Favorit Cup

Wszystko co dotyczy rajdowej III ligi

Moderatorzy: SebaSTI, Beret

Re: Favorit Cup

Postprzez olo77 » poniedziałek, 19 sie 2013, 21:17

umarlo? co z tymi favrami?
olo77
olo77
N3
 
Posty: 212
Dołączył(a): wtorek, 12 lis 2002, 15:06
Lokalizacja: krakuf


Re: Favorit Cup

Postprzez Zoe » wtorek, 20 sie 2013, 02:29

olo77 napisał(a):umarlo? co z tymi favrami?

z tego co się orientuję, to sobie chłopaki za bardzo chciały zarobić na "pucharze" i ch... z tego wyszedł ;)
Avatar użytkownika
Zoe
A5
 
Posty: 658
Dołączył(a): niedziela, 6 wrz 2009, 02:00

Re: Favorit Cup

Postprzez Sebekrally » wtorek, 20 sie 2013, 08:28

To było oczywiste od początku, gdzie takie pieniądze za taki paździerz?! Na tanie ściganie w naszym kraju jest jeden sposób CCS/SCS cala reszta to mrzonki lub próby zrobienia kasy.
Sebekrally
A5
 
Posty: 534
Dołączył(a): wtorek, 30 cze 2009, 21:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Favorit Cup

Postprzez Zoe » wtorek, 20 sie 2013, 18:00

Sebekrally napisał(a):To było oczywiste od początku, gdzie takie pieniądze za taki paździerz?! Na tanie ściganie w naszym kraju jest jeden sposób CCS/SCS cala reszta to mrzonki lub próby zrobienia kasy.



Nie no, pomysł był dobry, ale założenie, że auto mogą budować tylko dwa "wykwalifikowane" warsztaty to był idiotyzm :) Od tego są regulaminy i prosta konstrukcja bazy, żeby każdy mógł we własnym zakresie ogarnąć taki wóz :)
Avatar użytkownika
Zoe
A5
 
Posty: 658
Dołączył(a): niedziela, 6 wrz 2009, 02:00

Re: Favorit Cup

Postprzez olo77 » niedziela, 25 sie 2013, 20:31

szkoda bo chetnie zobaczylbym obok cento pucharu puchar favoritek lub jakikolwiek "tani". puchar. Moze lanos albo 106?
olo77
olo77
N3
 
Posty: 212
Dołączył(a): wtorek, 12 lis 2002, 15:06
Lokalizacja: krakuf

Re: Favorit Cup

Postprzez MSG Racing » środa, 28 sie 2013, 10:48

olo77 napisał(a):szkoda bo chetnie zobaczylbym obok cento pucharu puchar favoritek lub jakikolwiek "tani". puchar. Moze lanos albo 106?

106 już trochę jeździ i musieli by się chłopcy skrzyknąć napisać wniosek do PZM okręg Katowice i mogła by powstać klasa PSA dla 106 i Saxo. Tylko ostatnie rajdy pokazały, że nie trzeba mieć Hondy.
Lanos. Tylko swój puchar bo tym nie powalczy chyba, że już mocno grzebanym. A tu jest problem, nie w grzebaniu a w ilosci aut bo na alledrogo są może dwa na sprzedaż a reszta nie wiadomo gdzie i czy w ogóle jeździ.
Z jednej strony jestem za tym aby było więcej klas/grup/pucharów w tym żeby nadal istniała open, aby dawać już na wstępie opcje do wyboru gdzie i czym by się można scigać i żeby można było "wszystkim" jeździć, nie tylko homologowane. Z drugiej strony trochę to robi zamieszanie a to nie do końca jest potrzebne obecnie.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: Favorit Cup

Postprzez zenont » środa, 28 sie 2013, 12:42

Według mnie nie ma miejsca na "rynku" na dwa nisko-kosztowe puchary markowe (tak jak nie ma miejsca na drugi cykl podobny do RSMŚl).
Żeby złapać masę krytyczną trzeba mieć co najmniej np. 5-8 na stałe startujących załóg i drugie tyle dochodzących. Żaden samochód poza cento nie ma takiego potencjału.
zenont
 
Posty: 11
Dołączył(a): piątek, 24 sie 2012, 14:55

Re: Favorit Cup

Postprzez MSG Racing » środa, 28 sie 2013, 22:22

Nie no wystarczyło by 3-5 jeżdżących minimum. Jakoś we Włoszech czy Francji tak jeżdżą i jest ok. Ale fakt tak jak piszesz jest ogólnie za mało rajdów i zawodników, żeby coś tak miało działać.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: Favorit Cup

Postprzez midenek » sobota, 31 sie 2013, 16:36

To może ja się wypowiem, jako wtajemniczony, bo niektórzy widzę, że wiedzą wszystko lepiej...

Sytuacja wygląda tak:
1 i 2 skody (Krzyska - autora pomyslu, oraz Patryka - chlopaki ze śląska) stoją sobie dalej i czekają.
Stoją i czekają ze względu na życiowe problemy, brak pieniędzy itd.
(Chociaż Patryk jako pilot regularnie jeździ w RPP )
3 skoda Kuby (ze śląska) - sprzedana na części Pawlowi (wpadły mu pieniądze - zamienił skodę na Subaru ;) )

4 skoda - lata w cieszynie ale drogi się trochę rozeszły. Jednak ciagle staje na podium (chociaz ma oszukana skode - bo wsadzone seryjne 1.6 z felici )

5 skoda ( z małopolski) - została sprzedan


6 i 7 czyli moja i pawła ( chłopaki z wrocławia). Moja nawet jezdzi, troche nia trenowalem, pojechalem nawet 1 KJSa i wyciagnalem 1 miejsce na 6 w klasie.
Silnik i hamulce dalej seryjne ! (niecale 60hp!)
Sam osobiscie juz od prawie roku skladam dalej silnik i hamulce.

Pawla skoda powstanie w tym miesiacu


Więc... coś tam się dzieje, ale zeby z tego zrobić puchar - na razie raczej nie.

na szczescie w czechach lata duzo favoritek - i tam mamy z kim rywalizowac branżowo :)

wracajac jeszcze do tematu "zarabiania" czy "warszatów".
my robiliśmy tylko klatkę u Piotra Barana (ale nie musieliśmy)
resztę sami sobie , więc teksty typu "chcieli zarobic" albo "wykfalifikowane warsztaty" to troche oczernianie Krzyska...

co do pazdzierzow - zobaczicie jak te wynalazki latają za granicą :)
nie bede ich zachwalac, chodzi tylko o to, ze to nie jest jakies padło :)

co do taniosci - chyba kazdy zna branze rajdowa i wiedza ze tanio nigdy nie jest
ale napewno jest taniej niz inne samochody. A przedewszystkim mega proste, ciezko cos popsuc, bardzo duzo tanich czesci :)

nie liczac wnętrza, klatki, elektryki i ... - bo kazdy samochod ma to samo, w skodzie mamy:
- tania baze
- silnik 100-110hp kosztuje okolo 4-5tys (razem z zakupem auta mamy cene troche nizsza niz CC/SC z a grupa, czy swifta GTI)


PS mam tylko nadzieje, ze jak w koncu zloze calosc to bede mial okazje pokazac kilku osobom, ze to nie taki zly czeski wynalazek - na jaki wyglada :)
midenek
 
Posty: 21
Dołączył(a): sobota, 16 lip 2011, 18:30

Re: Favorit Cup

Postprzez krycharally » czwartek, 7 lis 2013, 12:05

AVE Nie czytałem całości bo szczerze mówiąc szkoda Was słuchać , nikt nie chce na tym zarobić robimy to z pasji do rajdów i miłości do motosportu , niestety sytuacje w zyciu toczą sie niekiedy niezależnie od Nas ale i tak idziemy do przodu chociaż trwa to juz kilka lat , i co z tego . Nikogo nie zmuszmy żeby robił to z Nami . MI osobiście pomniejszyła się rodzina o obydwoje rodziców , długo chorowali , nie miałem na to czasu teraz walczę ze sprawami spadkowymi . Tyle ode mnie a to co robimy i tak powstanie wczesniej czy pozniej . Do zobaczenia na OES ach pozdrawiam Krzysztof Klaja
www.favorit-cup.pl
facebook.com/FavoritCup
Avatar użytkownika
krycharally
N2
 
Posty: 112
Dołączył(a): czwartek, 30 kwi 2009, 19:57
Lokalizacja: Katosy

Re: Favorit Cup

Postprzez b182 » czwartek, 21 lis 2013, 14:48

No i się niektórym jadaczki pozamykały!
Chłopaki działajcie dalej z tymi favoritami!!!
Avatar użytkownika
b182
N2
 
Posty: 185
Dołączył(a): niedziela, 23 lis 2003, 10:26

Poprzednia strona

Powrót do III LIGA - RD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości