Rajd Transportowca

Wszystko co dotyczy rajdowej III ligi

Moderatorzy: SebaSTI, Beret

Postprzez qbus » czwartek, 5 maja 2011, 13:46

Zalezy kogo reklamujesz i w jaki sposob. Gdy my idziemy do lokalnych firm i chcemy wyciagnac jakas kase na rajd nie mowimy o tym ze auto bedzie mozna zobaczyc np w okolicy Swidnicy, Jeleniej Góry czy Rzeszowa bo to nic nie zmienia. Ważne jest aby szło za tym wsparcie medialne i wtedy nie ma znaczenia czy ten rajd odbywa się w Górach Sowich czy na Słowacji.
"Janusz żyje wśród nas. My kibice nigdy o Nim nie zapomnimy."
www.racingshop.pl
Avatar użytkownika
qbus
S1600
 
Posty: 2756
Dołączył(a): poniedziałek, 9 cze 2003, 14:49
Lokalizacja: Myślenice


Postprzez MSG Racing » czwartek, 5 maja 2011, 14:55

Tak wsparcie medialne na Słowacji jest w postaci Słowackiej TV i innych mediów słowackich pokazujących rajdy. Tak naprawdę materiałów z rajdów w tamtych okolicach jest mało u nas. Nie oszukujmy się. I jak taki prezes firmy zapyta jeżeli tam nie pojadę to gdzie Was zobaczę :?:
A naszych tam było więcej bo jechały WRCe a w jednym z nich Grzyb.
O rajdzie transportowca się nie wypowiadam za bardzo bo już tu kilka osób powiedziało to co i ja myślę 3/10pkt i oby przybywało.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez Philippe » czwartek, 5 maja 2011, 15:16

Jasne, w wielu kwestiach związanych z lokalnymi sponsorami macie rację. Druga sprawa, że relacji w naszych mediach z RD3L do tej pory było jak na lekarstwo. Nie ma się też co łudzić, że sponsor (nawet jak się znajdzie) wykładający kasę na KJS, RD3L lub na starty na Słowacji spodziewa się marketingowego cudu za parę stówek :-)

Jak się jeździ za swoje to jest wybór czy startować w RD3L na śląsku, czy SRP na Słowacji za podobne pieniądze. Są wyniki online, profesjonalnie zorganizowany cykl, fajniejsze, dłuższe odcinki, niż te na naszym podwórku. Kilka osób pisało jak bardzo są niezadowoleni więc wpisałem to tylko jako alternatywny sposób spojrzenia na sprawę, nie chciałem i nie chcę nikogo przekonywać, że tam jest lepiej lub że u nas jest źle. Nie brałem udziału w rajdzie transportowca więc się nie wypowiadam - byłem tylko jako kibic na jednym i drugim rajdzie i napisałem swoje zdanie.

Jak uda mi się uskładać na starty na wyższym poziomie niż KJS to ja wybiorę inny kierunek po prostu, każdego prywatna sprawa, ja nikogo nie skrytykowałem, ani nie zamierzam tego robić. Pozdrawiam Was chłopaki i bez ciśnień :-)
Avatar użytkownika
Philippe
A5
 
Posty: 640
Dołączył(a): piątek, 5 maja 2006, 16:21

Postprzez qbus » czwartek, 5 maja 2011, 18:41

Tak wsparcie medialne na Słowacji jest w postaci Słowackiej TV i innych mediów słowackich pokazujących rajdy. Tak naprawdę materiałów z rajdów w tamtych okolicach jest mało u nas. Nie oszukujmy się. I jak taki prezes firmy zapyta jeżeli tam nie pojadę to gdzie Was zobaczę Question


a tu moja odpowiedz:

Ważne jest aby szło za tym wsparcie medialne i wtedy nie ma znaczenia czy ten rajd odbywa się w Górach Sowich czy na Słowacji.


Żeby nie było niedomówień, dla małych lokalnych firm ważne jest wsparcie medialne np lokalnej prasy, serwisów internetowych itp.

Filip do Twojego postu +1 i tyle :)
"Janusz żyje wśród nas. My kibice nigdy o Nim nie zapomnimy."
www.racingshop.pl
Avatar użytkownika
qbus
S1600
 
Posty: 2756
Dołączył(a): poniedziałek, 9 cze 2003, 14:49
Lokalizacja: Myślenice

Postprzez MSG Racing » czwartek, 5 maja 2011, 18:57

No to mamy nie domówienie. Ja piszę o mediach na Słowacji, a nie mediach w np mojej/twojej okolicy. Tam rajd będzie pokazany ale nie zobaczy się go nigdzie u Nas.
Napiszą o nim ale to nie dotrze do mojej okolicy więc co mi z tego nie wspominając o jakiejś firmie.
Nie wiem jak u Ciebie ale jak miałem patrona medialnego (to o czym mówisz) to i tak żadna firma nie chciała podjąć współpracy choć to powinno pomóc. Każdy mówił, że albo nie stać ich, albo tam nie mają się po co reklamować, albo nie potrzebują reklamy.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez Philippe » czwartek, 5 maja 2011, 22:27

MSG Racing napisał(a):No to mamy nie domówienie. Ja piszę o mediach na Słowacji, a nie mediach w np mojej/twojej okolicy. Tam rajd będzie pokazany ale nie zobaczy się go nigdzie u Nas.
Napiszą o nim ale to nie dotrze do mojej okolicy więc co mi z tego nie wspominając o jakiejś firmie.
Nie wiem jak u Ciebie ale jak miałem patrona medialnego (to o czym mówisz) to i tak żadna firma nie chciała podjąć współpracy choć to powinno pomóc. Każdy mówił, że albo nie stać ich, albo tam nie mają się po co reklamować, albo nie potrzebują reklamy.


Pewnie masz rację patrząc na to z tej strony. Ja poruszyłem zupełnie inny aspekt tej sprawy. Niemniej jednak można na to spojrzeć z innej strony - wiem, że rozmowa zbacza z tematu Rajdu Transportowca i nadaje się na nowy temat - ale skoro zaczęliśmy ;-)

Myślę, że bez umiejętności jak koledzy Suma czy Grzybek (ja takich nie posiadam), którzy wygrywają rajdy RD3L start w tego typu zawodach kończąc go np. w połowie stawki w klasie i w połowie generalki może przejść zupełnie bez echa, a informacje prasowe zginą gdzieś w tłoku o ile ktokolwiek je zechce zamieścić. Relacji w TV nie ma, a jak jest migawka to 30 sekund w "najregionalniejszych" kanałach i ciężko się do niej załapać i w ogóle nie zwraca uwagi i nikt o niej nie wie, więc co za różnica 30 sekund w TVP Słowacja czy 30 sekund w TVP Katowice ;-)

Wysyłając informację o starcie w Pucharze Słowacji myślę, że można bardziej zwrócić uwagę na taką informację prasową i liczyć na więcej miejsca lub newsa z tą informacją w portalu rajdowym typu RO lub Hoga, tym bardziej, że byłoby to info o pierwszej polskiej załodze w tym cyklu. Przy dużym szczęściu może się też trafić informacja, że taka załoga startowała w danym rajdzie w jego podsumowaniu i że ukończyła go na którymśtam miejscu.

Po przejechaniu takiego rajdu lub dwóch można zamieścić na RO lub hodze (dajmy na ten przykład te portale) informację jak za 80 euro przejechać prawdziwy rajd, opisując swoje małe sukcesy i emocje, wskazując sponsorów oraz pokazując zdjęcia ze startów lub link do filmu/on-boardów. Wydaje mi się, że wielu kibiców, potencjalnych startujących może zwrócić na to uwagę, bardziej niż na notke prasową z ukończenia Rajdu Transportowca lub Rajdu Moto-Gliwice w połowie stawki oraz film z YT, który w porywach będzie mieć 300 wyświetleń (film moich kolegów ma 172 do teraz - nie jechali źle:).

Podsumowując nadal chcę powiedzieć, że niczego złego nie miałem na myśli zaczynając te dyskusję i że brałem pod uwagę głownie "jeżdżenie za swoje", niemniej jednak napisałem jak można by postarać się rozprowagować te starty, oczywiście bez żadnego potwierdzenia, że to by się udało lub, że przyniosło by to wielki marketingowy efekt, ale wydaje mi się, że na pewno nie gorszy, niż starty w RD3L do których trzeba wydać kupe kasy i trasy np. w Rajdzie Transportowca nie były ciekawe. Odcinki na Autodromie w Chorzowie lub Torze w Tychach można jeździć bez licencji za 400 zł, a trasy "odcinków drogowych" są fajniejsze na Rally Sprincie w Łapanowie za wpisowe 6 razy mniejsze niż w Rajdzie 3L :-)

Sorry, że się tak rozpisałem. Pozdrawiam :-)))
Avatar użytkownika
Philippe
A5
 
Posty: 640
Dołączył(a): piątek, 5 maja 2006, 16:21

Postprzez kuba313 » czwartek, 5 maja 2011, 22:39

A wracając do Rajdu Transportowca:
Jest po rajdzie i miało być dzisiaj jakieś oświadczenie organizatora...
Wyniki zamieszczone na stronie to też kpina - jest tylko generalka - podsumowanie całości bez możliwości przejrzenia czasów na oesach.
kuba313
N1
 
Posty: 79
Dołączył(a): czwartek, 16 gru 2010, 22:59

Postprzez MSG Racing » piątek, 6 maja 2011, 14:55

Philippe masz rację. Coś w tym jest.

Co do Transportowca. Trasa gdyby nie deszcz byłaby nudna.
OS na Ligocie nie był taki zły, coś w stylu rajdu w Holandii, Niemczech, czy Finlandi tez robią sprinty przez tartaki czy kopalnie, czy też po innych terenach przemysłowych jeżdżą. Ale też rewelacji nie było.
Tam na terenie tego złomowiska czy co to tam było można by robić regularni jakiś print a i do rajdu na przyszły rok na pewno uda się za adoptować jeszcze jakieś uliczki.
Podobnie na Kokocińcu. Tam jest trochę dróg w lesie więc można pokombinować.
Z wynikami największy bałagan zrobiło kryterium pod spodkiem.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez Sejol » piątek, 6 maja 2011, 16:54

MSG Racing napisał(a):Podobnie na Kokocińcu. Tam jest trochę dróg w lesie więc można pokombinować.


Raczej tam nie ma więcej możliwości mimo że na mapie to wygląda inaczej.
Sejol
N3
 
Posty: 267
Dołączył(a): niedziela, 21 mar 2010, 19:50

Postprzez loocky » sobota, 7 maja 2011, 16:16

Oświadczenie

Sory, że teraz linkuje ale mój organizm po rajdzie odmówił posłuszeństwa.
loocky
N2
 
Posty: 185
Dołączył(a): wtorek, 23 maja 2006, 19:22
Lokalizacja: Silesia & AKŚ

Postprzez Philippe » niedziela, 8 maja 2011, 09:37

:idea: szacun za samą odwagę publicznego przyznania się do błędów
Avatar użytkownika
Philippe
A5
 
Posty: 640
Dołączył(a): piątek, 5 maja 2006, 16:21

Postprzez Rallyman BBS » niedziela, 8 maja 2011, 10:26

Co z wpisowym bo nic nie jest wspomniane- rozumie ze dalej utrzymujecie to co postanowiliscie w dniu zawodow i roznica zostanie zwrocona?
...a taki ładny był-amerykański...
Avatar użytkownika
Rallyman BBS
N2
 
Posty: 143
Dołączył(a): niedziela, 17 lip 2005, 16:44

Postprzez gabrally » niedziela, 8 maja 2011, 11:04

Philippe napisał(a)::idea: szacun za samą odwagę publicznego przyznania się do błędów


Dokładnie... Choć całkowicie inaczej widziałem tę sytuację, teraz już wiem, że na prawdę dużo nerwów było w to włożone (i siły). Szacun
Coraz częściej zastanawiam się, czemu zamiast rajdów nie wybrałem szachów. Na przykład. ;)
gabrally
N4
 
Posty: 2349
Dołączył(a): czwartek, 20 lip 2006, 12:20

Postprzez Zygo Z Kolebocji » niedziela, 8 maja 2011, 13:33

Loocky, jest kilka osób w Białymstoku, choć głównie mówię o sobie, które doskonale ciebie rozumieją. Konkretnie mówię tu o:
1. Debiut z prawdziwym rajdem.
2. 72h bez snu (dokładnie tyle)
3. Wydruk KD ok 24.00 (sobota) i składanie (niesprawdzonej) do ok 5 rano - start rajdu 8.00.

i wiele, wieeeeele innych. Aha i jeszcze konkretny dzwon załogi z Papiku (karetki, szpitale i siwy włos gdzieś tam). Naprawdę wiem co człowiek wtedy czuje.

Co do wypowiedzi kibiców i zawodników.
Ja otrzymałem naprawdę zajebiste wsparcie (również od przyjezdnych - serdecznie pozdrawiam Emila Leszczyńskiego). Wszyscy, Klub,Ja w/w, wiedzieli, że 28. Rajd Podlaski nie był tym, czym miał być. To był pierwszy po 19 latach prawdziwy rajd w Białym. Po prostu debiut. Dopiero po roku, po 29 edycji (poszło elegancko), człowiek zapomniał o syfie i nerwach.

Tak więc i wam koledzy podpowiadam, byście dodali otuchy dla Łukasza i nie pisali, że rajd to gniot, bo on doskonale o tym wie. Sprawę przemyśli i za rok będzie zdecydowanie lepiej. Głowa do góry Panie Dyrektorze
:wink: .

PS. Zawodnicy, napiszcie do klubu, że nie chcecie zwrotu kasy. To kolejny kopniak. Taka, czy inna trasa, to za karetki, strażaków i ludzi trzeba było zapłacić, a chyba chcecie by za rok impreza ruszyła.

Pozdro
http://www.rajdpodlaski.pl/?pg=galeria&directory=2011-05-30%2030.%20RAJD%20PODLASKI--%20%20--%20Foto_Ralph
Avatar użytkownika
Zygo Z Kolebocji
N2
 
Posty: 108
Dołączył(a): niedziela, 21 sty 2007, 13:25

Postprzez Rallyman BBS » niedziela, 8 maja 2011, 17:36

no problemu- to ja proponuje znizke na wpisowe na 3lige w Czechowicach (organizowany przez ak slaski) dla osob ktore startowaly teraz w Katowicach...

(przypominam ze znizke o jaka sie pytam nie jest spowodowana zla organizacja tylko regulaminowymi km os`owymi)
...a taki ładny był-amerykański...
Avatar użytkownika
Rallyman BBS
N2
 
Posty: 143
Dołączył(a): niedziela, 17 lip 2005, 16:44

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do III LIGA - RD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości