Zakaz WRC

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Postprzez psz » środa, 12 lis 2003, 18:20

"Kazdy moze prawda krytykowac, a mam wrazenie panie, ze ta krytyka nikomu nie podoba sie tu. Wiec dlatego z punktu majac na uwadze, ze ewentualne slowa krytyki moga byc, tak nalezy zrobic, azeby tej krytyki nie bylo, tylko aplauz i zaakceptowanie" ;-)

Teraz serio: w koncu doszedlem do wniosku, ze zakaz wrc bedzie bardzo sluszny. Na S1600 nie licze, licze za to na plejade lancerow. A teraz, zeby nie namieszac, napisze sobie w punktach, jak to widze ;-)

1. Red. naczelny wrc w jednym ze wstepniakow ostro krytykowal zakaz wrc, bo, jak twierdzil, to gwiazdy i najmocniejsze auta przyciagaja media i kibicow. Ale, jak juz bedzie zakaz, to najmocniejszym autem bedzie wlasnie lancer. Jesli tylko do lancerow wsiadzie kilku znanych zawodnikow, to z rozglosem nie powinnno byc problemu. Wielu rajdowych laikow znow bedzie mowic "O, Holek znowu jezdi", "Kuzaj to, ten caly Kulig tamto, a jezdzi taki Sztuka, kumpel Malysza" itd. :D

2. Co do widowiskowosci: fakt, na suchym lancer jest w porownaniu z wrc czy S1600 nudnawy, jednak... Wrc jechalo w tym roku jedno, a kierowcow, ktorzy jezdza lancerem cholernie widowiskowo, nierzadko bardziej niz wrc, jest kilku! Stec, Turski (no nie na nawrotach, ale gdzie indziej to hoho!), HERBA (marzy mi sie jego powrot...) i jeszcze paru pewnie sie znajdzie kozakow....

3. A zacieta rywalizacja to nie przyciaga mediow???? W tym roku niewiele bylo do relacjonowania...

4. Cieszy mnie powrto F2, ale tez nie licze na jakis wysyp tych osiek... Zwlaszcza, ze starsze z nich (np. golf po Kucharze) stracily juz homologacje (mam racje? poprawcie mnie jak co, bo nie pasuje mi w tym omencie t oclio Stefaniuka - albo ono jest nowsze od tego golfa, albo mozna uzywac przeterminowanych autek juz unas...)
Ale z drugiej strony, to w Czechach jezdzi masa bardzo mocnych 2-litrowych A-grup, nie tylko KC, jezdi tam cala masa nissanow almera czy octavii, wszystkie te autka sa b. szybkie... Zreszta zapytajcie Krisa WRC, jakie sa koszty wypozyczenia mocnej A-grupowej oski w Czechahc, no Krzysiu, to ja sie teraz pytam, powiedz nam, tak w porownaniu z lanceram? ;-)

GLoWa dO gÓRRRY! :D
pozdrawiam!
"měl bych se smát ale mám úsměv Mikymauze"
Avatar użytkownika
psz
A5
 
Posty: 671
Dołączył(a): piątek, 21 mar 2003, 15:32
Lokalizacja: Siemianowice Śl.


Postprzez Sergiey » środa, 12 lis 2003, 18:29

W sumie to dobrze ze zakazali WRC - walka sie wyrowna - wiecej kierowcow bedzie miało szanse an tytuł. Szkoda tylko efektu , ale cóż ;))

Wprowadzenie klasyfikacji F2 - szkoda ze ją kiedys wycofali - teraz wątpie aby w dobie S1600 ktoś zdecydował sie na starty "wiertarką" tym bardziej ciężko będzie o silna grupę konkurentów w A7. Ale na odcinkach bedzie ciekawiej.

Suma summarum. W końcu coś się poruszyło, PZM wytrącił si e z marazmu i może ta sytuacja podratuje dramat polskich rajdów
gg://1569993 Gadu-Gadu
---
Auto racing, bull fighting, and mountain climbing are the only real sports ... all others are games.
Ernest Hemingway
Avatar użytkownika
Sergiey
A5
 
Posty: 594
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:43
Lokalizacja: Kraków-Żory

Postprzez munieck » środa, 12 lis 2003, 18:35

Hyh, teraz gazeta WRC bedzie musiala zmienic nazwe :lol:
Nie sztuka zabic muche na przedniej szybie. Na bocznej juz tak :-)
Avatar użytkownika
munieck
N3
 
Posty: 420
Dołączył(a): środa, 12 lis 2003, 17:11
Lokalizacja: Śląsk/Nowy Sacz

Zakaz WRC

Postprzez Loki » środa, 12 lis 2003, 18:37

Z jednej strony dobrze że nie bedzie WRC bo skończy sie teatr jednego aktora (no może poza Kormoranem ale to był wyjątek) rywalizacja będzie bardziej wyrównana i ciekawsza. No ale po co rajd Nikon dajcie spokój Szanowni Panowie z Komisji Rajdowej przestańcie organizować rajdy tylko i wyłącznie na południu Polski Po tych samych trasach. Przecież Rajd Bałtyku w tym roku zebrał pochwały może należałoby zainteresowac się tamtymi rejonami, więcej rajdów szutrowych.
Loki
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa, 12 lis 2003, 18:18

Postprzez mototom » środa, 12 lis 2003, 18:38

Na N4 albo puchar pezota :D
Avatar użytkownika
mototom
A6
 
Posty: 1996
Dołączył(a): środa, 4 gru 2002, 22:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez tomas » środa, 12 lis 2003, 18:39

Płaczka nie zobaczymy w Fabii TDi :( chyba, że zamontują mniejszy silnik ;)
pozdrawiam.
brawura to nie odwaga - (c) extreme.pl | gg:6662113
Avatar użytkownika
tomas
A5
 
Posty: 803
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2003, 22:33
Lokalizacja: Józefów

Postprzez munieck » środa, 12 lis 2003, 18:44

tomas napisał(a):Płaczka nie zobaczymy w Fabii TDi :( chyba, że zamontują mniejszy silnik ;)


Dlaczego :?: Nie lapie sie do N2 :?:

Tak w ogole mam pytanie, czy N2 to do 2l bez turba, czy turbo dozwolone :?:
Nie sztuka zabic muche na przedniej szybie. Na bocznej juz tak :-)
Avatar użytkownika
munieck
N3
 
Posty: 420
Dołączył(a): środa, 12 lis 2003, 17:11
Lokalizacja: Śląsk/Nowy Sacz

Postprzez munieck » środa, 12 lis 2003, 18:44

Znaczy sie F2 :twisted:
Nie sztuka zabic muche na przedniej szybie. Na bocznej juz tak :-)
Avatar użytkownika
munieck
N3
 
Posty: 420
Dołączył(a): środa, 12 lis 2003, 17:11
Lokalizacja: Śląsk/Nowy Sacz

Postprzez golden » środa, 12 lis 2003, 18:45

a co mi tam - nie musze zostawiac kasy na rajdach elmot czy rzeszowski bedziemy kase zostawiali w czechach/slowacji :twisted: na tatrach czy innych sumavach
a panowie zoabczycie, nic sie nie ruszy - bedzie walka o tytuł MP miedzy Lubiakiem, a Sołowowem....
Avatar użytkownika
golden
A6
 
Posty: 1230
Dołączył(a): poniedziałek, 26 sie 2002, 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez nocman » środa, 12 lis 2003, 18:52

mototom napisał(a):Chyba nie wierzysz, że nagle sie zrobi multum aut F2? Te całe S1600 kosztują dużo więcej niż lancery.


Może nie multum, ale trochę tych wózków w Polsce było swego czasu i może parę z nich zostanie powyciąganych z garaży.

r.
--r.
nocman
 
Posty: 7
Dołączył(a): środa, 12 lis 2003, 18:46
Lokalizacja: Łódź

Postprzez nocman » środa, 12 lis 2003, 19:03

GrzesiekWRC napisał(a):Rajd bez WRCa będzie delikatnie mówiąc beznadziejny.


A rajd z jednym WRC-em daje nadzieję? Bo dla mnie szczerze mówiąc to jest dopiero kicha, jak się okazuje, że na starcie (przynajmniej teoretycznie) już wiadomo, kto wygra.

Jeśli chodzi o Polske to szerze mówiąc większość z nich jeździła by oglądnąć choć jedno auto klasy WRC, a teraz co ????


Może teraz będziemy oglądać walkę? Będziemy mogli sprawdzić, czy X albo Y nadal będą lepsi, czy też ich siła tkwiła w aucie WRC. Do tego na asfaltach F2 będzie się mocno dobierać do zadku AWD-om.

W 2001 roku


Może to zabrzmi strasznie nieciekawie i osobiście, ale w 2001 to miałem dobrze płatną pracę, dostałem jeszcze lepszą i czyniłem dużo fajnych planów na przyszłość. A teraz jest 2003 i kombinuję, czy 2004 będzie lepszy, czy też gorszy, czy też absolutnie denny, a jedyna impreza samochodowa, na jakiej oglądanie będzie mnie stać, to lokalne ,,wyścigi'' mistrzów prostej, bo mam tam całkiem blisko. Jeszcze nie zauważyłeś, że jaka gospodarka, takie rajdy?

--r.
--r.
nocman
 
Posty: 7
Dołączył(a): środa, 12 lis 2003, 18:46
Lokalizacja: Łódź

Postprzez 555 » środa, 12 lis 2003, 19:06

Dla mnie ten zakaz jest jedna z lepszych decyzji jaka ostatnio podjal PZM.
Tak jak powiedzial psz. Jakie media przyciagnal dyscypline sportu gdzie wynik jest z gory ustalony?. Raczej zadna i niestety to moglismy zaobserwowac szczegolnie w tym roku :( . (Mowiac o grupie N4) Inna rzecz - nawet samych sponsorow bardziej bedzie interesowala walka o MP, niz wiedzac z gory, ze sa auta mocniejsze ( A8 ) i walka o mistrza bedzie tylko w eNce. W przyszlym roku napewno walka o miano najlepszego bedzie o wiele ciekawsza niz w tegorocznym cyklu. Nie bedzie juz tylko 1-2 zawodnikow, a 5 i wiecej. Kalendarz jest wiadomy i zapewne zacznie sie jak i w tym roku od Elmotu, wiec zalogi beda mialy czas na zebranie budzetu.
DAMY RADE :!:
Janusz Kulig...na zawsze w sercach kibicow.
Avatar użytkownika
555
N1
 
Posty: 74
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 16:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez niki » środa, 12 lis 2003, 19:10

klasa F2 to samochody do 2 litrow pojemności bez trubo czyli A7. A fabia TDI lapie sie do klasy A8 - powyzej 2 litrow bo ma turbo :)

czyzby frycz zostal mistrzem polski 2004 ??
Avatar użytkownika
niki
 
Posty: 15
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 19:58
Lokalizacja: Lublin/Kraków

Postprzez munieck » środa, 12 lis 2003, 19:15

niki napisał(a):czyzby frycz zostal mistrzem polski 2004 ??


Jezeli nie pojedzie w JWRC, to stawian na Sebe w RSMP :)
Nie sztuka zabic muche na przedniej szybie. Na bocznej juz tak :-)
Avatar użytkownika
munieck
N3
 
Posty: 420
Dołączył(a): środa, 12 lis 2003, 17:11
Lokalizacja: Śląsk/Nowy Sacz

Postprzez samer_wrc » środa, 12 lis 2003, 19:45

Nowe przepisy sa super!

F2 sa to wspaniale auta, ale wcale nie takie tanie , takie Maxi KitCar kosztuje ok 90tys funtow , a czy takim autem bedize mozna wygrac z duzo tanszym miskiem evo7 ? Chyba tak , Frycz na Rzeszowskim pokazal ze da sie (chodz jechal 1.6 ze zweszka na dolocie 6cm tzw s1660 a nie 2.0 bez zweszki na dolocie tzw F2)

Widze ze duzo osob wypowiada sie ze nie bedzie jezdzic na RSMP na ogladare bo nie bedzie WRC i dobrze! , po co tacy na trasach rajdowych? Tylko przejadzie WRC i juz schodza z odcinkow robiac straszne zamieszanie. Na rajdach pozostana maniacy rajdowi a nie osoby szukajace adrenaliny stajac na krawedzi drogi czekajac na WRC

Nikt nie nazeka ze w WSMP nie ma Formuly 1


Pozdrawiam
Avatar użytkownika
samer_wrc
N3
 
Posty: 466
Dołączył(a): sobota, 31 maja 2003, 17:26
Lokalizacja: Opole

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości