61. RAJD POLSKI

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Postprzez Baca » poniedziałek, 7 cze 2004, 21:47

Nie wiem czy zwróciliście uwagę na pewien aspekt. W przedsezonowych zapowiedziach działaczy pojawiło się sformułowanie, że mistrzostwa Polski będą mieć charakter otwarty czyli tytuły będą mogli zdobywać też zagraniczni kierowcy. Tak jak choćby na Słowacji.

Słuchając wypowiedzi, czytając komunikaty prasowe rodzimych załóg po Rajdzie Polski to jakby to zupełnie inaczej wyglądało. "Mamy X miejsce w klasyfikacji polskiej, tyle punktów" itd.

Więc jak to jest - tegoroczne mistrzostwa Polski mają charakter otwarty (międzynarodowy) czy nie? Wie ktoś z Was więcej na ten temat?
Baca
A5
 
Posty: 704
Dołączył(a): czwartek, 20 lut 2003, 18:35
Lokalizacja: Kraków


Postprzez Wilu » poniedziałek, 7 cze 2004, 22:43

sądząc po tym jak wyglądają punktacje, międzynarodowość naszych rajdów jest fikcją.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez Marek106 » wtorek, 8 cze 2004, 20:32

Yosfer, może i nie którzy się Pluchy czepiają... Niektórzy piszą, że na rajdach jest pełno matołków kibiców, którzy piszą, że potrafią jeździź.
Dla mnie to pan Plucha też jest takim matołkiem. Przecież powiedział, że poziom kierowców w RSMP poza paroma wyjątkami go załamuje. W wywiadach twierdzi, że kierowcy nie wiedzą jak jeździć, itd... On chyba sobie myśli, że S1600 się tak płynnie i prosto prowadzi jak jego bolid.
Bez komentarza
Marek106
 
Posty: 23
Dołączył(a): środa, 21 kwi 2004, 15:47
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez Lasse » środa, 9 cze 2004, 01:42

Wilu: Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że zagraniczni goście Rajdu Polski po prostu nie wypełnili również zgłoszenia do RSMP. Gdyby tak uczynili pewnie byliby w nich klasyfikowani. Tylko po co?
LASSE
Avatar użytkownika
Lasse
N2
 
Posty: 142
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 00:07
Lokalizacja: daleka północ

Postprzez Baca » niedziela, 13 cze 2004, 16:57

Lasse napisał(a):Gdyby tak uczynili pewnie byliby w nich klasyfikowani. Tylko po co?


Według mnie przyznawanie punktów zagranicznym kierowcom ma sens, mimo, że przyjeżdzają załózmy tylko na jeden start.

Jeśli mistrzostwa nie sa otwarte, to popatrzcie porównując podaną niżej klasyfikację międzynarodową i krajową; kto zyskał najwięcej - oczywiście ci, których wyprzedzili trzej czołowi zagraniczni kierowcy. To chyba trochę mało logiczne.

Jeśli mistrzostwa byłyby otwarte sądzę, że rodacy podejmowaliby większą walkę (o to chyba chodzi w sporcie, a czy skuteczną to już niewiadomo), wiedząc, że zagraniczniaki mogą zabrać trochę punktów. Nadałoby to trochę kolorytu.

Generalka/krajowa
1.Pedersoli /Kuzaj
2.Kuzaj /Kuchar
3.Jean-Joseph/Bębenek
4.Kuchar/Sołowow
5.Thiry/Grzyb
6.Bębenek/Lubiak
7.Sołowow/Frycz
8.Grzyb/Karnabal
Baca
A5
 
Posty: 704
Dołączył(a): czwartek, 20 lut 2003, 18:35
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron