Co-Drive & Testy

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Co-Drive & Testy

Postprzez Mad Max » wtorek, 4 lut 2020, 11:36

Kruk napisał(a):Pytanie do znawców tematyki testów i testowania. Jaki ma mieć sens odbywanie testów Subaru gdy w sezonie startuje się samochodem R5? Poza "profesjonalną" nazwą dla zabawy i frajdy spędzonego czasu w samochodzie :lol: . Może ktoś mi wytłumaczy, coś czego tutaj nie rozumiem :roll: ?
To nie chodzi o testowanie, tylko o rozjeżdżenie i bycie cały czas w "gazie" - chodzi o to żeby jeździć jeździć i jeszcze raz jeździć a nie siedzieć w domu i czekać na rozpoczęcie sezonu które w przypadku Kajta może być np. w czerwcu - auto tu nie ma nic do rzeczy, po prostu tańsza alternatywa. Każdy zawodnik ci powie że dobrze przepracowana zima jest podstawą dobrego sezonu.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa


Re: Co-Drive & Testy

Postprzez woocasch » wtorek, 4 lut 2020, 11:50

Dokładnie. Kajto ma Subaru pod ręką, auto jest jego, więc biorą sprzęt i szukają śniegu i jeżdżą.
Miejmy nadzieję, że rozpoczęcie sezonu nie będzie jednak w czerwcu, ale już w marcu w Meksyku, zresztą dużo na to wskazuje.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Co-Drive & Testy

Postprzez Kruk » wtorek, 4 lut 2020, 14:09

Aaaaaaaaaaa .... dzięki za potwierdzenie moich domysłów. Znaczy się że to zabawa, nic nie wnoszące przepalanie pieniędzy :lol: . Z którego można zrobić sesję zdjęciową żeby zaistnieć w sezonie ogórkowym w sieci. Napewno dużo daje jazda po śniegu innym samochodem mając w planach potencjalny start za ponad miesiąc w Meksyku. Dużo tam mają śniegu :lol: ? Zabawa samochodem pół roku wcześniej przed startem ma jeszcze mniej sensu :lol: . Ale jeśli stać, to kto bogatemu zabroni się bawić. Gdybym był na jego miejscu też bym to samo zrobił :mrgreen: .
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co-Drive & Testy

Postprzez woocasch » wtorek, 4 lut 2020, 15:03

Uwierz mi, ale sensem/celem takich testów nie jest sesja zdjęciowa, ale rozjeżdżenie się ogólnie w samochodzie rajdowym. Można przećwiczyć czy przypomnieć sobie pewne automatyzmy. I skoro Subaru stoi w garażu to po co wynajmować coś innego?
Wielu zawodników stara się dobrze wykorzystać takie zimowe warunki. Kiedyś wspominał o tym Habaj. Też pewnej zimy mocno jeździł swoim starym, poczciwym Lancerem, a potem jak mnie pamięć nie myli wygrał tytuł RSMP.
A co do testów bardziej pod kątem Meksyku to jakiś czas temu Kajto ujeżdżał Fabię R5 w Hiszpanii.
Zresztą jak na niego to tegoroczna zima jest dosyć obfita w wydarzenia, nie to co rok czy dwa lata temu.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Co-Drive & Testy

Postprzez Mad Max » wtorek, 4 lut 2020, 15:20

Kruk napisałem ci wyraźnie z woocaschem po co są te testy - dorabiasz jakąś swoją ideologię do tego i zaczynam coraz bardziej mieć wrażenie że nie ma sensu odpowiadać na Twoje posty
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Co-Drive & Testy

Postprzez T_1 » środa, 5 lut 2020, 00:12

Kruk napisał(a):Aaaaaaaaaaa .... dzięki za potwierdzenie moich domysłów. Znaczy się że to zabawa, nic nie wnoszące przepalanie pieniędzy :lol: . Z którego można zrobić sesję zdjęciową żeby zaistnieć w sezonie ogórkowym w sieci. Napewno dużo daje jazda po śniegu innym samochodem mając w planach potencjalny start za ponad miesiąc w Meksyku. Dużo tam mają śniegu :lol: ? Zabawa samochodem pół roku wcześniej przed startem ma jeszcze mniej sensu :lol: . Ale jeśli stać, to kto bogatemu zabroni się bawić. Gdybym był na jego miejscu też bym to samo zrobił :mrgreen: .


Sorry, ale chyba sobie jaja robisz :lol:
T_1
N1
 
Posty: 54
Dołączył(a): czwartek, 23 mar 2017, 22:27

Re: Co-Drive & Testy

Postprzez Zoe » piątek, 7 lut 2020, 11:44

Patrząc na testy w sposób w jaki patrzy Kruk, to i chyba testy na symulatorze też bez sensu?

Generalnie mam wrażenie, że chodzi o to, żeby siedzieć w rajdówce i nie dać plecom zapomnieć o co chodzi w jeżdżeniu ;)
Avatar użytkownika
Zoe
A5
 
Posty: 658
Dołączył(a): niedziela, 6 wrz 2009, 02:00

Re: Co-Drive & Testy

Postprzez Kruk » piątek, 7 lut 2020, 13:28

Chyba trochę zbyt duży skrót myślowy zastosowałem :lol: . Powinno się jakimś określeniem rozróżniać "rozjeżdżanie" i "odrdzewianie" od poznawania nowego samochodu albo nawierzchni nazywanej testami. Wiadomo, że symulator to tańsza wersja jazdy w rzeczywistości. Coś takiego promował Pan Lewandowski. To co robił Kajto nazwałbym pierwszym i drugim określeniem. Subaru zna dobrze a śnieg mu się raczej nie przyda.
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co-Drive & Testy

Postprzez Zoe » piątek, 7 lut 2020, 13:31

Kruk napisał(a):Chyba trochę zbyt duży skrót myślowy zastosowałem :lol: . Powinno się jakimś określeniem rozróżniać "rozjeżdżanie" i "odrdzewianie" od poznawania nowego samochodu albo nawierzchni nazywanej testami. Wiadomo, że symulator to tańsza wersja jazdy w rzeczywistości. Coś takiego promował Pan Lewandowski. To co robił Kajto nazwałbym pierwszym i drugim określeniem. Subaru zna dobrze a śnieg mu się raczej nie przyda.


Wydaje mi się, że chodzi o ćwiczenie pewnych małpich odruchów i pamięci mięśniowej, tak zwane "bycie w cugu" ;)
Avatar użytkownika
Zoe
A5
 
Posty: 658
Dołączył(a): niedziela, 6 wrz 2009, 02:00

Poprzednia strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron