wyposażenie bezpieczeństwa a .....

Wszystko co dotyczy rajdowej III ligi

Moderatorzy: SebaSTI, Beret

wyposażenie bezpieczeństwa a .....

Postprzez sim_on » czwartek, 30 cze 2011, 00:53

.... jazda bez pomiaru czasu w RPP.
pytanie do osob, ktore cos wiedza i startowały juz na końcu stawki w RPP, czy wyposażenie bezpieczenstwa, chodzi mi głównie o gaśnice, czyli tak jak w regulaminie ligi jedziemy z 2 gasnicami po 2kg czy z systemem tak jak w regulaminie RPP??

pozdrawiam
Avatar użytkownika
sim_on
 
Posty: 40
Dołączył(a): wtorek, 8 wrz 2009, 22:38
Lokalizacja: kraków


Postprzez Beret » czwartek, 30 cze 2011, 01:47

tak, obowiazuje wyposazenie bezpieczenstwa samochodu i osobistego jak w 3L. znaczy sie utracone homologacje, 2 gasnice, brak bielizny
nindża nie moze byc mientka

MIEJSCE NA TWOJA REKLAME

www.bwyszkowski.pl
www.codrivers.fora.pl

Obrazek
Avatar użytkownika
Beret
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 19 lut 2005, 22:58
Lokalizacja: wawa-piaseczno

Postprzez skateman » czwartek, 30 cze 2011, 15:53

pamiętaj też o oponach ze znaczkiem "E".
skateman
A6
 
Posty: 1468
Dołączył(a): wtorek, 15 mar 2005, 14:16
Lokalizacja: Kłodzko/Podzamek

Postprzez sim_on » czwartek, 30 cze 2011, 19:26

dzieki za odpowiedzi,
to moze teraz jeszcze jedno pytanie odnosnie tych gasnic, tak zeby nie zakladac nowego.
Czy zamocowanie gasnic pod nogami (czyt. tuz przy fotelach zalogi) nie bedzie sprawialo problemow na bk?? Czy moze jedna gasnica w bagazniku a druga pod fotelem pilota?? moze laickie pytania ale nie chcialbym zaliczyc wtopy:P
pozdrawiam
Avatar użytkownika
sim_on
 
Posty: 40
Dołączył(a): wtorek, 8 wrz 2009, 22:38
Lokalizacja: kraków

Postprzez qbus » czwartek, 30 cze 2011, 21:21

7.3.6) Wszystkie gaśnice muszą być odpowiednio zabezpieczone. Ich zamocowania
muszą wytrzymać opóźnienie 25 g.
Ponadto, dopuszcza się tylko zamocowania z metalowej taśmy z metalowym zapięciem
(co najmniej dwoma) umożliwiającym szybkie wyjęcie gaśnicy.
7.3.7) Gaśnice muszą być łatwo dostępne dla kierowcy i pilota.


Czyli wg. mnie nie mogą być w bagażniku.
"Janusz żyje wśród nas. My kibice nigdy o Nim nie zapomnimy."
www.racingshop.pl
Avatar użytkownika
qbus
S1600
 
Posty: 2756
Dołączył(a): poniedziałek, 9 cze 2003, 14:49
Lokalizacja: Myślenice

Postprzez bzyq » czwartek, 30 cze 2011, 22:17

z ciekawostek dodam, że od tego roku nie może być to zapinka na tzw. klips, tylko muszą to byc metalowe taśmy zabezpieczane śrubą min. 8.8. Szczerze przyznam, nigdzie nie doczytałem się takowego przepisu, niemniej jednak ostatnio na BK zasugerowali, że takowy przepis wszedł w życie od początku roku.

Jeżeli chodzi o umiejscowienie gaśnicy, to pod nogami pilota jak najbardziej - nie ma z tym problemów na BK, o ile rzecz jasna jest odpowiednio zabezpieczona.
Edek z krainy kredek ;p
bzyq
A6
 
Posty: 1247
Dołączył(a): poniedziałek, 20 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Krosno

Postprzez kuba313 » czwartek, 30 cze 2011, 23:21

Jedna gaśnica pod nogami pilota, druga bagażniki i przechodzi BK - sprawdzone
kuba313
N1
 
Posty: 79
Dołączył(a): czwartek, 16 gru 2010, 22:59

Postprzez martinezer » poniedziałek, 11 lip 2011, 11:02

bzyq napisał(a):z ciekawostek dodam, że od tego roku nie może być to zapinka na tzw. klips, tylko muszą to byc metalowe taśmy zabezpieczane śrubą min. 8.8. Szczerze przyznam, nigdzie nie doczytałem się takowego przepisu, niemniej jednak ostatnio na BK zasugerowali, że takowy przepis wszedł w życie od początku roku.

Jeżeli chodzi o umiejscowienie gaśnicy, to pod nogami pilota jak najbardziej - nie ma z tym problemów na BK, o ile rzecz jasna jest odpowiednio zabezpieczona.


Dotyczy to tylko butli od systemu gaśniczego. Gaśnica ręczna nie może być na opaskę bo jak ja wyjmiesz gdy będzie potrzebna ...
martinezer
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek, 21 kwi 2011, 19:59

Postprzez Beret » poniedziałek, 11 lip 2011, 11:50

to jak chcesz zamocowac gasnice jak nie na opaske? tylko na opaske, oczywiscie z klamerka.
nindża nie moze byc mientka

MIEJSCE NA TWOJA REKLAME

www.bwyszkowski.pl
www.codrivers.fora.pl

Obrazek
Avatar użytkownika
Beret
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 19 lut 2005, 22:58
Lokalizacja: wawa-piaseczno

Postprzez martinezer » poniedziałek, 11 lip 2011, 13:28

Beret napisał(a):to jak chcesz zamocowac gasnice jak nie na opaske? tylko na opaske, oczywiscie z klamerka.



chyba sie nie zrozumielismy :) mam jeszcze w pamieci BK GSMP Sopot gdzie widzialem fajna interpretacje tego wymogu tzn. opaska skrecana na srube ( takiego typu jak zaciskasz na wezach od chłodnicy) przymocowano gasnice do uchwytu a uchwyt do podlogi :)

martinezer napisał(a):
bzyq napisał(a):z ciekawostek dodam, że od tego roku nie może być to zapinka na tzw. klips, tylko muszą to byc metalowe taśmy zabezpieczane śrubą min. 8.8. Szczerze przyznam, nigdzie nie doczytałem się takowego przepisu, niemniej jednak ostatnio na BK zasugerowali, że takowy przepis wszedł w życie od początku roku.

Jeżeli chodzi o umiejscowienie gaśnicy, to pod nogami pilota jak najbardziej - nie ma z tym problemów na BK, o ile rzecz jasna jest odpowiednio zabezpieczona.


Dotyczy to tylko butli od systemu gaśniczego. Gaśnica ręczna nie może być na opaskę bo jak ja wyjmiesz gdy będzie potrzebna ...



Zmienil sie przepis ale nie dla gaśnic, jak wynika z postu Bzyq-a i wczesniejszych postów, ale tylko i wylacznie butli do systemu gasniczego o ile taki system jest zamontowany w aucie. Tak bynajmniej wytłumaczono mi na BK na Mazowieckim. Gasnica reczna moze być zamocowana normalnie czyli uchwyt na sruby do podłogi + opaska na klips.

Bzyq napisal ze ma byc opaska skrecana na srube czyli taka http://www.rallyshop.pl/index.php?p69127,mocowanie-systemu-gasniczego poniewa wczesniej systemy mialy opaski na klips http://www.rallyshop.pl/index.php?p145085,system-gasniczy-sparco-0146ms4011

natomiast do gasnic recznych zostalo z klipsem
http://www.rallyshop.pl/index.php?p69126,mocowanie-gasnicy-recznej-115-mm
martinezer
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek, 21 kwi 2011, 19:59

Postprzez Albert(Zambrów) » poniedziałek, 25 lip 2011, 15:49

czy te wszystkie mocowania muszą mieć homo? Czy wystarczy żeby była zrobiona zgodnie z zal.J?

A jak z mocowaniami foteli, muszą mieć homo? Czy tez można samemu zrobić ale wedle załącznika?
...każdy ponad każdym, wszyscy najmądrzejsi...

Rajdy wporzO!

Banasik Rally Team OGIEŃ :!:
Avatar użytkownika
Albert(Zambrów)
A6
 
Posty: 1350
Dołączył(a): czwartek, 28 sie 2003, 13:04
Lokalizacja: Zambrów

Postprzez martinezer » poniedziałek, 25 lip 2011, 16:36

zasada jest taka ze albo z homo albo zgodnie z zalacznikiem J ( nie wszytsko przeciez ma homo)
martinezer
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek, 21 kwi 2011, 19:59


Powrót do III LIGA - RD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron