Jänner Rallye 2015

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Re: Jänner Rallye 2015

Postprzez ZbyszekChaosu » wtorek, 6 sty 2015, 17:01

@ryjas gdzie masz te pełne wyniki? tj. ERC + Austria
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź


Re: Jänner Rallye 2015

Postprzez JohnDoe89 » wtorek, 6 sty 2015, 17:06

TomMaz napisał(a):[...] choć akurat Breen dostał program w WRC2 co jest dość ciekawe w świetle jego ostatnich osiągnięć.


Mówi się, że program Breena w WRC2 jest zasługą wsparcia ze strony jego ojca, o czym może świadczyć fakt innego zgłaszającego w ERC (Peugeot Rally Academy) i WRC (Sainteloc Junior Team). Mówiąc innymi słowy - ten program jest zapewne prywatny.

TomMaz napisał(a):Za to kierowcy Skody dostają ERC i raczej nic się nawet nie słyszy żeby ktoś ich planował promować w WRC2 chociaż może z nowa Fabia to się zmieni, fajnie by bylo.


Również uważam, że ciekawie byłoby znów zobaczyć kierowców Skody choćby w wybranych rundach WRC.
Avatar użytkownika
JohnDoe89
 
Posty: 42
Dołączył(a): wtorek, 30 gru 2014, 16:41
Lokalizacja: CB

Re: Jänner Rallye 2015

Postprzez viper » wtorek, 6 sty 2015, 17:15

DonCorrado napisał(a):
viper napisał(a):
DonCorrado napisał(a):Nie pierwszy i nie ostatni raz kiedy dobry PR i kasa próbują zrobić dobrego kierowce z rzemieślnika. Czasem lepiej sie nie odzywac ale z przereklamowanymi zawodnikami w kazdej dyscyplinie jest tak samo, ktos w nich wpompowal kase to są na topie i nawet na forum o nich mowia pomimo ze sa slabi, ten rajd to idealna weryfikacja. Inna sprawa ze sytuacja obecnie w rajdach jest taka, ze na bezrybiu i rak ryba :lol:

Jeżeli ten rajd jest idealna weryfikacja to zobaczymy na następnym czy kajto wygra wszystkie oesy z kosmiczna przewaga.


Chodzilo mi o to, ze goscie pokazali jak sa przereklamowani.
Natomiast co Kajto pokaze gdzie indziej to inna kwestia, narazie nie tytułują go ani nie wsadzaja jako juniora do fabryki 8)

To nie jest kwestia przereklamowania tylko wielu czynników np. Opony , warunki, kolejność, testy ( byc moze cześć z nich reszta jeździła po asfaltach itd. Kajto miał np. identyczne warunki jak w rajdzie itd. Super ze wygra i bedzie miał największy sukces w karierze, ale ja bym nie liczył na to ze na " normalnym rajdzie " gdzie wszyscy jada na tych samych oponach i nie ma tyle dyskusji co tutaj o oponach bedzie tak samo z wynikami jak w tym rajdzie. Jestem ciekaw np. Tego lefebr ktory rzekomo jest wychwalany i faktycznie filmy z nim na asfalcie robią wrażenie. Taki rajd jest jedynym w sezonie i jestem pewien ze nie bedzie odzwierciedleniem kolejnych choc pewnie kazdy by chciał,możemy tak było. Wówczas byc moze kajto skończył by tak jak neville :wink:
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Jänner Rallye 2015

Postprzez jarauto » wtorek, 6 sty 2015, 17:15

jarauto
N2
 
Posty: 173
Dołączył(a): wtorek, 15 lut 2005, 22:54
Lokalizacja: DK/3city/śląsk

Re: Jänner Rallye 2015

Postprzez gregortest » wtorek, 6 sty 2015, 17:30

Jeżeli ten rajd jest idealna weryfikacja to zobaczymy na następnym czy kajto wygra wszystkie oesy z kosmiczna przewaga.

Nikt tego nie napisał !!!!.
Natomiast zobaczymy co dalej.....będzie.
C o do Lefebvra, to upalał na śniegu lanxcerem w 2013 roku.
Po za tym bywał często gościem na Andros Trophy, u kolegi Benoita Treluyer-a :mrgreen: :mrgreen: i tam mocno trenowali różnymi zabawkami.
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10

Re: Jänner Rallye 2015

Postprzez DonCorrado » wtorek, 6 sty 2015, 17:30

viper napisał(a):Natomiast co Kajto pokaze gdzie indziej to inna kwestia, narazie nie tytułują go ani nie wsadzaja jako juniora do fabryki 8)
To nie jest kwestia przereklamowania tylko wielu czynników np. Opony , warunki, kolejność, testy ( byc moze cześć z nich reszta jeździła po asfaltach itd. Kajto miał np. identyczne warunki jak w rajdzie itd. Super ze wygra i bedzie miał największy sukces w karierze, ale ja bym nie liczył na to ze na " normalnym rajdzie " gdzie wszyscy jada na tych samych oponach i nie ma tyle dyskusji co tutaj o oponach bedzie tak samo z wynikami jak w tym rajdzie. Jestem ciekaw np. Tego lefebr ktory rzekomo jest wychwalany i faktycznie filmy z nim na asfalcie robią wrażenie. Taki rajd jest jedynym w sezonie i jestem pewien ze nie bedzie odzwierciedleniem kolejnych choc pewnie kazdy by chciał,możemy tak było. Wówczas byc moze kajto skończył by tak jak neville :wink:


Ale tu chodzi o sytuacje, ze mowi sie o gosciach jak o przyszlych mistrzach swiata, a oni jada po tym sniegu jak dziecko we mgle albo ja czy Ty, pewien poziom powinien byc mimo wszystko.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Jänner Rallye 2015

Postprzez ryjas » wtorek, 6 sty 2015, 17:31

viper napisał(a):To nie jest kwestia przereklamowania tylko wielu czynników np. Opony , warunki, kolejność, testy ( byc moze cześć z nich reszta jeździła po asfaltach itd. Kajto miał np. identyczne warunki jak w rajdzie itd. Super ze wygra i bedzie miał największy sukces w karierze, ale ja bym nie liczył na to ze na " normalnym rajdzie " gdzie wszyscy jada na tych samych oponach i nie ma tyle dyskusji co tutaj o oponach bedzie tak samo z wynikami jak w tym rajdzie.


Czyli wg Ciebie gdyby nie opony, warunki, kolejność testy to Breen i Lefebre wygrali by ten rajd w przedbiegach?

A jak się odnosisz do wspomnianego przeze mnie Rajmunda? Facet jeździ Janner co roku. Widział tu różne warunki. Miał Pirelli, jechał za stawką erc a jednak ma 6 minut straty do Kajto.
ryjas
N3
 
Posty: 436
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 22:00

Re: Jänner Rallye 2015

Postprzez Mariusz » wtorek, 6 sty 2015, 17:40

ryjas, chodzi o to że przewaga Kajto jest teraz w dziesiątkach sekund na OS. Wszyscy wiemy, że Kajto jest szybki, ale dalej jest to bardzo niespotykana sytuacja na tym poziomie.
Rajmund nie jedzie w ERC i jego cel to wygranie w innej klasyfikacji.
Mariusz
Mariusz
N3
 
Posty: 376
Dołączył(a): czwartek, 1 sie 2002, 07:54

Re: Jänner Rallye 2015

Postprzez TomMaz » wtorek, 6 sty 2015, 17:43

Rajmund jest 3 lata starszy od Hołka, top ERC nie powinien z nim przegrac. Consani i tak malo do niego stracił w stosunku do zeszłego roku :D
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Jänner Rallye 2015

Postprzez viper » wtorek, 6 sty 2015, 17:58

DonCorrado napisał(a):
viper napisał(a):Natomiast co Kajto pokaze gdzie indziej to inna kwestia, narazie nie tytułują go ani nie wsadzaja jako juniora do fabryki 8)
To nie jest kwestia przereklamowania tylko wielu czynników np. Opony , warunki, kolejność, testy ( byc moze cześć z nich reszta jeździła po asfaltach itd. Kajto miał np. identyczne warunki jak w rajdzie itd. Super ze wygra i bedzie miał największy sukces w karierze, ale ja bym nie liczył na to ze na " normalnym rajdzie " gdzie wszyscy jada na tych samych oponach i nie ma tyle dyskusji co tutaj o oponach bedzie tak samo z wynikami jak w tym rajdzie. Jestem ciekaw np. Tego lefebr ktory rzekomo jest wychwalany i faktycznie filmy z nim na asfalcie robią wrażenie. Taki rajd jest jedynym w sezonie i jestem pewien ze nie bedzie odzwierciedleniem kolejnych choc pewnie kazdy by chciał,możemy tak było. Wówczas byc moze kajto skończył by tak jak neville :wink:


Ale tu chodzi o sytuacje, ze mowi sie o gosciach jak o przyszlych mistrzach swiata, a oni jada po tym sniegu jak dziecko we mgle albo ja czy Ty, pewien poziom powinien byc mimo wszystko.

No widzisz wcale tak nie jest każde warunki wymaga innych predyspozycji i wynikają z wielu innych elementów. Przykład np. To kierowcy asfaltowi w ms wystawiani tylko na rundy asfaltowe. Jeżeli tak by było jak mówisz znaczyło by ze kierowca ktory jeździ po asfaltach i wygrywa ten sam wynik osiągnie na każdej innej nawierzchni, a to nie prawda.
ryjas napisał(a):
viper napisał(a):To nie jest kwestia przereklamowania tylko wielu czynników np. Opony , warunki, kolejność, testy ( byc moze cześć z nich reszta jeździła po asfaltach itd. Kajto miał np. identyczne warunki jak w rajdzie itd. Super ze wygra i bedzie miał największy sukces w karierze, ale ja bym nie liczył na to ze na " normalnym rajdzie " gdzie wszyscy jada na tych samych oponach i nie ma tyle dyskusji co tutaj o oponach bedzie tak samo z wynikami jak w tym rajdzie.


Czyli wg Ciebie gdyby nie opony, warunki, kolejność testy to Breen i Lefebre wygrali by ten rajd w przedbiegach?

A jak się odnosisz do wspomnianego przeze mnie Rajmunda? Facet jeździ Janner co roku. Widział tu różne warunki. Miał Pirelli, jechał za stawką erc a jednak ma 6 minut straty do Kajto.

Według mnie czasami jest tak ze ktos ma dzien ,malbo rajd konia :) tzn. Wszystko mu sie układa trafia z oponami pasuje pozycja startowa człowiek sie rozluźnia bo ma przewagę łapie filing i wszystko wychodzi, a czasem jest jak pech to pech.
Co z tego ze facet jeździ janer co roku jak ostatni janer był po asfalcie.kazdy rajd jest inny o tej porze roku. Zobaczysz ze następny rajd w jednakowych warunkach nawet jak kajto bedzie wygrywał oesy to beda to różnice minimalne. Nie lubie tego porównania bo to zawsze dym, ale zadam proste pytanie. Czy to ze kajetanowicz zdemolował konkurencje w janer oznacza to ze Kubica jest gorszym kierowca bo wygrał janer ale nie z taka przewaga. Moim zdaniem nie, bo o wiele trudniej było uzyskać taka przewaga Kubicy w takich warunkach jakich jechał w tamtym roku niz kajetanowiczowi w takich jakie były " dzisiaj ". Taki sens ma porównywanie dzisiejszego wyniku kajta do konkurencji i ocena roznicy umiejętności na podstawie tego wyniku do innych zawodnikow w tym rajdzie.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Jänner Rallye 2015

Postprzez Thomas » wtorek, 6 sty 2015, 18:06

przypominam co po niektórym, że w zeszłym roku, do momentu awarii pedału gazu Kajto również prowadził, to tak w kontekście warunków atmosferycznych (fakt, przyczynił siędo tego po części pech Kubicy) :D


P.S. Kajto wygrał, ostatni OS pielgrzymkowo. Brawo!
Ostatnio edytowano wtorek, 6 sty 2015, 18:09 przez Thomas, łącznie edytowano 1 raz
"W zeszłym roku miałem pięć wypadków i żaden nie był wynikiem nadmiernej prędkości...ci, którzy nie rozumieją tego sportu, mają prawo nie wiedzieć. Natomiast ci, którzy są w tym sporcie czasami powinni pomyśleć...ale z czasem zapominają.
Avatar użytkownika
Thomas
A5
 
Posty: 660
Dołączył(a): wtorek, 7 sty 2014, 12:37
Lokalizacja: SB/LZ

Re: Jänner Rallye 2015

Postprzez ryjas » wtorek, 6 sty 2015, 18:07

Kurde nie udało się wygrac odcinka :/ No ale jest zwycięstwo !

viper napisał(a): Czy to ze kajetanowicz zdemolował konkurencje w janer oznacza to ze Kubica jest gorszym kierowca bo wygrał janer ale nie z taka przewaga. Moim zdaniem nie, bo o wiele trudniej było uzyskać taka przewaga Kubicy w takich warunkach jakich jechał w tamtym roku niz kajetanowiczowi w takich jakie były " dzisiaj ". Taki sens ma porównywanie dzisiejszego wyniku kajta do konkurencji i ocena roznicy umiejętności na podstawie tego wyniku do innych zawodnikow w tym rajdzie.


Kajto wygrał z ogromną przewagą i tyle. Breen pojechał piach. Lefebre nie pokazał nic szczególnego. Tyle w temacie. A Kubica jest jak narazie lepszym kierowcą od Kajto, bo wygrał WRC2, pojechał pełen sezon WRC. W bezpośrednim porównaniu w rajdach jest jak narazie 1:1. Są to fakty. Bez względu na to z jaką przewaga ukończyl Janner.
ryjas
N3
 
Posty: 436
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 22:00

Re: Jänner Rallye 2015

Postprzez Marcin z Mtl » wtorek, 6 sty 2015, 18:19

Lepiej niż Hołek za dawnych, złotych lat. Oby to była dobra wróżba na resztę sezonu. Brawo! :)
Rajdy na surowo - wpadnij, obejrzyj, powspominaj :)
https://www.youtube.com/playlist?list=PLhhfJHl8yZJdyxOSkcyCBqytamF3PJ2Eg
Avatar użytkownika
Marcin z Mtl
N3
 
Posty: 288
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 13:02
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jänner Rallye 2015

Postprzez Mariusz » wtorek, 6 sty 2015, 18:29

Ogryzek też super, pierwszy w ośce i niewiele brakło do 10-go miejsca w generalce :)
Mariusz
Mariusz
N3
 
Posty: 376
Dołączył(a): czwartek, 1 sie 2002, 07:54

Re: Jänner Rallye 2015

Postprzez DonCorrado » wtorek, 6 sty 2015, 18:40

Viper idąc Twoim tokie myślenia powinno się znieść tytuł mistrza swiata, a pozostawić tylko walke o mistrza producentów, kierowcy przypadał by tylko złoty medal za to ze team w ktorym jezdzi zdobył mistrza i puchar.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości