Rajd Świdnicki-Krause 2014

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Świdnicki-Krause 2014

Postprzez padre-mk3 » niedziela, 13 kwi 2014, 22:14

1-spadanie do Zagorza Slaskiego z Niedzwiedzicy
2-droga z Walimia do Sierpnicy,miejscowka tuz przed "zatoczka" w Sierpnicy jakies 400/500 metrow za zjazdem na Osowk
www.racebook.pl/polishmotorclub
Avatar użytkownika
padre-mk3
A5
 
Posty: 761
Dołączył(a): piątek, 21 kwi 2006, 10:01


Re: Rajd Świdnicki-Krause 2014

Postprzez Jarek55511 » niedziela, 13 kwi 2014, 22:19

radek_wrc napisał(a):
Jarek55511 napisał(a):No to mój filmik z I Etapu https://www.youtube.com/watch?v=oFGlFiR ... RfQ_6rbnwA


Pierszwe i drugie ujęcie tego filmiku - co to są za miejsca???!!! :?:

Spadanie do Zagórza Śląskiego a drugie w Sierpnicy :wink:
Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Re: Rajd Świdnicki-Krause 2014

Postprzez Zajcev » poniedziałek, 14 kwi 2014, 09:49

Drugi rajd i kolejny raz bardzo dobra jazda Tomka Kasperczyka, hmm i gdzie teraz jesteście? hm? :roll:
Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow

Re: Rajd Świdnicki-Krause 2014

Postprzez gregortest » poniedziałek, 14 kwi 2014, 11:01

Drugi rajd i kolejny raz bardzo dobra jazda Tomka Kasperczyka, hmm i gdzie teraz jesteście? hm?

Co tzn bardzo dobra ?
Że nie pie...
czy Że dojechał.
Czy że przyjmuje ponad 1 sek na km ?
Oczywiście , przyznaję trzyma i nie szaleje, po prostu nie przeszkadza fieście jechać.
Zobaczymy co będzie dalej.
Chyba ktoś go wystudził.
A może ośka to nie było to ?
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10

Re: Rajd Świdnicki-Krause 2014

Postprzez Motulski » poniedziałek, 14 kwi 2014, 11:35

Na skromnego ;)

https://www.youtube.com/watch?v=Uxl3nh30d5U

Rajd jako rajd nawet ok, ale klimat jaki na nim panował był jednym z lepszych od kilku lat :wink:
http://oesrecords.pl/rajdy/
Avatar użytkownika
Motulski
A5
 
Posty: 989
Dołączył(a): sobota, 29 mar 2008, 17:17
Lokalizacja: Głuszyca/Walim

Re: Rajd Świdnicki-Krause 2014

Postprzez pablo0109 » poniedziałek, 14 kwi 2014, 11:46

Rajd udany;) bardzo fajny klimat którego mi brakowało ostatnio;) pozdro dla Motulskiego i Łukasza za spoko klimat i wspomnienia
rajdowe dozobaczenia na kolejnych rajdach
Avatar użytkownika
pablo0109
N2
 
Posty: 178
Dołączył(a): niedziela, 26 kwi 2009, 23:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Rajd Świdnicki-Krause 2014

Postprzez kostek45 » poniedziałek, 14 kwi 2014, 12:04

https://www.youtube.com/watch?v=tvS0nouZmI4 Butvilas
https://www.youtube.com/watch?v=lfeDpfZ_V3c Typa
https://www.youtube.com/watch?v=jmqlTypJQjU jeden zakręt, kilka ratowań i dzwonów

Rajd w porządku, pogoda okej. Czołówka fajnie szło, kilka osiek też robiło robotę.
Wielki minus dla policji za organizację przy parkingach na dojazdówkach na OS. Auta kazali parkować po 2km od trasy a po drodze na miejscówkę pełno wolnych miejsc.

Kiewrel - ktoś kojarzy gościa? Ja rozumiem, że jak ktoś ma kasę to mu nikt jeździć nie zabroni ale to był jakiś dramat.
Mąsior - to Evo jakieś trafne, czy driver nie ogarnia sprzętu?
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica

Re: Rajd Świdnicki-Krause 2014

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 14 kwi 2014, 12:23

No to kilka słów od mnie, przed wszystkim przyłączę się do poprzedników z opinią że rajd bardzo udany - gdyby jeszcze konfiguracja niedzielna była trochę mniej oklepana to była by bajka (no może żeby jeszcze testowy był w drugą stronę - ale spokojnie pomału :) ). O dziwo w tym roku zarówno safety jak i panowie mundurowi pokojowo nastawieni, mocno wyrozumiali i ugodowi (przynajmniej z tymi z którymi my mieliśmy do czynienia) więc bez zbędnej nerwówki - wiosenny klimat udzielał się wszystkim.
Na przyszłe edycje kolejna ciekawa miejscówka znaleziona (w zasadzie to chyba jedna z najciekawszych na ElŚwi na jakich byłem) czyli spadanie w Niedźwiedzicy przez wieś z dojściem do prawego 90 w wąski asfalt - bardzo szybko z dwoma solidnymi wybiciami - Kuchar z Grzybem czterema kołami w górze - więc każdy przejazd wzbudzał wielkie emocje (postaram się później może jakiś krótki filmik wrzucić).
Drugi dzień to partie na których nigdy nie byłem na pierwszym os, emocji mniej ale też ciekawie.
Rzecz którą zauważyłem to chyba jakaś "nowa świeżość" u nas (nie liczę szutrów) ale po zakończeniu sobotniego etapu postanowiliśmy odcinkiem przejechać się do Walimia na Patelnie, w trakcie przejazdu moim oczom ukazał się niecodzienny widok "Panów" zamiatających cięcia/itp, myślałem ze to przypadek ale w niedziele jadąc na Przełęcz Walimską na Michałkowej w zasadzie nie było śladu po rajdzie - czyżby organizator postanowił trochę bardziej zadbać i dopieścić mieszkańców ?? w zasadzie to chyba dlatego też był takie długie przerwy między pętlami i drogi otwierane między nimi bo dość dużo osób (nie tylko kibiców) korzystało z tego udogodnienia.
W kwestii sportowej kto był ten widział wiec za dużo nie ma co pisać, Chuchał w oczach wielu był faworytem więc nie zawiódł, Grzyb tu osobiście się pomyliłem bo nie stawiałem na niego, QHR standardowo jak to za zwyczaj na swoich terenach, po Rzeźniku spodziewałem się znacznie więcej tak samo jak po Czopiku który dość mocno zawodzi, Oleksowicz na swoim poziomie choć w miejscach w których stałem bardzo agresywnie, odnośnie Kasperczyka to jak na drugi start tym samochodem - solidny występ i miejscami widać że też "gość nie pęka"
Pozdro dla wszystkich forumowiczów poznanych i spotkanych na rajdzie.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Świdnicki-Krause 2014

Postprzez Motulski » poniedziałek, 14 kwi 2014, 12:49

Dzięki Mad Max i pablo0109 za weekend. Jak się uda to do zobaczenia na Karkonoskim ;)
http://oesrecords.pl/rajdy/
Avatar użytkownika
Motulski
A5
 
Posty: 989
Dołączył(a): sobota, 29 mar 2008, 17:17
Lokalizacja: Głuszyca/Walim

Re: Rajd Świdnicki-Krause 2014

Postprzez SOKÓŁ » poniedziałek, 14 kwi 2014, 12:53

gregortest napisał(a):
Drugi rajd i kolejny raz bardzo dobra jazda Tomka Kasperczyka, hmm i gdzie teraz jesteście? hm?

Co tzn bardzo dobra ?
Że nie pie...
czy Że dojechał.
Czy że przyjmuje ponad 1 sek na km ?
Oczywiście , przyznaję trzyma i nie szaleje, po prostu nie przeszkadza fieście jechać.
Zobaczymy co będzie dalej.
Chyba ktoś go wystudził.
A może ośka to nie było to ?


Jak można zobaczyć z wypowiedzi Tomka uczy się i po 2 rajdach w R5 jest zadowolony.
https://www.youtube.com/watch?v=oNvyeKcrG_c
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: Rajd Świdnicki-Krause 2014

Postprzez Hubertos » poniedziałek, 14 kwi 2014, 16:12

To był mój pierwszy Elmot i oceniam go bardzo dobrze. Trasy, mimo że oklepane to bardzo mi się spodobały. Fajnie, że na trasie było sporo kibiców i nie widziałem zbyt dużo chamówy (nawet na patelniach). Zabezpieczenie było naprawdę nie najgorsze, a praca safety i policji była wg mnie najlepsza jaką widziałem do tej pory na polskich rajdach (dla mnie to bardzo ważne). Udało się zobaczyć bardzo wiele OSów, miałem kilka fajnych miejscówek. Wizualnie cała czołówka bardzo mi się podobały, 208 i Fiesty też dobrze sobie radziły. Miałem też okazję uciekać przed Marcinem Schefflerem na testowym, na szczęście nic się nie stało. Mam nadzieję, że Elmot na stale zagości w moim kalendarzu wyjazdów. Pozdrowienia dla napotkanych na trasie i w serwisie. Do zobaczenia!
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: Rajd Świdnicki-Krause 2014

Postprzez chicken89 » poniedziałek, 14 kwi 2014, 16:28

Nasza załoga zakończyła rajd w ten oto przykry sposób
https://www.youtube.com/watch?v=McU0wRtQT5Q
Avatar użytkownika
chicken89
N2
 
Posty: 116
Dołączył(a): poniedziałek, 4 kwi 2011, 21:13

Re: Rajd Świdnicki-Krause 2014

Postprzez sebaWRC » poniedziałek, 14 kwi 2014, 17:39

Dla Mnie Świdnicki również na plus.Piątek to dwa przejazdy spędzone na lewym 90,gdzie przechodzili z kostki na asfalt,ciekawa miejscówka,parę grubych "wejść" w tą 90,czołówka mega przechodziła.Sobota to dzień na os 3/5.Najpierw miejsce przy mostku na spadaniu do Zagórza,fajnie,że wróciła ta miejscówka,bo mega pozytywne wrażenia z niej są,fajny widok,praktycznie od samego początku spadania,jak się dobrze stanęło,Oleksowicz mega przeszedł,reszta też szybko,Lewandowski zaliczył małego dzwona na spadaniu,ale kibice wypchnęli go.Później meeeega przerwa (można było skoczyć do Maca w Świdnicy i wrócić :D).No i drugi przejazd miejscówka średnia,wybrana tak z marszu,stanęliśmy na takim "rondzie" w Zagórzu.Większość na okrągło,no ale nie ma co się dziwić,taka specyfika miejscówki,jednak małe urozmaicenie,gdy Gacek zmieniał koło przy nas i Rusin zamielił kołem przez całe to rondo,swoją drogą najbardziej widowiskowy ten rusin ze wszystkich driverów BMW wg mnie,szkoda ze zaliczył dzwona.Niedziela to dwa przejazdy na lewym kostkowym nawrocie na spadaniu do walimia.Pierwszy przejazd był bardziej widowiskowy,mokra kostka była powodem wielu ciekawych boków,w większości zawodników RPP.Drugi przejazd już po suchym,dlatego widowiskowość troszkę spadła,ale ogólnie spoko rajdzik.

Co do kierowców to oczywiście wielkie graty dla Siemanki :D ! dobre tempo Oleksowicza,szkoda troszkę Habaja i Rzeźnika.Kasperczyk bardzo ładnie,widać w niektórych partiach,ze odstaje od czołówki,ale to dopiero drugi start,życzę mu jak najlepiej.Szkoda,ze Gagacki nie wystartował w niedziele,on często ma problemy,często czasowo nie widać,żeby tam wojował,ale jak dla mnie najbardziej widowiskowo z eNkowiczów jeździ,fakt,że nie ma ich wielu,ale nie mówie tylko o tegorocznych zmaganiach.Jeśli już przy enkowiczach jesteśmy,to bardzo słabo Mąsior,nie wiem,oby to sie poprawiło,bo jak na razie nie radzi sobie w tym aucie kompletnie.Ogryzek też po tych wszystkich dzwonach troszkę zwolnił,to widać,ale dobrze,bo już są efekty,jest meta przynajmniej.Kiewrel cóż...najsłabiej z całej stawki chyba (RSMP jak i RPP).Virnik ładnie,ale moim zdaniem,to nie to co pokazywał jeszcze pare lat temu.Kramar też efektownie i szybko.Szkoda,ze Płachytka tak szybko odpadł,bo to jego Proto pobudzało chyba wszystkich,mega banan na twarzy podczas jego przejazdów,oby nie zwątpił i pojawił się na Karkonoskim.
www.youtube.com/user/kajto13
www.facebook.com/DominikaMorkaPhotography
Avatar użytkownika
sebaWRC
A5
 
Posty: 582
Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 23:17
Lokalizacja: Strzelin

Re: Rajd Świdnicki-Krause 2014

Postprzez andrew88 » poniedziałek, 14 kwi 2014, 19:50

chicken89 szkoda, że nie dojechaliście do mety, na Karkonoskim będziecie?
Jak dla mnie każda z załóg w BMW robiła świetne widowisko, fajnie, że tacy kierowcy też jeżdżą :)
Virnik moim zdaniem najbardziej widowiskowo pojechał na testowym i pierwszym przejeździe Podlesie-Walim (dla mnie osobiście akcja rajdu, stoi sobie człowiek przy lekkim łuku kilkanaście metrów od ostrzejszego zakrętu to się spodziewa, że koło niego rajdówki już będą jechać spokojnie prosto, a tu wpada Virnik i pierwszy zakręt jak można się było domyślać idzie poślizgiem, ale przerzuca tył M3 na drugą stronę drogi i pokonuje lekki łuk bokiem niemal wyjeżdżając tylnymi kołami na pobocze, aż odruchowo odskoczyłem do tyłu :D , w jednej chwili znalazłem się w chmurze piasku, w butach też go poczułem :) ). Świetna sprawa, więcej takich przejazdów.
Szymon Rusin najlepsze wrażenie zrobił na ostatnim rondzie prologu podczas pierwszego przejazdu, tu przebił nawet Virnika. Niewiele mniej fantazji zabrakło na opisywanym powyżej fragmencie Michałkowej :)
Marcin Opałka najładniej za to pokonał ostatni nawrót przed patelniami walimskimi na drugim przejeździe w niedzielę - pełny bok :) , ciekaw byłem czy lepiej to zrobi czarne BMW, ale się niestety nie doczekałem. Teraz już wiem dlaczego :(
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Rajd Świdnicki-Krause 2014

Postprzez chicken89 » poniedziałek, 14 kwi 2014, 20:08

Szymon mówił, że na Karkonoski auto będzie zobione. Tylko nie wiemy jeszcze z kim Szymek pojedzie, bo szwagier(Paweł Ferdek) raczej w terminie Karkonoskiego nie będzie mógł wystartować. Dobrze, że auto da się naprawić i koszt odbudowy nie będzie tak duży na jaki po obejrzeniu filmu mogłoby się wydawać:)
Avatar użytkownika
chicken89
N2
 
Posty: 116
Dołączył(a): poniedziałek, 4 kwi 2011, 21:13

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 32 gości