Rally Islas Canarias 2016

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Re: Rally Islas Canarias 2016

Postprzez viper » piątek, 11 mar 2016, 23:17

seal napisał(a):Lepiej módl się za tym żeby Lotos nie obraził się na rajdy, ja tak robię co dzień ;-)
Bardziej ciekawiło by mnie bezpośrednie porównanie Fiestą R5 Kajtka z Evansem.

Ha i teraz cię zaskoczę. Dla mnie lotos może nie istnieć i wycofać sie wogole z rajdów. Nie robi nic pożytecznego dla polskich rajdów. Ja bym wolał zeby dokładnie ta kasę zagraniczna albo różnice w startach na poziomie rsmp a erc czy wrc jak kto woli co zainwestował w kubice kajetanowicza i Kościuszkę przekazali na rsmp tzn. Relacje TVP na żywo z oesow show itp itd. Wtedy w rajdach by sie ruszyło a po kilku latach takich kajetanowiczow założę sie ze by było ze 3 i to w pełni w doinwestowanym sprzęcie za pieniądze kolejnych sponsorów którzy widzieli by ze rajdy " dzisiaj" to inny świat. Teraz lotos mnie wali. ostatnio na Facebook jeden z działaczy AK. Sudeckiego żalił sie ze nikt o Polakach w TVP nie wspomniał, a to właśnie lotos nauczył TVP płacić za " info w rajdach " . Powiedziałem kilka lat wstecz ze inwestycja w kubice czy kajetanowicza nic nie da, bo dom buduje sie od fundamentu a nie od dachu. Dzisiaj fajnie ze Kajetan doszedł tam gdzie jest z niczego, ale dobrze wiemy ze lata uwiązanie w Polsce a potem kosztem Kubicy w erc to dla niego wiek nie do odzyskania.

Co za różnica czy evans czy ostberg dla mnie wsio rawno. Pokazał walkę z ostbergiem ale prawda jest taka ze wrc to inny świat a im dłuższy rajd tym większe prawdopodobieństwo błędu wynikające ze zmęczenia. Tak czy siak lotos dla mnie to przekleństwo rajdów. Stworzyli monopol który zabił możliwość wybicia sie zawodnikom z niższymi budżetami.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42


Re: Rally Islas Canarias 2016

Postprzez kubadub » piątek, 11 mar 2016, 23:24

Kajto niesamowity-super jazda zmusil Ostberga do bledu.Rewelacja.Zawsze myslalem ze Kajto to taki szybki rzemieslnik ale dzisiaj mi udowodnil ze jest dzikiem!Pelny szacunek.Siamanko i Habajaszi zreszta tez.Fajnie sie taki rajd sledzi gdzie polacy leja lokalesow jak popadnie.
kubadub
 
Posty: 39
Dołączył(a): czwartek, 3 lut 2011, 15:32

Re: Rally Islas Canarias 2016

Postprzez Matthias Schmidt » sobota, 12 mar 2016, 00:01

Brawo dla Kajto! Jestem pod wrazeniem. Nie spodziewalem sie, ze tak wypadnie na tle Ostberga, sadzilem, ze jednak Mads odjedzie, a tu wielka niespodzianka. Fantastycznie. Chuchala tez ladnie.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Rally Islas Canarias 2016

Postprzez Kajtofan » sobota, 12 mar 2016, 00:20

Mało kto się spodziewał, że Kajetanowicz będzie walczył z Ostbergiem. Ale to tylko świadczy o tym, że Kajto w dalszym ciągu robi błyskawiczne postępy i z roku na rok jest coraz szybszy.

Wielu kierowców stoi w rozwoju, albo rozwija sie nieznacznie w skali sezonu, ale Kajetanowicza to nie dotyczy. On idzie jak burza. Pytanie gdzie jest jego górna granica i czy znajdą sie środki finansowe, żeby to sprawdzić.

Z taką skutecznością i najpewniej szybkością jak ma Kajto, na pewno byłby liczącym się zawodnikiem w WRC.
Kajtofan
N3
 
Posty: 348
Dołączył(a): poniedziałek, 29 gru 2014, 16:43

Re: Rally Islas Canarias 2016

Postprzez DonCorrado » sobota, 12 mar 2016, 00:25

Ostberg niestety złamał swoją filozofię jazdy ... jakby jechał na dojechanie, to pewnie było by TOP3, zaczał szarżowac i się rozbił :twisted:
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Rally Islas Canarias 2016

Postprzez Witcher1990 » sobota, 12 mar 2016, 00:44

Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Rally Islas Canarias 2016

Postprzez maciotacio » sobota, 12 mar 2016, 00:46

Kajtofan napisał(a):Wielu kierowców stoi w rozwoju, albo rozwija sie nieznacznie w skali sezonu, ale Kajetanowicza to nie dotyczy. On idzie jak burza. Pytanie gdzie jest jego górna granica i czy znajdą sie środki finansowe, żeby to sprawdzić.

Z taką skutecznością i najpewniej szybkością jak ma Kajto, na pewno byłby liczącym się zawodnikiem w WRC.


Jeśli plotki się potwierdzą to pierwszym sprawdzianem i zarazem szansą będzie start wurcem w RP, czego mu z całego serca życzę. Kris po sporej przerwie błysnął dobrymi czasami w NORF i mimo, że wydzwonił to zainteresowanie pozostało. Kajto na poziomie europejskim bardzo mało dzwoni, pozostaje pytanie czy byłoby tak samo w MŚ. Mam nadzieję, że kiedyś będziemy mieli szansę się o tym przekonać. Szkoda tylko, że się nie udało zmontować programu dla Kajta w WRC2.
Avatar użytkownika
maciotacio
N2
 
Posty: 193
Dołączył(a): środa, 19 wrz 2012, 11:58

Re: Rally Islas Canarias 2016

Postprzez HenriS12B » sobota, 12 mar 2016, 01:10

kubadub napisał(a):Kajto niesamowity-super jazda zmusil Ostberga do bledu.Rewelacja.Zawsze myslalem ze Kajto to taki szybki rzemieslnik ale dzisiaj mi udowodnil ze jest dzikiem!Pelny szacunek.Siamanko i Habajaszi zreszta tez.Fajnie sie taki rajd sledzi gdzie polacy leja lokalesow jak popadnie.

Kajto ok, prowadzi w rajdzie, nie ma dyskusji, ale i Chuchała i Habaj akurat z lokalesami to przegrywają, Siemanko bardziej, Habayashi mniej
Shaitan napisał(a):BTW. NIe wiem czemu, ale
oklejenie Kajtka ma coś w sobie z
Kubicy.

Też takie wrażenie odniosłem. Pierwszy raz otworzyłem artykuł o rajdzie ze zdjęciem Kajty w akcji (widok bardziej z przodu), to myślałem, że Autoklub babola strzelił i przez przypadek wstawili zdjęcie RK z zeszłego sezonu
Avatar użytkownika
HenriS12B
N2
 
Posty: 196
Dołączył(a): wtorek, 26 lut 2013, 10:37
Lokalizacja: na łuku za szczytem

Re: Rally Islas Canarias 2016

Postprzez Honiclbr » sobota, 12 mar 2016, 01:56

Witcher1990 napisał(a):No halo halo podobno awarie miał http://rajdy.autoklub.pl/news/kajetanow ... berg,66631


I tak to wygląda: http://rajdy.autoklub.pl/video/play/id/ ... c0Hk/?pg=1
Honiclbr
A5
 
Posty: 662
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 11:51
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Rally Islas Canarias 2016

Postprzez ryjas » sobota, 12 mar 2016, 03:26

Witcher1990 napisał(a):No halo halo podobno awarie miał http://rajdy.autoklub.pl/news/kajetanow ... berg,66631


Awarii uległ łącznik między kierownica a pedałami
ryjas
N3
 
Posty: 436
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 22:00

Re: Rally Islas Canarias 2016

Postprzez Taurus » sobota, 12 mar 2016, 07:48

Kajto ok, prowadzi w rajdzie, nie ma dyskusji, ale i Chuchała i Habaj akurat z lokalesami to przegrywają, Siemanko bardziej, Habayashi mniej


ale że co niby Wojtek miałby jeszcze klepnąć Monzona w r5?

ten dzwon Ostberga to pocałowanie ściany. dziwne że nie poskładają tej fiesty do kupy
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: Rally Islas Canarias 2016

Postprzez viper » sobota, 12 mar 2016, 08:58

Witcher1990 napisał(a):No halo halo podobno awarie miał http://rajdy.autoklub.pl/news/kajetanow ... berg,66631

Z filmu cieżko wychwycić awarie hamulców, ale mnie sie wydaje ze to jego wina. Na pewno widać ze za szybko wjechał w zakręt. Myśle ze jak by to byla awaria to już dawno była by jego oficjalna wypowiedz.
DonCorrado napisał(a):Ostberg niestety złamał swoją filozofię jazdy ... jakby jechał na dojechanie, to pewnie było by TOP3, zaczał szarżowac i się rozbił :twisted:

Nie no nie rozśmieszaj mnie. To jest sport ekstremalny i błędy sie zdarzają każdemu. Dla przykładu nawet loeb je popełniał i zaliczał dzwony. Gość po prostu jechał i nie musiał kalkulować bo impreza jednorazowa. Pomijam fakt ze wrc inaczej sie trochę jeździ. Wiedział ze musi przyspieszyć bo zawodnicy wjeżdżaniu w r5 na na pewno z każdym kilometrem ten margines zapasu wykorzystają.j
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rally Islas Canarias 2016

Postprzez adamlen » sobota, 12 mar 2016, 09:16

Wydaje mi się, że ten rajd potwierdził, że między kierowcami z top ERC a WRC nie ma dużej różnicy w samej prędkości jeśli jadą na podobnych warunkach czyli pierwszy raz w danym rajdzie. Na trasach WRC Ostberg miałby dużą przewagę z racji doświadczenia a w aucie WRC to już całkiem. Dlatego tak ciężko jest przebić się kierowcom z top ERC do świata WRC. Każdy z nich ma wieloletnie doświadczenie. Nawet mega szybki Bouffier nie wiele może zdziałać czy teraz Breen, który jest na poziomie Kajta.
Mimo, iż Ostberg jest na asfalcie średni to jestem troszeczkę zaskoczony na plus prędkością Kajetana no i Lukyanuk też całkiem nie źle tylko tak jak pisałem wcześniej równie szybki co nie równy, a zaletą Kajetanowicza jest bardzo równa jazda przez cały rajd. To jego nie wątpliwy plus. Trzymajmy więc kciuki za WRC na Polski.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Rally Islas Canarias 2016

Postprzez gregortest » sobota, 12 mar 2016, 09:18

Kasperczyk i Kołtun :lol: :lol: :lol:
Rozwojowi zawodnicy.....śmiech na sali.
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10

Re: Rally Islas Canarias 2016

Postprzez viper » sobota, 12 mar 2016, 09:25

adamlen napisał(a):Wydaje mi się, że ten rajd potwierdził, że między kierowcami z top ERC a WRC nie ma dużej różnicy w samej prędkości jeśli jadą na podobnych warunkach czyli pierwszy raz w danym rajdzie. Na trasach WRC Ostberg miałby dużą przewagę z racji doświadczenia a w aucie WRC to już całkiem. Dlatego tak ciężko jest przebić się kierowcom z top ERC do świata WRC. Każdy z nich ma wieloletnie doświadczenie. Nawet mega szybki Bouffier nie wiele może zdziałać czy teraz Breen, który jest na poziomie Kajta.
Mimo, iż Ostberg jest na asfalcie średni to jestem troszeczkę zaskoczony na plus prędkością Kajetana no i Lukyanuk też całkiem nie źle tylko tak jak pisałem wcześniej równie szybki co nie równy, a zaletą Kajetanowicza jest bardzo równa jazda przez cały rajd. To jego nie wątpliwy plus. Trzymajmy więc kciuki za WRC na Polski.

Nie porównuj rajdów kajta do ostberga. W wrc wbrew wchodzi rownież duże zmęczenie psychiczne, bo rajd trwa 2 razy dłużej zaczynajac od opisu. To dwie rożne bajki. Erc pod tym względem bliżej do mistrzostw krajowych. Kajetanowicz co mógł zrobić to zrobił ( pokazał ze może być szybszy od kierowcy "fabrycznego " szkoda ze tak krótko), ale mamy obraz jaki mamy. Wrc jednak to inny obraz i wcale nie kończenie musiał by sie pokryć z tym co wczoraj było.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości