Circuit of Ireland International Rally 2016

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Re: Circuit of Ireland International Rally 2016

Postprzez Hubertos » piątek, 8 kwi 2016, 00:08

Kajto raczej nie będzie miał podejścia do Evansa, jednak sezon w aucie WRC robi niesamowitą różnicę.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno


Re: Circuit of Ireland International Rally 2016

Postprzez Mad Max » piątek, 8 kwi 2016, 00:49

seal napisał(a):
CzarnyWRC napisał(a):Alexy nie jedzie więc bicie się z Evansem i Breenem nie będzie takie istotne. Kajto wie że trzeba wygrać wojnę nie bitwe ale adrenalina, błędy rywali itp. mogą wywołać ciężkostop i będzie ciekawie! :twisted:

Mnie osobiście interesuje jak wygląda jazda Mistrza Europy na tle średniaka z Mistrzostw Świata.
Będzie to jakiś tam wskaźnik poziomu obu cykli.
Kajto na pewno nie napali się na walkę z Evansem i Breenem - wie doskonale o co walczy i jaki jest cel więc głupotą by było walczyć z zawodnikami którzy nie liczą się w walce ok Mistrza ERC - grunt to żeby ich kontrolować oraz nie dać się pokonać lokalesom, podium wtedy murowane a w przypadku odpadnięcia jednego z Panów (Breen potrafi przecież odstawić figure) wskoczyć oczko wyżej i wywieźć mocne punkty szczególnie że Lukya (który w chwile obecną jest najpoważniejszym rywalem do tytułu) nie startuje w tym rajdzie. Dodatkowo trzeba pamiętać że KK ma ograniczony sezon i każda strata punktów może być w końcowym rozrachunku bardzo bolesna vide seson 2014
Jak zwykle dusza kibica podpowiada zupełnie co innego niż przed chwilą napisałem i było by mega zajeb**** ujrzeć naszą załogę na czele klasyfikacji.
O Siemanku i Lopezie nikt nic nie napisał ale o ich występ można być spokojnym, szczególnie po wynikach testowego :wink:
Miło by było gdyby była powtórka z Kanarów.

Hubertos napisał(a):Kajto raczej nie będzie miał podejścia do Evansa, jednak sezon w aucie WRC robi niesamowitą różnicę.
Chciałeś powiedzieć dwa sezony w WRC i jeden w WRC2 :wink:
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Circuit of Ireland International Rally 2016

Postprzez speedyzxz » piątek, 8 kwi 2016, 00:54

Myślę że jeśli Kajto będą brakować sekundy to panów z WRC, to spróbuje nacisnąć, jednak jeśli odjada to zachowa spokój

A jeśli chodzi o siemanko, to liczę że w top 10 wjedzie, choć to nie takie łatwe przy tej stawce R5, ale za to ten rajd sprzyja wycieczkom poza trasę
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Circuit of Ireland International Rally 2016

Postprzez adamlen » piątek, 8 kwi 2016, 08:53

seal napisał(a):
CzarnyWRC napisał(a):Alexy nie jedzie więc bicie się z Evansem i Breenem nie będzie takie istotne. Kajto wie że trzeba wygrać wojnę nie bitwe ale adrenalina, błędy rywali itp. mogą wywołać ciężkostop i będzie ciekawie! :twisted:

Mnie osobiście interesuje jak wygląda jazda Mistrza Europy na tle średniaka z Mistrzostw Świata.
Będzie to jakiś tam wskaźnik poziomu obu cykli.


Średniakiem z Mistrzostw Świata to był Ostberg. Evans na asfalcie to czołówka. W normalnej sytuacji myślę, że Kajto nie miałby szans, ale dużą rolę mogą odgrywać opony. Dmack na asfalcie raczej jeszcze nie osiągnął poziomu Pirelli i Michelina.
Jak dla mnie będzie super jak będzie się trzymał drugiego miejsca.

Nie należy przecież zapominać o drugim konkurencie - również jeżdżącym obecnie w WRC - Breen. Jest u siebie, ma dobry sprzęt, dobre opony. Zawsze był na poziomie Kajta więc tym razem gorzej być również nie powinno.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Circuit of Ireland International Rally 2016

Postprzez woocasch » piątek, 8 kwi 2016, 09:01

Z Evansem będzie ciężko walczyć, facet jednak dużo czasu spędził już w WRC (i mam tu na myśli zarówno auto jak i MŚ), więc jego doświadczenie jest nieporównywalne z KK. Chociaż nigdy nie wiadomo jak będą się spisywać opony poszczególnych producentów.
A co do Breena to Kajto temat załatwił już w zeszłym roku. Mimo tego, że Craig miał łączony sezon ERC i WRC2 i był bardziej rozjeżdżony niż Kajto, to Polak zdobył tytuł w ERC, inaczej mówiąc pokonał Irlandczyka w równej walce. I nie ma co gadać, że np. 208 T16 była bardziej awaryjna od Fiesty R5, że może Pirelli lepsze od Michelina było, że KK lepiej dobrał rajdy, w których startował. Bo liczy się punktacja na koniec sezonu. A to, że teraz Breen ma niepełny sezon w Citroenie a nie Kajetanowicz to już inna sprawa :(
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Circuit of Ireland International Rally 2016

Postprzez Sebekrally » piątek, 8 kwi 2016, 11:21

Myślę że M. Szczepaniak powiedział to bardzo dobitnie średniak w WRC to poziom wyżej niż nawet ERC, Evans w WRC2 jest z innej planety tu nawet na Chińczykach powinien pozamiatać. Myślę że to daje odpowiedź również na przed sezonowy ból kibiców czemu LOTOS nie dał kasy na WRC2. Byłby ciężki oklep i zaginięcie w tłumie, tutaj K.K. jest gwiazdą nawet jak pojawiają sie goście pokroju Evansa i Ostberga.
Sebekrally
A5
 
Posty: 534
Dołączył(a): wtorek, 30 cze 2009, 21:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Circuit of Ireland International Rally 2016

Postprzez woocasch » piątek, 8 kwi 2016, 11:41

Sebekrally napisał(a):Myślę że to daje odpowiedź również na przed sezonowy ból kibiców czemu LOTOS nie dał kasy na WRC2. Byłby ciężki oklep i zaginięcie w tłumie, tutaj K.K. jest gwiazdą nawet jak pojawiają sie goście pokroju Evansa i Ostberga.

Skąd masz taką pewność, że byłby ciężki oklep? Jakoś na Kanarach na nowym terenie zarówno dla Madsa jak i Kajetana różnice między nimi były minimalne, teraz na pierwszym odcinku strata to tylko 0,5sek/km. Wiadomo, że Kajto nie zna tras rund MŚ i pierwszy hipotetyczny rok startów w WRC2 byłby bardziej sezonem pod naukę, ale nie sądzę aby zaginął tam w tłumie. Byłby jednym z wielu kandydatów do walki o podium. Ale niestety to jest tylko gdybanie, obyśmy na RP2016 przekonali się jak KK poradzi sobie w aucie WRC w rajdzie WRC :) chociaż lepszą opcją, pod względem sprawdzenia się, byłby start Fiestą R5 w WRC2.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Circuit of Ireland International Rally 2016

Postprzez kostek45 » piątek, 8 kwi 2016, 11:45

Kwestia zdobycia doświadczenia. Wiadomo że dwa czy trzy lata na trasach wrc daje kierowcy bardzo dużo. Więc mam nadzieję że ten rok próba obrony mistrza A za rok już wrc2 żeby nie stanąć w miejscu.
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica

Re: Circuit of Ireland International Rally 2016

Postprzez karluum » piątek, 8 kwi 2016, 12:00

Ostberg nigdy asem na asfalcie nie był, a Evans po czarnym potrafi jeździć. Pamiętacie jak się ciął z Kubicą? Na razie to jeden odcinek....
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: Circuit of Ireland International Rally 2016

Postprzez Sebekrally » piątek, 8 kwi 2016, 12:06

woocasch napisał(a):
Sebekrally napisał(a):Myślę że to daje odpowiedź również na przed sezonowy ból kibiców czemu LOTOS nie dał kasy na WRC2. Byłby ciężki oklep i zaginięcie w tłumie, tutaj K.K. jest gwiazdą nawet jak pojawiają sie goście pokroju Evansa i Ostberga.

Skąd masz taką pewność, że byłby ciężki oklep? Jakoś na Kanarach na nowym terenie zarówno dla Madsa jak i Kajetana różnice między nimi były minimalne, teraz na pierwszym odcinku strata to tylko 0,5sek/km. Wiadomo, że Kajto nie zna tras rund MŚ i pierwszy hipotetyczny rok startów w WRC2 byłby bardziej sezonem pod naukę, ale nie sądzę aby zaginął tam w tłumie. Byłby jednym z wielu kandydatów do walki o podium. Ale niestety to jest tylko gdybanie, obyśmy na RP2016 przekonali się jak KK poradzi sobie w aucie WRC w rajdzie WRC :) chociaż lepszą opcją, pod względem sprawdzenia się, byłby start Fiestą R5 w WRC2.

A zwróciłeś uwagę na jakich oponach jedzie Evans? Ostberg na asfaltach nigdy nie błyszczał, by nie powiedzieć że jak na WRC był cieńki. Oczywiście to początek rajdu zobaczymy co będzie dalej jak zawsze trzymam kciuki za naszych dwukrotny mistrz europy brzmi dumnie :D

Pieniążek ładnie zaczął oby dotarł do mety
Sebekrally
A5
 
Posty: 534
Dołączył(a): wtorek, 30 cze 2009, 21:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Circuit of Ireland International Rally 2016

Postprzez woocasch » piątek, 8 kwi 2016, 12:16

Już dwa i tym razem KK jest bliżej :) Wiadomo, że różnica opon robi swoje, ale tak czy siak początek jest dobry.
A co równie ważne Chuchała prowadzi w ERC2 :)

Sebekrally napisał(a):A zwróciłeś uwagę na jakich oponach jedzie Evans?

Hmm czy zauważyłem? No jakby to powiedzieć, dziś o 8:01 napisałem taki coś:
woocasch napisał(a):Z Evansem będzie ciężko walczyć, facet jednak dużo czasu spędził już w WRC (i mam tu na myśli zarówno auto jak i MŚ), więc jego doświadczenie jest nieporównywalne z KK. Chociaż nigdy nie wiadomo jak będą się spisywać opony poszczególnych producentów.

Wg mnie nie ma co porównywać tego jak spisują się opony danego producenta w autach WRC z ty jak radzą sobie w R5. Może być tak, że w danych warunkach Michelin nie ma przewagi a Dmack nie jest całkiem kiepską oponą. Zresztą co za różnica co wpływa na wynik, ważny jest czas, który widnieje na tablicy wyników. Liczy się cały pakiet, w jednym obszarze przewagę będzie mieć Evans, w innym może mieć ją Kajto, ważne aby o końca rajdu była fajna walka między tą dwójką i Breenem :)

Edit: Niby Pieniążek startował 3min przed Ingramem, a jeszcze nie ma czasu z mety, oby było to tylko opóźnienie na łączach, a nie coś gorszego. OK już jest :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Circuit of Ireland International Rally 2016

Postprzez Faster » piątek, 8 kwi 2016, 13:01

Splity :
http://www.circuitofireland.net/#!inter ... ults/dei0c

Stream live :
https://www.youtube.com/watch?v=eUYQDK6fm3U#t=4083

Edit :

Evans koniec dnia ,awaria układu kier na SS3 !
Faster
N3
 
Posty: 265
Dołączył(a): poniedziałek, 9 cze 2014, 16:39

Re: Circuit of Ireland International Rally 2016

Postprzez ZbyszekChaosu » piątek, 8 kwi 2016, 13:26

Evans out? Skąd u Breena taki kosmiczny czas?
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Circuit of Ireland International Rally 2016

Postprzez ryjas » piątek, 8 kwi 2016, 13:39

Wychował się na tych trasach. Kajto mówił, że strasznie ciężki odcinek. Trudny do opisania. Za dużo informacji. Myślę, że trzeba go pojechać trochę na czuja i tak zrobił Breen. Dwadzieścia kilka sekund na ponad 30 kilometrach to nie jest jakaś wielka przepaść mimo wszystko. Tzn jest duża różnica ale mimo wszystko do odrobienia.
ryjas
N3
 
Posty: 436
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 22:00

Re: Circuit of Ireland International Rally 2016

Postprzez adamlen » piątek, 8 kwi 2016, 16:30

Kajto powinien wygrać ten rajd za to, że go na okładce nie uwzględnili 8)
Obrazek
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości