5 Rajd Magurski

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Postprzez Góral » wtorek, 21 paź 2008, 20:33

Poniższe dane to moje opinie podbudowane własnymi obserwacjami, plotki i zasłyszane informacje, ale raczej wiarygodne.

Magurski - wylatuje i było to raczej pewne po tym wspaniałym pasztecie 3ci rok z rzędu. Trasy są tam super, ale nie tylko trasy o rajdzie stanowią. Może się znajdzie kiedyś jakaś inna ekipa, np. z Warszawy, która porzuci swoje autostrady i zrobi rajd tam? Byłoby fajnie.

Nie wiem co poza tym ma wylecieć z kalendarza, podejrzewam, że ustalenia będą trwały do lutego.

Słowacy nie mieli ostatnio zimowego rajdu. Nie sądzę, żeby to padło na Poprad z racji bliskości terminów edycji 2008 i 2009 oraz charakteru ich oesów. Choć całym sercem jestem za zrobieniem eliminacji łączonej, bo nasi zawodnicy będą mieli okazję zobaczyć jak wygląda prawdziwy rajd i jak może być sympatycznie. Nazwa Poprad powraca prawdopodobnie z tej racji, że już kiedyś ten rajd był eliminacją RSMP i starsi zawodnicy mają do niego sentyment. Mała dygresja - nazwa Tatry/Poprad zmieniała się bo baza rajdu była przenoszona z miasta Poprad (do 2000 bodajże) do Puchova, miejsca gdzie jest fabryka opon Matador, daleko trochę od Tatr ale nazwa została. Teraz znów rajd jest w Popradzie (tj. był w tym roku). Plotki dochodzące mnie przez góry mówią, że Czesi i Słowacy chcieliby zrobić wspólny rajd zimowy, a ze spodziewają się małej frekwencji nie obraziliby się gdybyśmy się im do tego biznesu dorzucili. W 2008 Czesi zrobili sobie zimowy z Austriakami, ale nie byli zadowoleni z racji kosztów i pewnych dziwnych zagrań sąsiadów, więc od 2009 rezygnują i chcą robić sami. Prawdopodobna jest lokalizacja słowacka, bo w Czechach o ile wiem obowiązuje całkowity zakaz stosowania kolców, a na Słowacji decyzja zależy od administratora drogi.
Jak wyjdzie - zobaczymy. Mam tylko nadzieję, że jak zrobią el. RSMP na Słowacji to będą ją robili w 100% Słowacy a nasi "działacze" dostaną zakaz wstępu do biura. Inaczej polscy młodzi zawodnicy nie będą mogli się przekonać, że obsługa biura rajdu potrafi być miła i nie czepiać się krzywo wykonanej fotografii.
"The only thing in the world worse than a fake Rolex is a real one" J. Clarkson
Avatar użytkownika
Góral
N2
 
Posty: 131
Dołączył(a): poniedziałek, 25 wrz 2006, 21:32


Postprzez b182 » środa, 22 paź 2008, 08:38

To może Magurski zrobić w lecie? Trasy też fajne by były latem.
Avatar użytkownika
b182
N2
 
Posty: 185
Dołączył(a): niedziela, 23 lis 2003, 10:26

Postprzez Gracko » środa, 22 paź 2008, 09:58

no to Rajduch Wam po części wyjaśnił kto i dlaczego chce się pozbyć magurskiego z RSMP - i nie chodzi tu o "pasztety"
Gracko
A5
 
Posty: 639
Dołączył(a): poniedziałek, 24 sty 2005, 18:31
Lokalizacja: Gorlice - Kraków

Postprzez Raven » środa, 22 paź 2008, 13:40

Magurski to najlepszy rajd w sezonie, oczywiście pomijam tu sprawy organizacyjne. Szkoda, że nie mamy szczęścia do rajdów po śniegu.

Mamy za to szczęście do polskiego piekiełka. Jak ktoś nie lubi kogoś, to mu dopieprzy, nie licząc się z tym, że psuje atmosferę i wkurza chyba 99% rajdowych kibiców.

Mam nadzieję, że Magurski się jednak odbędzie.
http://www.rallymadness.prv.pl - i wszystko jasne!
Avatar użytkownika
Raven
A6
 
Posty: 1715
Dołączył(a): niedziela, 4 sie 2002, 21:35

Postprzez Cogonieznajom » czwartek, 23 paź 2008, 14:13

bylem w gorlicach raz i naprawde swietne wspomnienia wywiozlem po rajdzie. jedyne co gniotlo to dojazdowki kompletnie zamkniete dla kibicow, ale o tym juz bylo.
chciaLBYM, W 2009 POJECHAC NA ZIMOWY i 3mam kciuki ze wszystko bedzie ok z tym rajdem...
Jeżeli szukasz pilota na KZK, KJS lub imprezę o podobnym charakterze z łódzkiego lub najbliższych okolic napisz PW, lub mail: aro1@o2.pl
Avatar użytkownika
Cogonieznajom
A6
 
Posty: 1917
Dołączył(a): piątek, 1 kwi 2005, 10:54
Lokalizacja: Łódź (dawniej Wałbrzych)

Postprzez Andrzej » czwartek, 23 paź 2008, 21:23

Wisły ma nie być, jak jeszcze Karkonoski wyleci to ja chyba naprawdę przestane jezdzić na rajdy.Z niecierpliwością czekam na argumenty jeśli tych rajdów nie będzie w RSMP.Coraz większy burdel :?
www.msg-rally.pl
Avatar użytkownika
Andrzej
A6
 
Posty: 1522
Dołączył(a): niedziela, 28 sie 2005, 18:41
Lokalizacja: Gliwice / Kraków

Postprzez ŁukaszŁuniewski » czwartek, 23 paź 2008, 22:16

Argumenty będą dwa: kasa i układy.
Avatar użytkownika
ŁukaszŁuniewski
A5
 
Posty: 594
Dołączył(a): czwartek, 17 kwi 2008, 11:50
Lokalizacja: Rościszów

Postprzez Gracko » środa, 5 lis 2008, 17:24

http://www.gorlice24.pl/sport/kolce-niezgody.html

posłuchajcie też co mówi Pan z PZM :)
Gracko
A5
 
Posty: 639
Dołączył(a): poniedziałek, 24 sty 2005, 18:31
Lokalizacja: Gorlice - Kraków

Postprzez bzyq » czwartek, 6 lis 2008, 06:02

nie no ... sorry, ale wybuchnąłem śmiechem ...
Edek z krainy kredek ;p
bzyq
A6
 
Posty: 1247
Dołączył(a): poniedziałek, 20 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Krosno

Postprzez G.R.E.G » czwartek, 6 lis 2008, 13:23

Się obudził "działacz" PZM, 3 miesiące przed rajdem, jak organizator magurskiego jest w trakcie dopinania pewnie ostatnich spraw.Trzeba było pomyśleć o tym zaraz po magurskim 07, w marcu albo kwietniu, byłby czas na załatwienie wszystkich zmian w przepisach.A prawda jest taka że chcieli co niektórzy udupić ten rajd to i sposób się znalazł.
Moje Produkcje http://rallymovies.xt.pl
To nie był five minus - Lechu K. :D
Avatar użytkownika
G.R.E.G
N2
 
Posty: 192
Dołączył(a): sobota, 27 maja 2006, 22:51
Lokalizacja: Krosno/Jasło

Postprzez krist » czwartek, 6 lis 2008, 15:39

Jak dla mnie to skandal, w udział tego pewnego pana z Rzeszowa nie wierze, myśle ze za dużo zrobił dla rajdów w regionie żeby nagle taki numer wykręcić, prędzej uwierze że działacze z Krakowa wycinają konkurencje żeby ich imprezy z kalendarza nie wyleciały. Szkoda tylko że najwyraźniej żadne merytoryczne oceny atrakcyjności i poziomu organizacji rajdów nie są brane pod uwagę. W Gorlicach było widac zapał miejscowych władz do organizacji, jak się im tą impreze zabierze i pozbawi na rok to może sie okazać że przerzucą się np. na konkurs skoków końskich i rajdom podziękują, będą się inaczej promować. I jak już PZMłotki łaskawie wrócą do tematu nie bądzie chetnych do organizacji. A szkoda bo zimowy rajd to jednak niepowtarzalna impreza. I chociaż czasem był bałagan to w sumie zawsze warto było tam przyjechac, zobaczyć kto daje rade po śliskim a kto ciota:)
krist
N3
 
Posty: 370
Dołączył(a): czwartek, 3 lip 2003, 13:45

Postprzez bzyq » środa, 12 lis 2008, 10:30

jeszcze chyba nie wszystko stracone. więcej info w późniejszym czasie, bo nie chce siać plotek
Edek z krainy kredek ;p
bzyq
A6
 
Posty: 1247
Dołączył(a): poniedziałek, 20 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Krosno

Postprzez @luki rally@ » poniedziałek, 24 lis 2008, 15:53

bzyq napisał(a):jeszcze chyba nie wszystko stracone. więcej info w późniejszym czasie, bo nie chce siać plotek


juz stracone...

i tak nam zniknela najbardziej widowiskowa runda rsmp..ehh :?
Avatar użytkownika
@luki rally@
N3
 
Posty: 252
Dołączył(a): poniedziałek, 11 cze 2007, 19:26

Postprzez Ice » poniedziałek, 24 lis 2008, 17:47

@luki rally@ napisał(a):
bzyq napisał(a):jeszcze chyba nie wszystko stracone. więcej info w późniejszym czasie, bo nie chce siać plotek


juz stracone...

i tak nam zniknela najbardziej widowiskowa runda rsmp..ehh :?


Oj szkoda, szkoda..
Avatar użytkownika
Ice
N1
 
Posty: 86
Dołączył(a): sobota, 13 sty 2007, 15:14

Postprzez Gracko » sobota, 10 sty 2009, 12:44

artykuł między innymi o tym czym był rajd magurski dla beskidu niskiego i jego społeczności

http://www.beskid-niski.pl/index.php?po ... lnosci/a8x

oby za rok sie udało
Gracko
A5
 
Posty: 639
Dołączył(a): poniedziałek, 24 sty 2005, 18:31
Lokalizacja: Gorlice - Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości