Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska czekają na chętnych

Wszystko co dotyczy rajdowej III ligi

Moderatorzy: SebaSTI, Beret

Re: Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska czekają na chętny

Postprzez andrew88 » poniedziałek, 18 lis 2019, 00:02

Zapraszam na krótką relację z Cieszynki.
Z powodu moich pomyłek w dojeździe do Cieszyna i trochę na styk wyliczonej godziny wyjazdu na rajd - na pierwszy oes VAG EXPERT ledwo zdążyliśmy. Na szybko nagrałem Byśkiniewicza: https://youtu.be/wj2uE7t3WD0 a następnie przeniosłem się w miejsce, które sobie upatrzyłem. Tu na dzień dobry zostałem zrypany przez safeciarza za to, że tak późno przyszedłem na oes i jak się okazało byłem już u niego "spalony". Chciałem sobie stanąć na łące, ale był zakaz. Nie mogłem znaleźć czystego kadru, próbowałem jeszcze wynegocjować przesunięcie się osoby zabezpieczającej trasę, ale dostałem odpowiedź, że Pan tak stoi żeby nikt przed nim nie stał bliżej trasy. Nagrałem z tego miejsca 5 rajdówek i zrezygnowałem: https://youtu.be/HdjnoTOVq4w Miejsce było całkiem fajne, ale stojący tuż przede mną safeciarz nie ułatwiał nagrywania: https://youtu.be/qdF6yMTLPoc Wróciłem na pierwotne miejsce i zacząłem przemieszczać się z prądem oesu: https://youtu.be/a5rQBcXWFAk Coś jeszcze próbowałem pokombinować, ale miało to sensu: https://youtu.be/FvcHk2CqMok Wróciłem do punktu wyjścia. Na przejazd SKJS ponownie poszedłem w miejsce, gdzie byłem już na cenzurowanym. Tym razem chciałem stanąć o krok bliżej trasy niż safeciarz, ale szybko zostałem przywołany do porządku nakazem stanięcia za panem. Czas startu przedłużał się z powodu zabrania karetki ze startu (ponoć ratownicy musieli pomóc sędziemu, który dostał ataku epilepsji) i ostatecznie zarządzono wolny przejazd. Wracając do samochodu można było zaobserwować konia szamającego liście: https://youtu.be/nXzXCv7GIdA Kawałek dalej inny osobnik robił sobie przebieżki: https://youtu.be/po4ENv2NeiE
Kolejna pętla to oes RADEX, gdzie spotkałem martenzyta (pozdrawiam). Tu pies zainteresowany chłopakiem robiącym relację na żywo dla Rajdy24: https://youtu.be/rvNYcmB9f7E Nadjechały samochody funkcyjne i dowiedzieliśmy się, że oes został skrócony (ponoć z powodu oleju na trasie), a my jesteśmy już po jego mecie lotnej. No to ładnie, pierwszy oes praktycznie do odpisania i wychodziło na to, że drugi też :( Nie było już możliwości robić niczego innego, więc z konieczności zostaliśmy na miejscu. Okazało się, że nudno nie było: https://youtu.be/Ko_zhSRK2m4 ale jak widać dosyć wiało. Najefektowniej pojechał tu Gryc: https://youtu.be/wsUm9Wolgns Później przeniosłem się na inną perspektywę: https://youtu.be/MXgJn_kfm9o Następnie po kilkunastu rajdówkach nastała już kolejna w tym dniu długa przerwa, więc podjęliśmy decyzję, że nie czekamy i jedziemy na trzeci przejazd VAG EXPERT.
Okazało się, że dobrze zrobiliśmy, bo na trasie były już dwa zera. Trochę z konieczności dotarliśmy na miejsce znane z zeszłorocznej Cieszynki i tegorocznego Rajdu Śląska: https://youtu.be/5zIEwYPdfJQ Jednego Malucha trochę wypluło z zakrętu: https://youtu.be/JaOvS6qAj48 U Różyckiego tarcza hamulcowa rozgrzała się do czerwoności: https://youtu.be/7oxXNkaeJys Chcieliśmy zostać do przejazdu Fiest Proto, ale wobec kolejnych przerw ostatecznie zrezygnowaliśmy.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A5
 
Posty: 987
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława


Re: Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska czekają na chętny

Postprzez andrew88 » niedziela, 26 lip 2020, 22:58

Zapraszam na relację z Rajdu Ziemi Głubczyckiej.
Ponownie wybraliśmy się tylko we dwójkę, więc znowu pełniłem rolę nawigatora. Tym razem obyło się bez wpadek. Prościej mogłem wyznaczać trasę, bo dysponowałem mapą całego rajdu i poszczególnych oesów, na których były zaznaczone miejscowości. Jako ciekawostka na dojeździe do pierwszego oesu wyskoczył nam młody zajączek, który chwilę biegł przed samochodem, nim uciekł na czyjąś posesję.
Standardowo dla mistrzostw Śląska mieliśmy robić 3 oesy - po jednym na pętlę. Jedną z miejscówek miała być hopa, to miał być gwóźdź tego rajdu. Zaczęło się od małego zgrzytu, bo znajomy miał problemy z odebraniem kamizelki media, ale po kilku minutach się to udało.
Rozpoczęliśmy od pierwszego oesu, na miejscówce gdzie rajdówki było widać dwa razy - najpierw na zakręcie: https://youtu.be/Vjp547-fcUM a następnie na przełamaniu: https://youtu.be/410JfOMbNzI Początkowo przechodziłem pomiędzy jednym widokiem, a drugim, ale taki układ powodował, że często traciło się jedną z rajdówek, bo często jechały w tym samym czasie lub zbliżonym. Postawiłem, więc na lepszy widok na przełamanie, a na zakręt zadowalałem się taką widocznością: https://youtu.be/grcJ1uuT-Jg Najodważniej na przełamaniu poszła załoga tego C2: https://youtu.be/KxNeCmBZXnQ Po pewnym czasie nastała długa przerwa, ponoć ktoś wydzwonił. W międzyczasie zadzwonił kolega, który miał plan zaczynać od drugiego oesu z informacją, że na hopie nie ma za bardzo jak stać, a poza tym tak są pozarastane tereny przydrożne, że w trakcie schodzenia nie będzie za bardzo jako schować się przed rajdówkami i on hopę na tym oesie odpuścił. Kierując się tymi wskazówkami też nie bez żalu odpuściliśmy hopę. Wracając po rajdzie i widząc zdjęcia z tego miejsca doszliśmy do wniosku, że chyba odpuściliśmy przedwcześnie, bo chociaż mogliśmy podejść zobaczyć jak to wygląda. Trudno. Dowiedzieliśmy się także, że drugi oes pójdzie z opóźnieniem, bo jeszcze nie ruszył. Wracając do pierwszego oesu - zmiana miejscówki: https://youtu.be/Q_Vq-lCmlJ8 Chwilę później nadjechał Różycki - pierwszy lider rajdu, który ładnie bokiem złożył się w zakręt, ale tego nie nagrałem, bo akurat przemieszczałem się i niezbyt zdecydowanie zajmowałem nową pozycję, przez co nie było czasu na przygotowanie się. Zostaliśmy jeszcze na kilka rajdówek i podjęliśmy decyzję, że jedziemy na drugi oes, bo skoro jest opóźnienie to jest duża szansa, że zdąży się nawet na pierwszy jego przejazd. Nieco naiwnie myślałem, że może zdążymy nawet na czołówkę, raczej nie na R5, a bardziej R2. Po dotarciu na miejsce okazało się, że przejechała już około połowa stawki RO. Ustawiłem się tak, że widziałem od tyłu fragment po wyjeździe z łącznika szutrowego: https://youtu.be/H75SzssWDWw Jako, że był to dla nas oes nadprogramowy, to nie siliłem się na lepszą miejscówkę. Na dohamowaniu albo sponiewierało Ciombora, albo był to zamierzony efekt: https://youtu.be/NohpxEJ3rBY Wiedząc już o problemach ze staniem na hopie i powrocie z niej całkowicie odpuściliśmy już drugi oes w pętli.
Na drugi przejazd wybraliśmy się niewiele dalej względem pierwszej miejscówki. W miejscu tym znajdował się przejazd przez mostek po kostce, a następnie podjazd, gdzie długo było widać rajdówkę: https://youtu.be/xoMHGK0Bid4 (w tle wprawne oko może dojrzeć uszkodzonego DS3 Mularczyka, który zakończył tu jazdę podczas pierwszego przejazdu). Inny widok: https://youtu.be/SYIx3f5jeaA Rokita podróżował z otwartą klapą bagażnika: https://youtu.be/qDw70mXOwMY Jeszcze trochę inny widok: https://youtu.be/bHJGD4iaHAs Kolejny robaczek do kolekcji: https://youtu.be/G8x61X6ZQkM
I trzecia pętla, ponownie ten sam oes - ostatnia brakująca R5: https://youtu.be/d1e5-bZlZBo Dwóm załogom ten zakręt sprawił większe problemy: https://youtu.be/r5KL7Qwckro https://youtu.be/NNIrmv4nAyo Jeden z bardziej efektownych przejazdów: https://youtu.be/omOYoCgK-qU Jeszcze w akcji zwycięzca rajdu: https://youtu.be/ex8v0qm_u30
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A5
 
Posty: 987
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Poprzednia strona

Powrót do III LIGA - RD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość