Barum Czech Rally Zlin 2014

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Re: Barum Czech Rally Zlin 2014

Postprzez Ethanhunt » niedziela, 31 sie 2014, 14:49

Co do Kresty i Abringa to ok bo awaria nie z ich winy ale reszta poprostu za szybko. Aha i pamiętam jak niektórzy po Janer pisali że kim jest Pech.... Taki gość co Barum wygrywa.
Ethanhunt
 
Posty: 48
Dołączył(a): wtorek, 4 wrz 2012, 09:31
Lokalizacja: Ustroń


Re: Barum Czech Rally Zlin 2014

Postprzez Cairo » niedziela, 31 sie 2014, 14:52

Oj viper viper Twoja stronniczość w wypowiedziach strasznie kuje w oczy.
www.cairo.com.pl - części do samochodów marki Honda - Kraków
Avatar użytkownika
Cairo
N2
 
Posty: 141
Dołączył(a): niedziela, 9 gru 2007, 13:05

Re: Barum Czech Rally Zlin 2014

Postprzez wanderer » niedziela, 31 sie 2014, 14:56

marrcus napisał(a):no nieźle pojechali i go wypykali. W sumie gdyby nie pogrom to byłby 11 (+5 Abring, Breen, Lappi, Kresta, Odloznik)

Z drugiej strony, chyba tylko Abbring odpadł, bo auto nie dało rady, a pozostała czwórka z powodu tego, że było za szybko. ;)
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Barum Czech Rally Zlin 2014

Postprzez Shaitan » niedziela, 31 sie 2014, 15:29

Biorąc pod uwagę okoliczności, to wynik ciężko uznać za dobry. Jeśli jednak popatrzymy na samą jazdę 2 dnia, to strata na poziomie 0,3s/km wygląda już bardzo przyzwoicie i za rok daje szanse na coś więcej.
Inną kwestią jest jeszcze to, że kiedy taki kierowca jak Wiegand kończy zawody na 2 miejscu, to widać że dobry wynik po prostu uciekł pierwszego dnia przez słabe przygotowanie teamu do rajdu.

Znalazłem jeszcze takie info, że Kopecky jadący Skodą Fabią R5 jako "zerówka" był wczoraj najszybszy na wszystkich oesach z wyjątkiem jednego!
Avatar użytkownika
Shaitan
N3
 
Posty: 328
Dołączył(a): środa, 30 paź 2013, 19:08

Re: Barum Czech Rally Zlin 2014

Postprzez viper » niedziela, 31 sie 2014, 16:49

Cairo napisał(a):Oj viper viper Twoja stronniczość w wypowiedziach strasznie kuje w oczy.

Wydaje ci sie. Ja po prostu patrzę trochę szerzej i dla mnie kajetanowicz zyskał dla siebie wiecej dojeżdżając do mety niż dzwoniąc na pierwszym oesie. Zakładając ze gosc nie ścigał sie od maja, a to nie jest bez znaczenia. Liczą sie po prostu efekty końcowe. Pozycja nie jest super i nie ma co sie czarować, a le gosc jest na mecie i możemy przynajmniej podyskutować, bo jak by wydzwonił to nawet jak by wygrał pojedynczy oes to jestem pewien ze mało było by pozytywnych opini. Po za tym nadany czas rownież go spuścił dwie pozycje niżej.
Ostatnio edytowano niedziela, 31 sie 2014, 16:51 przez viper, łącznie edytowano 1 raz
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Barum Czech Rally Zlin 2014

Postprzez TomMaz » niedziela, 31 sie 2014, 16:50

Ethanhunt napisał(a):Co do Kresty i Abringa to ok bo awaria nie z ich winy ale reszta poprostu za szybko. Aha i pamiętam jak niektórzy po Janer pisali że kim jest Pech.... Taki gość co Barum wygrywa.


No tak tylko jak Kubica wygrywa z nim Janner (który jedzie chyba po raz 9) to wtedy się pisze kim jest ten Pech, jakby Kajto nie odpadł przez pedał gazu to by go na luzie objechał.

Teraz dla niektórych czescy kierowcy reprezentują na Barum taki poziom że są w ogóle poza klasyfikacją i nie do objechania. To Pech jadąc Janner po raz 9 nie jechał rajdu ze znajomością praktycznie jak u siebie ? Zgodzę się że np. Kopecky jadąc u siebie rajd mistrzostw europy może być faktycznie poza zasięgiem, ale nie Pech i reszta Czechów. Z resztą jak pokazali Abbring czy Lappi (który specjalistą od asfaltów specjalnym nie jest) można jednak jechać szybciej.

Nie mówiąc już że w zeszłym roku Kubica Lappiego w Finlandii spokojnie objechał. Jakoś to się kłóci z teorią niepokonanych lokalnych kierowców... No ok Ketomaa był tam faktycznie poza zasięgiem ale Lappi już nie. Natomiast na szutrach w ERC Lappi jednak znacznie wyprzedza konkurencję.

Swoją drogą Lappi mógłby dostać szansę startów w WRC2. Wczoraj błąd który go wykluczył był naprawdę mały. Tempo na tym rajdzie w jego wykonaniu było świetnie. Dzisiaj wygrał 4 odcinki, pierwszy pojechał dość wolno no i tak sami jak Kajetan miał nadany czas. Tytułu w ERC 2014 raczej ma już zapewniony. Może Skoda z nową R5 będzie miała większe ambicje niż ERC i wyśle Lappiego i Kopeckiego na podbój WRC2, chociaż na europejską część sezonu.
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Barum Czech Rally Zlin 2014

Postprzez Thomas » niedziela, 31 sie 2014, 17:15

nie wiem...ale dziwi mnie wypowiedź Kajta i niektórych użytkowników forum, że jest zadowolony...skoro na ostatnich kilometrach stracił 2 pozycje i nie wygrał nawet jednego OS'u! zgadzam się z przedmówcami: gdy Kubica wygrał Janner to niektórzy umniejszali umiejętnościom lokalesów, tutaj odwrotnie, żenujące :roll:
"W zeszłym roku miałem pięć wypadków i żaden nie był wynikiem nadmiernej prędkości...ci, którzy nie rozumieją tego sportu, mają prawo nie wiedzieć. Natomiast ci, którzy są w tym sporcie czasami powinni pomyśleć...ale z czasem zapominają.
Avatar użytkownika
Thomas
A5
 
Posty: 660
Dołączył(a): wtorek, 7 sty 2014, 12:37
Lokalizacja: SB/LZ

Re: Barum Czech Rally Zlin 2014

Postprzez wanderer » niedziela, 31 sie 2014, 17:26

TomMaz napisał(a):No tak tylko jak Kubica wygrywa z nim Janner (który jedzie chyba po raz 9) to wtedy się pisze kim jest ten Pech, jakby Kajto nie odpadł przez pedał gazu to by go na luzie objechał.
Teraz dla niektórych czescy kierowcy reprezentują na Barum taki poziom że są w ogóle poza klasyfikacją i nie do objechania. To Pech jadąc Janner po raz 9 nie jechał rajdu ze znajomością praktycznie jak u siebie ?


Inny rajd, inna specyfika. Janner Kajetanowiczowi pasował i do pechowego czwartego oesu jechał kontaktowo i prowadził w nim z minimalną przewagą. Z kolei Barum jest inny i tutaj Kajto np nie miał żadnego podejścia do Pecha. Na Akropolu, częściowo asfaltowym rajdzie, Kajto jechał przyzwoicie. Tarabus i Orsak też tam startowali i na mecie stracili do Kajta jakieś 7 i 8 minut. Więc nie dramatyzowałbym zbytnio, bo Barum to rajd specyficzny i niekoniecznie odzwierciedla układ stawki.
Ostatnio edytowano niedziela, 31 sie 2014, 17:27 przez wanderer, łącznie edytowano 1 raz
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Barum Czech Rally Zlin 2014

Postprzez viper » niedziela, 31 sie 2014, 17:27

Thomas napisał(a):nie wiem...ale dziwi mnie wypowiedź Kajta i niektórych użytkowników forum, że jest zadowolony...skoro na ostatnich kilometrach stracił 2 pozycje i nie wygrał nawet jednego OS'u! zgadzam się z przedmówcami: gdy Kubica wygrał Janner to niektórzy umniejszali umiejętnościom lokalesów, tutaj odwrotnie, żenujące :roll:

Jak to cię dziwi, a jak Kubica dzwoni i mowi, ze mimo to jest zadowolony to nie dziwi. No bądź chociaż obiektywny, bo jak byśmy mieli w ten sposób patrzec to często byś tego nie słyszał , a słychać to bardzo często ze jest zadowolony mimo ze rajdow nie kończy. Kajetanowicz dojechał można polemizować czy mógł byc wyżej, ale meta jest i jak ma program 3 letni to sie nie napala. Mnie martwi tylko to ze nie ma systematycznej jazdy bo 2 miesiące przerwy to kosmos nawet w mp takiej nie ma a co dopiero na tym poziomie.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Barum Czech Rally Zlin 2014

Postprzez rallyspeed » niedziela, 31 sie 2014, 17:57

Łatwo jest napisać "nie znasz się na rajdach", ale ci którzy nie rozumieją że Kajto dobrze jechał naprawdę nie znają się na rajdach (nie wiedzą jak niebezpieczny i trudny jest to rajd) Dziękuję dobranoc
Obrazek
Avatar użytkownika
rallyspeed
A5
 
Posty: 981
Dołączył(a): piątek, 22 lip 2005, 08:41
Lokalizacja: lubelskie

Re: Barum Czech Rally Zlin 2014

Postprzez jacko » niedziela, 31 sie 2014, 18:22

viper napisał(a):
Thomas napisał(a):nie wiem...ale dziwi mnie wypowiedź Kajta i niektórych użytkowników forum, że jest zadowolony...skoro na ostatnich kilometrach stracił 2 pozycje i nie wygrał nawet jednego OS'u! zgadzam się z przedmówcami: gdy Kubica wygrał Janner to niektórzy umniejszali umiejętnościom lokalesów, tutaj odwrotnie, żenujące :roll:

Jak to cię dziwi, a jak Kubica dzwoni i mowi, ze mimo to jest zadowolony to nie dziwi. No bądź chociaż obiektywny, bo jak byśmy mieli w ten sposób patrzec to często byś tego nie słyszał , a słychać to bardzo często ze jest zadowolony mimo ze rajdow nie kończy. Kajetanowicz dojechał można polemizować czy mógł byc wyżej, ale meta jest i jak ma program 3 letni to sie nie napala. Mnie martwi tylko to ze nie ma systematycznej jazdy bo 2 miesiące przerwy to kosmos nawet w mp takiej nie ma a co dopiero na tym poziomie.


drogi viperze, masz racje jak kubica dzwoni to czesto mowi pozniej, ze jest zadowolony, co nie zmienia faktu, ze nie odniosles sie do tego co napisal Thomas, czyli jak Kubica wygral Janner to umiejetnosci localsow byly zanizane, a w tym przypadku zawyzane, co rzeczywiscie brzmi zenujaco.. byla kiedys taka ksiazke Ferdydurke gdzie jeden bohater caly czas krzyczal "wielkim poeta byl", nie wazne co robil to "wielkim poeta" byl, zamien poeta na Kajto i mamy tok myslenia vipera :)
Kajto jest ponadprezcietnie szybkim kierowca i na takie proby jego usprawiedliwiania pewnie sam by pomyslal to samo co Thomas..

no ale co ja sie tam znam przeciez trzeba "patrzec trochę szerzej" no i "Inny rajd, inna specyfika" :D
jacko
A5
 
Posty: 546
Dołączył(a): czwartek, 11 kwi 2013, 11:51

Re: Barum Czech Rally Zlin 2014

Postprzez wanderer » niedziela, 31 sie 2014, 18:44

jacko napisał(a):no ale co ja sie tam znam przeciez trzeba "patrzec trochę szerzej" no i "Inny rajd, inna specyfika" :D

Nie no, przecież najlepiej patrzeć zerojedynkowo, bo rajdy to taka prosta dyscyplina sportu. I jak ktoś ma gorszy rajd, to znaczy, że na pewno jest beznadziejny, nie może być z niczego zadowolony i powinien zawiesić kask na kołek. Idąc takim tokiem myślenia, to tylko Loeb i Ogier powinni się scigać w rajdach, bo reszta się nie nadaje. Chociaż... sądząc po ostatnim rajdzie to i Ogier chyba powinien rozważyć zakończenie kariery,
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Barum Czech Rally Zlin 2014

Postprzez ryjas » niedziela, 31 sie 2014, 19:12

Kondzio napisał(a):Kajto przegral walke o 4 miejsce bo prawdopodobnie mial nadany czas na przedostatnim odcinku po wypadku Odlozilika, podczas gdy i Tarabus i Orsak jechali go normalnym tempem.


Miał nadany, ale nie pamiętam, czy to nie jego wynik wzięto jako nadany. Jeśli Kajto pojechał szybciej, to powinien się odwoływać. Odłożnik odpadł, przed Kajto, ale to ponoć Consani spowodował jakieś problemy. Sam nie wiem. Generalnie powinno się dać czas Tarabusa, bo kto wie czy Lappi, ew. Wiegand, Kostka (nie pamiętam czy się skarżył na utrudnienia) by nie pojechał szybciej?
ryjas
N3
 
Posty: 436
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 22:00

Re: Barum Czech Rally Zlin 2014

Postprzez karluum » niedziela, 31 sie 2014, 19:25

Jak na debiutanta pojechał całkiem niezły rajd, co z tego, że byli szybcy jak nie dojechali. Rozumiem, że pozycja Seppa gryzie, tak jak pozycja Evansa nad Kubicą w DE oraz przegrane 4 miejsce, natomiast przejechał na ostro całe zawody bez większych przygód.
Jedyna rzecz, która martwi jest taka, że na początku nie umiał ogarnąć zawieszeń, trochę to dziwne, bo drogi w RP aż tak nie odbiegają strasznie od tych czeskich, więc nie było to novum jak dla Malaghesa ;)
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: Barum Czech Rally Zlin 2014

Postprzez viper » niedziela, 31 sie 2014, 19:33

jacko napisał(a):drogi viperze, masz racje jak kubica dzwoni to czesto mowi pozniej, ze jest zadowolony, co nie zmienia faktu, ze nie odniosles sie do tego co napisal Thomas, czyli jak Kubica wygral Janner to umiejetnosci localsow byly zanizane, a w tym przypadku zawyzane, co rzeczywiscie brzmi zenujaco.. byla kiedys taka ksiazke Ferdydurke gdzie jeden bohater caly czas krzyczal "wielkim poeta byl", nie wazne co robil to "wielkim poeta" byl, zamien poeta na Kajto i mamy tok myslenia vipera :)
Kajto jest ponadprezcietnie szybkim kierowca i na takie proby jego usprawiedliwiania pewnie sam by pomyslal to samo co Thomas..

no ale co ja sie tam znam przeciez trzeba "patrzec trochę szerzej" no i "Inny rajd, inna specyfika" :D

Nie zaniżanie tylko wszyscy porównywalni do wrc, ze tam bedzie trudniej i wynik z Janner prawdopodobnie i tak nie przełoży sie na wrc bo to inny świat. Po za tym to był rajd asfaltowy, a wiadomo ze w wrc głownie chodzi o szutry. Ja nie usprawiedliwiam kajta, bo samemu z punktu widzenia kierowcy bym obstawiał ze tam nie było wielkich nazwisk. Nie mniej jednak po pierwsze Kubica i tak był w lepszej sytuacji bo za nim stała fabryka, a to inny świat niż zespół prywatny. Po nad to w tym sezonie to był jedyny rajd , który Kubicy wyszedł perfekcyjnie, a jak było dalej wszyscy wiemy. Porównanie Kubicy do kajta z wiadomych względów nie ma sensu, ale gadanie ze kajetanowicz jest słaby bo na jakimś rajdzie nie spełnił oczekiwań, bo np. nie wygrał żadnego oesu jest co najmniej niesprawiedliwe.
ryjas napisał(a):
Kondzio napisał(a):Kajto przegral walke o 4 miejsce bo prawdopodobnie mial nadany czas na przedostatnim odcinku po wypadku Odlozilika, podczas gdy i Tarabus i Orsak jechali go normalnym tempem.


Miał nadany, ale nie pamiętam, czy to nie jego wynik wzięto jako nadany. Jeśli Kajto pojechał szybciej, to powinien się odwoływać. Odłożnik odpadł, przed Kajto, ale to ponoć Consani spowodował jakieś problemy. Sam nie wiem. Generalnie powinno się dać czas Tarabusa, bo kto wie czy Lappi, ew. Wiegand, Kostka (nie pamiętam czy się skarżył na utrudnienia) by nie pojechał szybciej?

Kolego z doświadczenia wiem, ze w takiej sytuacji odwołanie nic nie da. Nadawanie czasu po prostu to taki pechozol, ze jedni w takiej sytuacji zyskują a drudzy tracą. Nie wiem jak było w przypadku kajetanowicza, ale jak stracił w ten sposób to w Polsce nic z tym sie dało by sie zrobic. No chyba ze tam inaczej by to rozwiązali.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości