Barum Czech Rally Zlin 2014

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Re: Barum Czech Rally Zlin 2014

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 1 wrz 2014, 14:51

Testy testami a rajd rajdem - każdy wie że to inna bajka. Wiadomo że czasy na początku przy jadącej jeszcze czołówce nie wyglądały za dobrze ale w pamięci mam pozostałe rajdy które K. przejechał w tym sezonie i tam to wszystko źle nie wyglądało, łącznie z wygranymi odcinkami, czyli co od maja zapomniał jak się jeździ ?? nie sądzę, ale 3msc. przerwy w jeżdżeniu na czas robi swoje w przeciwieństwie do konkurencji która raczej "nie śpi". Pierwszy start w Barum na pewno nie pomógł, Barum w którym od dawana lokalni kierowcy są bardzo groźni - w zasadzie to nie za bardzo jestem sobie w stanie przypomnieć inny rajd ME w którym ta przewaga aż tak bardzo się odznacza - a dwa to zaprośmy Czechów do nas na rajd to zobaczymy czy tak będą wymiatać - i znajomość trasy oraz specyfiki tych odcinków jest nie do wycenienia - pierwszy raz R5 na tego typu trasach - na nietrafione ustawienia można mieć trochę pretensji bo można było pokombinować z lokalizacją testów u naszych sąsiadów zamiast koło Wisły - biorąc to pod uwagę oceniam jego występ jako solidny ale bez fajerwerków. Niedosyt pozostał tylko po utracie 4msca - z jednej strony nauka i robienie kolejnych km z drugiej strony jednak można było trochę przycisnąć i powalczyć o lepsze miejsce. Na Cyprze spodziewam się powrotu na czołowe miejsca.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa


Re: Barum Czech Rally Zlin 2014

Postprzez Aro90 » poniedziałek, 1 wrz 2014, 15:09

Moim zdaniem kajto przejechał niestety troche słabszy rajd trzeba to uczciwie powiedzieć, przed rajdem liczyłem że będzie w okolicy 3-5 miejsca a było troche słabiej. Byłem na rajdzie i widac było że jedzie ciut wolniej od czołówki. Z pewnością nie bez znaczenia był fakt że jechał tam pierwszy raz a reszta co najmniej kilka razy(Czesi nawet kilkanascie). Natomiast niesprawiedliwe jest pisanie że jest słaby czy cos w tym stylu zapomnieliscie już o jego wczesniejszych wyczynach w tym roku!? na Janner spokojnie mógł być na podium a może nawet coś wiecej podobnie na Azorach ale pech zupełnie nie z jego winy uciekło dużo punktów, niezłe 4 miejsce na Łotwie, b. dobry występ w Akropolu cały czas kręcił się w 3(w pewnym momencie bił się z samym BB o 2 pozycje). Pisanie że kolejny raz dostał od sredniaka wieganda? a kiedy wczesniej dostał od niego? nigdy, to kajtek duzo szybciej jechał od niego na akropolu, na Łotwie tez był lepszy. I ten troche słabszy Barum przekreśla to co było wczesniej? no prosze Was... dla mnie to słabszy rajd i tyle, nie stała się żadna tragedia, ja sie ciesze ze kajtek nie idzie na łatwizne tylko chce walczyc z całą czołowką wybiera rajdy ktore mogą mu dac jak najwiecej jako kierowcy i dobrze. Bardzo mnie to cieszy że dostał taki program startów od Lotosu tym bardziej jeśli to ma być kilkuletni program. Czekam na kolejne jego starty, jestem dobrej myśli :) na Cyprze jest szansa na dobry wynik i polepszenie sytuacji punktowej ponieważ Peugeot nie wybiera się tam, Skoda raczej tez nie... Myśle że może walczyć o podium na koniec sezonu :) przy odrobinie szczescia juz mogłoby być 2 miejsce...

Jeszcze słowa pochwały dla Zawady, dobry rajd 3 miejsce na koniec i wygrana 2 etapu w juniorach myślę że będzie z niego dobry kierowca :) Cerny u siebie a nie miał podejścia do Aleksa... na Ypres bylo pudlo tylko ta awaria :/
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Barum Czech Rally Zlin 2014

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 1 wrz 2014, 15:34

Aro90 napisał(a):Czekam na kolejne jego starty, jestem dobrej myśli :) na Cyprze jest szansa na dobry wynik i polepszenie sytuacji punktowej ponieważ Peugeot nie wybiera się tam, Skoda raczej tez nie... Myśle że może walczyć o podium na koniec sezonu :) przy odrobinie szczescia juz mogłoby być 2 miejsce...
Myślę że na Cyprze będzie największa szansa nawet na pierwsze zwycięstwo w generalce.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Barum Czech Rally Zlin 2014

Postprzez ryjas » poniedziałek, 1 wrz 2014, 16:26

Mad Max napisał(a):Myślę że na Cyprze będzie największa szansa nawet na pierwsze zwycięstwo w generalce.

Przeciez Kajto już wygrał w ERC;)
ryjas
N3
 
Posty: 436
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 22:00

Re: Barum Czech Rally Zlin 2014

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 1 wrz 2014, 16:31

ryjas napisał(a):
Mad Max napisał(a):Myślę że na Cyprze będzie największa szansa nawet na pierwsze zwycięstwo w generalce.
Przeciez Kajto już wygrał w ERC;)
Wygrał nawet trzy razy... bardziej chodziło mi o wygraną w tym roku i przed wszystkim wygraną zagraniczną... małe niedoprecyzowanie z mojej strony :wink:
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Barum Czech Rally Zlin 2014

Postprzez Yrtat » poniedziałek, 1 wrz 2014, 19:50

Drodzy Państwo moze juz czas na opinie po rajdzie niedotyczace Kajetana? :)
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: Barum Czech Rally Zlin 2014

Postprzez adolfik9501 » poniedziałek, 1 wrz 2014, 20:34

To może ja. Byłem na Trojaku (złaziłem odcinek od mety do szczytu i partia co się Sołkowi podobała). W porównaniu do zeszłego roku to brak bodaj 2 z 3 punktów "rozrywkowych", a ten co ostał się to pojedynczy, więcej miejsc zakazanych, bardziej gonią, zlikwidowali jedno miejsce do oglądania, no i ludzi sporo mniej, ale zapewne to ostatnie to wina innego umiejscowienia Trojaka w kolejności dnia. Co do wartości artystycznych, czyli ścigania to fajnie jak zawsze :)

Tak sobie myślę, że jeśli utrzymają ERC w 2015 to się poważnie zastanowię czy jechać.
V8 Supercars, Rajdy, IndyCar, F1
Avatar użytkownika
adolfik9501
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): piątek, 11 kwi 2008, 21:56
Lokalizacja: Księstwo Bielsko-Biała

Re: Barum Czech Rally Zlin 2014

Postprzez Ethanhunt » poniedziałek, 1 wrz 2014, 20:47

Jeśli chodzi o safety to trafił mi się jeden stary dziadek na slusovicach masakra kazał stać nie przesadzam 50m od drogi choć tabliczka z zakazem była jakieś 15m. Na trojaku natomiast super. Po przejechaniu aut delegatów, safety wzruszył ramionami i spokojnie w rozsądnym bezpiecznym miejscu można było stać pomimo zakazów.
Także dwa przejazdy trojaka extra na spadaniu pod koniec odcinka.
Ethanhunt
 
Posty: 48
Dołączył(a): wtorek, 4 wrz 2012, 09:31
Lokalizacja: Ustroń

Re: Barum Czech Rally Zlin 2014

Postprzez adolfik9501 » poniedziałek, 1 wrz 2014, 21:04

Fakt, ten z kucykiem na wypadzie z lasku przy domkach (chyba o tym samym miejscu mówimy), oraz następny z długimi włosami (znam go z zeszłego roku) byli spoko. Ten z kucykiem narzekał, że źle się dzieje u nich w rajdach - pozmieniało się na górze, a na dole coraz gorzej, wspominał, że nie dostają teraz jedzenia na punktach, a normalnie mieli to w pakiecie + 300-500 koron zależnie od rajdu.
V8 Supercars, Rajdy, IndyCar, F1
Avatar użytkownika
adolfik9501
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): piątek, 11 kwi 2008, 21:56
Lokalizacja: Księstwo Bielsko-Biała

Poprzednia strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron