Acropolis Rally

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Re: Acropolis Rally

Postprzez adamlen » sobota, 7 maja 2016, 20:02

No cóż Kajto zbiera doświadczenia..może jutro będzie lepiej.
Szkoda też Pieniążka - awaria.
Chuchała brawo za tempo oby tak dalej
Sirmacis jest zaskoczeniem, ale nie aż tak bardzo. Przed rajdem obstawiałem, że będzie co prawda za Kajto i Lukyanukiem, ale przed całą resztą. Pokazywał już w przeszłości tempo na szutrze. Nie wiem jakie ma plany na dalszą część sezonu, ale jak będzie startował to będzie groźny.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw


Re: Acropolis Rally

Postprzez Honiclbr » sobota, 7 maja 2016, 22:42

W styczniu mówiło się o Gravel Masters.
http://rajdy.autoklub.pl/news/sirmacis-w-fabii-r5,65212
Honiclbr
A5
 
Posty: 662
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 11:51
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Acropolis Rally

Postprzez adamlen » niedziela, 8 maja 2016, 12:55

Lukyanuk również miał przygodę i w wynikach jest za Kajtem.
Do końca dnia Kajetan powinien wskoczyć na punktowaną pozycję w generalce.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Acropolis Rally

Postprzez Zoe » niedziela, 8 maja 2016, 13:37

adamlen napisał(a):No cóż Kajto zbiera doświadczenia..może jutro będzie lepiej.
Szkoda też Pieniążka - awaria.
Chuchała brawo za tempo oby tak dalej
Sirmacis jest zaskoczeniem, ale nie aż tak bardzo. Przed rajdem obstawiałem, że będzie co prawda za Kajto i Lukyanukiem, ale przed całą resztą. Pokazywał już w przeszłości tempo na szutrze. Nie wiem jakie ma plany na dalszą część sezonu, ale jak będzie startował to będzie groźny.


To Mistrz Europy, koniec pieśni o zbieraniu doświadczenia. Błąd i już. Zdarza się nawet najlepszym.
Avatar użytkownika
Zoe
A5
 
Posty: 658
Dołączył(a): niedziela, 6 wrz 2009, 02:00

Re: Acropolis Rally

Postprzez Kit_Car » niedziela, 8 maja 2016, 14:05

Zoe ma rację. W przypadku Kajta nie ma co mówić o zdobywaniu doświadczeń, tytuł zobowiązuje. Mimo że rajd jest w zasadzie nowy to Kajto jest już obyty z jazdą na nieznanej ziemii.

Cieszę się bardzo ze wczorajszą przygoda okazała się być łagodna w skutkach. Miękka wywrotka, a mógł tam na poboczu wpaść w skały albo inne jezioro. Przy dzisiejszym problemie Lukyanuka może nawet zyskać w punktacji, a wczoraj wszyscy się bali ze w walce o mistrzostwo może się zrobić ciasno i nerwowo. Oby dziś już bez problemów do mety :)
Avatar użytkownika
Kit_Car
N2
 
Posty: 158
Dołączył(a): piątek, 21 mar 2014, 16:31

Re: Acropolis Rally

Postprzez ryjas » niedziela, 8 maja 2016, 14:16

Kajto mimo wszystko ma stosunkowo małe doświadczenie na arenie międzynarodowej. Który to jego rajd Akropolu? Trzeci. To tak jak sezon w ERC. Jeśli nigdy mu się nie zdarzyło wyrolować auta na pierwszym odcinku, stracić 15 minut i dalej gonić żeby zmieścić się w pierwszej dyszce to znaczy że zbiera doświadczenie. Chociażby mentalne. To zapewne nie jest normalna sytuacja.

To są zupełnie inne doznania niż te, których doświadcza Sirmacis;)
Swoją drogą jego jazda robi na mnie ogromne wrażenie. Chyba mamy nową gwiazdę. Pierwszy Akropol i taki wynik (obym nie zapeszył przed ostatnim odcinkiem)
ryjas
N3
 
Posty: 436
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 22:00

Re: Acropolis Rally

Postprzez Kit_Car » niedziela, 8 maja 2016, 14:38

Nie zgodzę się tutaj z kolegą, o ile faktycznie Kajto starym wygą nie jest to przez 3 sezony startów w samych zagranicznych rundach robi swoje i nie można mówić że zbiera doświadczenie. Po prostu przycial zakręt gdzie nie powinien i wyrolowal, tak samo jak Lukya wpakowal się w dziurę której nie opisał i uwalil wahacz. Tu błąd i tu błąd, nie ma co szukać usprawiedliwien na siłę tylko cieszyć się ze fura cała i nie trzeba odpuszczać innego rajdu żeby fieste posklejac.
Avatar użytkownika
Kit_Car
N2
 
Posty: 158
Dołączył(a): piątek, 21 mar 2014, 16:31

Re: Acropolis Rally

Postprzez Kafe » niedziela, 8 maja 2016, 14:43

Kajetan z Jarkiem atakują i wygrywają kolejne odcinki specjalne w pięknym stylu! Oby tak dalej,

Kajetan Kajetanowicz po OS 9 - wypowiedź:
https://www.youtube.com/watch?v=uAhrWbLN_oM
Kafe
A5
 
Posty: 632
Dołączył(a): niedziela, 27 mar 2005, 21:46

Re: Acropolis Rally

Postprzez viper » niedziela, 8 maja 2016, 15:28

Nie ma co sie oszukiwać. Kajto po raz pierwszy popełnił błąd od dłuższego czasu i nie ma co tłumaczyć. Zbieranie doświadczenie to trochę słabe tłumaczenie, bo właściwie co roku każdy może sie w ten sposób tłumaczyć. Szkoda tylko ze zrobił to na pierwszym oesie bo tym wyłączył sie z rajdu na dzień dobry.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Acropolis Rally

Postprzez Aro90 » niedziela, 8 maja 2016, 15:43

Honiclbr napisał(a):W styczniu mówiło się o Gravel Masters.
http://rajdy.autoklub.pl/news/sirmacis-w-fabii-r5,65212


dobry rajd Sirmacisa może być groźny w kolejnych szutrowych rajdach, on ma dopiero 21 lat... myślę że już tam kombinują żeby zaliczyć więcej rajdów w ERC niż tylko szutry :)

co myślicie o tempie Kołtuna? całkiem solidny rajd, widać że szuter bardziej mu odpowiada. Myślę że na Kaszubach "dołączy" do naszej 4
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Acropolis Rally

Postprzez adamlen » niedziela, 8 maja 2016, 15:58

Zoe napisał(a):
adamlen napisał(a):No cóż Kajto zbiera doświadczenia..może jutro będzie lepiej.
Szkoda też Pieniążka - awaria.
Chuchała brawo za tempo oby tak dalej
Sirmacis jest zaskoczeniem, ale nie aż tak bardzo. Przed rajdem obstawiałem, że będzie co prawda za Kajto i Lukyanukiem, ale przed całą resztą. Pokazywał już w przeszłości tempo na szutrze. Nie wiem jakie ma plany na dalszą część sezonu, ale jak będzie startował to będzie groźny.


To Mistrz Europy, koniec pieśni o zbieraniu doświadczenia. Błąd i już. Zdarza się nawet najlepszym.



Miałem tu na myśli zdobywanie doświadczenia w wypadaniu z trasy, bo akurat tego doświadczenie na szczęście za wiele nie ma. Nie miałem na myśli zdobywanie doświadczenia jako takiego w jeździe po rajdowych trasach. Bo jeśli o to chodzi to na trasach europejskich takowe doświadczenie z pewnością już ma i to nie małe.

Są punkty na koniec rajdu więc dobre i to.
Sirmacis po wypowiedziach bardzo pewny siebie, zobaczymy w kolejnych rajdach. Na pewno jego występ był całkiem mocnym debiutem.
Chuchała - job done. Szkoda, że Subaru nie ma auta klasy R5.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Acropolis Rally

Postprzez Mic_123 » niedziela, 8 maja 2016, 16:26

Gratulacje dla Polskiej 4ki a raczej 8ki (bo piloci tez sie licza) :D .
Dawno tylu Polakow w pierwszej 10tce rajdu ME nie bylo (nie liczac Rajdu Polski jak byl w ME).
A co do zbierania doswiadczenia przez Kajta to dajcie z tym spokoj, Mistrz Europy i zwyciezca poprzedniej edycji ma zbierac doswiadczenie?
Drobny blad przy robocie i to wszystko.
Teraz Kajtkowi i Wojtkowi pozostaje umiejetnie kontrolowac sytuacje i tytuly ERC i ERC2 do wziecia :D w koncu juz sa na polmetku sezonu (3/7 rajdow).
Mic_123
N3
 
Posty: 241
Dołączył(a): piątek, 12 kwi 2013, 15:07

Re: Acropolis Rally

Postprzez posejdon » niedziela, 8 maja 2016, 16:46

Oj tam. Wypadanie z drogi to przecież nieodłączna część jazdy po rajdowych trasach. Za każdym razem gdy startujemy w zawodach zbieramy jakieś doświadczenia. Niezależnie od tego, który raz pokonujemy nawet i te same zakręty. To normalne i zrozumiałe. Rajdy są tak bardzo złożoną dyscypliną, że w zasadzie nie ma idealnego przejazdu i zawsze da się coś poprawić. Dlatego właśnie przewagę (przynajmniej teoretycznie :D )ma ten kto ma nabite więcej kilometrów. Zawodnik takiej klasy jak Kajto (i z taką ilością zebranego już doświadczenia) nie powinien się jedynie tłumaczyć w takiej sytuacji jak wczoraj, że zbiera doświadczenie. No i w żadnym wypadku On się tak nie tłumaczył. My również nie powinniśmy. Strzelił zwykłego babola. Całe szczęście obyło się bez większych strat i Kajto mógł pokazać, że ma jaja. Po takiej stracie na samym początku wygrać 75% odcinków w rajdzie! Wielki szacun dla Niego. Ktoś może powiedzieć, że konkurenci tacy a nie inni i objechać ich jest relatywnie łatwo. OK. Tylko niech ten ktoś przypomni sobie ostatni rajd ERC. Kolo z czuba WRC dzwoni pierwszego dnia. To każdemu może się zdarzyć. Ale drugiego dnia wraca do rywalizacji i co? Włącza mu się spalara i dzwoni drugi raz!
Tym rajdem Kajto pokazał jakim jest zawodnikiem, na czym mu zależy i jak mocno dąży do osiągnięcia celu.

Rzeczywiście w 10 aż roi się od Polaków. Dawno tego nie widzieliśmy. Myślę, że może tak być już do końca sezonu bo widać, że Kołtun chyba ustabilizował formę a Siemanko to wiadomo :D . Oby tylko Ich dobrych wyników nie przyćmił sukces Kajta w postaci obrony tytułu. Trochę to może przypominać sytuację, gdy Małysz pierwszy raz wygrał Turniej Czterech Skoczni. Wojciech Skupień był wtedy 13. co było bardzo dobrą lokatą bo wówczas Polacy nie byli nawet czwartą ligą w tej dyscyplinie. Mało kto jednak zwrócił uwagę na Jego wynik bo Małysz dokonał czegoś co wydawało się niemożliwe.

EDIT: Błąd w matematyce. Wygranych odcinków było jedynie :D 66,666%. Ale na wszystkich pozostałych, z wyjątkiem jednego, był drugi.
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: Acropolis Rally

Postprzez J.K » niedziela, 8 maja 2016, 17:47

Trochę bezczelny ten Sirmacis jak mówi: " Na niektórych odcinkach Kajto i Lukyanuk byli szybsi ode mnie" w sytuacji kiedy on wygrał jeden oes, Lukyaniuk trzy a Kajetanowicz osiem...
J.K
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek, 4 wrz 2015, 21:25

Re: Acropolis Rally

Postprzez ryjas » niedziela, 8 maja 2016, 17:55

Kit_Car napisał(a): i nie można mówić że zbiera doświadczenie. Po prostu przycial zakręt gdzie nie powinien i wyrolowal, tak samo jak Lukya wpakowal się w dziurę której nie opisał i uwalil wahacz. Tu błąd i tu błąd, nie ma co szukać usprawiedliwien na siłę tylko cieszyć się ze fura cała i nie trzeba odpuszczać innego rajdu żeby fieste posklejac.


Kajto nie tłumaczył się brakiem doświadczenia. Heloł!!! I ja go tez nie tłumaczę. My tu mówimy, że takie doświadczenia tez są potrzebne. Że tym razem zbierał to doświadczenie trochę z innej perspektywy. Do tej pory nie miał takiego rajdu.
ryjas
N3
 
Posty: 436
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 22:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości