Najsłynniejsze OSy w RSMP

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Postprzez Cogonieznajom » środa, 11 maja 2005, 18:39

jasqo napisał(a):z elmotu jeszcze jest spadanie z gory w dziecmorowicach, dosc szeroko ale widzialem tam niezlego dacha, niepamietam kto to byl ale lecial przez krzak wielkimi fikolkami :D


jezeli chodzi o odcinek Dziecmorowice-Zagórze to polecam ostre spadanie do lasu i głębokie cięcie - zakręt rajdówki na pełnym ogniu!! :shock: To miejsce jest 100 metrów wyżej gdzie zginęli przed Sudeckim Ś.p.Korzanowski z pilotem :( Seria zakrętów z ostrej góry i wjazd do lasu-kto nie był polecam przyszły rok! To miejsce na tym odcinku opisało WRC jako "zakręt dla koneserów" :D
Jeżeli szukasz pilota na KZK, KJS lub imprezę o podobnym charakterze z łódzkiego lub najbliższych okolic napisz PW, lub mail: aro1@o2.pl
Avatar użytkownika
Cogonieznajom
A6
 
Posty: 1917
Dołączył(a): piątek, 1 kwi 2005, 10:54
Lokalizacja: Łódź (dawniej Wałbrzych)


Postprzez jasqo » środa, 11 maja 2005, 19:10

ale gdzie to dokladnie jest, w dziecmorowicach ?? niedzwiedzice ?? czy w jedlinie ??
Avatar użytkownika
jasqo
N1
 
Posty: 69
Dołączył(a): środa, 11 maja 2005, 15:37

Postprzez Arti » środa, 11 maja 2005, 19:35

DLa mnie najlpeszym OS-em jest ocinek rozgrywany na patelniach walimskich.

Poza tym OS Wlodowice-Swierki lub OS Swerki - Wlodowice nie daleko Nowej Rudy. Na tym wslasnie odcinku stawialem swoje pierwsze kroki podczas ogladania Rajdu Polski.

W ubieglym roku na tym oesie mialem przyjemnosc takze poczuc smak pilotowania Mistrza Polski z roku 2003 i zobaczyc jak to wszystko wyglada z wenwnatrz samochodu.
Avatar użytkownika
Arti
N3
 
Posty: 300
Dołączył(a): środa, 2 lip 2003, 11:08
Lokalizacja: Nowa Ruda

Postprzez PAT » środa, 11 maja 2005, 19:45

Moim ulubionym oesem w polsce jest Salmopol. Poza tym Karowa (pierwzy rajd w ¿yciu) i Dajtki-Kortowo (pierwsza hopa w ¿yciu :D )
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
PAT
Site Admin
 
Posty: 120
Dołączył(a): piątek, 29 kwi 2005, 02:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Łukasz » środa, 11 maja 2005, 19:51

Jak dla mnie to piękny jest odcinek Walim - Kamionki - jest tu dużo ciekawych zakrętów, partii i jest to odcinek na którym byłem po raz pierwszy.

Ponadto podoba mi się odcinek Derc (czy jakoś tak) z Kormorana - fajny gładki szuterek, fajne partie i ciekawie krajobrazowo.

Spalona z Polskiego też ciekawy odcinek.
Tommi Makinen - My name is Legend
Avatar użytkownika
Łukasz
N3
 
Posty: 497
Dołączył(a): sobota, 27 lis 2004, 20:28
Lokalizacja: Opole

Postprzez Cogonieznajom » środa, 11 maja 2005, 20:11

jasqo napisał(a):ale gdzie to dokladnie jest, w dziecmorowicach ?? niedzwiedzice ?? czy w jedlinie ??

Zjazd od strony Dziecmorowic w kierunku Zagórza-jakieś 200 metrów przed ośrodkiem letniskowym "Pod Lipą" (wjazd do lasu). Poznac łatwo po głębokim cieciu zakrętu po długim spadaniu "na łeb na szyje" :D

ps."Spalona z Polskiego też ciekawy odcinek." > ja tam bardziej kojarzę Spaloną z rajdu zimowego :)
Jeżeli szukasz pilota na KZK, KJS lub imprezę o podobnym charakterze z łódzkiego lub najbliższych okolic napisz PW, lub mail: aro1@o2.pl
Avatar użytkownika
Cogonieznajom
A6
 
Posty: 1917
Dołączył(a): piątek, 1 kwi 2005, 10:54
Lokalizacja: Łódź (dawniej Wałbrzych)

Postprzez stachniak14 » środa, 11 maja 2005, 20:17

orłowiec - złoty stok - cudenko piekne zakrety ale od smierci bublewicza juz nie jezdza tamtedy - szkoda
Paweł Stachniuk
stachniak14
A6
 
Posty: 1253
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2005, 13:19
Lokalizacja: Złoty Stok

Postprzez GrzegorzChyla » czwartek, 12 maja 2005, 08:08

Arti napisał(a):Poza tym OS Wlodowice-Swierki lub OS Swerki - Wlodowice nie daleko Nowej Rudy.


w 1993 jako szef zespołu ze Snijersem przyjechał Gilbert Staepelaere.
I on opowiadał mi, że w latach 60-tych czy 70-tych jak startował w Polskim to jechał ten oes. Tyle że to wtedy był jeszcze szuter :-)

Z kultowych miejsc dorzuciłbym jeszcze hopę koło Karłowa, na oesie Karłow - Radków. Niestety tam jest teraz park narodowy i oes nie chodzi...

z poza dolnego śląska to oczywiście Górki Wielkie...
a sięgając do historii to Salmopol. Zameczek, Żegocina-Młynne, jakiś Berest - Krzyżówka, i właśnie znalazłem na trasie Rajdu Polski z 1974 roku Targanice-Kocierz, z innej bajki szuter lasem bodajże X-Modliszów Złoty Las...

Grzegorz Chyła
GrzegorzChyla
N3
 
Posty: 378
Dołączył(a): środa, 20 sie 2003, 08:31
Lokalizacja: Wrocław / Pęgów

Postprzez Cogonieznajom » czwartek, 12 maja 2005, 09:13

GrzegorzChyla napisał(a):szuter lasem bodajże X-Modliszów Złoty Las...

oooo tak!! Też mi o tym opowiadano-a kiedys nawet próbowałem przejechać ten fragment po Złotym Lesie - mówie Wam bajka! Dokładnie, ten odcinek po lesie rozkładał nawet olsztyńskie szutry! niestety teraz droga jest już typowym leśnym szlakiem bez opcji na wjazd osobowym samochodem


ps.starajcie się nie wymieniać w postach kilkunastu odcinków specjalnych-tylko te, tak zwane "klasyki" :wink: Dzięki.
Jeżeli szukasz pilota na KZK, KJS lub imprezę o podobnym charakterze z łódzkiego lub najbliższych okolic napisz PW, lub mail: aro1@o2.pl
Avatar użytkownika
Cogonieznajom
A6
 
Posty: 1917
Dołączył(a): piątek, 1 kwi 2005, 10:54
Lokalizacja: Łódź (dawniej Wałbrzych)

Postprzez rak818 » czwartek, 12 maja 2005, 09:50

:D Zdecydowanie Czarna Góra z Sienną w dół. :D
Trasa A2 Świecko-Terespol - Najdłuższy w Europie tor wyścigowy ciężarówek
Avatar użytkownika
rak818
A5
 
Posty: 569
Dołączył(a): czwartek, 3 cze 2004, 10:40
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Kamińsky » czwartek, 12 maja 2005, 17:50

Jak dla mnie to jeszcze Michałkowa - Walim. A dokładniej spadanie do Walimia z Glinna, ostre napadnanie podbicie (tam gdzie Guzek w zeszłym roku wypakował) potem zakręt przez wybjający szczyt i prawy 90 do lasu. W tym roku fajnie zamiatał tam Typa na 1 przejeździe w niedzielę.

A z moich stron to jeszcze:
Kozaki (Kozakowice) wąska, szybko, miejscami nierówno i technicznie:)
Avatar użytkownika
Kamińsky
N3
 
Posty: 202
Dołączył(a): środa, 17 gru 2003, 12:44
Lokalizacja: Brenna

Postprzez GrzegorzChyla » piątek, 13 maja 2005, 08:03

Łukasz napisał(a):Spalona z Polskiego też ciekawy odcinek.


oj, tak... zwłaszcza jak się pamięta że kawałek od schroniska w dół (przez łąki i potem przez las w stronę leśniczówki Młoty) został wyasfaltowany specjalnie po to żeby można było rajd puścić...
GrzegorzChyla
N3
 
Posty: 378
Dołączył(a): środa, 20 sie 2003, 08:31
Lokalizacja: Wrocław / Pęgów

Postprzez sumo » piątek, 13 maja 2005, 09:52

Kamińsky napisał(a):

A z moich stron to jeszcze:
Kozaki (Kozakowice) wąska, szybko, miejscami nierówno i technicznie:)


czy chodzi o oes Ustroń - Kozakowice ? Czy sie myle?

W kazdym razie, bosko jest.

A pamietasz moze z 10 lat temu, gdy wlasnie w tamtych okolicach smigala obklejona Toyota Celica ? (nie pamietam czy byla z klatka, czy bez, ale chodzila jak rajdowka). Ci kolesie czesto przyjezdzali na gore Chełm do Goleszowa. Zawsze bylem ciekaw, kto to byl - czy jakas zaloga, czy kibice?
sumo
N4
 
Posty: 2110
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 20:56

Postprzez Ajwen » piątek, 13 maja 2005, 17:33

Arti napisał(a):DLa mnie najlpeszym OS-em jest ocinek rozgrywany na patelniach walimskich.

Poza tym OS Wlodowice-Swierki lub OS Swerki - Wlodowice nie daleko Nowej Rudy. Na tym wslasnie odcinku stawialem swoje pierwsze kroki podczas ogladania Rajdu Polski.

W ubieglym roku na tym oesie mialem przyjemnosc takze poczuc smak pilotowania Mistrza Polski z roku 2003 i zobaczyc jak to wszystko wyglada z wenwnatrz samochodu.


Nic dodać,nic ująć....szczególnie eski w Sokolicy :D
Ajwen
 
Posty: 23
Dołączył(a): czwartek, 9 wrz 2004, 19:57
Lokalizacja: Nowa Ruda

Postprzez Gucio » piątek, 13 maja 2005, 23:48

jasqo napisał(a):kiedys pamietam na rajdzie polski byl oes kolo Sobutki- fajne trasy wogole tam sa.

ten oes prowadził z sobótki przez sulistrowiczki, a nazywał sie Tompadła :D:D
Pamiętam jak Bruno Thiry by mnie w sobótce rozjechał swoja xsarą KitCar na nawrocie w sobótce gdzie potem lecieli na góre na parking, a potem w strone sulistrowiczek :D
Z moich wspomnień jeszcze jest fragment oesu z Witoszowa dolnego do...(nie pamiętam, ale chyba wojbórz)A najciekawszymi to chyba są Walimskie kostki i cały wzdłóż zalewu w Lubachowie i pod tama te patelnie..... :roll: :roll: :shock: :shock:
Avatar użytkownika
Gucio
S2000
 
Posty: 3508
Dołączył(a): poniedziałek, 2 maja 2005, 23:54
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości