24 Rajd Dolnośląski 2014

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: 24 Rajd Dolnośląski 2014

Postprzez jarexcc » piątek, 17 paź 2014, 18:43

Tak liczy się fura nawet świętej pamięci Marian Bublewicz wygrywał autem, może trzeba powielić powielić pomysł czechów na 2015r i olać jak oni FIA
Avatar użytkownika
jarexcc
A5
 
Posty: 604
Dołączył(a): poniedziałek, 31 sty 2005, 10:10
Lokalizacja: Cieszyn/Kostkowice


Re: 24 Rajd Dolnośląski 2014

Postprzez wanderer » piątek, 17 paź 2014, 18:52

d-z rallyfans napisał(a):Ok, mogę zrozumieć problemy budżetowe, ale sorry taki mamy klimat obecnie w rajdach i to w dużej części przez samych zawodników, sami nakręcili ten wyścig zbrojeń. W tym sezonie zaczął Chuchała i już na Karkonoskim płakał że ma problemy z kasą, więc trzeba było się mocno zastanowić Wojtusiu przed sezonem a nie porywać się na R5. Grzyb i Habaj bronili się przed R5 do póki mogli, niestety w przyszłym sezonie lepiej nie będzie, Habaj kupił R5 na własność więc reszta chcąc walczyć o tytuł też będzie myśleć o R5 i obawiam się że może być tak że kto nie będzie miał kasy na taki sprzęt to sobie odpuści RSMP.

No i rajdy mają reklamę taką jakiej nie potrzeba http://m.interia.pl/motoryzacja/news,nId,1537649

Interia to jeszcze istnieje? Kogo obchodzi ta portaloza?

Habaj, to zdaje się wypożycza auto z Rallytechnology, A co do Chuchały, to źle, że chce się rozwijać? Po co mu kolejny tytuł mistrza Polski w grupie N, gdy nie ma tam żadnej konkurencji? W S2000 też nie opłaca się wkładać kasy, bo auto tej klasy jest trudniejsze w ustawieniu i wcale nie znowu takie tańsze. A poza tym, jak C-Rally wyszło z propozycją startów Fiestą, więc coś tam pewnie na początku dołożyli. Więc Chuchała pewnie miał wybór r5 albo nic.

Ja mam nadzieję, że w przyszłym roku uda znaleźć się jakiegoś solidnego sponsora. Może Lotos? I może nie będzie to RSMP tylko może jakieś połączone starty w JWRC albo JuniorCup w ERC.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: 24 Rajd Dolnośląski 2014

Postprzez Gracko » piątek, 17 paź 2014, 19:05

Interia interesuje sponsorów.
Gracko
A5
 
Posty: 639
Dołączył(a): poniedziałek, 24 sty 2005, 18:31
Lokalizacja: Gorlice - Kraków

Re: 24 Rajd Dolnośląski 2014

Postprzez DonCorrado » piątek, 17 paź 2014, 19:05

Nie siedza az tak w tych Polskich realiach, ale chyba pewne kroki to organizator RSMP chyba powinien tez poczynic, ale na niego raczej nie mozna liczyc.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: 24 Rajd Dolnośląski 2014

Postprzez d-z rallyfans » piątek, 17 paź 2014, 19:07

wanderer napisał(a):
d-z rallyfans napisał(a):Ok, mogę zrozumieć problemy budżetowe, ale sorry taki mamy klimat obecnie w rajdach i to w dużej części przez samych zawodników, sami nakręcili ten wyścig zbrojeń. W tym sezonie zaczął Chuchała i już na Karkonoskim płakał że ma problemy z kasą, więc trzeba było się mocno zastanowić Wojtusiu przed sezonem a nie porywać się na R5. Grzyb i Habaj bronili się przed R5 do póki mogli, niestety w przyszłym sezonie lepiej nie będzie, Habaj kupił R5 na własność więc reszta chcąc walczyć o tytuł też będzie myśleć o R5 i obawiam się że może być tak że kto nie będzie miał kasy na taki sprzęt to sobie odpuści RSMP.

No i rajdy mają reklamę taką jakiej nie potrzeba http://m.interia.pl/motoryzacja/news,nId,1537649

Interia to jeszcze istnieje? Kogo obchodzi ta portaloza?

Habaj, to zdaje się wypożycza auto z Rallytechnology, A co do Chuchały, to źle, że chce się rozwijać? Po co mu kolejny tytuł mistrza Polski w grupie N, gdy nie ma tam żadnej konkurencji? W S2000 też nie opłaca się wkładać kasy, bo auto tej klasy jest trudniejsze w ustawieniu i wcale nie znowu takie tańsze. A poza tym, jak C-Rally wyszło z propozycją startów Fiestą, więc coś tam pewnie na początku dołożyli. Więc Chuchała pewnie miał wybór r5 albo nic.

Ja mam nadzieję, że w przyszłym roku uda znaleźć się jakiegoś solidnego sponsora. Może Lotos? I może nie będzie to RSMP tylko może jakieś połączone starty w JWRC albo JuniorCup w ERC.


Ciebie, mnie, może nie obchodzi ale news idzie w świat i nie zachęca potencjalnych sponsorów.
Co do Chuchały to nie mówię o ence tylko R4 którą Kajetanowicz potrafił zdobywać MP walcząc z S2000.
Habaj kupił R5 http://rajdy.autoklub.pl/news/habaj-kup ... e-r5,55747 a RT tylko serwisuje.
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: 24 Rajd Dolnośląski 2014

Postprzez delgadoWRX » piątek, 17 paź 2014, 19:09

Witam Panowie, jestem nowy choc na OSach juz moze sie widzielismy...

Nie ma co cisnac Wojtka, ze drogie auto na sezon itp... chlopak sie meczyl ale tytul ma. Generalnie fajna twarz w RSMP i niech sobie radzi. Szkoda, ze Rajdy w polsce to totalna nisza od czasow Holka, Kuzaja, Kuliga... Ale mysle, ze to sie zmieni.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
delgadoWRX
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek, 9 cze 2014, 12:22

Re: 24 Rajd Dolnośląski 2014

Postprzez kuba.es » piątek, 17 paź 2014, 19:16

Zdecydowanie zgadzam się, że ten wyścig zbrojeń był niepotrzebny. Skoro jednak już do niego doszło i w tym rajdzie karty zostały rozdane, to ciężko dziwić się Grześkowi i Wojtkowi, że jednak przeliczają wszystko na chłodno. Takie mamy obecnie realia niestety. W połączeniu z brakiem kilku innych czołowych zawodników, Dolnośląski wygląda jak wygląda.
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty - dla szybkich kierowców." - Colin McRae
Avatar użytkownika
kuba.es
N3
 
Posty: 402
Dołączył(a): czwartek, 27 sty 2011, 12:07

Re: 24 Rajd Dolnośląski 2014

Postprzez d-z rallyfans » piątek, 17 paź 2014, 19:27

Właśnie chłodna kalkulacja to powinna zadziałać przed sezonem, ale jest jak jest i trudno.
Z drugiej strony współczuję Wojtkowi bo wjazd na rampe mety i świętowanie tytułu z całym zespołem oraz kibicami to musi być coś wielkiego a to niestety ominie wszystkich.
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: 24 Rajd Dolnośląski 2014

Postprzez kuba.es » piątek, 17 paź 2014, 19:33

Grzesiek dość długo bronił się przed R5 ale w obecnych realiach takie auto zaczyna być niezbędne do walki w czubie. Trudno powiedzieć kto zaczął ten wyścig zbrojeń ale z całą pewnością można powiedzieć że był to strzał w kolano.
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty - dla szybkich kierowców." - Colin McRae
Avatar użytkownika
kuba.es
N3
 
Posty: 402
Dołączył(a): czwartek, 27 sty 2011, 12:07

Re: 24 Rajd Dolnośląski 2014

Postprzez wanderer » piątek, 17 paź 2014, 19:47

d-z rallyfans napisał(a):Właśnie chłodna kalkulacja to powinna zadziałać przed sezonem, ale jest jak jest i trudno.

Ale jak dostał propozycję od C-Rally, to co, miał ją odrzucić? Innych opcji raczej nie było. Zdecydowali się na to co jest, a potem jakoś to będzie i tak właśnie jest, że poważnych sponsorów nie ma i się oszczędza gdzie się da.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: 24 Rajd Dolnośląski 2014

Postprzez d-z rallyfans » piątek, 17 paź 2014, 19:59

wanderer napisał(a):
d-z rallyfans napisał(a):Właśnie chłodna kalkulacja to powinna zadziałać przed sezonem, ale jest jak jest i trudno.

Ale jak dostał propozycję od C-Rally, to co, miał ją odrzucić? Innych opcji raczej nie było. Zdecydowali się na to co jest, a potem jakoś to będzie i tak właśnie jest, że poważnych sponsorów nie ma i się oszczędza gdzie się da.


Jak się nie ma miedzi to się na dupie siedzi :lol: :lol: :lol:
A tak na poważnie to patrząc na to obecnie to pewnie że nie, bo ma tytuł MP, ale kto wie czy by nie wystarczyła do tego tańsza Impreza R4.

Drażni mnie to że mimo że jest krucho z kasą to czołówka cały czas podnosi poprzeczkę sprzętową, a jeszcze bardziej drażni mnie późniejsze jęczenie że brakuje budżetu.
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: 24 Rajd Dolnośląski 2014

Postprzez wanderer » piątek, 17 paź 2014, 20:31

d-z rallyfans napisał(a):Jak się nie ma miedzi to się na dupie siedzi :lol: :lol: :lol:
A tak na poważnie to patrząc na to obecnie to pewnie że nie, bo ma tytuł MP, ale kto wie czy by nie wystarczyła do tego tańsza Impreza R4.

Drażni mnie to że mimo że jest krucho z kasą to czołówka cały czas podnosi poprzeczkę sprzętową, a jeszcze bardziej drażni mnie późniejsze jęczenie że brakuje budżetu.


Jedni podnoszą poprzeczkę, bo ich stać, a inni narzekają. I tak na koniec okazuje się, że ci pierwsi są z tyłu.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: 24 Rajd Dolnośląski 2014

Postprzez viper » piątek, 17 paź 2014, 20:41

Smutne to jest tylko to,moze ta czołówka jeździ tak naprawdę za własne pieniądze. Nie żal mi nikogo to wydaje z własnych, żal mi tylko tego ze nie ma alternatywy dla tych co nie maja kwoty rzędu kilkuset tysięcy na r2 a co dopiero r5. Chuchala tez by niczego nie ugrały jak by domowy budżet nie został uruchomiony. Dzisiejsza sytuacja to tylko apogeum chorej sytuacji w polskich rajdach, a recepta wbrew pozorom jest taka prosta.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: 24 Rajd Dolnośląski 2014

Postprzez stachniak14 » piątek, 17 paź 2014, 21:19

Ktoś ma listy startowe na jutro?

edit - są już na stronie jak coś
Ostatnio edytowano piątek, 17 paź 2014, 22:02 przez stachniak14, łącznie edytowano 1 raz
Paweł Stachniuk
stachniak14
A6
 
Posty: 1253
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2005, 13:19
Lokalizacja: Złoty Stok

Re: 24 Rajd Dolnośląski 2014

Postprzez gregortest » piątek, 17 paź 2014, 21:54

Tak naprawdę jeszcze parę miesięcy temu żaden z nich nie był pewien, czy budżet pozwoli na pełny sezon, szczególnie w tak drogim aucie jak R5.

Już przed mówcy napisali.
Po jasna cholerę ładują od metra kasy w R5 ??
To że to jes tstrzał w kolano, to małe miki.
Kto na tym cierpi - kibice, dzisiejsza sytuacja idealnie wpasowywuje się ten temat.
Jak jeden bogaty od tygrysa, bez talentu z drugim bogatym też bez talentu od podzespołow z półki, mają ochotę na R5, to niech kupują i wydają szmal.
Obstawiam, że i tak chłopaki w dobrych R4 zrobili by im z d...u jesień średniowiecza.
Niech na imprezie po rajdzie, przy gorzale porozmawiają na temat przyszłego sezonu.
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 5 gości