RSMP 2020

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: RSMP 2020

Postprzez Mad Max » czwartek, 28 lis 2019, 10:52

Kruk napisał(a):Mad Max dowiedzielibyśmy się kto miał rację gdyby Rajd Polski był eliminacją ME ale nie odbywał by się na szutrze.
A czego byś się chciał dowiedzieć ?? Jeśli 90% imprez w Polsce jest po asfalcie to na pewno frekwencja w asfaltowym rajdzie będzie większa, ale co to ma do rzeczy, w związku z tym od czego zaczęła się nasza dyskusja ??

Hubertos napisał(a):Na innych rajdach dojazdów nie są wcale mniejsze, np. Rzeszowski, Nadwiślański, czy Polski. Długość dojazdówek tak naprawdę nie powinna być większym problemem. Myślałem, że kierowcom chodzi o to, żeby jechać po jak najatrakcyjniejszych odcinkach.
Zwariowałeś ?? wiesz ile trzeba by dołożyć czasu i pieniędzy żeby dobrze to upalić ?? :wink: :wink: wink:
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa


Re: RSMP 2020

Postprzez Kruk » czwartek, 28 lis 2019, 15:22

Mad Max napisał(a):
Kruk napisał(a):Mad Max dowiedzielibyśmy się kto miał rację gdyby Rajd Polski był eliminacją ME ale nie odbywał by się na szutrze.
A czego byś się chciał dowiedzieć ?? Jeśli 90% imprez w Polsce jest po asfalcie to na pewno frekwencja w asfaltowym rajdzie będzie większa, ale co to ma do rzeczy, w związku z tym od czego zaczęła się nasza dyskusja ??

Wtedy jasno było by widać, czy ci których poprzednio wymieniałem i pewnie kolejne nazwiska, startują w RP bo jest eliminacją ME, czy dlatego, bo lubią jeździć po szutrach i nie zależy im żeby móc się pochwalić, że wystartowali w eliminacji ME :D . Pan Stolarski startuje tylko na szutrach. Pan Staniszewski też od wielu lat tylko szutry, nawet okręgówki i jakieś zabawy dla amatorów.
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: RSMP 2020

Postprzez Mad Max » czwartek, 28 lis 2019, 15:54

Przypomnę Ci tylko że Rajd Rzeszowski przez dwa lata był w ERC i jakoś tych nazwisk na liście zgłoszeń nie znalazłem - z wyjątkiem Kołtuna który jeździ najbardziej regularnie ze wszystkich oraz Kalinowskiego który potwierdza wyjątek od reguły - listy zgłoszeń na asfaltowy Rzeszowski ERC też jakoś nie powalały porównując z szutrowym Polskim ERC.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: RSMP 2020

Postprzez adamlen » poniedziałek, 9 gru 2019, 19:58

https://pl.motorsport.com/rsmp/news/sub ... c/4608526/

Szkoda, zawsze mieli talent do wyszukiwania młodych, szybkich kierowców.

SUBARU - dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie w rajdach.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: RSMP 2020

Postprzez trebor » poniedziałek, 9 gru 2019, 22:41

adamlen napisał(a):https://pl.motorsport.com/rsmp/news/subaru-poland-rally-team-konczy-dzialalnosc/4608526/

Szkoda, zawsze mieli talent do wyszukiwania młodych, szybkich kierowców.

SUBARU - dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie w rajdach.


Ciekawe co z Gregułą?
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: RSMP 2020

Postprzez Mic_123 » wtorek, 10 gru 2019, 16:25

Szkoda ze sie wycofuja jeden z wiekszych zespolow, ale w/g mnie jasno przedstawili argumenty, w klasie raczej posucha, na generalke nie da rady, do tego promocja rajdow minimalna.
Widocznie nie spinalo sie to wszystko. Ciekawe kto furki wykupi i czy bedzie w PL smigac.

Chociaz najladniejsze Subaru byly w polowie lat 90tych (za czasow Colina, Carlosa), moze jeszcze do historykow wroca wspierajac ktoras z zalog, zakladam ze zdecydowanie mniejsza kasa bylaby potrzebna, a ekspozycja logo taka sama.
Mic_123
N3
 
Posty: 241
Dołączył(a): piątek, 12 kwi 2013, 15:07

Re: RSMP 2020

Postprzez Bad-i » czwartek, 19 gru 2019, 20:16

Bad-i
N3
 
Posty: 324
Dołączył(a): poniedziałek, 5 paź 2009, 17:21

Re: RSMP 2020

Postprzez andrew88 » piątek, 20 gru 2019, 10:26

Bardzo jestem ciekaw co zastąpi Rajd Dolnośląski. Terminowo blisko jest Wisła, więc może ta impreza lub reaktywacja Arłamowa?
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: RSMP 2020

Postprzez Bad-i » wtorek, 21 sty 2020, 16:07

Bad-i
N3
 
Posty: 324
Dołączył(a): poniedziałek, 5 paź 2009, 17:21

Re: RSMP 2020

Postprzez Kruk » wtorek, 21 sty 2020, 22:50

Tegoroczny regulamin kilka ciekawych informacji zawiera.W klasie HR2 dopuszczone są samochody WRC, w których homologacja zakończyła się przed datą 31 grudnia 2012 roku. Łapią się tutaj wszystkie starsze WRC łącznie z Fabią i Lancerem.

Na plus można zaliczyć powołanie wreszcie Pucharu Debiutanta. Z siedmiu eliminacji RSMP Pucharem objęte są cztery. Żeby zostać sklasyfikowanym trzeba wystartować w dwóch. Idea całkiem słuszna tylko znalazłem jedno ale.... szkoda, że pominięto pilota. Jeśli dobrze zrozumiałem zapisy regulaminu to w przypadku kiedy cała załoga rozpoczyna przygodę z rajdami na poziomie RSMP to w momencie końcowego sukcesu w danym sezonie jedynie korzyści uzyskuje kierowca :roll: :? . To może powinno się zmienić nazwę na np. Puchar Kierowców Debiutantów.

Nie rozumiem też sensu podwójnego BK1 a także utworzenia Przedsezonowego Badania Kontrolnego skoro nie upoważnia do całkowitego pominięcia badania kontrolnego danego rajdu w sezonie. W dniu startu do rajdu będzie konieczność odbycia plombowania i ważenia samochodu.

Zmiana punktacji też chyba nie przyniesie oczekiwanych efektów. Listy startowe są jak wszyscy widzą przeraźliwie krótkie. Skoro pierwszych piętnastu na dostawać punkty to finał będzie taki, że kibice będą oglądać dojeżdżanie do mety a nie ściganie się z czasem i rywalami :roll: . Chcąc przyciągnąć do startów więcej załóg wydaje mi się że lepszy efekt był by gdyby obniżono radykalnie koszty uczestnictwa. Dużo niższe wpisowe, mniej rygorystyczne wymogi, skrócenie trwania rajdu itd.

Na koniec pytanie do zawodników, mechaników albo ludzi bardziej technicznie zaznajomionych z tematem. Tłumacząc z języka ichniejszego na nasze co kryje się pod sformułowaniem "wzmocnienie czołowe przednie i tylne" ?. Dotyczy to nadwozia samochodów klas Open 4WD i Open 2WD.
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: RSMP 2020

Postprzez speedyzxz » wtorek, 21 sty 2020, 23:54

Kruk napisał(a):Zmiana punktacji też chyba nie przyniesie oczekiwanych efektów. Listy startowe są jak wszyscy widzą przeraźliwie krótkie. Skoro pierwszych piętnastu na dostawać punkty to finał będzie taki, że kibice będą oglądać dojeżdżanie do mety a nie ściganie się z czasem i rywalami :roll:
Wg mnie, może przynieść pozytywne skutki. Przykładowo, jak załoga spadnie w okolice 15 miejsca to nadal będzie się jej opłacało atakować, bo jeżeli ugra 2-3 pozycje, będzie miała realnie korzyści w punktacji. Co więcej, teraz punkty za 5 miejsce to ponad połowa punktów za wygraną, a wcześniej było to 40% punktów. Taka forma mniej premiuje zwycięzców rajdów, przez co walka o tytuł powinna być otwarta dłużej (choćby matematycznie)
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: RSMP 2020

Postprzez SOKÓŁ » środa, 22 sty 2020, 13:22

Dziwią mnie te Koszyce.Płacz był że wpisowe na Dolnośląski drogie bo kilometrów nawalone,a tym czasem przeskok w opcję Euro :wink: Tylko Polski punktowany x2 więc jest to jakiś plus że może być walka do końca tylko czy będzie komu :lol:
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: RSMP 2020

Postprzez Aro90 » środa, 22 sty 2020, 13:48

speedyzxz napisał(a):
Kruk napisał(a):Zmiana punktacji też chyba nie przyniesie oczekiwanych efektów. Listy startowe są jak wszyscy widzą przeraźliwie krótkie. Skoro pierwszych piętnastu na dostawać punkty to finał będzie taki, że kibice będą oglądać dojeżdżanie do mety a nie ściganie się z czasem i rywalami :roll:
Wg mnie, może przynieść pozytywne skutki. Przykładowo, jak załoga spadnie w okolice 15 miejsca to nadal będzie się jej opłacało atakować, bo jeżeli ugra 2-3 pozycje, będzie miała realnie korzyści w punktacji. Co więcej, teraz punkty za 5 miejsce to ponad połowa punktów za wygraną, a wcześniej było to 40% punktów. Taka forma mniej premiuje zwycięzców rajdów, przez co walka o tytuł powinna być otwarta dłużej (choćby matematycznie)


Po pierwsze dobrze że punktacja została ujednolicona. Kiedyś rozkminiałem jak to wygląda w różnych krajach i na kilkanaście przykładów ciężko było trafić dwa takie same sposoby premiowania. :wink:
Wygląda na to że w WRC zostaje po staremu a szkoda. Było by ciekawiej gdyby punktacja wyglądała jak w Mistrzostwach Europy. Dodatkowe punkty za każdy z etapów, w zeszłym sezonie zawodnicy z ERC mocno walczyli o każdy etap
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: RSMP 2020

Postprzez jaro_gt » środa, 22 sty 2020, 21:50

Nie rozumiem o co chodzi z tym BK.
Badanie kontrolne (BK1) oraz montaż GPS na czas trwania rajdu - tak było do tej pory, odbywało się ono przed rajdem. Więc w jakim celu będzie powtórne badanie kontrolne 1 (BK1) ??
I kiedy niby ono ma się odbywać, w trakcie trwania rajdu ?
jaro_gt
 
Posty: 36
Dołączył(a): sobota, 26 mar 2016, 18:38

Re: RSMP 2020

Postprzez Kruk » czwartek, 23 sty 2020, 00:48

Jeśli wszystkie wymienione w regulaminie elementy, które muszą pojawić się na każdym rajdzie są wymienione w kolejności w jakiej mają się odbywać to drugie BK1 zaraz po pierwszym BK1 jest ... kompletnie bez sensu :roll: . Boją się, że jakaś załoga przed testowym zdemontuje gaśnicę z systemu gaśniczego :roll: ? Drugie BK1 mogło by mieć jakiś wątpliwy sens między testowym a ceremonią startu albo między ceremonią startu a startem do rajdu. Tylko po co wtedy wynalazek o nazwie park zamknięty :roll: . Nadal nie mogę zrozumieć jaki ma być sens dublowania BK1? W trakcie trwania rajdu jest to niewykonalne, bo to kilka godzin jeśli wszyscy mają być powtórnie przebadani. Jeśli tylko wybrani np. losowo spośród uczestników rajdu, to ponownie nie rozumiem jaki ma być tego sens?

Moją uwagę zwróciła informacja o montowaniu GPS-u w samochodach używanych do zapoznania z trasą :lol: . Nie słyszałem żeby obecnie ktoś opowiadał że to już bywało stosowane. A może to drugie BK1 jest po to żeby zamontować w rajdówkach Gps-y wcześniej wymontowane z samochodów zapoznania po zakończeniu zapoznania. Załoga w samochodzie zapoznawczym z zamontowanym gps-em zapoznaje się z trasą. W tym czasie przedstawiciel zespołu odbywa BK1 rajdówki. Po zakończeniu zapoznania gps jest demontowany i odbywa się ponowne BK1 żeby zamontować zdemontowane uprzednio urządzenia gps w rajdówkach. Ale bym się uśmiał gdyby okazało się, że właśnie po to wymyślili drugie BK1 :lol: :lol: :lol: .
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron