku on napisał najbardziej przemyślany tekst w całym numerze... Swiat się kończy.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez piter306 » wtorek, 1 cze 2004, 17:18

Dla mnie termin piątkowo-sobotowy to tragedia, mało co udaje mi się obejrzeć z powodu pracy, w ktorej planowane urlopy istnieją tylko w kodeksie :). Najlepiej jakby rajdy były rozgrywane tylko w zimie he he.
Czas leci a człowiek jakby coraz głupszy.
Avatar użytkownika
piter306
A5
 
Posty: 697
Dołączył(a): czwartek, 13 lis 2003, 20:38
Lokalizacja: Mysłowice

Postprzez Gabi » wtorek, 1 cze 2004, 19:00

żółtodziób napisał(a):Ja jeszcze dodam że jak mam oglądać miksery i Nki, żadnego WRC, choćby nawet spec 1998 to wolę zostać w domu a za zaoszczędzoną kasę choćby na piwo wydać. Dla mnie Nki i ośki mogą być efektownym dodatkiem do dania głównego, oglądani rajdu wyłącznie z ich udziałem jest jak jedzenie lodów na patyku zamiast schabowego.




I tym zoltodziobie wlasnie sie roznisz od wielu prawdziwych kibicow, ktorzy nie wazne jakby rajdy wygladaly beda na nie jezdzic.
MOTO FREAK FOTO
Avatar użytkownika
Gabi
N1
 
Posty: 65
Dołączył(a): sobota, 1 lis 2003, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Postprzez golden » wtorek, 1 cze 2004, 19:50

Gabi - śmieszny jesteś hehe
już widze jak będziesz leciał i tobie podobni patrioci na Barum czy inny rajd w Czechach z podwiniętym ogonem tylko będzie się kurzyć - ciekawe dlaczego? dla kościuszki? czy ekstra podniecającyh civiców type r?

po drugie nie rozmawiamy o definicji kibica bo chyba kazdy naczej traktuje ten sport i chyba nie jesteś wyrocznią aby dzielic ludzi na prawdziwych kibiców a tych fałszywych - tez mam paru kumpli co jęzdza tu i tu i lubie im pomachac czy ich podtrzymac na duchu ale nie znaczy to, że chce mi sie poginac na kazdy rajd pucharu pzm :))))) czy wyścig :)))

ale idac waszym tokiem rozumowania to naprawde za 2 lata czeka nas 40 załóg na oesie i bedą to panowie wyłącznie z kaska :) bez talentu hehe no ale wy wytrwali kibice bedziecie zawijać na rajdy bo pug 106 N2 poskładany i zdrutowany będzie walczył z 22 letnim Kadetem :)))) no i będzie super elitarny sport bo na walimiu będzie sporo miejsca :))

rozmawiamy co przyciaga ludzi do tego sportu i co zatem idzie kassseee więc nie możecie tak egoistycznie podchodzic do tego jak podchodzicie teraz - a teksty typu eeee super jest bo na michałkowej czy rościszowie nie ma ludzi są błedem bo tak naprawde kazdy człowiek zwerbowany na rajd ( i nie koniecznie musi lubic 2 kg błota w butach) jest potencjalnym sponsorem!!!! i moze dac kase poczynajac od waszych kumpli w PZM po Frycza!!! nawet jak na 20 000 osób znajdzie się 10 czy 20 to sukces !

co do TV - bez przesady w 2001 było tego o wiele więcej niż pozniej i obecnie

stoje murem za zółtodziobem i przyznaje się gabi - nie jestem prawdziwym kibicem :) :lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
golden
A6
 
Posty: 1230
Dołączył(a): poniedziałek, 26 sie 2002, 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Gabi » wtorek, 1 cze 2004, 19:59

moze i jestem smieszny, ale nie do konca chyba mnie zrozumiales bo zoltodziob napisal ze jezdzi na rajdy tylko dla wrc a ja moge pojechac na rajd dla osiek bo one tez moga sprawic wiele przyjemnosci z ogladania mimo ze nie zapinaja takich bokow nawet jazda n-ek moze byc ciekawa a jesli coraz wiecej ludzi bedzie odpuszczalo rajdy to wlasnie niedlugo beda jezdzili sami bogacze bez umiejetnosci.
i wszystko co pisze to tylko moja subiektywna opinia i nikt nie musi sie ze mna zgadzac
MOTO FREAK FOTO
Avatar użytkownika
Gabi
N1
 
Posty: 65
Dołączył(a): sobota, 1 lis 2003, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kuba M. » wtorek, 1 cze 2004, 20:19

Ja jeżdże na rajdy dla kierowców, a jest paru takich co nawet w 22-letnim Kadecie by nieźle pociskali. Staniszewski choćby. Albo taki Witas, nie wiedziałem, że on aż tak ładnie napiera. Przyjemność oglądać, nawet w Pugu pucharowym. Paru by się jeszcze znalazło, a że większość mając 300 koni nie potrafi z tym nic zrobić to ani nie moja wina, ani sponsorów, ani telewizji, ani nikogo, tylko samych kierowców. Jakby do każdego odcinka przystępowało 60 wariatów i pasjonatów to kibice też by się znaleźli. A tak, nudaaa panie.
Kuba
Avatar użytkownika
Kuba M.
A5
 
Posty: 946
Dołączył(a): poniedziałek, 15 wrz 2003, 15:19
Lokalizacja: Bytom

Postprzez golden » wtorek, 1 cze 2004, 20:32

w pełni rozumiem zółtodzioba - los tak chciał, ze nie ma 100 czy 200 km na rajdy jak sporo z was a 600-800 (oprocz kormorana i w-skiego) wiec jak juz jechac to na cos pozadnego i sam zreszta tez tak robie

sam przypuszczam, ze jak od 2006 nie bedzie WRC w krajowych mistrzostwach to zamiast wydawac kase XX rajdow obok Polski pojade na kilka eliminacji MŚ - moje zdanie i moja kasa :) jakby ośki były takie widowiskowe to byłoby o wiele wiecej osób na Polskim i innych rajdach (a jednak tak sie nie dzieje) - jak w 2003 wymiatacze przyjechali w Wurcach to jakoś sporooo osób było ???? prawda na pewno sporo wiecej niz w tym roku.. zaznaczam, że nie byłem ale praktycznie kazdy kogo pytałem, który był na rajdzie tak mi powiedział

czuus
Avatar użytkownika
golden
A6
 
Posty: 1230
Dołączył(a): poniedziałek, 26 sie 2002, 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez piter306 » wtorek, 1 cze 2004, 20:36

Może na forum jest kilku "umysłowych" co studiują dziennikarstwo. Jeśli tak to w nich cała nadzieja. Muszą się dostać do Wybiórczej, telewizji i na nowo odkryć Narodowi nasz piękny sport.
A kibice powinni też zadbać o o to żeby po rajdzie nie zostawało parę ton śmieci, może by udało się wtedy Os-y robić w "niedostępnych" lokacjach.
Czas leci a człowiek jakby coraz głupszy.
Avatar użytkownika
piter306
A5
 
Posty: 697
Dołączył(a): czwartek, 13 lis 2003, 20:38
Lokalizacja: Mysłowice

Postprzez hairpin » wtorek, 1 cze 2004, 21:03

już widze jak będziesz leciał i tobie podobni patrioci na Barum czy inny rajd w Czechach z podwiniętym ogonem tylko będzie się kurzyć - ciekawe dlaczego? dla kościuszki? czy ekstra podniecającyh civiców type r?


a ja na Barum pojade przede wszystkim żeby zobaczyć Thiry, Pedersoli i SJJ bo to wielcy drajverzy są! liczę też na silną polską obsadę i nawet jak by to miał być Kościuszko to będę mu kibicował. A WRC'e będą dla mnie miłym dodatkiem, bynajmniej nie będę ganiał między os'ami za Prokopem, Voytechem czy Trnenym tylko dlatego że jadą WRC'ami.

a na bałtycki w zeszłym roku pojechałem [choć mam 600 km] nie dlatego że jechały tam wrc'e a dlatego bo chciałem zobaczyć Kuchara i Kuzaja w akcji na szutrach [i "tylko"! lancerami jechali]. A mogłem te pięniądze na pifo wydać...

a żołtodziób to i może jest kibicem, ale na pewno nie rajdowym!
Avatar użytkownika
hairpin
A5
 
Posty: 667
Dołączył(a): środa, 13 sie 2003, 13:20

Postprzez golden » wtorek, 1 cze 2004, 21:39

na szczęscie FIA wprowadziła przepis - WRC pozniej 30 minut przerwy i dopiero N4 i reszta - wiec smialo mozesz wpadac na oesy wg. czasówki dla N4 i S1600 :))) :lol: :lol: :lol: :lol:

nie bój sie o Prokopa - za 2 lata wpadnie do nas i naszym asom naklepie czy to w Polsce czy to na arenie miedzynarodowej :)
Avatar użytkownika
golden
A6
 
Posty: 1230
Dołączył(a): poniedziałek, 26 sie 2002, 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez rally_fan1 » wtorek, 1 cze 2004, 22:03

Ja tam jestem fanem rajdów,a nie fanem samochodów klasy WRC,też je lubię,ale skoro ich u nas nie mamy,to trudno,na szczęście ich brak nie oznacza końca rajdów w Polsce.S1600 też mi się bardzo podobają,a jeszcze to co pokazali Jean-Joseph i Thiry(zwłaszcza drugi dzień)było bardzo fajne.Można było zobaczyć,jak wiele dzieli nasze talenty od kierowców światowej klasy,jak zobaczyłem na OS Srebrna Góra jak szybko pokonują zakręt w/w panowie(taki łuk[praktycznie długa patelnia]poniżej tego wiaduktu na tym os),a jak Grzyb,Frycz czy Pelikan to miałem wyraźny widok tego jak wiele ich dzieli.Pedersoli też ok,szkoda,że Donchev nie dojechał dalej jak 1 os,na pierwszym os miałem wrażenie,że nie jedzie na full,wydaje mi się,że to raczej była wina samochodu(w końcu zaraz potem się popsuł)niż kierowcy.Jak jestem na rajdzie to patrzę,na to,w jaki sposób kierowcy przejeżdzają dany zakręt i tym podobne,porównuję przejazdy,chcę zobaczyć szybkość,ostrą jazdę i tegoroczny Polski podobał mi się pod tym względem,uważam go za dobry rajd,bylo 3 dobrych kierowcow z zagranicy(4 jesli doliczyc Doncheva,a moze i Jandik by się rokrecil)...było ciepło,a i emocje sportowe(male różnice czasowe pomiędzy zawodnikami w czołówce)też były bardzo ok...WRC są fajne,może wybiorę się do Czech w tym roku,ale jak mi nie wyjdzie,to przeżyję i bez nich ten rajdowy sezon...
Ostatnio edytowano wtorek, 1 cze 2004, 22:12 przez rally_fan1, łącznie edytowano 2 razy
rally_fan1
N3
 
Posty: 375
Dołączył(a): poniedziałek, 21 paź 2002, 12:50

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości

cron