61. RAJD POLSKI

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Postprzez 106xsi » wtorek, 1 cze 2004, 22:55

Tak, ale z czego tu przyciskać? :D A jak już przyciśnie to nie dojedzie do mety, a nie oto mu chodzi.
Avatar użytkownika
106xsi
N3
 
Posty: 365
Dołączył(a): środa, 28 kwi 2004, 17:11
Lokalizacja: Kraków


Postprzez pwrc » wtorek, 1 cze 2004, 23:07

Alien napisał(a):Zaporozec to wypas. Tyl naped i te rzeczy... :twisted:


ano, i chyba silnik boxer, jak w Subaru, żartów nie ma :lol:
Avatar użytkownika
pwrc
A5
 
Posty: 667
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 19:14
Lokalizacja: w-wa

Postprzez Alien » wtorek, 1 cze 2004, 23:07

Przyciskal klakson chyba. Na BT. 8)
Avatar użytkownika
Alien
A5
 
Posty: 699
Dołączył(a): poniedziałek, 2 wrz 2002, 14:15

Postprzez 106xsi » wtorek, 1 cze 2004, 23:13

Pod klaksonem ma nitro :D
Avatar użytkownika
106xsi
N3
 
Posty: 365
Dołączył(a): środa, 28 kwi 2004, 17:11
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Alien » wtorek, 1 cze 2004, 23:20

106xsi napisał(a):Pod klaksonem ma nitro :D

gliceryne. Zeby pikawa wytrzymala te przeciazenia na zakretach.
Avatar użytkownika
Alien
A5
 
Posty: 699
Dołączył(a): poniedziałek, 2 wrz 2002, 14:15

Postprzez CCabarth » wtorek, 1 cze 2004, 23:42

do Piter306:Plucha startował w MP ale i w ME i to urąga randze tej imprezy.Bądź co bądź to rajd o najwyższym współczynniku i wieloletniej historii.Rozumiem że jest to zawodnik niskobudżetowy i Tavrią nie da się walczyć o czołowe miejsca, ale przegrać z przedostatnim zawodnikiem startującym w rajdzie(zresztą w tej samej klasie) o ponad godzinę to jest naprawdę żenujące.I to bez jakiś przypadków na OS i praktycznie bez spóźnień(2 minuty, to raptem 20sekund kary).
PS.Podziwiać nie ma czego, ale kpiny w ostatnich postach są nie na miejscu.
CCabarth
N3
 
Posty: 204
Dołączył(a): środa, 26 maja 2004, 19:12
Lokalizacja: Kraków

Postprzez psz » wtorek, 1 cze 2004, 23:45

A ja Pluche rozumiem, i to chyba nawet bardzo... Sam podobnie przejechalem jeden kreciol (SRS), tzn. pomalu, na 7 prob 4 taryfy itd., a nastepny tez pojade, moze taryf bedzie mniej, ale na poprawe miejsca nie icze - jade, zeby sie przejechac w "rajdzie". Podobnie jedzie Plucha, chce jezdzic itd. Kiedys zastanawialem sie, czy czasem nie wolalgby sobie takiego rajdu poogladac, ale on jak oglada to pewnie czuje glod startu :)
A tak anwaisem mowiac, to po przejezdzie tych pucharowek i nawet tych rajdowek klasy N1, ktore sa o niebo lepsze przygotowane od tavrii (no, zobaczymy, jak bedzie z silnikiem "ERC" :D), to jazda tej tavrii po prostu MUSI wygladac na powolna, nie ma bata. Chociaz... to ze on nawet czasem nie "docisnie" to mnie po prostu maxymalnie dziwi, ja (mimo temperamentu blizszego taksowkarskiemu niz rajdowemu) nie moglbym sie powstrzymac chyba...
Ale- fajnie ze jest!
"měl bych se smát ale mám úsměv Mikymauze"
Avatar użytkownika
psz
A5
 
Posty: 671
Dołączył(a): piątek, 21 mar 2003, 15:32
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Postprzez 106xsi » wtorek, 1 cze 2004, 23:59

CCabarth: Widziałeś w akcji Tavrie? Nic dziwnego, że tyle przegrywa, bo szybciej tym nie pojedziesz. Hehe ja też jestem ciekawy jak będzie z tym silnikem ERC. Sam Pluch mówi, że będzie walczył w klasie.
Avatar użytkownika
106xsi
N3
 
Posty: 365
Dołączył(a): środa, 28 kwi 2004, 17:11
Lokalizacja: Kraków

Postprzez micz » środa, 2 cze 2004, 00:40

Powiem wam tyle-to nie jest żart. A Ci którzy nie wierzą w to info niech czekają cierpliwie. Zobaczą jak bardzo się mylili.


"Plucha i Kozłowski po rajdzie Polski.







„Rajd wspaniale zorganizowany, żadnych błędów. Błąd niestety popełniłem ja. Za nisko ustawione zawieszenie spowodowało, że, musiałem wolniej jechać. Samochód był świetny, ja trochę gorszy”- powiedział na mecie 61 Rajdu Polski Ryszard Plucha. Warszawski kierowca wraz z Marcinem Kłosowskim jadąc Tavrią ZAZ wywalczyli czwarte miejsce w licznej klasie A5.



Sześciokrotny mistrz Polski jechał po odcinkach najbardziej prestiżowego rajdu sezonu bardzo płynnie i dostojnie. „Wielu kierowców lekceważy odcinki specjalne Rajdu Polski, wydają się im mało skomplikowane. Zawodnicy szarżują, jadą nie równo, bez rytmu. A należy właśnie znaleźć odpowiedni rytm, utrzymać go, nie łapać gum, nie latać po rowach i tak jak ja zameldować się na mecie” – dodaje doświadczony kierowca.





Ryszard Plucha, mimo że jechał daleko za czołówką mógł liczyć na równie liczne tłumy kibiców i równie duży aplauz podczas przejazdów. „Masę ludzi chciałoby jeździć, oglądają rajdy i nagle widzą auto za dwa tysiące złotych. Sami chcieliby nim jeździć. Kibicują nie mnie, ale samochodowi. Chyba jest to najtańsze auto na świecie w rajdach” – tłumaczy z uśmiechem kierowca czerwonej Tavrii.



Teraz przed doświadczonym zawodnikiem kolejne wyzwanie. Za pięć tygodni Plucha weźmie udział w szutrowej eliminacji Mistrzostw Polski Rajdzie Kormoran. „Na Kormoranie będzie już ciężko, tam pojadę z silnikiem ERC, zawieszenie szutrowe na pewno będzie przygotowane prawidłowo. Trzeba będzie, więc jechać już po jakiś wynik, a w tym momencie szanse na ukończenie rajdu będą mniejsze”- kończy wypowiedź warszawski kierowca.



Start Ryszarda Pluchy w rajdzie Kormoran możliwy jest dzięki pozyskaniu nowego sponsora. Nie zdradzono jeszcze nazwy firmy, która wspomoże widowiskową załogę. Obecnie trwają rozmowy na temat wysokości potrzebnego budżetu. Jedno jest pewne. W dniach 2-4 lipca na czerwona Tavria ścigać się będzie po mazurskich szutrach."
www.compsport.pl
www.maciejwislawski.pl
Avatar użytkownika
micz
A6
 
Posty: 1338
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 16:18
Lokalizacja: Warszawka

Postprzez !ADI! » środa, 2 cze 2004, 00:44

Playboy ZAZ Poland Rally Team
!ADI!
S1600
 
Posty: 2699
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 16:59
Lokalizacja: Żywiec/Kraków

Postprzez micz » środa, 2 cze 2004, 03:01

nie :lol:
www.compsport.pl
www.maciejwislawski.pl
Avatar użytkownika
micz
A6
 
Posty: 1338
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 16:18
Lokalizacja: Warszawka

Postprzez krzychd » środa, 2 cze 2004, 11:50

Ja tam gościowi trochę zazdroszczę, też bym sobie pojeździł na rajdach.
KRzychd
Avatar użytkownika
krzychd
N3
 
Posty: 402
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 21:33
Lokalizacja: warszawa

Postprzez piter306 » środa, 2 cze 2004, 17:38

No właśnie.
Czas leci a człowiek jakby coraz głupszy.
Avatar użytkownika
piter306
A5
 
Posty: 697
Dołączył(a): czwartek, 13 lis 2003, 20:38
Lokalizacja: Mysłowice

Postprzez Alien » środa, 2 cze 2004, 18:44

OK, wszystko pieknie, fajnie i zabawnie, rozumiem opory zwolennikow moze nie samego Ryszarda P., ale majacych szacunek dla kierowcow starej daty. Ja tez mam, ale jakos nie widze Zasady zapitalajacego rozsypujacym sie moskwiczem po trasach Rajdu Polski, bo sie chcial przejechac. Albo jest to eliminacja MP i ME albo jest to Benny Hill i nie ma sie co dziwic, ze ludzie wiwatuja i polewaja z auta pociagnietego do polowy minia oraz goscia mowiacego, ze "na Kormoranie bedzie chcial powalczyc". To tak jakby sie ubral w piecyk i lejek na glowe i polecial scigac sie w Superbike na WSK mowiac, ze powalczy o lokate. Zgadza sie, Ryszard Plucha jezdzil w rajdach z Bublewiczem, Koperem, Granica, Poletylo, a nawet byl kiedys przed Gryczynskim z Herba sklasyfikowany, ale wtedy tez nie przyjezdzal w pierwszej 5, 10 ani 15. Annaly Rajdu Polski odnotowuja go w 1977 na 23 placu. Albo sie wie co robi i zabawia kibicow, albo sie nie zawraca d*py i nie udaje zranionej sarenki.
Avatar użytkownika
Alien
A5
 
Posty: 699
Dołączył(a): poniedziałek, 2 wrz 2002, 14:15

Postprzez Alien » środa, 2 cze 2004, 18:45

P.S. A wogole to urzadzenie ma homologacje? Widzieliscie jak sa przykrecane kola?
Avatar użytkownika
Alien
A5
 
Posty: 699
Dołączył(a): poniedziałek, 2 wrz 2002, 14:15

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości