Homologacja

Wszystko co dotyczy rajdowej III ligi

Moderatorzy: SebaSTI, Beret

Homologacja

Postprzez Bullit_GSi » środa, 30 sty 2008, 10:03

Czy istnieje obowiązek ukazania homologacji auta na BK??? tak jak w PPZM?

Nie przypominam sobie takiego zapisu w regulaminie

No i jeszcze sprawa katalizatora, w sumie pewnie jest to zapisane w homologacji, ale może ktoś się orientuje czy Kadett GSi powinien posiadać takowy??? Bo w moim nigdy go nie było...

pzdr!
BRT
Bullit_GSi
N1
 
Posty: 60
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 22:45


Postprzez MSG Racing » środa, 30 sty 2008, 13:02

O widze ze szykujesz takie auto jak ja. Tzn mysle o takim do 3L PPZM i Historycznej w MP moze kiedys.
Z moich wiadomosci wynika ze 16V mial kata ale od 1991. Modele wczesniejsze nie mialy. 8V nie mial z tego co pamietam.

Wlasnie ktos wie jak to ma byc z hom na BK. Troche to dziwne. Auto ma miec min utracona hom a podzial jest taki ze grA pojedzie z grN.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez Bullit_GSi » środa, 30 sty 2008, 14:27

tzn z tego co się orientuję, to po prostu maksymalny zakres przeróbek ma określać A grupowa homologacja, czyli nie ma mowy o jakiś swoich patentach i wynalazkach - wszystko jak już robione to ma być zgodne z A grupą

z resztą po co budować a grupę do trzeciej ligi??? chyba, że ktoś już ma takiego potworka w garażu, ale jak budowany był do kjs to pewnie ze zgodnością z homologacją będzie cienko

Tylko chyba nie o to chodzi, żeby budować potwory, ja wsiadam w auto jak stoi w tej chwili, tylko rozbuduję klatkę do kielichów i obspawam nadwozie, włożę fotele i pasy ... i tyle

nawet sprężyny będą seryjne, hamulce to samo, tylko ewentualnie klocki na sfaltowe eliminacje z przodu dam jakieś lepsze, w tej chwili mam green stuff na przodzie i ds performance na tyle, na szutrowe rajdy w sam raz ;)

no i nie mam katalizatora, stąd moje pytanie czy planować w budżecie przeróbkę wydechu :)

to ma być tanie rajdowanie, no i takie jest moje podejście
BRT
Bullit_GSi
N1
 
Posty: 60
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 22:45

Postprzez MSG Racing » środa, 30 sty 2008, 15:08

Mysle ze uniknie sie wojny technicznej. Moze budowac grA nie odrazu, ale w trakcie z mysla o PPZM moga sie takie auta rozwijac. Ale pojawi sie wiele SCS i CCS w grA. Ja npicznie moze nie grA mechanicznie ale wewnatrz tak. Jedni beda chcieli jezdzic tanio a drudzy walczyc i wtedy beda grA. Tak jak w KJS. Tego sie nie uniknie.
Co do kata. Korzystaj z klubu Kadetta www.ktk.prv.pl a samego kata mozesz kupic w sumie za male pieniadze. i tylko wspawac i bedzie OK.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez Bullit_GSi » środa, 30 sty 2008, 15:26

w PPZM także nie trzeba od razu budować Agr., przy rajdach na normalnych odcinkach lepiej po prostu więcej jeździć

to nie są KJS-y w których jednak sprzęt ma pierwsze znaczenie, nie te prędkości i nie ta trudność trasy, zawsze byłem zdania że w PPZM naprawdę szybki kierowca będzie w czołówce nawet seryjną Astrą, może nie wygra bo w końcu w lepszych autach też trafiają się konkretni zawodnicy :)

poza tym już wszystkie auta będą konkretnie ważyć, bo klatka itd. nie będzie już potworków 160 km ważących 800 kg, jak w kjs
poza tym ciekawi mnie jakie limity wagowe będą obowiązywać???
dla a7 jest 1000 kg minimum w ppzm

a jakoś nie spodziewam się np. type r na odcinkach, to by było troszkę dziwne startować w 3 lidze w aucie za 100 tys. zł :?

lepiej od razu do ppzm jak ma się kasę na takie auto

a 20 koni więcej czy mniej nie powinno być w takich warunkach taką różnicą, więc zostaję przy totalnej serii 8)
BRT
Bullit_GSi
N1
 
Posty: 60
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 22:45

Postprzez Beret » środa, 30 sty 2008, 16:49

a ja mowie ze bedzie sie liczyc jezeli beda dlugie podjazdy pod gore. pamietam jak jechalem rajd w debicy (mistrzostwa dziennikarzy) byl jeden strasznie dlugi podjazd pod gore. jechaly pandy 100hp ktore caly czas przyspiesZaly dojezdzajac do szczytu z predkoscia ok 140. ja civiciem 1.4 (90 KM) przebilem najpierw z 2 na 3 po czym zredukowalem na 2 bo auto zwolnilo z95-100 do ok 85
nindża nie moze byc mientka

MIEJSCE NA TWOJA REKLAME

www.bwyszkowski.pl
www.codrivers.fora.pl

Obrazek
Avatar użytkownika
Beret
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 19 lut 2005, 22:58
Lokalizacja: wawa-piaseczno

Postprzez domel321 » środa, 30 sty 2008, 21:16

Bullit_GSi napisał(a):
a jakoś nie spodziewam się np. type r na odcinkach, to by było troszkę dziwne startować w 3 lidze w aucie za 100 tys. zł :?

lepiej od razu do ppzm jak ma się kasę na takie auto



Skoro w KJS-ach w zeszłym roku startowało EVO VIII z MP to pewnie w kilku rajdach 3 ligi też sie pojawi :wink:
domel321
 
Posty: 26
Dołączył(a): poniedziałek, 23 kwi 2007, 21:24

Postprzez Beret » środa, 30 sty 2008, 21:24

nie do konca jestem pewny czy autami awd mozna jezdzic w 3l. w ppzm jest taka opcja tylko w klasie gosc. ale w regulaminie rd-3l nie kojarze takiego zapisu
nindża nie moze byc mientka

MIEJSCE NA TWOJA REKLAME

www.bwyszkowski.pl
www.codrivers.fora.pl

Obrazek
Avatar użytkownika
Beret
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 19 lut 2005, 22:58
Lokalizacja: wawa-piaseczno

Postprzez Zygo Z Kolebocji » czwartek, 31 sty 2008, 00:05

Możesz w 3L wystartować najnowszym Subaru WRC. Jedyne co, to musisz mieć lic. R. Czyli, startujesz w klasie Gość.
Polecam audycję z radia "Luz", jako gość Andrzej Górski. Było do ściągnięcia w temacie RSMP. Jeśli już nie można, to dajcie znać
http://www.rajdpodlaski.pl/?pg=galeria&directory=2011-05-30%2030.%20RAJD%20PODLASKI--%20%20--%20Foto_Ralph
Avatar użytkownika
Zygo Z Kolebocji
N2
 
Posty: 108
Dołączył(a): niedziela, 21 sty 2007, 13:25

Postprzez MSG Racing » czwartek, 31 sty 2008, 03:02

Z tego co wiem to mozna pojechac AWD autem i ponad 2L, ale bedzie sie wlasnie w klasie GOSC liczonym
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez gktm » czwartek, 31 sty 2008, 09:52

Zygo Z Kolebocji napisał(a):Polecam audycję z radia "Luz", jako gość Andrzej Górski. Było do ściągnięcia w temacie RSMP. Jeśli już nie można, to dajcie znać


cos tam znalazlem, ale bylo to umieszczone na serwerze i juz zostalo usuniete :( masz moze jeszcze ten plik?

pozdr.
OGIEŃ NA TŁOKI z Wami :D
gktm
N1
 
Posty: 56
Dołączył(a): wtorek, 15 sty 2008, 16:08

Postprzez Philippe » środa, 6 sie 2008, 10:08

Hej, nie wiecie może gdzie mogę znaleźć listę aut homologowanych z lat 90'tych? Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Philippe
A5
 
Posty: 640
Dołączył(a): piątek, 5 maja 2006, 16:21

Postprzez Beret » czwartek, 7 sie 2008, 10:57

nindża nie moze byc mientka

MIEJSCE NA TWOJA REKLAME

www.bwyszkowski.pl
www.codrivers.fora.pl

Obrazek
Avatar użytkownika
Beret
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 19 lut 2005, 22:58
Lokalizacja: wawa-piaseczno

Postprzez Philippe » czwartek, 7 sie 2008, 16:05

Beret napisał(a):http://argent.fia.com/web/fia-public.nsf/F1738402CD97FDC3C125739A0053B6F9/$FILE/fichesHomolog.pdf?Openelement

od lat 60 :) XX wieku rzecz jasna :)


Śliczne dzięki, niestety nie odnalazłem interesującego mnie autka.
Avatar użytkownika
Philippe
A5
 
Posty: 640
Dołączył(a): piątek, 5 maja 2006, 16:21

Postprzez machoony » czwartek, 7 sie 2008, 17:42

a gdzie znajde homologacje do konkretnego auta?
z ciekawosci wpisalem trabant i znalazłem kilka wyników. jak to czytać?
http://www.it-technologies.pl
machoony
A5
 
Posty: 578
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 11:49

Następna strona

Powrót do III LIGA - RD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron