Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska czekają na chętnych

Wszystko co dotyczy rajdowej III ligi

Moderatorzy: SebaSTI, Beret

Postprzez loocky » czwartek, 7 paź 2010, 10:09

Przyczyny organizacyjne tzn. Pomimo zapewnień miasta w którym miało się odbywać (i nie były to Łaziska) brak pomocy przy organizacji, sprzeciwy mieszkańców itp.
Pragnę powiedzieć, że nie tylko jedna osoba decyduje o organizacji/odwołaniu rajdu i p.Marcjanna najwięcej przygotowała w kwestii RD3L. jeszcze kilka dni temu rysowałem zmiany organizacji ruchu, objazdy autobusów i plany zabezpieczenia wraz z książką. Więc byliśmy już daleko. Co do czasu na organizację było go od Wisły do 3ligi 2 miesiące więc nie mało.
Ja już mogę zapewnić, iż w 2011 roku jedną z eliminacji RD3L będzie Rajd Transportowca rozgrywany w Katowicach w czasie długiego weekendu majowego z finałem w centrum miasta.

A koledze MSG Racing radzę troszkę mniej teorii spiskowych wprowadzać i nie oceniać ludzi nie znając tematu. Przyznam, że pomysł ciekawy z organizacją zimowej rundy. Zgłoś się z klubem i zorganizujcie takową, w waszych terenach są ciekawe trasy i miejsca. Jeśli będzie potrzeba chętnie was wesprę organizacyjnie.

Co do rund łączonych, dlaczego się tylko Wisły czepiacie? O Zamkowym i Cieszynce nikt nic nie mówi. Po drugie, jedni zawodnicy chcą mieć łączone rundy, a inni proszą aby nie łączyć, więc nawet w środowisku zawodników nie ma zgody w tej kwestii.

Pozdrawiam
Łukasz Fiutek
loocky
N2
 
Posty: 185
Dołączył(a): wtorek, 23 maja 2006, 19:22
Lokalizacja: Silesia & AKŚ


Postprzez Sejol » czwartek, 7 paź 2010, 10:39

Wracając do Wisły, nie chodzi mi o łączenie rund tylko o fakt że chłopaki nie mogli jechać bez pomiaru czasu i zbierać pkt. do licencji ale to już za nami, więc nie ma sensu do tego wracać - nie pojechali i już.

Automobilklub Śląski to tak poważna instytucja że bez problemu powinna sobie poradzić z organizacją rajdu 3 ligowego, tym bardziej że wiadomo było że taki będzie się odbywał już od wiosny.
Sejol
N3
 
Posty: 267
Dołączył(a): niedziela, 21 mar 2010, 19:50

Postprzez MSG Racing » czwartek, 7 paź 2010, 10:55

Nie teorie spiskowe tylko po prostu wiem ze żeby zorganizować rajd i na spokojnie wszystko podopinać na ostatni guzik to dwa miesiące to jest mało i najlepiej z 4-6misięcy wcześniej zacząć.
Z tego co mi wiadomo to same dokumenty trzeba przedstawić policji najpóźniej miesiąc przed startem imprezy.
Fakt u Nas są fajne drogi ale i podobny problem jaki Wy napotkaliście. O ile władze jeszcze jakoś są w stanie plusy zobaczyć o tyle mieszkańcy już nie za bardzo szczególnie Ci nowowiejscy :? Którym przeszkadza nawet rolnik orzący pole :x
Do tego praktyczny brak ludzi do organizacji :( nie wspominając o budżecie.
Jeszcze dochodzi kwestia kolców.

Co do rund łączonych masz rację, część zawodników ich nie chce i się im nie dziwie bo jak mówią często są traktowani jak zło konieczne. Są oczywiście plusy i minusy jazdy na końcu stawki.
Z Wisłą się upieram 8) bo w innych rajdach mogli jechać na końcu stawki po tych samych OSach co MP.

Z rajdem i organizacja zobaczymy :)
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez loocky » czwartek, 7 paź 2010, 11:36

Myślę, że RD3L w ciągu dwóch trzech lat sie dotrze i będzie już konkretną ligą. Zauważyliście, że tylko na śląsku jako tako to leci? W innych rejonach albo nie ma, albo jeden rajd tylko, albo doczepiaja do pucharu lub rsmp.

MSG Racing trzymam kciuki
loocky
N2
 
Posty: 185
Dołączył(a): wtorek, 23 maja 2006, 19:22
Lokalizacja: Silesia & AKŚ

Postprzez Sejol » czwartek, 7 paź 2010, 21:10

Nie ma co zasypywać gruszek w popiele bo u nas to jakoś idzie a gdzie indziej nie. Patrzmy dalej - ile aut jeździ u naszych południowych sąsiadów. Gdyby nie biznesmeni z AZT to amatorka nie istniała by w naszym regionie. W woj. śląskim jest sporo miejsc w których można rozegrać rajd. Jest szybko licząc 9 klubów, mnóstwo firm i jeszcze więcej ludzi - więc przynajmniej z tego powodu jesteśmy na lepszej pozycji.
Sejol
N3
 
Posty: 267
Dołączył(a): niedziela, 21 mar 2010, 19:50

Postprzez MSG Racing » wtorek, 16 lis 2010, 17:52

Ostatnia runda RSMŚL zbliża się. W sumie został niecały miesiąc. Ale czy jest już coś komuś wiadomo czy rajd jedzie czy nie?
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez Marko Rally » środa, 17 lis 2010, 10:26

Sejol napisał(a): W woj. śląskim jest sporo miejsc w których można rozegrać rajd.

Tak? A gdzie?
Marko Rally
N3
 
Posty: 245
Dołączył(a): czwartek, 31 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Sejol » środa, 17 lis 2010, 11:21

woj. śląskie nie kończy się na Katowicach
Sejol
N3
 
Posty: 267
Dołączył(a): niedziela, 21 mar 2010, 19:50

Postprzez Marko Rally » środa, 17 lis 2010, 12:14

No popatrz jaki Ty mądry jesteś z geografi, no kto by pomyślał. Ale konkretów brak. Najlepiej klepać byle co w klawiaturę i udawać znawcę rajdów.
Czekam na konkrety. Być może przyczynisz się do rozwoju rajdów w naszym pięknym regionie.
Marko Rally
N3
 
Posty: 245
Dołączył(a): czwartek, 31 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Sejol » środa, 17 lis 2010, 12:56

Jak ktoś nie ma prawa jazdy i nie jeździ autem to nie wie że poza miastami, zaczynają się tereny mniej zabudowane. Oczekujesz że na mapie Ci wskażę?
Sejol
N3
 
Posty: 267
Dołączył(a): niedziela, 21 mar 2010, 19:50

Postprzez MSG Racing » środa, 17 lis 2010, 15:55

Miejsc jest od cholery. Można zrobić nawet dwa odrębne cykle: asfaltowy i szutrowy. Trzeba jedynie w większości wypadków pokazać, że rajdy to nie zło które niszczy wszystko co napotka na drodze a zawodnicy tam jeżdżący to nie Ci co się po nocach (i nie tylko) rozbijają.
Przekonać też władze i poprawić medialność cyklu.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez krycharally » środa, 17 lis 2010, 21:56

swieta racja
www.favorit-cup.pl
facebook.com/FavoritCup
Avatar użytkownika
krycharally
N2
 
Posty: 112
Dołączył(a): czwartek, 30 kwi 2009, 19:57
Lokalizacja: Katosy

Postprzez Marko Rally » środa, 17 lis 2010, 23:00

Sejol napisał(a):Jak ktoś nie ma prawa jazdy i nie jeździ autem to nie wie że poza miastami, zaczynają się tereny mniej zabudowane. Oczekujesz że na mapie Ci wskażę?

Zadziwiasz mnie. Na jakiej podstawie sądzisz iż nie mam prawa jazdy i nie jeżdżę autem. Prawda jest taka że większość życia spędziłem w samochodzie, a prawo jazdy miałem jak Ty na stojąco wchodziłeś pod szafę, a może i wcześniej :wink: :mrgreen:
Z twych wypowiedzi sądzę że masz bardzo blade pojęcie o organizowaniu rajdów, w związku z czym nie podyskutujemy na ten temat, chyba że masz naprawdę jakieś ciekawe propozycje(wątpię)

MSG Racing teoretycznie masz rację że trzeba pokazać iż rajdy to nie zło, ale praktycznie to nie takie proste. Co do miejsc od cholery to szukam właśnie takowych, może coś mi podpowiesz ? Może coś przeoczyłem? Może o czymś nie wiem? Zapraszam do współpracy, wspólnymi siłami możemy zmienić ten niedosyt rajdowy. Ale nie na klawiaturze, a w realnym świecie.
Marko Rally
N3
 
Posty: 245
Dołączył(a): czwartek, 31 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Sejol » czwartek, 18 lis 2010, 00:16

Marko Rally napisał(a):Zadziwiasz mnie. Na jakiej podstawie sądzisz iż nie mam prawa jazdy i nie jeżdżę autem. Prawda jest taka że większość życia spędziłem w samochodzie, a prawo jazdy miałem jak Ty na stojąco wchodziłeś pod szafę, a może i wcześniej :wink: :mrgreen:


Jak dziwi Cię to że w woj. śląskim są miejsca, które nadają się na organizację rajdu to co innego mam o Tobie pomyśleć? Chyba tylko jeździłeś po centrach miast.

Andrzej Szkuta potrafił znaleźć miejsce na 3 rajdy w 3L i rajd Pucharu - to jest człowiek do naśladowania.

Jeśli chcesz coś robić dla rajdów to chwała Ci za to
Sejol
N3
 
Posty: 267
Dołączył(a): niedziela, 21 mar 2010, 19:50

Postprzez Marko Rally » czwartek, 18 lis 2010, 11:51

Nie tylko chcę, ale robię. Tylko że do zrobienia czegoś chętnych brak, a do narzekania to ho ho i jeszcze trochę.
Marko Rally
N3
 
Posty: 245
Dołączył(a): czwartek, 31 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Katowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do III LIGA - RD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron