Acropolis Rally

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Re: Acropolis Rally

Postprzez woocasch » poniedziałek, 31 mar 2014, 20:24

Matthias Schmidt napisał(a):woocasch - powoluje sie na to, co Kajto mowil przed czy w trakcie rajdu.

OK, czyli sprecyzowali nieco plany, a ta wypowiedź musiała mi umknąć :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Re: Acropolis Rally

Postprzez Matthias Schmidt » poniedziałek, 31 mar 2014, 21:14

Tyle, ze Kajtek nie chcial zdradzic na ktore rajdy jada :)
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Acropolis Rally

Postprzez MSG Racing » wtorek, 1 kwi 2014, 06:43

Sam mówił, że kalendarz jest na bierząco układany. Może mają jakiś zaplanowany diabli wiedzą. Oficjalnie decydują na bierząco.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: Acropolis Rally

Postprzez kremer » wtorek, 1 kwi 2014, 08:07

W każdej połowie sezonu (sześć startów) do klasyfikacji liczy się czwórka najlepszych występów. Biorąc pod uwagę, że odpadł z Janner start na Azorach nie jest wykluczony, ale bardzo drogi. Na razie ma punkty z Akropolu i Łotwy. Przydałoby się mieć również z Irlandii oraz Belgii. Niestety jazda po punkty bez tzw. Jokera trochę ryzykowna. Inna sprawa, że po między Irlandią i Belgią dwa miesiące prawie. Trochę sporo jak na okres "bez startów" ;) Irlandia będzie kluczowa ;)
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Acropolis Rally

Postprzez jacko » wtorek, 1 kwi 2014, 11:03

szirer205xs napisał(a):Podstawowa różnica między Kajtem a Robertem jest taka że ten drugi ma kasę i bez względu na demolke aut będzie jezdził a jeśli ten pierwszy by wypakował to kto wie czy nie byłby to jego ostatni rajd w tym sezonie ;). (...)


wybacz, ale taki posty daja przyklad Twojego ignoranctwa w temacie, wydzwiek Twojego posta jest taki jakby to kajto musial jezdzic w taki sposob, ze rozwalenie auta konczyloby jego kariere, a kubica niczym novokov moze rozwalac fury bo bogaty tatus mu kupi nową,

bez wychwalania kubicy, bo trzeba przyznac, ze popelnia na etapie debiutanta wrc ich sporo, i nie ma do tego watpliwosci, ale doszedl do tego ciezka praca od dziecka poprzez wyscigi, jemu np bogaty tatus/sponsor nie wykupil startow w F1 jak chociazby temu mlodemu ruskiemu w tym sezonie, doszedl do tego bo w wyscigach zdobyl zaje*iscie duzo, niektorzy tego nie zauwazaja i traktuja go jakby wchodzil do rajdow jako zielony debiutant nie jezdzacy do tej pory samochodem,

dzieki temu wszedl na poziom kiedy mogl przebierac w ofertach wrc, majac w swiadomosci to, ze moze sie uczyc popelniajac bledy, ktore sie koncza rozwalaniem fury, po prostu, doszedl w swiecie motorowym dalej niz kajto i tyle, nie umniejszajac kajto w zaden sposob bo to niezapczeczalnie swietny kierowca, ktory jeszcze sporo osiagnie, podium ME to raczej minimum co osiagnie w tym roku, jak nie majstra.

jeszcze jedno co mi sie podoba u kubicy to to, ze jako neizalezny od PZMu nie musi lizać ich tyłków i mowic to co inni chca uslyszec, kajto niestety nie jest w tak komfortowej sytuacji i aby miec budzet na rajdy musi sie - jak to sie mowi w naszej skrzywionej polskiej piekiełkowatej mentalnosci - odpowiednio zakrecic.

Nie chcialbym wszczynac zadnych burd na linii kibiców kubica - kajto, obaj to b.szybcy kierowcy, jeden jeszcze nie zdazyl polaczyc szybkosci ze skutecznoscia :D
jacko
A5
 
Posty: 546
Dołączył(a): czwartek, 11 kwi 2013, 11:51

Re: Acropolis Rally

Postprzez havk » wtorek, 1 kwi 2014, 12:08

żółtodziób napisał(a):2. Nawet jeśli nie podobają Wam się poglądy vipera to chłopak ma do nich prawo. Ważne jest, żeby nie używał kpin i szyderstw, ale jeśli negatywna ocena jest poparta argumentem w postaci dużej liczby dzwonów to zdecydowanie jest ona uprawniona. Nie znaczy od razu że słuszna, ale uprawniona. Wiem, że się nie podoba, ale nie czarujmy się - widział ktoś nad głową Kubicy aureolę? Jest ktoś prorokiem i daje gwarancję, że te dzwony kiedyś się skończą? Ano nie, w to że kiedyś Kubica będzie wymiatał większość z nas (w tym także ja) wierzy bo chce wierzyć, ale niestety prawda jest taka, że poczet sportowców którzy nie spełnili pokładanych w nich nadziei byłby pewnie niewiele cieńszy od Biblii, a może i nawet nie byłby cieńszy. Jak dla mnie większym problemem jest hurraotymizm w stosunku do Kubicy, pamiętam pojawiające się niecałe 2 lata temu opinie, że Kubica już jest topowym kierowcą rajdowym a jak śmiałem napisać, że nie koniecznie to zdarzali się tacy, co mnie wysyłali z moimi komentarzami na onet czy interię. Teraz widać kto się bardziej nadawał na onet.


Mi się wydaję że większość osób te ok. 2 lata temu nie tyle co widziała Kubice jako topowego kierowcę, ale jako kierowcę który ma potencjał aby do tej czołówki w miarę szybko dołąćzyć - co zresztą się wg. mnie jak na razie sprawdza.

Ci którzy piszą w kółko o dzwonach Kubicy, może powinni spojrzeć jak zaczynali w WRC inni kierowcy. Neuville w 2012 roku w swoim pierwszym pełnym sezonie w MŚ odpadał (Super Rally lub w ogóle wycofanie z całego rajdu) siedem razy na trzynaście rund. Sądzę że po takim sezonie niektóre osoby z tego forum na Kubicy nie zostawiłyby suchej nitki. A Neuville rok później został wicemistrzem świata. Tanak swój pierwszy pełny sezon w WRC też miał ciężki. Myśle że przykłady by można mnożyć.

A czy Kubica przestanie dzwonić? W drugiej połowie zeszłego roku po początkowych problemach wydawało się że ustabilizował już jazdę. Ten rok pokazał że jednak nie do końca tak jest. Wydaje mi się że kwestia kraks to nie jest proste wytłumaczenie, że ktoś jedzie na 110 % bez opamiętania. Myślę że to złożona kwestia róznych czynników takich jak opis, styl jazdy, umięjetność odczytywania pułąpek, umiejętność dostosowania tempa, psychiki i pewnie jeszcze wielu innych. Latvala po wielu sezonach w których dość często miał kraksy wydaję się że wreszcie odnalazł niezły system jazdy i w tym roku jak na razie spisuję się super. Zobaczymy jak to będzie, ja mimo problemów Kubicy w tym roku pozostaje optymistą.
havk
N3
 
Posty: 226
Dołączył(a): sobota, 17 gru 2005, 18:35

Re: Acropolis Rally

Postprzez jacko » wtorek, 1 kwi 2014, 17:56

havk napisał(a):A czy Kubica przestanie dzwonić? W drugiej połowie zeszłego roku po początkowych problemach wydawało się że ustabilizował już jazdę. Ten rok pokazał że jednak nie do końca tak jest. Wydaje mi się że kwestia kraks to nie jest proste wytłumaczenie


mowil o tym sporo ten o ktorym piszemy, ze zostawia sobie b.maly margines bledu, o ile na asfalcie jest to przewidywalne to na ciagle zmieniajacej sie nawierzchni/przyczepnosci - o czym tez ciagle mowi - jest to bardzo ryzykowna strategia,
czy sluszna ? moze troche zbyt perfekcjonistycznie do tego podchodzi ?

w rajdzie janner szarza na ostatnim OSie przyniosla mega triumf, w monte juz tylko gromy na jego osobe
jacko
A5
 
Posty: 546
Dołączył(a): czwartek, 11 kwi 2013, 11:51

Re: Acropolis Rally

Postprzez żółtodziób » środa, 2 kwi 2014, 10:06

havk napisał(a):
Mi się wydaję że większość osób te ok. 2 lata temu nie tyle co widziała Kubice jako topowego kierowcę, ale jako kierowcę który ma potencjał aby do tej czołówki w miarę szybko dołąćzyć - co zresztą się wg. mnie jak na razie sprawdza.



Nie. Nie chce mi się tego szukać , ale wszystko gdzieś jest w archiwach. Pamętam dokładnie, padały argumenty że na jakimś mniej znaczącym rajdzie (chyba Du Var) Kubica jadąc Clio objechał Ogiera w przedniolapnym DS3. To miał być dowód że już wtedy był w stanie Ogiera wciągnąć nose, nie pomagały tłumaczenia z mojej strony,że taki występ jeśli chodzi o Ogiera nie jest miarodajny, to była pokazówka/testówka nowego wynalazku a nie impreza na której Ogier byłbym skłonny jechać na maksymalnym ryzyku. jeden gostek ze stażem kilku postów na krzyż nawet wypalił że mam spadać z moimi poglądami na Interię bo się nie znam. Oczywiście już wtedy bardziej mnie to bawiło niż oburzyło, byłem pewien że to kwestia czasu jak hurraoptymiści zamienią się w gorących orędowników tezy, ze Kubica to beztalencie - niestety spora część tego narodu ma poważny problem z wyważeniem swoich ocen, jak nie jedna skrajnośc to druga.

Co do potencjału na topowego kierowcę - zawsze pisałem,że będzie mu trudno wygrać mistrzostwa, o wiele trudniej niż na przykład wygrać LM albo WEC. Dlatego właśnie 2 lata temu wydawało mi się,że raczej wybierze wyścigi. Wybrał inaczej i oczywiscie trzeba to uszanować i mu kibicować, ale jednocześnie liczyć się z tym, że tytułu może w ogóle nie być. Potencjału nikt nie kwestionuje, ale w F1 tak samo nikt tego nie kwestionował. I nawet nie chodzi o wypadek, który przedwcześnie przerwał jego karierę w F1, ale żeby zdobyć tytuł trzeba jeszcze trafić do odpowiedniego teamu. OK, podobno mieli gotowy kontrakt w Maranello, ale przecież zmienił się układ sił, pojawił się Red Bull ze swoją rakietą z kosmosu i dopiero w tymsezonie pojawił się na nich jakiś bat. I wcale ów bat nie jest czerwony tylko srebrny metalik. W rajdach wóz nie ma aż takiego znaczenia, ale za to brakuje Kubicy doświadczenia. Czy zdoła je zdobyć i będzie jeszcze wymiatał? Postępy jakie robi są obiecujące, trafił też pod dobre skrzydła, Malcolm wychował ładnych paru świetnych kierowców, ale czy jest jakaś gwarancja? To jest właśnie sport - nigdy nie ma żadnej gwarancji.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Acropolis Rally

Postprzez kremer » środa, 2 kwi 2014, 10:33

Na ile oesy szutrowe z 2014 pokrywały się z 2013 i poprzednimi ?? Ktoś wie może.
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Acropolis Rally

Postprzez blady11 » środa, 2 kwi 2014, 13:27

Tu Kajto mówi kilka słów m.in o planach - wszystko wskazuje, że poleci na Azory

http://www.rmf24.pl/sport/news-kajetano ... Id,1401762
blady11
 
Posty: 15
Dołączył(a): piątek, 23 wrz 2011, 17:03

Re: Acropolis Rally

Postprzez andrew88 » środa, 7 paź 2015, 20:55

Jeśli sprawdzą się prognozy pogody (http://www.fiaerc.com/thunderstorms-set ... lis-rally/), to rajd może okazać się przeprawowy. Możliwe, że wielkość opadów będzie porównywalna do tych z Korsyki, czego konsekwencją również mogą być odwołane odcinki. Będzie ciekawy rajd, szczególnie oes jechany w sobotę po zmroku oraz poprzedzający go długości ponad 40 km.

P.S.
Jeśli nie będziecie mieć możliwości wybrać się na weekend do Grecji, nie martwcie się organizator o nas pomyślał i przygotował relację na żywo z ceremonii startu :D tutaj http://www.zougla.gr/automoto/main
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Acropolis Rally

Postprzez ZbyszekChaosu » sobota, 10 paź 2015, 12:27

Kajto wygrywa kwalifikacje. Czy jest ktoś w stanie wyjaśnić mi czemu on wybrał 12 a nie 13 pozycję startową?
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Acropolis Rally

Postprzez Motulski » sobota, 10 paź 2015, 12:45

Bo 13 jest pechowa :D
http://oesrecords.pl/rajdy/
Avatar użytkownika
Motulski
A5
 
Posty: 989
Dołączył(a): sobota, 29 mar 2008, 17:17
Lokalizacja: Głuszyca/Walim

Re: Acropolis Rally

Postprzez Dani » sobota, 10 paź 2015, 16:09

A spectator was in the middle of the road!! How can this be possible if you are a rally fan? Guys! Please! Behave! Rally is over for us
by Consani.
Paranoja.
Avatar użytkownika
Dani
N3
 
Posty: 454
Dołączył(a): wtorek, 1 kwi 2014, 18:04

Re: Acropolis Rally

Postprzez Robson » sobota, 10 paź 2015, 16:11

Na pierwszym odcinku już się dzieje, warunki fatalne, wszyscy walczą żeby tylko dojechać ! ale i tak Kajto notuje 1 czas :)
Avatar użytkownika
Robson
N2
 
Posty: 175
Dołączył(a): sobota, 25 paź 2003, 19:49
Lokalizacja: Cieszyn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron