20 Rajd Dolnośląski

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Postprzez pemkowski » piątek, 25 wrz 2009, 19:44

Mociag napisał(a):Rozmawiałem z działaczemw AZK i powiedział, że mapy będą pod koniec miesiąca, a na liste można czekać do poczatku października.


to dobrze bo drugi dzień rajdu jest dla mnie zagadka. nie za bardzo wiem gdzie są zlokalizowane konkretne próby, a miejscowości niestety nie kojarzę :(
Obrazek
Avatar użytkownika
pemkowski
N3
 
Posty: 311
Dołączył(a): środa, 18 cze 2008, 20:31
Lokalizacja: Nowa Ruda


Postprzez Mociag » piątek, 25 wrz 2009, 21:04

Ale mapki są juz w nowym WRC, a niedługo dam linka do ciekawych miejsców na niektórych OS'ach rajdu.
http://www.youtube.com/videomotorsport Obrazek
Avatar użytkownika
Mociag
N3
 
Posty: 376
Dołączył(a): sobota, 4 paź 2008, 21:43
Lokalizacja: Kłodzko

Postprzez Motulski » piątek, 25 wrz 2009, 21:15

A na testowym jest jakaś ciekawa miejscówa ? Szkoda, że nawrota w Wambierzycach już nie jest nawrotą :( Jadą niestety z góry prosto, a mogło być ciekawie...
http://oesrecords.pl/rajdy/
Avatar użytkownika
Motulski
A5
 
Posty: 989
Dołączył(a): sobota, 29 mar 2008, 17:17
Lokalizacja: Głuszyca/Walim

Postprzez majster11 » piątek, 25 wrz 2009, 22:12

W Piątek poleciłbym Międzylesie,w nowym Wurcu jest kilka fajnych miejsc na tym odcinku opisanych,szczególnie końcowa partia odcinka
SIEKLUCKI GO!!!!
Avatar użytkownika
majster11
N3
 
Posty: 387
Dołączył(a): piątek, 24 kwi 2009, 14:30
Lokalizacja: Strzelin

Postprzez TGR » sobota, 26 wrz 2009, 02:31

Ciekawe może być spadanie ze Spalonej.
Avatar użytkownika
TGR
A5
 
Posty: 601
Dołączył(a): wtorek, 27 sty 2009, 14:17
Lokalizacja: Trzebnica

Postprzez pemkowski » sobota, 26 wrz 2009, 21:06

Motulski napisał(a):A na testowym jest jakaś ciekawa miejscówa ? Szkoda, że nawrota w Wambierzycach już nie jest nawrotą :( Jadą niestety z góry prosto, a mogło być ciekawie...


Testowy przez Wambierzyce jedzie? Chyba nie przecież napisane jest w harmonogramie Kłodzko-Roszyce
Obrazek
Avatar użytkownika
pemkowski
N3
 
Posty: 311
Dołączył(a): środa, 18 cze 2008, 20:31
Lokalizacja: Nowa Ruda

Postprzez Mociag » sobota, 26 wrz 2009, 21:19

Dzisiaj objechałem dwa OS + testowy i powiem wam, że ten testowy jest strasznie nudny. Same proste, oprócz ciekawej parti przy stawach przed Korytowem ( Duda tam wypakował w 2003 ) no i ciekawie będzie na końcówce OS'u na skrzyzowaniu między Korytowem a Roszycami.
http://www.youtube.com/videomotorsport Obrazek
Avatar użytkownika
Mociag
N3
 
Posty: 376
Dołączył(a): sobota, 4 paź 2008, 21:43
Lokalizacja: Kłodzko

Postprzez TGR » niedziela, 27 wrz 2009, 09:44

Są jakieś ciekawe miejsca na Dębowinie od strony mety?
Avatar użytkownika
TGR
A5
 
Posty: 601
Dołączył(a): wtorek, 27 sty 2009, 14:17
Lokalizacja: Trzebnica

Postprzez majster11 » niedziela, 27 wrz 2009, 09:55

Tak,jakieś 500m od mety jest taka jakby prawa 90,ale jest syf i jeszcze jest przejezdzana przez taki szczyt,w zeszlym roku tam stalem.Ruta i pare osiek mało co nie zaliczyli czyjegoś ogrodu,a jak jeszcze bedą jechać chłopaki z RPP to może być ciekawie :)
SIEKLUCKI GO!!!!
Avatar użytkownika
majster11
N3
 
Posty: 387
Dołączył(a): piątek, 24 kwi 2009, 14:30
Lokalizacja: Strzelin

Postprzez mulczas » niedziela, 27 wrz 2009, 10:23

Pogrzebałem trochę w moim archiwum i znalazłem kilka fotek z testowego, może kogoś natchnie, bo nie jest on wcale taki nudny, jak pisał Mociag. Bardzo często tamtędy jeżdżę jako kurier, więc mam obcykany każdy metr drogi :wink: Cały testowy zaczyna się zaraz za dawną Cegielnią "Leszczyną", a kończy na wyjeździe z Roszyc.

Po starcie coś dla fanów szybkich, dziurawych łuków. Po ok. 1,5- 2km spacerku od startu jedno z lepszych miejsc, spadanie ok. 200m dzidy w dół po nie najlepszym asfalcie, hamowanie P90 przez mostek. Zdjęcia nie najlepsze, jeszcze za czasów "głuptaków", ale widać o co chodzi :wink:

Obrazek

Tam właśnie w 2003 roku wypakował Duda, spadając w lewą stronę zaraz za mostkiem.

Obrazek

Później, na skrzyżowaniu Roszyc z Ruszowicami fajny podbijający L3 przez rozwidlenie dróg (Wurce latały tam na dwóch kołach). Najlepiej dojechać tu od Ruszowic (przez Bierkowice, Piszkowice lub od drugiej strony, czyli Niwy, Kamieńca) i zatrzymać się przy samej trasie (tam gdzie samochód Straży). Można również od mety zrobić mały spacerek, a tam fajna partia P3 do L3 przez mostek. Od startu tez można tam dojść bo cały odcinek liczy raptem kilka km...

Obrazek

Jeśli chodzi o piątek to tradycyjnie polecam Spaloną. Tym razem w dół, więc będzie ciekawie. Z "Wurca" polecam punkt 3, 4 i 5.
Do pkt. 3 bardzo fajny dojazd od Poręby, zdjęcie z zeszłego roku, w tym roku trasa biegnie odwrotnie, więc rękaw będzie szedł w dół :wink:

Obrazek

Kilkaset metrów dalej pkt. 4, a od mety spacerek pod górę i kultowe nawroty (pkt. 5).
Ciekawie zapowiada się też OS Międzylesie, ale nie było mi dane być na nim podczas rajdu (tylko testy), więc się nie wypowiadam.


W sobotę OS Dębowina i Sokołówka to również moje tereny, które objeżdżam często w pracy, więc o nich też może kilka słów
:wink:
Pkt. 1 (WRC) OS Dębowina jest bardzo dobrze opisany, nic dodać, nic ująć. Na uwagę zasługuje mostek w Młynowie (przed pkt. 1, najlepiej przejść się od startu lub dojechać do pkt. 1 od Wojborza i podążać pod prąd OS). Zdjęcie zrobione praktycznie z mostka (był za mną).

Obrazek

Kilkaset metrów bliżej fajne, ciasne zakręty lewy, prawy pomiędzy zabudowaniami. Szkoda, że os nie biegnie jak za dawnych, dobrych czasów między pkt. 1, a 2 przez krzyżówkę w Wojborzu :(

OS Sokołówka zaczyna się ciekawym wspinaniem pod górę, a na końcu P do L90 z możliwością cięcia, ale kto się odważy, nie wiem (ja próbowałem :wink: ). Następnie pkt. 1 (Wurc) czyli P90 przez przepust widoczny na zdjęciu (w tym roku jadą pod prąd i wjeżdżają od drugiej strony, czyli stamtąd, gdzie stoją auta kibiców, omijając Starków, z którego teraz najlepiej dojechać, czyli przez Krosnowice i wspomniany Starków). Miejsce średnio ciekawe ze względu na małą prędkość, bynajmniej w zeszłym roku.

Obrazek

Dużo lepsza partia to pkt. 2 (bardzo dobrze opisany w WRC). Trochę ciężko z dojściem, ale może być ciekawie, ponieważ P90 koło krzyża jest ciaśniejszy niż mogło by się wydawać (sam się kiedyś o tym przekonałem :wink: ). Zaraz za tym zakrętem zaczyna się spadanie i techniczny P do L w siodle. Wcześniej siodło przez mostek i co jakiś czas lewe, prawe 90 jak na zdjęciu poniżej (przypominam, że w tym roku jadą "pod prąd").

Obrazek

Bardzo ciekawie zapowiada się pkt. 4 tego odcinka, ale nie byłem jeszcze w tym miejscu, więc nie podpowiem.

Uff... ale się rozpisałem, co najmniej jak redaktor :wink: Jeśli chociaż jednej osobie naświetliło to sprawę miejscówek to się bardzo cieszę, w końcu to mój domowy rajd (mam nadzieję, że ktoś w podobny sposób poratuje mnie przed innymi rajdami :wink: ).
Teraz małe pytanie ode mnie, w jakich godzinach i kiedy jest testowy, bo jakoś mi to umknęło i nie mogę się doczytać?
Czy ktoś myślał coś o specjalnym kanale CB podczas rajdu?
Avatar użytkownika
mulczas
N2
 
Posty: 174
Dołączył(a): czwartek, 15 lut 2007, 19:59
Lokalizacja: Kłodzko

Postprzez mateuszkz » niedziela, 27 wrz 2009, 11:11

Super opis miejscówek zrobiłeś ;)

ODCINEK TESTOWY (SHAKEDOWN)
08 października 2009 r. – czwartek od godz.11:00 - 14:00
Odcinek Kłodzko Leszczyny ul. Zajęcza 20 – Roszyce – długość 3,92 km

Kanał CB by sie przydał ale jak to juz bywało na wielu rajdach nikt się na nim nie udzielał :?
Avatar użytkownika
mateuszkz
N3
 
Posty: 462
Dołączył(a): sobota, 27 sty 2007, 00:45
Lokalizacja: Kamieniec Ząbkowicki

Postprzez mulczas » niedziela, 27 wrz 2009, 18:31

Dzięki mateuszkz za info o testowym. Niestety w czwartek będę w pracy, ale postaram się szybciej skończyć lub zrobić sobie małą przerwę na śniadanie w okolicach Leszczyn :wink:
Kanał CB faktycznie mały niewypał, ale jeśli na "19" ktoś się odezwie to chętnie pogadam.

A wie ktoś coś może o testach przed rajdem? Nie wierzę, że nikt nie testuje...
Avatar użytkownika
mulczas
N2
 
Posty: 174
Dołączył(a): czwartek, 15 lut 2007, 19:59
Lokalizacja: Kłodzko

Postprzez Pasti » niedziela, 27 wrz 2009, 23:18

Już wiadomo że w Kłodzku nie zobaczymy Sołowowa ...
Jasiek
Avatar użytkownika
Pasti
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): poniedziałek, 23 kwi 2007, 09:10
Lokalizacja: Kłodzko

Postprzez dzik » niedziela, 27 wrz 2009, 23:45

Pasti napisał(a):Już wiadomo że w Kłodzku nie zobaczymy Sołowowa ...

Skad masz takie wiesci?

Jesli sam wymysliles to nie rozsiewaj plotek. Ostatnio bylo na forum ze Solek ma 2 auta jeden spec. asfaltowa a drugi szutrowa, wiec czemu mialby nie jechac ...
dzik
 
Posty: 25
Dołączył(a): sobota, 17 lut 2007, 21:23

Postprzez Pasti » niedziela, 27 wrz 2009, 23:55

W kalendarzu jego startów w RSMP kończy sezon na rajdzie Orlen :)
Jasiek
Avatar użytkownika
Pasti
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): poniedziałek, 23 kwi 2007, 09:10
Lokalizacja: Kłodzko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości