"nieprawidłowe" cięcie zakrętów przez czołówke RSM

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Postprzez kwiatkonen.pl » czwartek, 10 cze 2010, 13:30

Odnośnie BB obejrzyjcie sobie jego onboard
http://www.youtube.com/watch?v=KBX0xRSeBSk
Dokładnie od minuty 4.35 Z tego co widać tam by lewy opór przez kałużę. Zawodnicy którzy jechali przed nim założyli "ślad" przez pole i wyjeżdżając zza szczytu BB się zorientował i też pojechał tym śladem. Skrót taki sam jak zrobił Sołek w innym miejscu.
Jeśli wszystko jest pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz za wolno
kwiatkonen.pl
 
Posty: 26
Dołączył(a): czwartek, 26 cze 2008, 10:40


Postprzez dany » czwartek, 10 cze 2010, 13:38

Góral napisał(a):
pmk napisał(a):to ja dziękuję za takiego ducha sportu gdzie na każdym kroku czai się cfaniactwo i oszukaństwo


Piszę się "cwaniactwo". Niezgodne z duchem sportu jest wiec też wg Ciebie założenie slicka jeśli niebo jest zasnute chmurami, zostawienie zapasówki w serwisie czy zatankowanie auta "na zero".

Widać, że większość wypowiadających się nigdy nie jechała żadnego rajdu. Oczami zawodnika widzi sie tylko szanse na uzyskanie rezultatu, a to m.in. polega na cięciu i jest obarczone ryzykiem. Jak ktoś tej umiejętności nie ma to czas na szachy, tam jest pełny fair play.


Przejechałem kilka rajdów w życiu, również wspominany RP 2010 i proszę nie porównuj wyjęcia zapasu bądź tankowania na limit do takiej jazdy przez pole.No chyba że faktycznie źle rozumuję i czas przerzucić się na szachy.

Kwiatek-miejsce które opisałeś na onboardzie BB było jasne i czytelne już na zapoznaniu i wiadomo było że każdy będzie tam głęboko ciął, poza tym nie wjeżdżało się 20 metrów w pole ...

PS.zgadzam się z tym co napisał użytkownik sqr.
Avatar użytkownika
dany
N1
 
Posty: 72
Dołączył(a): piątek, 15 kwi 2005, 17:23
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez sqr » czwartek, 10 cze 2010, 14:04

dany, nie przetlumaczysz tego komus dla kogo to bylo wyprostowanie zakretu. Niech tak robią, spoko, na mecie i tak sa w glebokiej dupie czasowej :D
sqr
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 10:40

Postprzez Bad-i » czwartek, 10 cze 2010, 15:00

ictus napisał(a):bad-i lepiej powiedz gdzie bedziesz stal na nastepnym rajdzie to sobie to miejsce opiszemy "ciac pole przez kibicow"
EOT


Jedyne miejsce gdzie bede stał (mam nadzieje) to park serwisowy i tam mnie możesz spotkać (tak jak już wczesniej napisałem - zapraszam).

sqr napisał(a): na mecie i tak sa w glebokiej dupie czasowej :D


To może się pochwał gdzie Ty wtedy jesteś

:lol:
Bad-i
N3
 
Posty: 324
Dołączył(a): poniedziałek, 5 paź 2009, 17:21

Postprzez sqr » czwartek, 10 cze 2010, 16:21

Bad-i napisał(a):
sqr napisał(a): na mecie i tak sa w glebokiej dupie czasowej :D


To może się pochwał gdzie Ty wtedy jesteś

:lol:


Zawsze jestem przynajmniej 3 minuty przed toba, w normalnej walce na odcinkach, bez uzywania przecinek leśnych bo gdybym zaczal, to ludzie ogladajacy czasy pomysleliby zes mial awarie :D

Edit
przepraszam najmocniej za pomyłke :D
przejrzalem troche twoje niesamowite wystepy i bardzo mocno pomylilem sie z tymi 3 minutami... to bedzie gdzieś z 10 :D :D

zamiast szukac dziwnych ciec polecam odnalezienie rezerw w sobie
Ostatnio edytowano czwartek, 10 cze 2010, 17:21 przez sqr, łącznie edytowano 2 razy
sqr
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 10:40

Postprzez tomy halik » czwartek, 10 cze 2010, 16:43

Co innego jest przyciąć nawet o szerokośc samochodu zakret a czym innym jest przeleciec jak Sołowow i Kuchar w polowie łąki. Kiedyś przez przypadek podczas takiego skracanie przjedzie po kims kto akurat w tym miejscu bedzie sobie leżał na łące i pójdzie siedziec . Wtedy sie skonczy ta patologia i tyle. A takie sytuacje że np facet robi foty przy drodze a jego laska sobie lezy na kocyku i sie opala podczas RP są codziennościa. Kiedys dojdzie do tragedi i zas bedą wszyscy narzekac ze o radach pisze sie tylko w przypadku tragedii. Ogranijcie sie troche i spojrzcie na to moze z tej strony.
tomy halik
N3
 
Posty: 270
Dołączył(a): środa, 15 lut 2006, 13:03
Lokalizacja: zabrze

Postprzez speedyzxz » czwartek, 10 cze 2010, 17:22

tomy halik napisał(a):facet robi foty przy drodze a jego laska sobie lezy na kocyku i sie opala podczas RP są codziennościa

W chaszczach raczej się nie kładą, a poza tym ile takich jest zakrętów w rajdzie? Jeden, może 2, na polskim ewentualnie trochę więcej bo mniej drzew i lasów.
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Postprzez boss » czwartek, 10 cze 2010, 17:51

dwa ciekawe zdjęcia. Sołek atakował kolegę, musiał uciekać ile sił w nogach... na drugim zdjęciu widać ze w polu leżała niewiasta... dobrze że sołek nie postanowił przyciąć bardziej bo mogło by się to skończyć tragicznie. Rozumie cięcia... ale nie jazdę po polu... do tego wśród ludzi. Niech ktoś napisze do CRT prośbę o onboard z tego przejazdu.

ps. kolega żyje i ma się dobrze!


http://foto.rallyonline.pl/GALERIA/2010 ... yk/043.jpg

http://img10.imageshack.us/img10/645/p1070932j.jpg
Avatar użytkownika
boss
A5
 
Posty: 849
Dołączył(a): piątek, 5 maja 2006, 23:06

Postprzez laGadula » czwartek, 10 cze 2010, 17:52

Celem nadrzędnym zawodnika jest pokonanie odcinka specjalnego, jak najszybciej, zgodnie z trasą narysowaną w kratkach książki drogowej. Tego wymaga regulamin. Jeśli ktos "przycina" zakręt o kilka metrów, a nie jest zaznaczone "nie ciąć" w książce (a często są takie informacje) to od strony formalnej nie dopuścił się żadnego wykroczenia. A czy to w porządku od strony moralnej ? Nie mnie to oceniać. Wiem jedno, każdy kto odrobi lekcje na zapoznaniu, na rajdzie szutrowym, ma większe szanse niż Ci co nie odrobili. Tak było, jest i będzie.
Natomiast jeśli ktoś przejedzie oes nie zgodnie z informacją w ksiażce drogowej (czy to skróci czy wogóle ją pominie, czy się nawet pomyli) to wtedy powinien zostać ukarany. Co więcej, to samo dotyczy dojazdówek.
O co zatem lament ludzi którzy nie byli na rajdzie ? Albo nie wiedzą na czym polega "męska" rywalizacja ? Życie jest twarde i nawet pani w sklepie z cukierkami oszukuje.
laGadula
N2
 
Posty: 119
Dołączył(a): poniedziałek, 29 lis 2004, 22:02

Postprzez Albert(Zambrów) » czwartek, 10 cze 2010, 17:54

Panowie, jak zwykle na tym forum zawsze są jakies kłotnie o byle co. Zamiast myslęc jak zrobic zeby rajdy byly atrakcyjniejsze, bardziej medialne, zeby przyciagaly wiecej kibicow, to Wy o tym cięciu.

Cięcie było głebokie, ale czy komus stala sie krzywda? NIE. Nikogo nie przejechał, nikogo nie potracil, nikogo nie wystraszyl, poprostu pojechal tak jak uwazał. Czy to fair play zostawmy sędziom do rostrzygniecia. Tak IMHO to gdyby faktycznie byłoby to nielegalne, to film jest jako dowód na bazie którego mozna dac kare. Ale jednak ku niezadowoleniu kilku forumowiczów takiej kary nie dostał. Wniosek - cięcie było najnormalniej normalne.

Śmiesza mnie teksty typu ogarnij sie, albo spójrz na to z innej strony. Wiadomo każdy ma jakąś tam swóją wizję rajdów, jednemu pewne rzeczy pasuja drugiemu nie. Tak samo mi na przyklad nie pasuje, że ludzie którzy mają hajs jeżdzą w rajdach choc nie dokonca im to idzie, a naprawde utalentowani zawodnicy siedza w domach bo nie moga znaleźc budżetu. Co moge z tym zrobic? Kompletnie nic, bo poki sam tych pieniedzy nie zarobie to nikt mi ich nieda, takie są polskie realia. Ale jak jade na rajd to nie gadam, że o tamten to tu scial, tamten to ma takie a takie opony, tamten ma fajna pilotke, robie wszystko zeby byc jak najszybszym. I to jest prawdziwa idea tego sportu, wymagac najwiecej trzeba od siebie :!: :!: :!:

Po koniec powiem, napewno ta dyskusja sie na tym nie zakonczy, a teraz pomyslcie, zamiast sie kłocic o tym czy sołowow dobrze zrobił i o potencjalnych tego zagrożeniach, lepiej pomyslec co zrobic zeby samemu móc pojechac w takim rajdzie i skopac tyłki tym wszystkim "cfaniakom".

Pozdrawiam wszystkich prawdziwych kibiców rajdowych, którzy widzą coś wiecej niz tylko niedozwolone cięcie...
...każdy ponad każdym, wszyscy najmądrzejsi...

Rajdy wporzO!

Banasik Rally Team OGIEŃ :!:
Avatar użytkownika
Albert(Zambrów)
A6
 
Posty: 1350
Dołączył(a): czwartek, 28 sie 2003, 13:04
Lokalizacja: Zambrów

Postprzez Gracko » czwartek, 10 cze 2010, 19:06

no to Lagadula właśnie pokazał gdzie i dlaczego są nasze rajdy i nasze gwiazdy. Rozumiem Lagadula Twoje patrzenie na tą sprawe tylko dlatego że Pan Kuchar też po odrobieniu lekcji sciągał na sprawdzianach jakim są odcinki. Szkoda jednak ze oszukiwanie jest dla Ciebie normą i szkołą twardego życia a nie dać sie "wydymać" Pani w sklepie to męska rywalizacja. Myślę sobie że masz ostatnio możliwosć startować za granicą z Panem który jak potrktuje kiedyś rajdy na serio to nie będzie musiał się imać takich zagrywek bo ma to coś czego "buszujący w zbożu" nie mają.

Pewnie sie nigdy w tej kwestii nie porozumiemy bo wolałbym jeździć jak spierdoła ale czysto i zajmujac 10 miejsce w rajdzie wiedzieć że to jest moje 10 miejsce a nie tego kolegi z 11 miejsca którego wydymałem bo zaatakowałem winkiel między grillami skracając trase.

Życie bywa twarde ,ale rajdy to zabawa - więc nie widzę związku.

Mieszanie męskiej rywalizacji z oczywistym oszukiwaniem - coś Ci sie szanowny Panie chyba pomyliło.

Nie ma żadnego lamentu jedni bronią a inni piętnują takie zachowanie nic poza tym.

Jako kibica tego pięknego sportu nie interesują mnie Wasze ksiażki drogowe i zapiski w nich - często jeździmy przez całą Polske aby zobczyć tych wspaniałych męszczyzn w ich wspaniałych maszynach , nawet czasem trzeba zapłacić za bilet a później dostajemy taką "lipe" w wykonaniu czołówki i nie można nam o tym dyskutować ??
Gracko
A5
 
Posty: 639
Dołączył(a): poniedziałek, 24 sty 2005, 18:31
Lokalizacja: Gorlice - Kraków

Postprzez pmk » czwartek, 10 cze 2010, 19:16

Gracko napisał(a):Życie bywa twarde ,ale rajdy to zabawa - więc nie widzę związku.

Mieszanie męskiej rywalizacji z oczywistym oszukiwaniem - coś Ci sie szanowny Panie chyba pomyliło.

Jako kibica tego pięknego sportu nie interesują mnie Wasze ksiażki drogowe i zapiski w nich - często jeździmy przez całą Polske aby zobczyć tych wspaniałych męszczyzn w ich wspaniałych maszynach , nawet czasem trzeba zapłacić za bilet a później dostajemy taką "lipe" w wykonaniu czołówki i nie można nam o tym dyskutować ??


nic tylko przyklasnąć, popieram !
pmk
N1
 
Posty: 66
Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwi 2010, 11:08

Postprzez Bad-i » czwartek, 10 cze 2010, 19:17

Gracko napisał(a):
Jako kibica tego pięknego sportu nie interesują mnie Wasze ksiażki drogowe i zapiski w nich


Na to nic już zawodnicy nie poradzą, ale po raz kolejny napisze ze to nie jest "oszustwo". W kazdej dyscyplinie sportu, podkreslam w KAŻDEJ w ktorej są regulaminy i sędziowie oszustów się karze za uprawianie sportu niezgodne z jego przepisami.
Bad-i
N3
 
Posty: 324
Dołączył(a): poniedziałek, 5 paź 2009, 17:21

Postprzez laGadula » czwartek, 10 cze 2010, 19:32

Żenujący jest poziom dyskusji na tym forum. Za każdym razem żałuję że podejmuję temat. Próbowałem naświetlić sytuację, nikogo nie tłumacząc, ani nie wygłaszając swoich opini, a spotkałem się znowu z atakiem komputerowych pieniaczy, którzy nie siedzieli nigdy w rajdówce, na odcinku specjalnym, walcząc o tytuł. Pozdrawiam zatem. Poproszę adminstratora o usunięcie mojego konta. Bo nie mam już ochoty z co niektórymi rozmawiać. Zero zrozumienia i pojecia o rzeczywistości.

P.S. Czy tylko w Polsce tnie się gdzie popadnie i ile popadnie ? To pytanie retoryczne.
laGadula
N2
 
Posty: 119
Dołączył(a): poniedziałek, 29 lis 2004, 22:02

Postprzez Gracko » czwartek, 10 cze 2010, 19:39

Bad-i :)

Hamilton przez sędziów jest tak samo traktowany jak kierowca z końca stawki i słabego zespołu??

Poprostu są równi i równiejsi i nie zacznie mi się to nigdy podobać. Jestem dziwnie przekonany ze gdyby zrobił to ktoś inny,niżej rajdowo i finansowo sytuowany to kara by była a i paragraf by się znalazł.
Gracko
A5
 
Posty: 639
Dołączył(a): poniedziałek, 24 sty 2005, 18:31
Lokalizacja: Gorlice - Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości