Rally Ypres

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Rally Ypres

Postprzez Baca » niedziela, 15 cze 2003, 23:38

W dniach 27-29 czerwca 2003 roku zostanie rozegrana szósta już eliminacja rajdowych mistrzostw Europy o najwyższym współczynniku 20.

Oficjalna strona rajdu:
http://www.ypresrally.com/

Zwycięzcy ostatnich 5 edycji:
1998: LOIX F. - SMEETS S. TOYOTA COROLLA WRC
1999: LOIX F. - SMEETS S. MITSUBISHI CARISMA GT
2000: LUNDGAARD H. - ANKER J.C. TOYOTA COROLLA WRC
2001: TSJOEN P. - VERGALLE S. TOYOTA COROLLA WRC
2002: THIRY B. - PREVOT S. PEUGEOT 206 WRC

Lista zgłoszeń tegorocznej edycji prezentuje się bardzo interesująco. Zapewne lista startowa będzie wyglądać nieco inaczej:

1. CAMPOS - MAGELHAES POR/POR Peugeot 206 WRC A 8
2. THIRY - FORTIN B/B Peugeot 206 WRC A 8
3. TSJOEN - CHEVALLIER B/B Toyota Corolla WRC A 8
4. SNIJERS - MUTH B/D Subaru Impreza WRC A 8
5. BOXOEN - REYNAERT B/B SUBARU Impreza WRC A 8
6. VASSIN - SHCHUKING RUS/RUS Peugeot 206 WRC A 8
7. KUZAJ - MOMBAERTS PL/B Subaru Impreza WRC A 8
8. BIJVELDS - BIJVELDS NL/NL Mitsubishi Lancer Evo VI A 8
9. DECONINCK - CAESEMAEKER B/B Mitsubishi Lancer Evo VI A 8
10. BRUYNEEL - MEERT B/B Toyota Celica GT-Four A 8
Baca
A5
 
Posty: 704
Dołączył(a): czwartek, 20 lut 2003, 18:35
Lokalizacja: Kraków


Postprzez tomas » niedziela, 15 cze 2003, 23:42

ja mam tylko nadzieję, że Leszek wreszcie wystartuje. jeśli Thiry i Campos pojawią się na starcie to na pewno wszyscy będą świadkami wspaniałej walki. wogóle w mistrzostwach europy teraz zrobiło się ciekawie. na pewno obaj [Thiry i Campos] będą chcieli wygrać i będą jechali bardzo szybko, oby walka trwała do końca i była wyrównana.
pzdr
Avatar użytkownika
tomas
A5
 
Posty: 803
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2003, 22:33
Lokalizacja: Józefów

Postprzez pwrc » poniedziałek, 16 cze 2003, 00:41

informacje o starcie Camposa były kilkakrotnie ogłaszane i dementowane
miejmy nadzieje, ze jednak pojedzie
co do samej walki, to z Camposem czy bez, na pewno bedzie gorąco
jedzie Snijers w Imprezie WRC S8, i ma ogromny apetyt na 5 zwyciestwo w tym rajdzie, w którym pojedzie po raz 25 ty ( jak dotad oprócz niego 4 razy ten rajd wygrali Robert Droogmans i Freddy Loix, Snijers i Loix 4X pod rząd)

Baca: chyba masz racje, jednego auta w A-8
może na starcie zabraknąc ;)

PS: beda nocne oesy!!!
Avatar użytkownika
pwrc
A5
 
Posty: 667
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 19:14
Lokalizacja: w-wa

Postprzez Baca » poniedziałek, 16 cze 2003, 19:00

Ypres jest rozgrywany w tych samych dniach co Kormoran. Warto więc w tym miejscu zastanowić się gdzie prawdopodobnie wystartuje Kuzaj.
Wiadomo - z "20" wystartował w tym sezonie tylko na Polskim.
W mistrzostwach Polski - chcąc walczyć o tytuł mistrzowski, opuszczając Kormorana będzie ciężko odrobić straty punktowe. W tym momencie jest przecież 4.
Do klasyfikacji mistrzostw Polski miały być zaliczane punkty zdobyte maksymalnie w 6 z 8 eliminacji. Dziś wiadomo, że Krakowskiego nie ma, więc przepis o punktowaniu zapewne ulegnie modyfikacji. Całkiem możliwe, że będzie to wyglądało:
"Liczba eliminacji minus jeden"
Przed sezonem Kuzaj zapowiadał walkę o tytuł mistrza Europy i Polski. Wówczas było pewne, że wystartowałby w Belgii. Teraz sytuacja się trochę skomplikowała. Gdzie wystartuje? Rozstrzygnięcie zapewne w najbliższych dniach.
Baca
A5
 
Posty: 704
Dołączył(a): czwartek, 20 lut 2003, 18:35
Lokalizacja: Kraków

Postprzez pwrc » poniedziałek, 16 cze 2003, 20:09

pisałem juz o tym wczesniej, tylko chyba niewiele osób potraktowało to poważnie, a to niestety nie żart, Karkonoskiego tez najprawdopodobniej nie bedzie
z reszta niedługi czas pozniej taka informacja pojawiła sie przy okazji newsa o odwołaniu Krakowskiego

co do Leszka:
start w rajdzie Ypres poza zyskaniem doswiadczenia, da niewiele, raczej mało prawdopodobne bedzie miejsce w pierwszej trójce, natomiast jadąc S8 Kormorana ma go praktycznie wygranego
koszty startu-Ypres to ok 300km oesowych, silna konkurencja, m.in. blizniacze S8 pod Snijersem, do zyskania troche punktów w klas ME które i tak nic nie zmienia
Kormoran-znane trasy, konkurencja taka sobie, i Holo znowu pierwszy raz w nowym dla siebie aucie, do zyskania sporo punktów w klas MP

dla mnie wybór wydaje sie oczywisty

pozdr
Avatar użytkownika
pwrc
A5
 
Posty: 667
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 19:14
Lokalizacja: w-wa

Postprzez golden » poniedziałek, 16 cze 2003, 21:44

pawel nie poznaje cie :shock: z twojej wypowiedzi wnioskuej ze kuzaj jadac kormorana ma go "latwo" wygranego mimo ze holo jedzie ehhh pawel pawel.... uwazam ze jak jeszcze pojedzie Kuchar to i dwojka dla kuzaja bedzie ciezkabo kuchar kest cholernie rozjezdzony...
Avatar użytkownika
golden
A6
 
Posty: 1230
Dołączył(a): poniedziałek, 26 sie 2002, 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez LIPciu » poniedziałek, 16 cze 2003, 21:52

no niech sie w końcu spotka pan kuzaj z panem hołowczycem i zobaczymy co sobą reprezentują tylko żę jak nie daj boże kuzaj wygra z hołkiem to ktoś na tym forum bedzie miał problem :P
nie moge sie już doczekać tego rajdu... :)
Avatar użytkownika
LIPciu
A5
 
Posty: 953
Dołączył(a): niedziela, 9 mar 2003, 21:13
Lokalizacja: kraków

Postprzez pwrc » poniedziałek, 16 cze 2003, 21:55

golden: to niezupełnie tak
zestawiając szanse Kuziego w rajdzie Ypres i Kormoranie mozna stwierdzic, ze w Kormoranie Leszek ma spore sznase :wink:

co do wystepu Kuchara to nie mam zdania, w zeszłym roku pojechał tak sobie, nie jestem w stanie okreslic, jaki postep zrobił, a ile da mu nowe auto (zakładając, ze pojedzie)
gdybym miał obstawiac wyniki to: 1.Holo 2.Kuchar/Kuzaj 50/50

pozdr
Avatar użytkownika
pwrc
A5
 
Posty: 667
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 19:14
Lokalizacja: w-wa

Postprzez golden » poniedziałek, 16 cze 2003, 22:40

no pawel w porownaniu do kormorana ehhhh no wiesz - po ostatnich latach i stratach po 20 sekund do holka na oesie to powiedzialbym ze na Ypres moglby osiagac lepsze czasy :D Kuzaj wyjedzie jako pierwszy na trase wiec bedzie ja przecieral co za ty idzie beda starty czasowe (jak w 2001) - tymbardziej ze auto holka w tym roku bedzie o wiele lepsze niz w zeszlym - jak sie nie bedzie psulo to mozemy sie spodziewc w drugim dniu koncertu "jednej reki" :D

obawiam sie kuchara juz w tamtym roku sygnalizowal ze mu niezle idzie w tym roku jadac F0KUSEM 2OO2 moze niezle poginac...
Avatar użytkownika
golden
A6
 
Posty: 1230
Dołączył(a): poniedziałek, 26 sie 2002, 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez pwrc » poniedziałek, 16 cze 2003, 22:53

jesli auto nie nawali tak jak rok temu, to o wynik Hołka jestem spokojny 8)

PS: odchodzimy od tematu
Avatar użytkownika
pwrc
A5
 
Posty: 667
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 19:14
Lokalizacja: w-wa

Postprzez Baca » wtorek, 17 cze 2003, 13:53

pwrc napisał(a): i Holo znowu pierwszy raz w nowym dla siebie aucie,


Jeszcze po raz kolejny uciekając od wątku Ypres. Jakim autem ma zamiar wystartować Holo?
Baca
A5
 
Posty: 704
Dołączył(a): czwartek, 20 lut 2003, 18:35
Lokalizacja: Kraków

Postprzez :KuziFanJG: » wtorek, 17 cze 2003, 17:41

Szczerze mowiac nie sadze aby Kuchar mial wystartowac w Olsztynie, w zeszlym roku nie wyrażal checi na ponowny start w Kormoranie (zreszta, wcale mu sie nie dziwie), za to obiecal jakis start na Dolnym Ślasku, zostal juz tylko Karkonoski :), ale (zawsze musi być jakies ALE!), Karkonoski prawdopodobnie nie odbedzie sie! :(, wiec nie zobaczymy prawdopodobnie Tomka na krajowych trasach :(((((
Avatar użytkownika
:KuziFanJG:
N1
 
Posty: 82
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2003, 17:40
Lokalizacja: Jelenia/Zielona Góra

Postprzez Baca » wtorek, 17 cze 2003, 22:27

Wracając już do wątku Ypres: znalazłem dziś taką informację:

Bruno Thiry zbliżył się na 40 punktów do Miguela Camposa w ME i Portugalczyk, planujący następne starty na Azorach i Maderze, włączył do programu kolejną 20-kę, Ypres Westhoek Rally.

Więc dla Bronka okazja do rewanżu za Polskę. Byłoby idealnie oglądać już do końca sezonu oglądać rywalizację Camposa i Thiriego na trasach kolejnych dwudziestek.
Baca
A5
 
Posty: 704
Dołączył(a): czwartek, 20 lut 2003, 18:35
Lokalizacja: Kraków

Postprzez żółtodziób » wtorek, 17 cze 2003, 22:37

Kuchar nie pojedzie Kormorana bo startuje w EOSie. Jakoś słabo sobie wyobrażam żeby przez tydzień fura pojechała do Szwecji (gdzie garażuje) przeszła przegląd i potem do Estonii. Był swego czasu taki numer z bitą Toyką Kuliga na Barumie, ale to była Toyka, Focus jest bardziej awaryjny, więc trzeba go skrupulatniej przeglądać, poza tym na Barum nie mieli daleko więc byli jeden dzień do przodu, a przede wszystkim trza mieć kasiorę żeby tak sobie obskakiwać kormorana który do niczego Kucharowi nie jest potrzebny, punkty zdobyte na nim może se wsadzić bo w RSMP i tak nie startuje, a 170 kilometrów OSowych w dodatku w dużej częsci znanych na pamięc to pomyłka jechać... Chyba że faktycznie nie bardzo ma co z kasą robić, ale nawet jak pojedzie to będzie oszczędzał sprzęt na EOS i może wcale nie będzie się chciał ścigać za wszelką cenę z Kuzajem. W każdym razie nie wydaje mi siężeby te ploty miały się sprawdzić.

Start Hołowczyca wurcem to by był taki strzał na wiwat, trudno powiedzieć czy ścignąłby Kuzaja, porównywalnym sprzętem może tak, ale jak znów się okaże że Weber przywiózł to co w zeszłym roku to marnie widzę jego szanse. Kuzaj zrobił postępy, Hołek się cofnął w rozwoju, gdyby jeszcze krakowianin wystawił S8 to dupa blada. Poza tym trudno mi uwierzyć że nie stać go na starty Nką w PCWRC a stać go na wurca w RSMP. Chyba że faktycznie cykor kogoś tu obleciał, mam nadzieję że nie...

Ale czy wystawi to też trudno powiedzieć. Gdyby miał kasę to by Anglicy stanęli na głowie i nawet o swojej five o'clock by zapomnieli a przełożyliby wszyskie flaki do innej budy. Tylko musiałoby komuś na tym bardzo zależeć. Poza tym słyszałem coś o drugim egzemplażu więc teoretycznie nie powinno być problemu. Ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Start innym autem niz Subaru wydaje mi się też mało prawdopodobny, na pewno ma jakieś umowy z Subaru Import Polska które jest jednym ze sponsorów, chociaż diabli wiedzą, Kulig też na Antibes w zeszłym roku wynajął Kronosa...

Na mój nos pewien jest tylko Czopik, on ma kompletny budżet na cały rok. Możliwe że pojawi się Kuzaj, trochę mniej możliwe że Hołowczyc i prawie niemożliwe że Kuchar... Póki co widzę takie "pudło": 1.Czoper 2.Frycz 3. Bębenek
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez golden » wtorek, 17 cze 2003, 23:06

zoltodziub: chyb tematy pomyliles ??
Avatar użytkownika
golden
A6
 
Posty: 1230
Dołączył(a): poniedziałek, 26 sie 2002, 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron